işverenden h1b sponsorluğu nasıl istenir


cevap 1:

Öncelikle tebrikler! Buraya kadar başardın.

Evet, potansiyel işvereninizden İş Teklifinde H1B sponsorluğundan bahsetmesini isteyebilirsiniz. Uluslararası öğrenciler için bu oldukça yaygın bir şeydir. Dahası, işverenle önceden görüşme hakkınız vardır. İçinizin rahat olmasına yardımcı olacak ve işvereninize iyi bir müzakereci olduğunuzu gösterecektir.

İş teklifini dikkatlice müzakere etmek gerekir. Tam bir paket olarak düşünün. Bu sadece temel ücret değil, aynı zamanda:

  • Sağlık Sigortası
  • İlk biniş ve konaklama
  • Bonus yüzdesi
  • Ödeme sıklığı
  • Ayrıcalıklar
  • Ev esnekliğinden çalışın
  • İzinler
  • H1B sponsorluğu (özellikle STEM dışı bir programdaysanız)

Hepsi için pazarlık edemezsiniz. Sizin için faktör oluşturan veya bozan şeyler için pazarlık yapın. Genelde iki turda pazarlık yaparım. İlk olarak, temel ücret için pazarlık yapıyorum. Sonra, benim için en önemli ikinci şeye bakar ve bunun için pazarlık yaparım.

Üst yönetimden sizin adınıza müzakere ederken, müzakere yaptığınız kişiye şükredin.

Unutmayın, işvereninizin size ihtiyaç duyduğunuzdan daha çok ihtiyacı var. Ancak, müzakere sırasında muza gitmeyin. İyi şanslar!


cevap 2:

Soru URL'si: quora. com / Can-I-ask-h1b-sponsorship-in-write-in-the-job-offer-#Questionnn name :: h1b sponsorluğundan iş teklifimin bir parçası olarak yazılı olarak sorabilir miyim?

EN İYİ 10 YAZILI İŞ SİTESİ:

Yazmayı seviyorsan (veya henüz tam olarak bilmiyorsan ama denemek istiyorsan), aşağıdaki kaynakları değerli bulacaksın. Yeni başlayanlar için frreelance yazma işleri bulabileceğiniz en iyi yerler.

# 1. iWriter

Bunun yeni başlayanlar için en iyi sitelerden biri olduğunu söyleyebilirim. iWriter, çevrimiçi yazma işleri bulmak için en erişilebilir yerlerden biridir. Şu anda oturum açıyorsunuz ve küçük bir test yapmanız gerekiyor, ardından makaleleri seçiyorsunuz ve testi geçtikten sonra yazmaya başlıyorsunuz.

# 2. FreelanceWriter88 .info

Bu, şu anda frreelance yazma işleri için en iyi sitelerden biridir. Bu sitede makale başına 5-50 $ 'a kadar ödeme alabilir, kısa e-kitaplar için 25-500 $' a kadar ödeme alabilirsiniz.

# 3. KişiPerSaat

PeoplePerHour, web geliştiricileri, tasarımcılar ve SEO uzmanları ve pazarlamacıları dahil olmak üzere web projeleriyle ilgili tüm beceriler için bir frreelance sitesidir. Tek noktadan bir mağaza olmayı hedefleyen PeoplePerHour, platformları aracılığıyla web oluşturma deneyiminizi olabildiğince kolaylaştırmak istiyor. Süreci daha da basitleştirmek için PeoplePerHour, işverenler ve frreelancerlar arasındaki yönetim, ödeme ve iletişimin tek bir yerde gerçekleştirildiği WorkStream adlı bir araç sunar.

# 4. Upwork

UPWork, başlıca frreelance iş panoları için bir başka ana rakiptir. Frreelancer'a çok benzer şekilde UPWork, çevrimiçi olarak kolayca gerçekleştirilebilecek çok çeşitli işler sunar. Ücret her zaman en iyisi olmasa da, mevcut işlerin miktarı her zaman size yapacak bir şeyler verecektir.

