çok küçük bir gelinlik nasıl değiştirilir


cevap 1:
  1. Sığması için neye ihtiyacı var?
  2. Değişiklik ne kadar pahalı (anlamı: ne kadar emek-zamanı) olacak?
  3. Giysi ne kadar iyi inşa edilmiş?
  4. Bu bir defalık kullanım için mi yoksa gardırobunuzda bir 'temel' eşya olarak mı?

Bu dört nokta, giysiye bağlı olarak çılgınca değişecektir.

Beyaz, resmi elbiseler için:

Terzi sırları: gelinlik değişikliği ve uydurma tavsiyeleriGelinliğiniz Çok Küçük Olduğunda Ne Yaparsınız?

Şimdi takım elbise:

Raf Dışı Erkek Takım Elbise Nasıl Yapılır

Bu nedenle, bu bağlantılarda tartışıldığı gibi, iyi yapılmış bir giysi muhtemelen astarlanacaktır ve değişiklik aynı zamanda astarı kesmek veya bırakmak anlamına da gelecektir. Maliyetleri kontrol altına almak ve öğrenmek için bir şeyleri yeniden şekillendirmek ve bir şeyleri içeri / dışarı bırakmak için kalıplara dönüşecek astarları seçtim.

Değiştirilebilecek iyi yapılandırılmış bir giysi, aynı zamanda yeterli kolaylığı barındırabilecektir: bu, 'dikiş payı' yeterli olacaktır. Çoğu gelinlik çok fazla dikiş payına sahiptir, bu nedenle bir elbiseye tamamen uymayan bir elbise almak genellikle iyidir: bir miktar dikiş çıkarılır ve büst, bel veya kalça için yeniden dikilir. veya belki üçte iki: ama üçü de pek olası değil. Muhtemelen, bir veya iki için IN alındı.

Buna değip değmeyeceğini nasıl bilebilirsiniz:

Ne kadar dikiş payı var? İhtiyacınız olan yerde yeterince var mı?

Giysi uygun şekilde astarlanmış / arayüzlenmiş mi? Değilse (ve eğer hak ediyorlarsa, gelinlik, takım elbise ve palto gibi kaliteli giysilerin astarlanmasını İSTİYORSANIZ), giysi birkaç yıkamadan sonra şeklini iyi koruyamayabilir.

Birden fazla alana girmesi / bırakması gerekiyor mu:

  1. Omuzları alması gerekiyorsa ve bir takım elbise veya palto ise, rafa geri koyun. Bir elbise daha mümkün olabilir, ancak muhtemelen kolların çıkarılması, kol deliğinin kesilmesi ve kolların yeniden takılması anlamına gelir. Zaman / maliyet.
  2. Bel / kalça (mont / ceket) alınırsa doğru şekilde örülür mü? Dart uygun mu? Dart kolaylıkla oluşturulabilir mi?
  3. Astarlar / arayüzler yeniden kullanılabilir mi? Bazen yapamazlar (bırakma, kırılganlık)

Paltoların / ceketlerin ve pantolonların / bacakların etek ve bacakları, çok daha küçük bir noktadır. Bununla birlikte, bunun üzerine yanmışım: Bir şarkı için aldığım bir çift ipek pantolonum var, ancak astar üzerinde yaptığım el kıvırmayı geri almam ve içine klipslemem için yeterince inceltilmişler. Bunu ipeğe yapmam gerektiğinden, biraz kırpın. İç çekmek. Bir kez daha zaman maliyeti.

Bazı terziler / terziler / terziler / terziler sizden şunun veya bunun için belirli bir fiyat talep edecektir: hemming, belirli alım eylemleri. Yukarıdan tahmin edebileceğiniz gibi, saat başı ücretlendirme kesinlikle daha adildir.

Dahası var: Katmanlar arasında dikiş yapmak, farklı ipliklerle eşleşen farklı kumaşları dikmek, yedek malzeme bulmak, düşünmeyeceğiniz veya fark etmeyeceğiniz astar ve arayüz olsa bile - bu çok önemli.

SO: Önemli değişiklikleri kanıtlayacak en iyi şeyler kostümler veya yeniden canlandırmak için giyilecek tarihi parçalar veya neredeyse yeri doldurulamaz kalite veya kumaştan miras aldığınız ısmarlama giysilerdir.

