karşıma nasıl cevap verilir


cevap 1:

Bu, "ser" ve "estar" bilmecesine düşüyor. Hem ser hem de estar'ın anlamı “olmak” tır. Ancak ser ve estar kullanımı için kurallar vardır ve birbirlerinin yerine kullanılamazlar. Kurallar neler? Bu düşünceyi bir anlığına tutun.

Basitleştirme için, sadece cómo => How kelimesinin düz anlamını alalım

Şimdi "eres" e. eres, ser'in ikinci şahıs gayri resmi (tú) çekimidir. Anlayışımıza göre, estar'ın karşılık gelen çekimi estás.

"¿Cómo estás?" "Nasılsın?" yani "nasıl" + "olmanın" mevcut biçimi. Yani, mantıksal olarak "cómo eres?" bu aynı zamanda “nasıl” + mevcut “olmak” biçimi de “Nasılsın?” olmalıdır. Öyleyse fark nedir? İlk paragrafa geri dönelim. Ser vs estar hakkında bir sürü kural var. Bunlardan biri ve en kullanışlı olanı

Bir (geçici) koşulu ele almak için "estar" ve (doğal / kalıcı) kaliteyi ele almak için "ser" kullanın.

Yani, hizmet kalite içindir ve dolayısıyla eres kalite içindir. "Nasılsın" ne anlama geliyor? kalite anlamı olarak? "Bir kişi olarak nasılsın?" Anlamına gelebilir. "Bugün nasılsın?" değil. yani "Nasılsın?", diğer yanıtların çoğunun da söylediği gibi.


cevap 2:

Doğrudan bir çeviri "Nasılsın" olacaktır.

Ancak “Ser” ve “Estar” arasındaki farkı açıklamada yinelenen bir engel var.

Ser, varlığın özü ile ilgilidir. "Estar", geçici veya kalıcı mülkiyet ile ilgilidir. Veya zamansal düşmanlık durumları.

"Como eres" nasıl olduğunuzu gösterir, ancak bugün veya şu anda nasıl hissettiğinizi anlamında değildir. Bu "Como estás" olacaktır. "Estar", duyumun yer veya zamansal, kısa hali ile ilgilidir. Şimdi nasılsın Belirli bir olaydan sonra nasıl hissediyorsun?

"Como eres" size yakın bir şey anlamına gelir. Senin özün ne. Bir insan olarak, yaşayan bir varlık olarak her zaman nasılsınız?

Bu, birisinin durumunu bilmek için konuşma dilinde soracağın bir soru değil. Uzun zamandır kafanızı karıştıran birine sakladığınız bir soru. Sizi kandırdığından şüphelenebileceğiniz biri için. Tam olarak anlamak zorunda olmadığın biri için.

Aynı zamanda cevaplanması çok zor bir sorudur. Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Sen nesin? Sen olduğunu düşündüğün kişi misin? Varlığınızı, ruhunuzu ve niyetinizi tanımlayabilecek kadar kendinizi anlamak mümkün mü?


cevap 3:

Nasılsın ama bir püf noktası var.

İngilizcede, çeşitli şeylere atıfta bulunmak için "to be" fiilini kullanırız, en önemlisi:

-İnsanın belli bir anda hissetme şekli üzgün, mutlu. Bunun için İspanyolca'da "estar" fiilini kullanıyoruz

-Bir kişinin davranış şekli, davranışı, kişiliği. Kız şişman, hoş, kısa, vs. İspanyolca'da bunun için "ser" fiilini kullanıyoruz. Fi fiilinin ikinci kişisi "eres" dir

Yani, birisine “como eres” diye sorduğunuzda, o kişinin nasıl hissettiği gibi “nasılsınız” diye sormuyorsunuz, birisinin gerçekte nasıl olduğunu, olduğu gibi, nasıl göründüğünü, kişiliğinin ne olduğunu soruyorsunuz.


cevap 4:

Kelimenin tam anlamıyla “… olduğun gibi” anlamına gelir ve “şaşırdığım…” atlanır. Bir arkadaşınız veya bir kardeşiniz bencilce veya merhametsiz davrandığında kullandığınız bir ünlemdir, ancak arkadaşça bir şekilde söylenir. İngilizcede en iyi paralellik "SUCH A (burada olumsuz sıfat)" olacaktır.

Şimdi, “¿Cómo eres?” Gibi bir soruysa, “Sen nasılsın?” Anlamına gelir. Umarım bu yararlı olmuştur.


cevap 5:

Como eres ne anlama geliyor?

"Como eres" "olduğun gibi" anlamına gelir ve izolasyonda pek bir anlam ifade etmez.

¿Cómo eres? - "Nasılsın?" ("kendini tarif etme" anlamında.

Buradaki tüm önemli fark, (a) soru işaretleri (cümlenin hem başında hem de sonunda) ve "cómo" nun ilk o üzerindeki vurgudur.

Bu ifadelerin hiçbiri "¿Cómo estás?" İle karıştırılmamalıdır. - Nasılsın? - birisinin sağlığı veya iyiliği için sorulduğunda.


cevap 6:

Como Eres kelimenin tam anlamıyla "Nasılsın?" Ancak genel olarak "Nasılsınız?" Anlamına gelir. Bu mastara bağlıdır (Ser ve estar). Durum böyle olduğuna göre, birinden kendisini fiziksel olarak veya kişiliğini bilge bir şekilde tanımlamasını istiyorsunuz. Bu durum kalıcıdır. Başka biri, yanlışsam lütfen beni düzeltin.


cevap 7:

¿Cómo eres? aksan ve soru işaretleri ile "Nasılsın?" anlamına gelir.

¡Cómo eres! aksan ve ünlem işaretleriyle birlikte "Nasılsınız? anlamıyla "Ne yapıyorsun sen? Ah, berbatsın! "

Aksan ya da soru işareti içermeyen karakterler, “(sadece) olduğun gibi, nasıl olduğun” anlamına gelen bir cümle parçasıdır.

Hepsi karaktere atıfta bulunur, mevcut sağlık veya mizaca değil.


cevap 8:

"Nasıl birisin?" Anlamına gelir. (Cómo estás'ın aksine, bir kişi olarak nasılsınız, yani nasılsınız (şu anda)).


cevap 9:

Como, 'Nasıl' anlamına gelir

Eres 'sensin' demek

Birlikte "como eres" anlamı 'Nasılsın?'

Not: Soru içinde erlerden sonra eksik olan ve cümleyi anlamsız kılan bir soru işareti var çünkü soru işareti olmadan 'nasılsın' anlamına gelecektir ki bu gramer açısından yanlıştır. Bu nedenle, orada bir soru sorma özgürlüğüne sahip oldum ve bu şekilde cevap verdim.

Umarım yardımcı olur!


cevap 10:

Birebir çeviri "nasılsın?" bu como "estas" anlamına geldiği için yanlış olur mu?

İngilizcede "nasılsın?" Gibi bir şey olurdu. çünkü sorunun anlamı kişiliğinizin veya karakterinizin nasıl olduğu ile ilgilidir.