nasıl cevaplanır amazon'da sadece * ayak kare alanımız kaldıysa neyi satmalıyız


cevap 1:

Burada

Amazon FBA nasıl çalışır

: Ürünlerinizi Amazon'a gönderin ve Amazon bunları sizin adınıza teslim alır ve bir müşteri sipariş verdiğinde yaklaşık 2 hafta sonra ödeme alırsınız.

Artık Amazon FBA'nın nasıl çalıştığını gördüğünüze göre, şimdi soru "Amazon'da Nasıl Satış Yaparım?" ve burada bu soruyu biraz cevaplayarak ayrıntılara giriyorum:

Her başarılı satıcı genellikle "Amazon'da nasıl satış yaparsınız?" Ortak bir soruyu dinler. yeni başlayanlardan veya potansiyel Amazon satıcılarından. İnsanlar şüphelerini ve yanlış anlamalarını giderirken başarı sırlarını bilmek isterler.

Şüphesiz, Amazon'da satış yapmak herkes için ödüllendirici bir deneyim olabilir. Başarılı bir satıcı olmak için politikaları ve stratejileri anlamalısınız. Amazon, bir profesyonel satıcı hesabı ve bir bireysel hesap olmak üzere iki tür satıcı hesabı sunar.

Profesyonel hesap, bireysel bir plandan daha fazla özelliğe erişmenize izin verir, ancak 39.99 $ / ay ücret ödemeniz gerekir. Bir plan seçtikten sonra, satıcı hesabınızı oluşturmanız ve gerekli alanlara doğru bilgileri yazmanız gerekir.

Amazon'da Nasıl Satış Yaparsınız?

Bir satıcı hesabı oluşturduktan sonra, Amazon'da nereden başlayacağınızı merak edebilirsiniz. İşte size yardımcı olabilecek birkaç strateji.

Amazon'da İşlem Yapılabilecek Kaynak Ürünler

İlk adımda, bu platformda satmak için değerli eşyalar tedarik etmelisiniz. Bazı satıcılar, toptan satış ürünleri satmak veya kendi ürettikleri ürünleri satmak gibi geleneksel modelleri tercih ederler.

Ürünleri farklı yaratıcı yollarla tedarik ederek geleneksel yöntemlerin ötesinde çalışabilirsiniz. Örneğin:

Perakende arbitraj: Düşük başlangıç ​​maliyetine ihtiyaç duyar ve küçük ve başlangıç ​​satıcıları için iyidir.

Özel etiket: Özel etiketlemede orta - yüksek maliyete katlanmanız gerekebilir. Markalar ve yerleşik satıcılar için faydalı bir yöntemdir.

Toptan malların yeniden satışı: Bu yöntem, yerleşik satıcılar için en iyisidir. Bu yönteme orta-yüksek yatırım yapmanız gerekiyor.

Damla nakliye: Düşük başlangıç ​​maliyetine ihtiyaç duyar ve deneyimli veya başlangıçta açılan nakliyeciler için uygundur.

El yapımı ve imalat: Herhangi bir yerleşik üretici veya zanaatkâr bu seçeneği değerlendirebilir.

Amazon Ürün Listeleri

Her Amazon satıcısı, ürün listeleri oluşturmak için iki yolu başarıyla kullanabilir. Mevcut ürün listelemelerine ürün ekleyebilir veya her ürün için yeni bir liste oluşturabilirsiniz. Mevcut listelere yeni öğeler eklemek, yeni satıcılar için kolay bir yoldur.

Yeni bir liste kaydı oluşturmadan önce, Amazon'daki diğer müşterileri kontrol etmelisiniz. Birisi bu ürünleri zaten satıyorsa, ürünlerinizi satıcının merkezi panosundaki mevcut bir listeye manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Fiyatları Karlı Bir Şekilde Eşleştirin ve İzleyin

Mevcut Amazon listelerine ürün eklemeden önce, satış rekabetiniz olduğunu anlamalısınız. En çok satanlar, rakiplerin fiyatlarını eşleştirmek ve izlemek ve pahalı fiyatlı savaşlardan kaçınmak için Amazing Reprice aracını kullanıyor.

Bu araç, fiyatları otomatik olarak takip edebilir ve 7/24 teklifler için rekabet edebilir. Bir rakip fiyatı dalgalandığında, BQool Repricer ürünlerinizin maliyetini otomatik olarak ayarlayabilir.

