runescape'e daha fazla ram nasıl tahsis edilir


cevap 1:

Hafif ila orta kullanım için 8 GB yeterli olmalıdır. Çok fazla açık programınız varsa, çok fazla tarayıcı sekmeniz varsa veya özellikle hafızaya aç olan herhangi bir şey varsa, bazı sorunlar fark edeceksiniz, ancak yarım düzine sekme, biraz müzik ve bir kelime işlem belgesi için sorun olmaz. .

İşiniz bittiğinde tarayıcı sekmelerini kapatmayı ve kullanmadığınız programları kapatmayı unutmayın. Tarayıcılar, son zamanlarda kullanmadığınız sekmelerin etkisini en aza indirmeye çalışır ve işletim sistemi, açtığınız programlarla oynamaya çalışır, ancak bazen biraz proaktif olmanız gerekebilir.

16 GB alabiliyorsanız alın. 16 GB, normal kullanım için size bol miktarda RAM verecek, sizi biraz ileriye götürecek ve sekmeleri / programları kapatma konusunda tetikte olmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca Leo Sayer, fazladan RAM'in pil ömrünüzü uzatabileceğinden bahsediyor; O şekilde düşünmüyordum ama bence o haklı.

Bununla birlikte, yapabiliyorsanız, daha sonra RAM eklemenin ne kadar zahmetli olduğunu kontrol edin. Kolayca yükseltilebilen bir modelse (muhtemelen arkadaki tek bir vida kadar basit) ve daha sonra 8 GB daha eklemek için ücretsiz bir yuva olacaksa, 8 ile deneyebilir ve daha sonra karar verebilirsiniz. Gerisini daha sonra eklemek de genellikle daha ucuzdur. Öte yandan, RAM'e ulaşmak için tamamen sökülmesi gereken tek parça dizüstü bilgisayarlardan biriyse veya 8 GB her iki yuvayı da dolduruyorsa, önceden karar vermek isteyeceksiniz.

Kafa karışıklığına eklemek için son bir husus :) Ayrı bir videoya sahip mi yoksa video sistemle belleği paylaşıyor mu? Genel olarak, sistem belleği videoyla paylaşılırsa, 6 GB'lık sistemde kullanılabilir RAM elde edersiniz, bu da biraz sıkılaşıyor ve 16 GB'a işaret ediyor (aslında 14). 8 GB veya 4 GB'ın bile seçenekler olduğu alt uç bir makineyse, videonun belleği paylaştığından oldukça emin olurdum.


cevap 2:

8GB RAM, 2019'da bir dizüstü bilgisayar için yeterli mi?

Bunun cevabı, dizüstü veya masaüstü bilgisayar için geçerli olsa da kesilip kurutulmuyor. Windows'un işletim sistemi olduğunu varsayarsak, her şey dizüstü bilgisayarınızı nasıl ve ne için kullandığınıza ve elbette hangi sürümün rol oynadığına bağlıdır. Daha da önemlisi, dizüstü bilgisayar ne kadar RAM barındıracak? Bazıları, 8 sınırdır, ancak bu oldukça yeni bir sınırla olası değildir. Birçoğu yalnızca iki DIMM yuvası veya daha kötüsü, lehimlenmiş bir modül ve yükseltilebilen yalnızca bir yuva sağlar. Bu, Çift Kanallı kullanım için sakıncalıdır.

Henüz satın almadıysanız, varsa 4 DIMM yuvasını sağlayın ve alabileceğiniz en iyi Mikroişlemciyi edinin. Eski günlerdeki gibi daha sonra yükseltilemez. RAM ve Depolama olabilir.

6 GB şimdilik yeterli olabilir. Eşleştirilmiş çiftler tavsiye edildiğinden ve Çift Kanallı çalışmaya daha uygun olduğundan ortalama kullanım için 8 Gig'i minimum olarak kabul ediyorum. Web Tarayıcıları, İnternet'te gezinirken oldukça aç olabilir. Hem dizüstü bilgisayarımda hem de masaüstümde 16 GB var. 4 GB, özellikle SSD olmadan dayanılmaz bir IMO'dur ve bu da sanal bellekle çok daha hızlı sayfalamaya yardımcı olur. Fotoğraf / Video düzenleme, CAD veya daha yeni oyunlar, 8 GB yeterli olmayacaktır.

