nasıl cevap vermeliyim ben korumalı bir gazi değilim


cevap 1:

Bu işveren, Hükümet yüklenicilerinin istihdam etmek ve ilerlemek için olumlu önlemler almasını gerektiren 2002 Gaziler İçin İşler Yasası, 38 USC 4212 (VEVRAA) ile değiştirilen 1974 Vietnam Dönemi Gazileri Yeniden Düzenleme Yardımı Yasasına tabi bir Hükümet yüklenicisidir. istihdam: (1) engelli gaziler; (2) yakın zamanda ayrılmış gaziler; (3) aktif görev savaş zamanı veya kampanya rozeti gazileri; ve (4) Silahlı Kuvvetler hizmet madalya gazileri. Bu sınıflandırmalar şu şekilde tanımlanır:

Aşağıdaki korumalı gaziler sınıflandırmalarına aitim (Uygun olan tüm seçenekleri işaretleyin):

· ENGELLİ VETERAN

· SON AYRILAN VETERAN Askeri Tahliye Tarihi (AA / GG / YYYY):

· AKTİF SAVAŞ ZAMANI VEYA KAMPANYA ROZETİ VETERAN

· SİLAHLI KUVVETLER HİZMET MADALYASI

· VETERA (Vietnam Dönemi)

Yukarıda listelenen alanlardan birinde değilseniz, işverenin sizi işe alması veya sizi korumalı bir Veterinerde ilerletmesi GEREKMEZ. Bu nedenle, korumasız bir Veterinersiniz


cevap 2:

Tamam güzel soru. Yalnızca istihdam başvurularında, belki okullarda ve kolejlerde veya devletle ilgili istihdam başvurularında sorulur.

Ben korunmasız bir Gazi olarak kabul edilen biriyim.

Savaş olmadığında ve resmi kampanyalar olmadığında ordudaydım ve engelli bir Gazi değilim.

Hizmet süremin çoğu barış dönemindeydi, ancak hizmet süremin sonuna doğru, Basra Körfezi'ndeki Kuveyt'teydik. O dönemde hizmet ettim ama o savaşta hizmet etmeye gitmedim.

Bu nedenle, Gazilerimdeki faydalar sınırlıdır, ancak korumalı Gaziler olarak kabul edilen biri için daha fazla Gaziler avantajı vardır.


cevap 3:

Sorunuza yanıt vermek için, ona korumalı bir gazi olmanın ne anlama geldiği açısından yaklaşacağım. Buna iyi bir genel bakış için bkz:

Korumalı Veteran Statüsü: Kısa Kılavuz

Korunan gazi olmak için dört kriterden hiçbirini karşılamayan kişi, yukarıdaki web sitesinde listelenen korumalı gazi kanunu kapsamındaki korumalara sahip değildir.

Ancak, diğer yasalar kapsamında bu korumalardan bazılarına sahip olabilirler.


cevap 4:

Genellikle engelliliğin korunmadığı ve engelliliğin daha sonraki bir tarihte muayene edileceği anlamına gelir. Artırılabilir veya azaltılabilir. Düşürülürse, bu durum için yalnızca% 0 derecesine düşürülebilir, ancak toplam sakatlık derecesi ayarlanacaktır. Yalnızca% 0 olarak derecelendirilen koşul için para kaybedebilirsiniz. Avantajlar ve Sağlık hizmetleri hala mevcuttur. Korumalı, GELECEK SINAVLARIN YOKTUR olmadığı anlamına gelir ve not kalıcıdır.


cevap 5:

Silahlı Hizmetler Madalyası olmayan, bir kampanyada bulunan veya engelli biri anlamına gelir. Daha fazla bilgi için Çalışma Bakanlığı web sitesine bakın.

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı

cevap 6:

VA kapsamıyla bir ilgisi var mı… .ie VA hizmetleri için uygun değil mi ???… bunun dışında bilmiyorum ve açıkçası anlamıyorum?… ..


cevap 8:
ABD Gaziler İşleri Bakanlığı

Yardımlar ve sağlık bakımı için başvurun. Son 10 yılda çok daha kolaylaştı.