Amazon Siparişlerini Yerine Getirin

Amazon'da önemli bir adım siparişleri taşımaktır. Amazon tamamen müşteri memnuniyetiyle ilgilidir ve siparişleri doğru zamanda doldurmanızı gerektirir. Bunu yapamazsanız, kötü bir satıcı puanınız olacaktır. Kötü puanı önlemek için siparişleri kişisel olarak gönderebilir veya nakliye görevini dış kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Sonuç

Bu makale "Amazon'da nasıl satış yaparsınız?" Cevabını almak için yeterlidir. Şüphesiz Amazon, her satıcının ürünlerini çevrimiçi olarak satmasını sağlayan harika bir platformdur.

Amazon zorlu bir pazar olabilir, bu nedenle rekabet çok şiddetli. Rekabette hayatta kalmak için Amazon'da satabileceğiniz benzersiz ve karlı ürünler bulmalısınız.


cevap 2:

FBA, ürünlerinizi milyonlarca sadık mutlu amazon müşterisi için daha görünür kılar. Dünya standartlarında sipariş karşılama, hızlı sevkiyat ve beğeni toplayan müşteri hizmetleri sunarak, işletmenizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Şu şekilde çalışır:

 • Envanterinizi dünyanın her yerindeki müşterilerinizin yakınında bulunan amazon yerine getirme merkezlerine göndermeniz yeterlidir.
 • Ürünleriniz güvenli bir şekilde saklanacak ve istediğiniz kadar az veya çok gönderebileceksiniz. Amazon'da listelenen ürünleriniz amazon prime ve ücretsiz süper tasarruflu gönderim için uygun hale gelir.
 • Daha fazla müşteriniz istediklerini hızlı ve ücretsiz olarak elde edebilir ve Amazon müşterilerinin çoğu müşteriniz olabilir.
 • Müşteriler ürününüzü satın aldığında, Amazon onları seçecek, paketleyecek ve gönderecektir. Ayrıca Amazon müşteri hizmetlerini yönetecek ve hatta günün 24 saati geri dönecek.

Kendi web sitenizden ve diğer çevrimiçi kanallardan satış yapmak için FBA'yı bile kullanabilirsiniz. Amazon'un sürekli genişleyen sipariş karşılama ağıyla, işletmeniz Amazon ölçeğinden yararlanır ve ister küçük ister büyük olun, FBA, fiyatlandırma optimizasyonundan iş analitiğine ve kişiselleştirilmiş iş önerilerine kadar işletmenizi daha etkili bir şekilde yönetmek için gereken tüm araçları sağlar. Envanterinizi herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden çevrimiçi olarak yönetebilirsiniz.

Öyleyse, şimdi soru şudur: "Hepsini kendiniz yapmaya devam eder miydiniz yoksa Daha Fazla Para Kazanmanıza ve İşinizi Büyütmenize-Hızlı Ve Zaman Ve Zevkle-Tasarruf Etmenize yardımcı olabilecek hizmeti kullanır mısınız? -Müşterileriniz! "


cevap 3:

Amazon Fulfillment by Amazon (FBA), üçüncü taraf satıcıların ürünlerini Amazon'un ikmal merkezlerinde depoladıkları ve e-ticaret devinin bu ürünler için iadeleri ve iadeleri topladığı, sıraladığı, paketlediği, gönderdiği, izlediği ve işlediği bir e-ticaret hizmetidir. Amazon'un gelirinin büyük bir bölümünü karşılamanın yanı sıra FBA, Amazon'un kendi ürünlerinin yanında diğer satıcıların ürünlerini de sunmasına olanak tanıyor.

FBA, küçük satıcılara Amazon'un web'den depoya toplama ve sıralama sistemine ve diğer lojistik hizmetlerine erişim sağlayarak, tedarikçinin işlerinin diğer yönlerine daha fazla odaklanmasını sağlar. Amazon, satıcılardan depolama alanı ve yerine getirdiği siparişler için bir ücret alır. Nakliye ücretleri ve 7/24 müşteri hizmetleri, satıcı ücretlerine dahildir.

