bir profesörden ikinci bir okuyucu olmasını nasıl isteyebilirim


cevap 1:

Dünyada e-posta / metin / yazı üzerinden yapılması gerektiğini düşündüğüm pek çok şey yok. Ayrıca, sevdiğiniz birine elle yazılmış hat gerektiren, derinden anlamlı bir şiir yazıyorsanız, e-posta yoluyla hassas veya önemli sohbetler yapmamalısınız.

Eşinize e-posta yoluyla evlenme teklif eder miydiniz?

Hayır.

Bu nedenle, birinden e-posta yoluyla da danışmanınız olmasını istememelisiniz (bunu ille de bir evlilikle karşılaştırdığımdan değil, ama çok farklı değiller). Bu, tüm ilişkiyi yanlış başlangıca götürür. Onlarla konuşma ve anlaşmazlıklarda rahatsanız bir şey hissetmezsiniz. Her yerde, sadece iyi değil.

E-postalar yalnızca yanlış anlamalara yol açar, çünkü söylediklerinizin en önemli tonu e-posta yoluyla belirlenemez. Bu, okuyucunun tonu akla gelebilecek herhangi bir şekilde anlamasını sağlar.

Bu dersi üniversitede çok iyi öğrendim. Harika bir ilişkim olan harika bir hocam vardı. Bir noktada, inceleme sayfasını çevrimiçi depomuza koymamıştı ve testten üç gün önceydi. Her zaman üniversitede oldukça erken çalışmaya başladığımdan, unutmuş olması durumunda, bunu göndermesini hatırlatmak için ona hızlı bir e-posta atmak istedim. Harika bir ilişkimiz olduğu için ona gayri resmi, komik bir e-posta gönderdim:

Merhaba Profesör,
Sadece testin inceleme sayfasını gönderip gönderemeyeceğinizi görmek istedim. Okumaya başlamak istiyorum, bu yüzden başarısız olmam ya da başka bir şey!

Buna, hemen ne kadar saygısız olduğum ve başarısız olursam sorun olmayacağına dair bir tirad ile cevap verdi.

Bunun tamamen bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledim. Tamamen şakayla "bu yüzden başarısız olmayacağım" diyordum! Şahsen söylemiş olsaydım, bunu hemen ses tonumdan ve yüzümdeki gülümsemeden görürdü.

Ancak e-posta yoluyla, tüm bu ek yüz ve ses ipuçları eksikti. Geriye kalan tek şey çok kuru bir yazıdı ve onu küçümseyici ve kaba olduğum için okudu.

Uzun lafın kısası, önemli şeyler için e-posta göndermeyin. Yanlış yorumlama için çok fazla yer var. Söyleyecek önemli bir şeyiniz olduğunda, bunu şahsen yapın (veya kesinlikle görüşemiyorsanız telefonla).


cevap 2:

A2A. Bir profesörden e-posta ile danışmanım olmasını nasıl isteyebilirim?

Web sitesi profesörlerle iletişim kurma konusunda ne diyor? Bu, tüm ülkelerde işe yarayacak genel bir soru değildir.

ABD'de, web sitesi bir doktora programına başvurmaya hazırlanırken araştırmaları hakkında profesörlerle iletişime geçmenizi önerirse, onların güncel makalelerini inceliyor ve bu konuda sorular soruyorsunuz. Kabul edilmeden önce hiçbir danışman atanmaz.

Diğer ülkelerde, onların gözetimi altında çalışma olasılığını tartışmak için profesörlerle iletişime geçersiniz. E-postanızda kendinizi tanıtır ve neden iyi bir yatırım olacağını açıklarsınız. Araştırma tartışmasından çok bir iş görüşmesidir. Profesörlerin güncel makalelerine baktığınız ve geçmişinizin nasıl uyduğunu söylediğiniz bir SÇP'ye benzer. Bkz.

Potansiyel Bir Doktora E-postası Nasıl Yazılır? Danışman / Profesör

.


cevap 3:
  • Öncelikle, denetim için yeni öğrenciler düşünüp düşünmediklerini sorun.
  • Araştırma ilgi alanlarınızı ve bunların profesörünkilerle nasıl ilişkili olduğunu tartışın.
  • İncelemeyi planladığınız konulardan bahsedin (muhtemelen danışmanın araştırma alanıyla ilgili).
  • CV'nize, transkriptlerinize ve test puanlarınıza ortak bir Google Drive bağlantısı verin.
  • Ona uzun vadeli hedefinizi söyleyin. Doktora? Doktora sonrası program? Academia? Sanayi mi?
  • Müsaitlik durumuna göre ayrıntılı olarak görüşmek üzere bir randevu talep edin. Muhtemel üniversiteden uzak durursanız, bir Skype araması yapılabilir.

cevap 4:

Sevgili Profesör X,

Benim adım Öğrenci ve yaptığınız işle ilgilenen bir (Bölüm Programı / lisans / diğer bağlı kuruluş yılı). (Araştırma laboratuarınıza / grubunuza) katılma olasılığımı tartışmak için müsait misiniz (gün / zaman çerçevesi)?

İçtenlikle,

Öğrenci

Sonra o kişiyle görüşür ve neden işiyle ilgilendiğinizi ve sizi almaya istekli olup olmadıklarını tartışırsınız.


cevap 5:

Yapmıyorsun. Ondan randevu istiyorsun ve yüz yüze görüşüyorsun.

Danışmanınızın seçimi çok önemlidir, belki de yıllarca iş hayatınızın kalitesini belirleyecektir.

Birini profesör olarak sevdiğin için seçmek istemezsin; Adamın ciddi olup olmadığını, size zaman verip vermeyeceğini, çalışma tarzınız uyumlu olup olmadığını görmek için derinlemesine bir görüşmeye ihtiyacınız var ...


cevap 6:

Yapmıyorsun. E-posta ile randevu alıp şahsen sorarsınız. Bir öneri isterken kullandığım adımları takip ederdim:

DeLoggio'nun Hukuk Fakültesi Önerileri

cevap 7:

Yapmıyorsun. Bu, bir e-postada ağzından kaçırabileceğiniz bir soru değil. Bu, bir konuşma üzerinden yapılması gereken bir şey. Onlar için 5 yıldan fazla çalışacaksın, onların altında çalışsan iyi olur.