minyatürleri airbrush nasıl


cevap 1:

Bu, bir airbrush ile elde etmeyi umduğunuz şeye bağlıdır.

Pistole, büyük miktarlarda boyayı hızlı bir şekilde sermek için kullanışlı bir araçtır; bu, büyük üniteleri toplu olarak boyamak veya büyük modeller veya arazi parçaları yapmak için kullanışlı olabilir. Bol pratikle, bazı hoş ton geçişleri de oluşturabilirler (harmanlamayı simüle ederek).

Bununla birlikte, bunlar geleneksel fırçalardan tamamen farklı bir araçtır ve çok fazla pratik, sabır, para (iyi bir pistole ve kompresör ve tüm çeşitli aksesuarlar ucuz değildir) ve zaman gerektirir. Resmin kendisi bir airbrush ile çok az zaman alır, ancak boyaları hazırlamak ve daha sonra aletlerinizi temizlemek ve bakımını yapmak, genellikle bunu geleneksel bir sable fırça yerine bir airbrush ile yapma çabasına değmeyen küçük işler yapar.

Buna ek olarak, bir airbrush ile elde edebileceğiniz, normal bir fırçayla elde edemeyeceğiniz çok az şey vardır. Elbette, kusursuz karışımların sable bir fırçayla başarılması zaman ve beceri gerektirir, ancak bir pistole ile sorunsuz bir geçiş yapmak da kolay değildir. Bu yüzden insanlar samur ya da sprey ile yapılmış olsun ya da olmasın güzel bir boya işine hayran kalırlar.

Benim tavsiyem, normal bir fırçayla oldukça başarılı olduktan sonra bir airbrush almanız. O zamana kadar sıkılıyor olabilirsiniz ve bir şeyler yapmanın yeni bir yolunu arıyor olacaksınız. Tamamen yeni bir araçta ustalaşmanın zorluğu sizi yeniden boyama konusunda heyecanlandıracaktır. Ayrıca, bir fırçayla pürüzsüz karışımların nasıl yapıldığını zaten biliyorsanız, pistole ile yaptığınız hataları düzeltebilir veya düzeltebilir ve havayla yapılması zor olan daha ince ayrıntıları iyileştirebilirsiniz.

Bir pistole almanın bir başka harika zamanı, başarılı bir pistole öğretmeninden şahsen öğrenme fırsatına sahip olduğunuz zamandır. Örneğin, CK Studios'tan Caleb Wissenbeck ve Kat Jackson bir dizi çok saygın airbrushing kursu veriyor. Multi-Golden Demon ödüllü Mathieu Fontaine, ayrıca bir süre önce aldığım hafta sonu boyu süren bir airbrush kursu da veriyor ve bu, airbrushing'imi son derece başlattı. Bu tür yoğun kursları alarak, temelde kendi başınıza yıllarca deney yapmaktan veya YouTube videoları aracılığıyla öğrenmeye çalışmaktan kendinizi kurtarmış olursunuz. Deneyimli bir usta ressamın size sınıf ortamında öğretmesi, soruları şahsen cevaplaması ve size püf noktaları ve teknikleri ilk elden göstermesi hiçbir şeyden daha iyi olamaz.

Umarım yardımcı olur. Hobide bol şans!