Amazon Lojistik'e kaydolmak için ABD, Kanada ve Meksika'daki satıcıların Amazon'da Satış hesabına ihtiyacı vardır. Satıcılar Amazon kataloğuna ürünleri toplu olarak veya Amazon'un uygulama programı arayüzünü (API) kullanarak Amazon ile envanter yönetimi yazılımlarını entegre ederek teker teker ekleyebilir. FBA, satıcıların web sitelerine de entegre edilebilir, böylece müşteriler üçüncü tarafın web sitesinden ayrılmadan Amazon üzerinden alışveriş yapabilirler.

Amazon, e-ticaret hizmetini kullanan satıcılara ürünlerinin "e-ticarete hazır" olduğundan emin olmalarını ve böylece müşterilere güvenli ve emniyetli bir şekilde taşınmalarını tavsiye eder. Amazon, çoklu torbaları, kutuları, streç ambalajı, balonlu paketi ve diğer nakliye malzemelerini Amazon'da Satış yapan satıcılar için kolayca kullanılabilir hale getirir.

Kahverengi Amazon kutuları ön kapıda görünmeye devam ediyor. Onları doğrudan ağacın altına atıyorum.


cevap 4:

Amazon Tarafından Gerçekleştirme (FBA), Amazon tarafından sağlanan ve satıcılara satış uygulamalarında daha fazla esneklik sağlayan bir hizmettir. Servis, depolama, paketleme ve nakliye asistanı sağlar. Program, satıcıların ürünlerini, ürünlerin satılıncaya kadar depolarda saklandığı bir Amazon lojistik merkezine göndermesine olanak tanır. Bir sipariş verildiğinde Amazon çalışanları, ürünü / ürünleri fiziksel olarak hazırlar, paketler ve gönderir.

Amazon FBA çalışması -

1. Ürünlerinizi Amazon'a gönderin-

 • Amazon'un ABD'de, bazıları bir milyon fit karenin üzerinde olan yaklaşık 100 deposu var.
 • Onlara hangi ürünleri göndereceğinizi söyleyin ve ürünlerinizi hangi depolara göndereceğinizi söylerler.

2. Amazon, ürünlerinizi sıralar ve depolar.

 • Amazon ürünlerinizi aldıktan sonra bunları sıralayacak ve envanterlerine ekleyecektir.
 • Ürünleriniz daha sonra güvenli bir şekilde depolarında depolanır.
 • Depoda herhangi bir şeyin hasar görmesi durumunda, Amazon size geri ödeme yapar.

3. Bir müşteri ürününüzü satın alır.

 • Amazon, tüm işlemi sizin için halleder.
 • Ödemeyi kabul ederler ve envanterinizi otomatik olarak güncellerler.

4. Amazon, ürününüzü gönderir.

Amazon'un depo çalışanlarından biri (veya robotlar) ürününüzü depodan alır, bir kutuya paketler ve müşteriye gönderir.

5. Amazon müşteri hizmetlerini yönetiyor - pek çok şey.

 • Müşteri ürününüzü aldıktan sonra, Amazon sevkiyattan memnun olduğundan emin olmak için takip eder.
 • Ayrıca müşteriden gelen herhangi bir iade veya soruyu da ele alırlar.
 • Ürün listelemenizde aldığınız geri bildirimlere gelince, yanıt vermek ve harekete geçmek size kalmıştır.

6. Ödeme alırsınız.

Amazon iki haftada bir tüm satışlarınızı toplar, satıcı ücretlerinizi düşürür ve kârınızı doğrudan banka hesabınıza yatırır.


cevap 5:

Basit terimlerle,

Amazon FBA Business

şu şekilde çalışır: satarsınız, sonra Amazon gönderir. ... Eşyalarınızı depolamak için Amazon'un ikmal merkezlerine gönderiyorsunuz. Amazon envanterinizi aldığında, onu takip sistemi aracılığıyla izleyeceksiniz. Müşteri, eşyalarınızı Amazon'dan veya başka bir E-Ticaret platformundan sipariş eder.

Yeni Satıcılar için ipuçları aşağıdadır.

