diş telleri ile nasıl ifade edilir


cevap 1:

Bu olabilir. Dişlerinizin nasıl düzenlendiğine bağlıdır. Aynı zamanda telaffuzunuzu ne kadar bozabileceğine ve nasıl olabileceğine de bağlıdır. Aslında, teller telaffuzunuzu geliştirebilir. Örneğin, bir hastanın şiddetli bir aşırı kapanması veya hatta çarpık dişleri varsa, "s" harfini telaffuz etmesi zordur. Ses tellerinizin "sh" gibi ses çıkarmamasını sağlamak için, dişlerinizden (ve alt dişleriniz ile üst dişlerinizin arasından) ses tellerinizden daha az havaya ihtiyacınız vardır - çünkü diş telleri, alt dişler üst dişlere daha yakın.

İnsanların bir şeyleri telaffuz etmekte zorlandıkları bazı durumlarda, diş tellerini takmaya alışık olmadıkları zamandı. Diş telleri telaffuzunuzu mutlaka bozmaz, ancak gerçekten de dişlerinizle örtüşen parantezlere sahip olduğunuz için "s" nin daha çok "sh" gibi görünmesini sağlayabilir.

Kız arkadaşımla her gün telefonda konuşurdum ve diş tellerimi çıkardığım gün - "s" lerimi çok daha iyi telaffuz ettiğimi söyledi!

Kısa cevap: Telaffuzunuzu bozabilir, ancak bu kadar şiddetli olduğu ölçüde değil. Çok az.


cevap 2:

Dış normal parantezler genellikle büyük konuşma bozukluğu anlamına gelmez ve bunu yaptıklarında bile ilk ay kaybolur.

İç tellere ve / veya damak cihazlarına gelince, bunlar dil boşluğunu işgal etme eğilimindedirler ve bu kaçınılmaz olarak daha uzun bir adaptasyon süresine yol açar, genellikle telaffuzun değiştirilebileceği birkaç aydır ve bazı rahatsızlıkların ortaya çıkması ve ilk zamanlarda mevcut olması muhtemeldir.


cevap 3:

Kalıcı olarak değil, hayır. Onlara alışana kadar ilk birkaç gün bir peltek yiyeceksin (ve salyasın ve tüküreceksin) ama bundan sonra sesin normale dönecek. Daha sonra hizmetlilerle aynı şey. Sesiniz kalıcı olarak değişmeyecek ve hayır, dişlerinizin ağzınızı açma / kapama veya konuşma gibi temel işlevleri yerine getirirken sorunlara neden olduğu aşırı bir durum olmadıkça diş telleri telaffuzu kalıcı olarak değiştirmez.


cevap 4:

Diş teli takma deneyimimden, diş tellerimi ilk taktığımda yaklaşık bir hafta normal konuşma güçlüğü çektiğimi hatırlıyorum, ancak daha sonra tekrar normal konuşmaya başladım. Ancak, parantezlerin telaffuzunuzu uzun vadede değiştirip değiştiremeyeceğini soruyorsanız, bunun cevabını gerçekten bilmiyorum, ancak ilk aldığınızda telaffuzu kesinlikle etkileyebileceklerini biliyorum.


cevap 5:

Yapılan tedaviye bağlı olarak dişlerin pozisyonu değiştiği için konuşmada değişiklikler olur. Diş tellerinden çok tutucular, telaffuzu daha yüksek ölçüde etkiler.


cevap 6:

Metal diş telleri, taktığınızda size bazı konuşma problemleri verebilir. Eğer asıl endişeniz buysa, dişler için net hizalayıcılar denemek isteyebilirsiniz. Hindistan'da TeethLogic markasıyla rahatlıkla temin edilebilirler.