Yeterli RAM'e sahip olmak önemlidir, ancak biraz para kazanmak için bu yönergelere uyun

Bu makaleye ekleyeceğim şey, RAM'in daha sonraki bir tarihte eklenmesi kolayken, zamanla ihtiyaç duyabileceğiniz belirli modüller daha az kullanılabilir ve daha maliyetli hale gelir. DDR3 kullanan, ancak yalnızca iki DIMM yuvası olan bir masaüstü ile yeni yükseltme yapıyorum. 8 GB'lık modüller ucuz değildir. Kasım ayında bir Dell Latitude'u maksimum 8 GB olan DDR2'ye yükselttim. Düşük kullanılabilirlik nedeniyle RAM çok pahalıydı, yarı fiyatına ithal ettim. O zaman bile neredeyse 100 Kanada dolarıydı. Bu sınırlamayı dengelemek için bir SSD taktım ve büyük bir fark yarattı. Yine de her gün kullanmak isteyeceğim bir makine değil.

DRAM SSD'ler Neden Tehdit Altında?

Bu, ne kadar yüklü olduğuna bağlı olarak RAM'in neden en iyi yükseltme olmadığını anlamaya yardımcı olur.

Intel'in daha büyük bir pazar payı var ve burada bazıları AMD Mikroişlemcilerin karşılaştırılamayacağını söylüyor. Eğer araştırırsanız bu doğru değildir ve bunu yapmanızı tavsiye ederim. 2. Nesil Ryzen 7 çıkışı, birçok Intel CPU'yu daha düşük bir maliyetle gerçekleştirir. Ancak Dizüstü Bilgisayarlarda yaygın değildir. AMD ile paranızın karşılığını daha fazla alırsınız. Intel'i, fiyatı ve her yeni nesilde sürekli değişen prizleri dışında gayet iyi seviyorum. Bu, çoğu kişinin Intel hakkında sevmediği şeydir. Bu, yükseltmeyi daha maliyetli hale getirir, ancak bu günlerde genellikle bir soket olarak Dizüstü Bilgisayarlarda daha az sorun sağlanmaz.

Umarım bu, sorunuzu yanıtlamanıza yardımcı olur.


cevap 3:

Merhaba Ellie :)

Sorunuzla ilgili olarak yılın pek önemi yok.

Sorunuzla ilgili en önemli faktör, dizüstü bilgisayarı ne için kullanmayı planlıyorsunuz VE aynı anda kaç farklı uygulama veya pencere, tarayıcı sekmesi çalışıyor?

RAM standardı artık DDR3'ün halefi olan DDR4 RAM'dir.

Bu RAM'in yalnızca CPU'nuz ve SSD / HDD'niz kadar iyi olduğunu söyleyebilirim.

Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir satıcının veya web sitesinin size satmaya çalıştığı önemsiz şeyleri satın almayın, çünkü daha fazlası DAHA İYİ değildir.

İşte bir benzetme türü, sorunuz bir nevi sormak gibi: 85 MPH HIZ, 2019'da bir araba için yeterince iyi mi?

Bu duruma göre değişir, arabayı ne için kullanıyorsunuz? Bir yarış pistinde mi yarışacaksın yoksa sadece işe, mağazaya ve yolculuğa mı gideceksin? 185 MPH'yi zorlayabilen bir araba için ödeme yapmanıza gerek yok, harcayacaksınız, o kadar hızlı sürmeyeceksiniz (belki ama bu başka bir hikaye)

Sonunda bunu benden alın, iş için dizüstü bilgisayarımda yaşıyorum, youtube ile açık 35 tarayıcı sekmesi açık ve netflix, photoshop, FTP gibi diğer videoları yayınlıyorum ve web sitesi de skype ile aynı anda açık uygulamalar geliştiriyor. Bil bakalım ne oldu? Sadece 8GB Ram'im var, bu herhangi bir yeni dizüstü bilgisayarda standart olacak olan DDR4.