 1. Kendini test et. Bazı insanlar okumaya devam ediyor ve harekete geçmekten korkuyor. O ilk adımı atmanız gerekiyor, her şeyi sadece metni eleyerek öğrenemezsiniz. Amazon'da satış yapmanın size uyup uymadığını görün. Hangi sayıları alacağınızı bilmek için zarları atın.
 2. Kombinasyon. Bu, bir günde veya bir haftada fethedebileceğiniz doğrusal bir yol değildir. Amazon'da satış, sermaye yatırımı, bilgi edinme, beceri geliştirme ve yalnızca deneyimin öğretebileceği şeyleri çevrimiçi satma duygusu geliştirmenin benzersiz bir kombinasyonudur. Bu iş, zaman zaman zekice karar çağrıları yapmak, otantik araçları kullanarak verileri anlamak ve bunlarla oynamak için sıkı çalışma gerektirecektir.
 3. Danışmanlık. Bu eziyetten geçmenin boşuna gideceğini düşünmeyin. Bunu bir yolculuk, belki bir kariyer olarak düşünün. Amazon işinde geliştirdiğiniz bilgi ve becerileri edinmenin, yerleşik ve gelişmekte olan Amazon satıcılarına danışmanlık hizmetleri vermek gibi yan ürünleri vardır. Zaten oyunun bir adım önünde olacağınız için eksik oldukları yerlerde yardım sağlayın. Böylece ürün satışınız üzerinde çalışırken uzmanlık satabilirsiniz. Eğitim ve deneyim asla boşa gitmez.
 4. Mentor Seçimi. Daha önce Mentor'lardan farklı bir başlık altında bahsetmiş olsak da, en azından başlangıçta bu karmaşık yolculukta size rehberlik edebilecek bir kişiye sahip olmak hala sağlıklı bir egzersizdir. Başlamanın en iyi yolu, bir akıl hocasının kılavuzunu, YouTube'daki videoları ve makaleleri inceleyerek kendi hissinizi, yönünüzü ve stratejinizi geliştirmektir.
 5. Tuzaklar. Süreci ve karmaşıklıklarını gözden geçirdiğinizde, insanların neden başarısız olduğunu araştırın. Evet, orada birçok başarısızlık bulacaksınız. Bilge, başkalarının hatalarından ders çıkaran, merdivenin hangi adımlarının atlanacağını bilmek için tuzakları bilmekte başarısız olan kişidir.
 6. FBA Hesaplayıcıyı kullanın. Yeni başlayanlar ve çaylaklar genellikle potansiyel bir ürün bularak ve düşük satın alma maliyetine bakarak hızla heyecanlanırlar. Bu yeterli değil, 'POP!' İşte balonun gidiyor. Gerçekçi bir resim elde etmek için iniş maliyeti üzerinde çalışmanız gerekir. Gerçekçi kaleler inşa etmek için daima satıcı merkezinde bulunan FBA Hesaplayıcıyı kullanın.

Bir satıcı Amazon FBA Business'ı tanıtmak için aşağıdaki hizmetleri kullanabilir:

 1. Amazon Satıcı Hizmetleri
 2. Amazon PPC Kampanyası
 3. Amazon Ürün Fotoğrafçılığı
 4. Amazon Anahtar Kelime Aracı

cevap 6:

Amazon, FBA'daki tüm zor işleri sizin için halleder, bu nedenle çalışma şekli oldukça basittir.

1. Ürünlerinizi Amazon'a gönderin.

Amazon'un ABD'de, bazıları bir milyon fit karenin üzerinde olan yaklaşık 100 deposu var.

Onlara hangi ürünleri göndereceğinizi söyleyin ve ürünlerinizi hangi depolara göndereceğinizi söylerler.

2. Amazon, ürünlerinizi sıralar ve depolar.

Amazon ürünlerinizi aldıktan sonra bunları sıralayacak ve envanterlerine ekleyecektir.

Ürünleriniz daha sonra güvenli bir şekilde depolarında depolanır.

Depoda herhangi bir şeyin hasar görmesi durumunda, Amazon size geri ödeme yapar.

3. Bir müşteri ürününüzü satın alır.

Amazon, tüm işlemi sizin için halleder.

Ödemeyi kabul ederler ve envanterinizi otomatik olarak güncellerler.

4. Amazon, ürününüzü gönderir.

Amazon'un depo çalışanlarından biri (veya robotlar) ürününüzü depodan alır, bir kutuya paketler ve müşteriye gönderir.

5. Amazon müşteri hizmetlerini yönetiyor - pek çok şey.

Müşteri ürününüzü aldıktan sonra, Amazon sevkiyattan memnun olduğundan emin olmak için takip eder.

Ayrıca müşteriden gelen herhangi bir iade veya soruyu da ele alırlar.