Önemli ölçüde değiştirmek için bir sonraki en makul şeyler, size verilmiş olan ve önemli kalitede olan şeylerdir. Ancak yukarıdaki tüm noktaların fark edilmesi gerekiyor.

Dikişlere, astarlara ve ara yüzeylere bir giysinin İÇİNDE bakmayı öğrenmek ve giysinin kalitesini ve amacınıza uygunluğunu nasıl uygulayacağınızı öğrenmek zaman / çaba açısından iyi sonuç verir.

İyi Yapılmış Bir Kıyafet Nasıl Belirlenir [Bölüm III] - Merhaba Bombshell!

İlk olarak, bir şeyin nasıl uygun olduğunu ve boyutunun / ölçülerinin gerçekte ne olduğunu gerçekten nasıl değerlendireceğini bilmek gerekir. Bu, sorunun ve benim zamanımın kapsamı dışındadır.


cevap 2:

Bilge mi? Söyleyemem

Ama çantamdaki çıtçıtlara oldukça yakın olduğumu söyleyeceğim - ama - satışta kesinlikle en iyi olduğunu bildiğim ürünleri gördüm ve satın aldım. Ve sonra ya yapılması gerekeni kendim yaptım, ama terzilik gerekiyorsa, yaptırdım.

Ve bunlar, üzerimde olmadıkça ASLA dolabımı terk etmeyecek şeylerden bazıları.

Ayrıca iki veya üç ay boyunca satın alınmadan, satın alınmadan ve iade edilmeden istediğim üst düzey parçaları da izledim ve bazen l / 3 veya l / 2 için orijinal fiyattan satın aldım! Bir dükkan beni çok iyi tanıyordu, dedi ki, bunu üç kez denedin, şimdi neredeyse sıfıra düştü ve kesinlikle harika görünüyor - ŞİMDİ NE BEKLİYORSUN !?

Onu suçlayamazdım - ve o gün satın aldım.


cevap 3:

Satın almak istediğiniz ürün çok büyükse ve onu size özel hale getirmek istiyorsanız, birkaç şeye dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak, tüm giysiler değiştirilemez ve ürün için orijinal olarak ifade edilenle aynı görünümü koruyamaz. Aynı görünüme veya hisse sahip olmama noktasına kadar değiştirebilir. İkinci olarak, kıyafetleri değiştirmek ucuz değildir. Öyleyse, sadece paranızla değil, bir yere gitmeniz için harcayacağınız fazladan zamanla ve ardından tamamlanmasını beklemek ve onu almak için başka bir yolculukla değiştirmek için ödemeye değer olduğundan emin olun. . Satışta olabilir, ancak bu süreç tamamlandığında orijinal perakende fiyatının oldukça üzerinde olabilirsiniz. Son olarak, eğer büyük bir ürün alacaksanız ve ürünü terzi edecekseniz, kesinlikle bu giysiyi sevdiğinizden emin olun ve size yıllarca kullanım sağlar ve tam da istediğiniz şey budur.


cevap 4:

Sadece iyi uyarlamak için çok büyük değilse akıllıca olacaktır (çok sert değişikliklerin yapılması gerekiyorsa, rahat bir şekilde sığmayabilir veya o kadar iyi görünmeyebilir) VE yapılması gerekenlerin maliyetinin olmayacağını biliyorsanız Değişiklikler ucuz olmadığından genel olarak ödemeye hazır olduğunuzdan daha fazla.

Bir terzi olarak, ppl'ye uygun olan şeyleri satın almasını tavsiye ederim, ancak bu ürüne kesinlikle sahip olmaları gerekmedikçe, mevcut olan tek şeydir ve boyutlarında buna benzer başka bir şey bulamazlar ve değişiklikler için ödeme yapmaya hazırlar. Yine, değişiklikler genellikle o kadar ucuz değildir. Makul ücretlerimi ödemek istemeyen biri için çalışmayacağım.


cevap 5:

Sadece ve ancak, "standart" boyutlardaki giysilerin size ne kadar uyduğunu ve giysilerin nerede kolayca değiştirilip değiştirilemeyeceğini anlıyorsanız. Örneğin, pantolon paçalarını kıvırmak kolaydır, ancak buzağıları almak çok daha zordur.