Dürüst olmak gerekirse, HDD DEĞİL bir SSD'ye sahip olduğunuzdan emin olun, daha fazla RAM'den daha fazla hız farkı yaratacaktır, ayrıca en azından intel CPU'dan bir i3 önerin, AMD'ye düşmeyin, bu benim fikrim ama AMD daha ucuz ve fiyat ve siz ne için ödüyorsun.

Sonuç olarak 8GB, bir SSD ** ve intel cpu ile bol miktarda RAM ** demektir.

Daha iyisi için ne kadar çok öderseniz düşmeyin, işe koyulmak ve eğlenmek için bir Lambhorgini'ye (yazım hatası) ihtiyacınız yok. Umarım bu yardımcı olur :)

Franklin

Dizüstü Bilgisayar Ekranı

Teknisyen


cevap 4:

Benim fikrime göre, kesinlikle evet .. ama gerçek şu ki, bu gerçekten dizüstü bilgisayarınızda ne yapmayı planladığınıza veya sıklıkla ne yaptığınıza bağlı .. Oldukça fazla çoklu görev yapıyorsanız (müzik prodüksiyonu veya video düzenleme işlemi yaparken olduğu gibi) ) .. biraz daha fazla RAM düşünmek isteyebilirsiniz .. Müzik ve video üretimi için en az 12GB (iyi bir CPU ile birlikte) diyebilirim. Ancak temel e-posta, web taraması, kelime işlem, dosya yönetimi için .. 8GB bol miktarda olmalıdır. Daha fazla RAM'e sahip olmak bilgisayarı daha hızlı yapmayacaktır (duruma göre değişir), ancak onu hızlı yapan şey CPU ve bir SSD'ye sahip olup olmadığıdır.

İstediğiniz şey bir SSD sürücüsüdür .. çünkü 2,5 "HDD sürücüsü çok yavaştır ve bir SSD'ye sahip olmak deneyiminizi büyük ölçüde iyileştirecektir .. 2,5" dizüstü bilgisayar HDD'si oldukça yavaştır ve eskiden dizüstü bilgisayarımda ve yükleme sürelerimde kullanıyordum SSD'ye göre çok uzun .. ama bütçeniz varsa, anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum.

Modern ileri teknoloji 3D PC oyunlarında bile, gereksinimleri için yalnızca en fazla 8 GB RAM istiyorlar .. ancak VR sanal gerçekliği yapıyorsunuz ve en iyi deneyimi istiyorsunuz, daha fazla RAM her zaman daha iyidir .. ancak bir dizüstü bilgisayar satın aldığınız için , Bunun için endişelenmenize gerek olmadığını düşünüyorum çünkü çoğu insan sert bir oyuncu olmadıkça dizüstü bilgisayarlarda VR kullanmıyor.


cevap 5:

Bilgisayarla ilgili her şeyde olduğu gibi… dizüstü bilgisayarınızı nasıl kullandığınıza bağlıdır.

.

Çoğu dizüstü bilgisayar, temel bir model olmadıkça artık bir SSD ile birlikte gelecektir (bazılarında optane + hdd de mevcuttur).

SSD'lerin işin içinde olmasının nedeni, kısmen yükleme sürelerinden kaynaklanmaktadır… SSD, bir programı yüklemek için daha az süre kullanılırsa, o programı yüklemek için daha az güç kullanabilir (bir HDD üzerinden). Ayrıca disk belleği dosyası kullanıldığında gerekli olan daha az güce gider.

Peki, 8GB RAM bir dizüstü bilgisayar için yeterli mi?

Çok az sayıda sorunla çalıştırmanız yeterlidir. Daha fazlası pil gücünden tasarruf sağlar (yukarıya bakın). Dizüstü bilgisayarınızın pilinde daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, hedef 16 GB RAM'dir. Windows her zaman RAM'inizi doldurmaya çalışır, bu da disk belleği dosyasının daha az doldurulması anlamına gelir, bu da daha az depolama etkinliği, dolayısıyla daha az güç kullanımı anlamına gelir.