Ürün listelemenizde aldığınız geri bildirimlere gelince, yanıt vermek ve harekete geçmek size kalmıştır.

6. Ödeme alırsınız.

Amazon iki haftada bir tüm satışlarınızı toplar, satıcı ücretlerinizi düşürür ve kârınızı doğrudan banka hesabınıza yatırır.

Bu kadar! Oldukça kolay mı görünüyor? Başarılı olduğunuzdan emin olmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu bağlantıya göz atmanızı öneririm.

Amazon fba kursu

. Amazon FBA ile iş yapma hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyorum.


cevap 7:

Amazon'a kayıtlı bir perakendeci olarak, ürünleri oluştururken doğrudan bir seçenek olarak Amazon Lojistik'i seçebilirsiniz. Veya arada herhangi bir zamanda bir FBA satıcısı olmak için yükseltme yapabilirsiniz. Küçük ürünler kendi kendine gerçekleştirme için daha iyidir, oysa daha büyük ürün paletleri en iyi şekilde Amazon aracılığıyla sunulur.

Daha büyük bayiler, üreticiden veya distribütörden malların doğrudan ilgili lojistik merkezine teslim edilmesini isteyebilir. Bununla birlikte, tüccarın mallarını doğrudan Amazon'a göndermesi çok daha yaygın olacaktır. Ürünleri net olacak ve benzer ürünlerle karıştırılmayacak şekilde açıkça etiketleyin.

Satıcı, ürünlerin Amazon'a ulaşması gereken taşıyıcıya karar verir. Nakliye taşıyıcısı ayrıca olası hasar riskini de taşır.

Amazon, malları toplar ve saklar. Ürünlerin hacmi belirlenir. Bu, maliyetler için önemli bir faktördür. FBA hizmeti, farklı bir e-ticaret listesinde olsalar bile ürünler için kullanılabilir. Amazon FBA hizmetlerini kullanabilir ve ürünlerinizi Amazon'un deposunda depolayabilir, ancak Amazon dışındaki web sitelerinden siparişlerin yerine getirilmesi için de kullanabilirsiniz. Amazon FBA, bu Çok kanallı sipariş karşılama avantajını da sunar.

FBA'nın Avantaj ve Dezavantajları

Bayinin FBA kullanmasının avantajları nelerdir?

 • Kendi deposu gerekli değildir veya daha küçük bir depo yeterlidir. Bu maliyet tasarrufu sağlar.
 • En yoğun zamanlarda bile hızlı sevkiyat.
 • Amazon, ülkenizde ve hatta yurtdışında gönderilir.
 • Getirilerin azaltılması.
 • Amazon Prime müşterileri için ücretsiz gönderi.

Müşteriler "asal" aramayı sevdikleri için, makaleler daha iyi görünür.

Ek olarak, uzmanlar Amazon'da FBA'ya sahip ürünlerin sıralamada daha iyi sıralandığı ürün yerleşimlerinin optimizasyonu üzerinde düzenli olarak çalışıyor.

Bir müşteri bir FBA ürünü sipariş ederse, Amazon ayrıca ürünün paketlenmesini ve müşteriye gönderilmesini de yapar. Son müşteri, farklı teslimat türleri arasından seçim yapabilir ve ayrıca teslimatı takip edebilir. Müşteri ürünü Amazon'dan satın alırsa, iadeleri ve müşteri hizmetlerini Amazon da halleder. Aksi takdirde, bayi ilk irtibat kişisidir.

Bununla birlikte, Avantajların olduğu yerde, Dezavantajlar da vardır.

 • FBA bir şeye mal olur. Satışlarınız söz konusu olduğunda 'bir şey' her zaman karlı değildir.
 • Ürünleri Amazon'un FBA deposuna taşımadan önce ürünleri açıkça etiketleyin.
 • Bir markalaşma mümkün değildir. Mallar, Amazon'dan ambalaj malzemesi ile birlikte gönderilir. Müşterinin bakış açısından gönderen Amazon'dur. Tüccar algıda geri döner.
 • Sipariş sürecine erişilemez. Özellikle düzenli müşteriler için hızlı sevkiyat veya özel düzenlemeler mümkün değildir.
 • Kullanılan mal yönetim sistemi, sevkıyat merkezinde depolanan ürünlerin verilerini eşleştirebilmelidir. Bu biraz çaba gerektirir. Ancak, "Stokta yok" statüsündeki ürünlerden kaçınılması zorunludur.