# 5. Guru

2001'deki başlangıcından bu yana, Guru 1 milyon işi tamamladı ve ödeme olarak 200 milyon dolar aldı. Bugün, Guru'nun platformunda 1,5 milyon frreelancer var. Bu kadar çok sayıda frreelancerı etkili bir şekilde incelemek için müşteriler, önceki kazançları ve müşteri incelemelerinin yanı sıra beceri ve deneyimleri de içeren ortak çalışan portföylerine bakabilirler. Sırayla, frreelancerlar, geçmişte frreelancerlara ne kadar harcadıklarına bakarak bir müşterinin işinin uygulanabilir olup olmadığı konusunda bir fikir edinebilir.

# 6. BloggingPro

BloggingPro iş panosu çoğunlukla blog yazarları içindir. Bu sitede hemen hemen her şey hakkında blog yazabilirsiniz. Burada birkaç işveren, bir dizi konuda yazı yazabilecek insanlar arıyor.

# 7. Flexjobs

Flexjobs, işinizi hayatınız kadar esnek hale getirme tek amacı ile çalışır. 55 kariyer kategorisinde yarı zamanlı veya tam zamanlı ve giriş veya yönetici düzeyinde iş ilanları var.

# 8. Sabit İçerik

Constant Content, bir frreelance yazarı olarak kayıt olabileceğiniz bir içerik yazma ve kaynak bulma sitesidir. Benzersiz ve özel içerik yazabileceğiniz farklı kategoriler ve alt kategoriler vardır.

# 9. Textbroker

Textbroker'da, ücretsiz kayıt ve ABD vatandaşlığınızın doğrulanması ile başlayacaksınız. Ardından, size bir yazar derecelendirmesi vermek için kullanılacak bir yazı örneği göndereceksiniz. Bundan sonra, yazar profilinizi tamamlayabilir ve müşteriler için yazmaya başlayabilirsiniz.

# 10. Craigslist

Evet, Craigslist'te yazı işleri bulabilirsiniz. Yine de önemli bir düşüş var - bu Craigslist.

Kodu: WJ55663254


cevap 3:

Daha iyi bir yaklaşım, H-1B LCA'ların (Çalışma Durumu Uygulamaları) kamuya açık veritabanını kontrol etmek ve şirketin başka biri için H-1B vizesi başvurusunda bulunup bulunmadığını görmektir. H-1B LCA verilerini kolay aranabilir bir şekilde sunan birçok web sitesi vardır.

Önceden H-1B vizesine ihtiyacınız olduğunu söyleyen bir H-1B vizeniz yoksa, yeni bir H-1B vize başvurusunun işleme koyulması en az 6 ay sürdüğünden, bir şirketin sizinle görüşmeyi yeniden düşünmesine neden olabilir. H-1B transferi ise sadece 2 hafta sürer.

Bunun yerine, başka insanlara sponsor olan bir şirkete başvurabilir, onlarla röportaj yapabilir ve sonunda onlar bir teklif verdikten sonra yeni bir H-1B vizesine ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirsiniz. Onları ne kadar iyi olduğunuza ikna ettiğinizi varsayarsak, bu noktada sizin için vize başvurusu yapmak için daha çok çaba sarf edebilirler.


cevap 4:

Evet, sizin için bir başarı veya bozulma faktörü olabileceğinden, bu konuda açık sözlü olmak iyidir.

Genellikle şirketin bu konuda bir politikası olacaktır.


cevap 5:

Evet kesinlikle, bu adil bir istek ve tamamen müzakere hakkınız dahilinde. Hiçbir işveren, pazarlık becerilerinizi övse bile, size bu konuda zorluk çıkarmaz.

Teklifime hem H1B hem de Yeşil Kart hükümlerimi yazılı olarak ekledim.

İyi şanslar.