eşik plakası betona nasıl sabitlenir


cevap 1:

Eşik plakası, saplamaları bir arada gruplandırır, böylece bir cıvata, 4 ila 6 saplamayı zemin plakasına tutturur. Saplamanın kendisinin doğrudan levhaya cıvatalı olduğu "bire bir" bağlantı sistemi için, bir saplamayı "tırnak" yapamayacağınız için levhaya cıvatalanacak ve bağlantı elemanlarının saplamaya bağlanmasına izin verecek özel bir brakete ihtiyacınız olacaktır. tek başına cıvata ile beton.

Eşik plakası ayrıca, işlenmemiş saplamayı betondan ve betonda bulunan nemden izole eder, çünkü basınçla işlenir ve nemin eve girmesini önlemek için levhaya yapıştırılır veya mühürlenir.

Son olarak, eşik plakası, yalnızca 16 veya 24 inç merkezlerde sabitlemek yerine, kılıfın altını 4 veya 6 inç merkezlere (bazı bina kodlarının gerektirdiği şekilde) sabitlemek için kesintisiz bir yatay çerçeve sunar. Malzeme ve işçilik açısından ne pahasına olursa olsun, bir eşik plakası yapısal bütünlük ve çerçeveleme kolaylığı açısından bir pazarlıktır.


cevap 2:

Modern çerçevelemede, duvarlar doğrudan beton üzerine yapılmaz, bunun yerine duvarlar zeminin üzerine yapılır. Zemin kirişleri, aşağıda gösterildiği gibi eşik plakalarının üzerine oturan kirişlerdir:


cevap 3:

Eşik plakası budur. Döşemeye veya alt zemine cıvataladığınız alt yatay çerçeve parçasıdır. Belki bir bina çerçevesinin neye benzediğini bilmiyorsunuzdur?

Bunun yardımcı olacağını umuyoruz ve lütfen kendi çerçevenizi oluşturmaya çalışmadan önce bir profesyonel edinin.