Daha fazla bilgi için lütfen bu bağlantıyı ziyaret edin

Amazon FBA'da nasıl para kazanılır

.


cevap 8:

Peki bu iş modeli nedir?

Amazon FBA (Amazon Fulfillment by Amazon) olarak adlandırılır. Esas olarak odaklandığım şey, bu niş içinde kendi ürünlerimizi çok özel etiketlemeye başlayabileceğimiz belirli bir niş / kategori etrafında bir marka yaratmaktır.

FBA, birimlerimizi Amazon'un deposuna gönderme sürecidir. Ürününüz satıldığında - Amazon, ürününüzü alıp bir kutuya koyar ve ürünü satın alan müşteriye gönderir. Sadece bu da değil, Amazon tüm müşteri hizmetleri ikilemleriyle başa çıkacak ve iadeleri de halledecek. Bu çok pratiktir ve para kazanmamıza yardımcı olacak şeylere odaklanmamızı sağlar.

Çalışma şekli:

Yüksek talep gören (bu ürünü her gün birçok kişi satın alan) ve düşük rekabete sahip (düşük giriş engeli = düşük incelemeler) ürünleri arıyoruz. Bu ürünleri bulmanın yolu, bize hızlı bir şekilde çok doğru bir tahmin verecek yazılım araçlarını kullanmaktır (Amazon ile% 100 gerçek satış verisi elde etmenin bir yolu yoktur, ancak bu tahminler ona en yakın şeylerdir!). Düşük bir fiyata satın alabileceğimiz ve yüksek fiyata satabileceğimiz ürünleri, genellikle en az 5X işaretlemesi arıyoruz. (Örn: Amazon'un deposuna 5 $ 'a alabileceğimiz bir ürün buluyoruz - En az 25 $' a satıyoruz.) Bu çok önemli çünkü bizden ücret alacağımız bazı ücretler olacak ve sahip olduğumuzdan emin olmak istiyoruz. yerleşik bir sağlıklı kar.

Potansiyel ürünümüzü bulduktan sonra, Alibaba gibi bir siteye (birinci sınıf tedarikçilerle konuşmaya başlayabileceğimiz bir siteye) gidiyoruz. Bu tedarikçiler çoğunlukla Çin'de bulunuyor ve çoğu zaman bu tedarikçilerle çalışmayı seviyoruz çünkü maliyeti üretim çok daha uygun maliyetli.) Yeni ürünümüz için bu tedarikçilerle konuşmaya başlıyoruz, ürünün sahip olmasını sevdiğimiz şeyleri tartışıyoruz (belki rengini değiştirmek veya tamamlayıcı başka bir ürün eklemek, logomuzu eklemek vb.). Tedarikçimizi bulduğumuzda ürün için ödeme yapıyoruz ve onlar ürünü üretmeye başlıyor.

Üretim tamamlandığında, tedarikçimizin ya ev adresimize göndermesini sağlayabiliriz, böylece ürünleri test edip inceleyebilir ve hepsinin iyi olduğundan emin olabiliriz. Veya ürünleri doğrudan Amazon'un deposuna göndermelerini sağlayabiliriz.

Mallar Amazon'un deposuna girdikten sonra, bu ürünleri denemeye ve sıralamaya başlarız. Bu ürünleri sıralamakla ne demek istiyorum? Peki, inanılmaz trafik nedeniyle Amazon'un devasa sitesinde satış yapmak istememizin ana nedeni. Ve ürünlerimizin 1. sayfasında değilsek, o zaman oradaki çılgın trafiğe erişemeyeceğiz, bu da pek çok organik satışa eşit olmayacak ...

Ürünümüzü sıraladıktan sonra ürünümüz ilk sayfada görünecektir. Buradan organik satışları görmeye başlayabiliriz (sürekli çalışan satışlar ve hiçbir şey yapmamıza bile gerek kalmaz.)

Elbette, iş modelini etkileyen başka şeyler de var. Umarım buradaki potansiyeli herkes görebilir. Amazon Devasa ve her geçen gün daha da büyüyor. Ürünlerimizi Amazon'da bulundurarak, orada BÜYÜK trafikten yararlanmaya başlayabiliriz, bu da bunu inanılmaz bir fırsat haline getirir.