Bu kutuları işaretlerseniz ekonomik mantıklı olabilir, ancak satışta olan ürünler için tavsiye etmiyorum. İnanılmaz bir parçanın özel olarak tasarlanması için zamana / harcamaya istekli iseniz, bunun yerine satış raflarını atlamayı ve kullanılmış giysiler satın almayı düşünün. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, şerefiye, ikinci el mağazalar, konsinye dükkanları, vb.'de aptal fiyatlar için çok yüksek kaliteli kullanılmış ürünler bulabilirsiniz.


cevap 6:

Evet. Bunu Dubai'deki alışveriş merkezlerinde bulduğum birkaç tek parça tek parça elbise ve etek için yaptım (satışta da!). Bunu asla resmi pantolonlar veya kotlar için yapmam. Satın aldığım andan itibaren uygun olduklarından emin oluyorum. Bazen satışta yeniden dikmediğim ama evde dinlenmek için giydiğim çok gevşek tişörtler satın aldım.

En önemli şey, sizi ve vücudunuzu tanıyan ve giydiğiniz kıyafeti en iyi şekilde ortaya çıkarmak için o kıyafeti nasıl kıstırıp sıkıştıracağını bilen bir terziye sahip olmaktır. Bazen satışlarda, bazı değişikliklerle sizin için yapılmış gibi görünen gerçekten harika parçalar bulunabilir. Öyleyse devam et ama terzinin iyi biri olduğundan emin ol.


cevap 7:

Takım elbisemin 36 olduğunu fark etmeden önce 38 beden iki takım elbise aldım. Bir tanesi artık koleksiyonumda yok. Diğerini hala giyiyorum… nadiren. Biraz uyuyor, ama değiştirmiş olmama rağmen hala biraz fazla büyük.

Terziler, kol ve pantolon uzunluğu gibi bazı şeyleri düzeltebilir. Başkalarını omuz genişliği gibi sabitleyemezler. Ve bir giysiyi çok sert bir şekilde değiştirmeye çalışırsanız, oranlar düşecektir.

Belki sadece bir veya iki beden olup olmadığını deneyebilirsiniz, ancak başlangıçta bedeninize daha yakın bir giysi kadar iyi görünmeyecektir.


cevap 8:

Değiştirebilecek güvenilir bir kişiniz varsa veya kendiniz değişiklik yapabiliyorsanız, devam edin ve çok büyük pazarlığınızı satın alın. Pazarlık satın alımınızı fiyatlandıracak değişiklik için çok para ödemeniz gerekiyorsa, elbette bu kadar akıllıca bir hareket değil. Asla çok küçük bir giysi satın almam çünkü çoğu tasarım dışı giysinin çıkarılabilecek herhangi bir dikişi olduğuna inanmıyorum.


cevap 9:

Öğeye bağlıdır. A-line elbiseler gibi şeyler tamam olmalı, ancak şal elbiseler zor olacaktır. Şekilli bir ceketin yeniden yapılması gerekecektir. Bol pantolonlar, kolay-rahat olmasına rağmen özel dikilmiş pantolonlar kolayca sarılabilir, ancak bel bandının yapısı sorun yaratabilir. Çoğu gömlek kolayca değiştirilebilir, ancak diğer yandan bluzlar zor olabilir.


cevap 10:

"Gerçekte ne kadar büyük" olduğuna bağlı olarak olabilir. Kıyafetlerimi biraz daha büyük almayı ve iyi bir uyum için biraz aldırmayı tercih ediyorum. Fit, bir giysinin gerçek maliyetinden daha önemlidir. Eğer uyuyor gibi görünüyorsa, iyi görünüyorsun. Önemli olan bu.


cevap 11:

Oregon, Portland'daki yüksek gelirli eski mahallelerde yaşayan, Goodwill deposunda bir dolara tasarımcı kıyafetleri bulup sonra onları tadilat için terzilere götüren kadınlar tanıyorum.

Peki satış fiyatı ile değişiklikler arasındaki fark ne olur?

Macy's ve diğer bazı mağazalarda, etekleri kısaltmak ve diğer küçük değişiklikler yapmak için terziler bulunur. Fiyata hangi hizmetlerin dahil olduğunu sorarsınız.