RAM, askıya almanın çok enerji verimli olmasını sağlar… eğer askıya almak zorunda kalırsanız ve yeterli RAM yoksa… gücü kullanan disk belleği dosyasına konur.

Yani, evet 8GB bir dizüstü bilgisayar için yeterli, ancak uzun süre prizden uzak kalacaksanız… daha fazla RAM çok arzu edilir.

Bir HDD depolama alanınız varsa 8GB yeterli olmayabilir, çünkü bir HDD'nin çalışmasını gerçekten azaltmak istiyorsanız (dönüş için çok fazla güç kullanır vb.). Yine bu, yalnızca uzun süre prizden uzak kalacaksanız gerçekten önemlidir.


cevap 6:

Çalışma setiniz 8 GB'tan küçükse ve değilse çok küçükse 8 GB iyidir. Sisteminizin 5 yıl dayanmasını istiyorsanız, 8GB muhtemelen biraz düşüktür, bu nedenle belleğinizi daha sonra ikiye katlamak için bellek yuvalarının kaldığından emin olun. Dikkate alınması gereken üç ana husus vardır:

  • Zaman içinde yazılım şişkinlikleri;
  • Yapabileceğimiz ve yapmak istediğimiz yeni şeyler keşfettikçe beklentilerimiz zamanla artar;
  • Çok fazla bellek küçük bir para israfıdır, çok az bellek dizüstü bilgisayarınızın kullanımını zahmetli hale getirir.

Ian Heggie'nin yanıtına, çalışma seti kullanılabilir belleği aştığında dizüstü bilgisayarımın performansının nasıl "uçurumdan düştüğünü" gösteren bir grafik ekledim: Bilgisayarımın hızını artırmak için dizüstü bilgisayarımı 12 GB RAM'den 16 GB RAM'e yükseltmeye değer mi yoksa satın almalı mıyım? yeni bir bilgisayar (programlama işi için)? Sınıra ulaştığınızda performansın gerçekten nasıl çok hızlı bir şekilde yere daldığını görebilirsiniz:

İşte tipik bellek boyutlarının nereye gittiğine dair tahminim (Teşekkürler

Ortalama PC Belleği (RAM) Artmaya Devam Ediyor

grafik için kabaca bir kopya yaptım ve yapıştırdım). Bu, geliştiricilerin şirketleri tarafından yeni özellikler eklemelerini istediği için, çoğu insanın bu boyutta dizüstü bilgisayarlara sahip olduğunu varsayması açısından önemlidir, bu nedenle, daha küçük bir sisteme sahip olmanın, zaman içinde yazılım boyutu şiştikçe sorun yaşamaya başlaması daha olasıdır.

Bu temelde, dizüstü bilgisayarınızı bir dizi raf dışı ürün için kullanacağınız ve 5 yıla kadar dayanmasını isteyeceğiniz dizüstü bilgisayarlar için şu anda satın alınacak 12 GB veya 16 GB öneririm.

A2A için teşekkürler Ellie

Not… Mümkün olan en büyük “dizüstü bilgisayar” ve sistemimin ayrıntılarını görmek istiyorsanız, Ian Heggie'nin programlama için hangi boyutta dizüstü bilgisayarlar önerilir? Sorusuna yanıtına bakın.


cevap 7:

Genel kullanım için. Evet, 2019'da 8 GB RAM yeterlidir. RAM eksikliğinin Dizüstü Bilgisayarın performansını kısıtladığı kullanım durumlarıyla karşılaşabilirsiniz (yani RAM, CPU, Grafik veya diğer faktörler değil dar boğazdır), ancak bu senaryoların nadir olmasını bekleyebilirsiniz. . Genel kullanım, web'de gezinme, eğlence tüketimi, hafif oyunlar ve benzerleri anlamına gelir.

8 GB ayrıca yazılım geliştirme, veri analizi ve grafik tasarım gibi daha fazla bellek yoğun kullanım durumları için yeterince iyi olmalıdır, ancak üzerinde çalıştığınız şeye bağlı olarak performans kısıtlamalarını kesinlikle daha sık hissedersiniz.