Bende de var

Youtube kanalı

Amazon'da Satış yaparak 6/7 rakamlı bir iş kurmaya başladığım yerden yeni başladım. Kanalda bazı ÜCRETLİ programlardan daha fazla şey veriyoruz !! Aşağıdan kontrol ettiğinizden emin olun!

https://lnkw.co/quorayt

Okuduğunuz için teşekkürler ve bu gönderiyi beğendiyseniz, lütfen o olumlu oy düğmesine basmaktan çekinmeyin :)


cevap 9:

Amazon FBA kavramı esasen şu şekilde özetlenebilir: onu satarsınız ve Amazon gönderir. Amazon FBA ağının bir üyesi olmak, Prime kullanıcılarına ve gelişmiş gönderi yerine getirme hizmetlerine erişmenizi sağlar.

Göre

anket

Üçüncü taraf satıcıların yüzde 66'sı Amazon Lojistik hizmetlerini kullanıyor. Ayrıca tüm Amazon Satışlarının yüzde 50'sini oluşturuyorlar.

Şimdi sorunuzu yanıtlamak için, Amazon FBA iş süreciyle ilgili anlamaya başladım:

1. Ürünlerinizi Amazon'a gönderirsiniz.

2. Ürünlerinizi ikmal merkezlerinde saklarlar.

3. Envanteriniz onlara ulaştığında, hareketlerini izleme sistemlerinden izleyebilirsiniz.

4. Toplama ve paketleme zahmeti Amazon tarafından halledilir.

5. Amazon ürününüzü alır ve müşterilerin rahatlığı doğrultusunda gönderir. Daha sonra siparişlerini takip edebilirler.

6. Müşteri hizmetleri ve iadeleri yönetme konusunda harcanan önemli çabayı da Amazon üstleniyor.

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, değil mi? Muhtemelen, çünkü Amazon tüm hizmetlerinin karından adil bir pay alıyor. Paraya değer mi? Bu öznel bir cevap, ama deneyimlerime göre öyle olduğuna inanıyorum.

Başlangıçta, başlamak için yatırım yapmakta tereddüt edebilirsiniz. Bununla birlikte, Amazon'un yıllar boyunca topladığı potansiyel müşterilerin teşhiri ve kalitesi, en hızlı olmasa bile iyi bir yatırım getirisini garanti ediyor.

Böylesine sıkıcı süreçlerde bir yardım eliniz varsa her zaman yardımcı olur. Aramayı deneyin

Amazon FBA toptan satış

alternatifler, özellikle Amazon için hazırlanmış ürünleri nereden satın alabilir ve bunun sizin için nasıl çalıştığını görebilirsiniz.


cevap 10:

Amazon FBA, Amazon'da satış yaptığınız yerdir ve envanteriniz, ambarları aracılığıyla Amazon tarafından karşılanır.

Envanteri elinizde tutmadığınız temelde stoksuz satış, ürünü pazarlamaya ve satmaya odaklanırsınız.

Yurtdışında bir ürün bulup ithal ediyorsunuz veya yerel ürünleri Amazon'da kar için satılabilecek bir indirimli mağazada buluyorsunuz. Birimlerinizi bir Amazon deposuna gönderirsiniz, yoğun olmayan zamanlarda envanterinizde okumaları yaklaşık 2–3 hafta sürer.

Ardından, ürün sayfanızı oluşturur, eşit ve rekabetçi olduğundan emin olun, fiyatlandırmayı belirleyin ve ürünlerinizi satmaya başlayın. Envanterinizi Amazon'a göndermeden önce ürün sayfalarının en azından yayında olması gerekir.

Temelde Amazon FBA budur.

İşletmenizdeki lojistik endişesini ortadan kaldırırsınız. Amazon sonuç olarak, genellikle% 15, bazen daha fazla, bazen daha az kesinti yapıyor.


cevap 11:

AMAZON FBA'nın NASIL ÇALIŞTIĞINA İLİŞKİN TAM KILAVUZ: -

Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır?Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır? | KnoowMore

Amazon FBA'yı kullanmak için aşağıda belirtilen basit adımlardan bazılarını izlemeniz yeterlidir: -

Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır? | KnoowMore
 1. FBA hizmetlerinizi etkinleştirin
 2. Ürünlerinizi hazırlayın
 3. Ürünlerinizi Amazon'a gönderin
 4. Amazon, ürününüzü depolar
 5. Bir Müşteri ürününüzü satın alır
 6. Para alıyorsun

1. Amazon Lojistik hizmetleri

Öncelikle Amazon'da bir satış hesabı oluşturmanız gerekir. Bir satış hesabı oluşturduğunuzda, hesabınıza Amazon Lojistik ekleme seçeneği olacaktır. Web sitesindeki adımlarda size rehberlik edeceğiniz için sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

2. Ürünlerinizi hazırlayın

Ürününüzün nakliye sırasında emniyetli ve emniyetli olmasını sağlamak için, zaman çerçevesinde size teslim edilecek tercih ettikleri hazırlık ve nakliye malzemeleri için Amazon'dan sipariş verebilirsiniz.

3. Ürünlerinizi Amazon'a gönderin

Amazon, dünyanın her yerinde, bazıları bir milyon fit kareyi aşan birkaç depoya sahip. Hangi ürünü göndereceğinizi bildirmelisiniz ve size nereye göndereceğinizi söyleyecektir (Depolar).

4. Amazon, ürününüzü saklar

Amazon ürününüzü aldıktan sonra envanterlerine ekleyecektir. Ürünlerinizin depoda hasar görmesi durumunda Amazon size geri ödeme yapar.

5. Bir müşteri ürününüzü satın alır

Amazon'un faturalama departmanı, tüm işlemleri sizin adınıza halledecektir. Sipariş verildikten sonra Amazon, ürününüzü tedarik edecek ve müşterilere gönderecektir.

6. Ödeme alırsınız

Amazon, tüm satışlarınızı 2 haftada bir hesaplayacaktır. Satıcı ücretlerinizi düşer ve karınızı kayıtlı banka hesabınıza yatırır.

Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır? | KnoowMore

Amazon FBA nedir?

Amazon FBA'nın ne olduğunu bilmeyenler için. Amazon FBA (Amazon Fulfillment By Amazon), satıcıları için satışı kolaylaştırmak amacıyla Amazon tarafından sağlanan bir hizmettir.

Satıcılar, Amazon FBA'yı kullanarak envanterlerini Amazon lojistik merkezlerinde depolayabilir ve bir müşteri ürünlerinden birini sipariş ettiğinde Amazon, onlar için siparişi Paketler, gönderir ve takip eder. Ancak, Amazon bir envanter ücreti alır

depolama ücreti ve diğer bazı maliyetler de dahildir.

Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır? | KnoowMore

Neden Amazon FBA'yı kullanmalısınız?

Şimdi, Amazon FBA'nın ne olduğunu anladığımıza göre, size Amazon FBA hizmetlerini kullanmanın avantajlarını açıklayayım.

1. Amazon çok popüler

Amazon'un 300 milyondan fazla aktif müşterisi var ve bu da onu tüm dünyada oldukça popüler kılıyor. Bir istatistiğe göre, ortalama bir müşteri Amazon'a yılda 700 dolar harcıyor ve ana müşteri yılda kabaca 1.300 dolar harcıyor.

Dolayısıyla, Amazon FBA kullanıyorsanız, ürününüz daha fazla göze çarpacak ve bu da daha fazla parayla sonuçlanacaktır.

2. Amazon FBA, müşterilerinizle ilgilenir.

Bir Amazon FBA satıcısı olarak, müşterilerinizle ilgilenme stresini yaşamak zorunda değilsiniz. Müşteri memnuniyetini sağlamak için Amazon tüm işi

tedarik

ürününüzü teslim etmek için.

3. Amazon FBA uygun maliyetlidir

Amazon FBA, ana ücretinize dahil olan tüm nakliye masraflarınızı karşılar, bu nedenle herhangi bir sipariş için ekstra ücret alınmaz.

Ayrıca, yalnızca depolama alanı ve yerine getirilen siparişler için ücretlendirileceksiniz.

Not: Ek hizmetler için ek ücretler geçerli olabilir.

4. Çok kanallı yerine getirme sağlar

Çok kanallı sipariş karşılama, işletmenizin daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Amazon'un deposunda sakladığınız envanter, Amazon FBA kullanılarak diğer E-Ticaret platformlarına da satılabilir.

Too Knoowmore Burayı Tıklayın: -

Amazon FBA nedir? Amazon FBA nasıl çalışır? | KnoowMore