RAM için mevcut tatlı nokta 16 GB. Bu miktarda RAM, dizüstü bilgisayarınızın bir yandan yaygın kullanım senaryolarında bellek eksikliği nedeniyle kısıtlanmayacağı ve diğer yandan yaygın kullanım senaryolarında çok az fayda sağlayan RAM için ödeme yapmayacağınız anlamına gelir.

8 GB'lık bir dizüstü bilgisayar seçmenin en büyük dezavantajı, bellek miktarının kendisi değil (bahsettiğim gibi çoğu kullanım durumu için yeterli) dizüstü bilgisayardaki diğer bileşenler. RAM nispeten ucuzdur ve ne yazık ki bugün birçok dizüstü bilgisayarda karta lehimlenmiştir, bu nedenle kullanıcı tarafından yükseltilebilir değildir. Bu, yalnızca 8 GB RAM ile eşleştirilen dizüstü bilgisayarların genel olarak 16 GB ile eşleştirilmiş dizüstü bilgisayarlardan daha az güçlü olma eğiliminde olduğu anlamına gelir.


cevap 8:

Kendinize "Ne kadar RAM'e ihtiyacım var?" Diye soruyorsanız Sorunsuz performans için ihtiyaç duyacağınız RAM'in Dizüstü bilgisayarınızı nasıl kullanmayı düşündüğünüze bağlı olduğunu anlamak önemlidir.

RAM söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Tüm bunların özü, programınızın talep ettiği veri depolama miktarıdır.

Sınıfta not almak, belge yazmak ve kaydetmek veya internette gezinmek için sadece basit bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, çok fazla RAM'e ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, piyasadaki en çok satan bir sonraki uygulamayı geliştirmeyi, videoları oluşturmayı veya büyük dosyaları sıkıştırmayı umuyorsanız, teçhizatınızda ciddi bir veri alanına ihtiyacınız olacak.

Bilgisayarınızda gelişmiş işleme görevleri için veri almak ve okumak için yeterli RAM olmadığında, deneyiminiz yavaş, zor olacak ve bazı durumlarda aşırı yükleme nedeniyle büyük bir sistem çökmesine yol açacaktır.

Bir dizüstü bilgisayar için 8GB yeterli RAM belleği?

Çıplak bilgi işlem temellerini arayanlar için, 4GB dizüstü bilgisayar RAM'i yeterli olacaktır. Bilgisayarınızın oyun, grafik tasarım ve programlama gibi daha zorlu görevleri aynı anda kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilmesini istiyorsanız, en az 8 GB dizüstü bilgisayar RAM'iniz olmalıdır.

Bir bilgisayarın yeteneklerinin sınırlarını zorlamak ve aynı anda birkaç büyük programı çalıştırmak isteyenler için 12GB RAM dizüstü bilgisayarlar, 16GB RAM dizüstü bilgisayarlar, 32GB RAM dizüstü bilgisayarlar ve hatta 64GB önemli seçeneklerdir.

Yoğun veri işlemenin dışında ortalama bir PC kullanıcısıysanız, muhtemelen 8 ila 12 GB dizüstü bilgisayar RAM'ine ihtiyacınız olmayacaktır.


cevap 9:

Dizüstü bilgisayarı ne için kullandığınıza bağlıdır.

Bir arkadaşım yazar ve Windows XP çalıştıran 2 GB RAM'e sahip 10 yıllık bir makine kullanıyor. İnternete bağlı değil, sadece eski bir kelime versiyonunu yazmak için bir yazı yazarı gibi kullanıyor, daha sonra kelime belgelerini USB'ye ve e-postalarını yayıncısına aktarıyor.

Öte yandan, 2 GB'lık 10 yıllık makinesi muhtemelen yeni video oyunlarını oynayamıyor, mevcut herhangi bir fotoğraf düzenleme veya görüntü işleme yazılımını destekleyemiyordu.

Birden çok amaç için kullanacaksanız, kullanmak istediğiniz yazılıma bakmayı deneyin ve bunlardan geriye doğru çalışın, örneğin dizüstü bilgisayarınızı ses üretimi için kullanıyorsanız ve Cubase gibi bir Masaüstü Ses İş İstasyonu (DAW) kuracaksanız, Ableton veya Reason, yazılımın özelliklerini kontrol edin ve 8 GB'nin sizin için yeterli olup olmayacağını öğrenmek için geriye doğru çalışın.

İşletim sisteminin biraz RAM kullanacağını hesaba katmayı unutmayın, bu nedenle Yazılımınız minimum 4 GB'ye ihtiyacı olduğunu söylüyorsa 8 GB'ye ihtiyacınız olacaktır çünkü işletim sistemi, örneğin Windows arka planda muhtemelen 2 GB kullanacaktır.


cevap 10:

Evet ve Hayır - Genel kullanım, Microsoft ofis, web'de gezinme vb. İyi olacaktır.

Frozen filmini dizüstü bilgisayarınızda yönetmeye mi çalışıyorsunuz? Muhtemelen değil ...

Herhangi bir işçim için standart üretim makinem şudur (İşçilerim için çoğundan biraz daha kibarım!)

-200 $ - 300AU civarında güncel bir Nesil CPU

-16 GB Ram (150AU $)

-Nvidia Grafik kartı (böylece 4K'da birden fazla monitör çalıştırabilirler ve yavaşlatılamazlar), yaptığım son üç makine 1650 Ti (250au $) idi

Ekibim, işimiz için oluşturduğum özel veritabanları ve uygulamaları, normal Microsoft ofis paketini çalıştırıyor ve bir Cuma gecesi Doom 2016'nın bazı oyunlarını oynamaya yetecek kadar meyve suyu artığı var ...

BUNLARIN TÜMÜNÜ NEDEN Bahsediyorum?

8 GB olarak tanıtılan bellek, ayrık grafik kartı olmayan son nesil bir dizüstü bilgisayarda olabilir. Bu, CPU ile paylaşıldığı için aslında 8GB'tan daha az aldığınız ve ardından bir Çip hem düşünmeyi hem de göstermeyi yaptığı için fazladan ısı eklendiği anlamına gelir. Baktığınız dizüstü bilgisayarda nVidia grafikleri varsa, 8 GB ile kesinlikle iyi olmalısınız.

CPU Intel ise ve AMD'nin bahsettiğini görüyorsanız, yine iyi olmalısınız, ancak bunun ayrık grafik olduğundan emin olmanız gerekir.

Tamamen AMD diyorsa, AMD'nin CPU ve Grafik kartları ürettiği için bilgisayarları bilmiyorsanız çok dikkatli olun, Intel gibi, grafikleri CPU'ya koyuyorlar ki bu da uzak durmanızı önerdiğim şeydir.

Umarım bu yardımcı olur!


cevap 11:

Tüm teknik sorularda olduğu gibi, ayrıntılar önemlidir.

Bu bilgisayar nasıl kullanılacak? Basit web sörfü ve ofis uygulamaları? 8 GB yeterli olacaktır, ancak Chrome biraz zorlayabilir.

AutoCAD'i kullanmak mı istiyorsunuz yoksa üzerinde 2 saatlik çalışma süresine sahip videoları mı düzenleyeceksiniz? 8 GB muhtemelen yeterli olmayacak.

İnsanların büyük çoğunluğu ve nispeten hafif kullanımları için, en iyi bahsiniz, dizüstü bilgisayarın paslanma yerine bir SSD kullandığından ve minimum 8 GB RAM'e sahip olduğundan ancak genişletilebilir olduğundan emin olmaktır. Gerekirse daha sonraki bir tarihte RAM ekleyebiliyorsanız (bu, birkaç yıl sonra tamamen mümkündür), daha fazla belleğe ihtiyacınız olduğunu fark ettiğinizde tamamen yeni bir cihaz satın alma ihtiyacını azaltırsınız. Katı hal sürücüsü kullanarak, standart bir HDD'den daha iyi performans elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.