ar 10'da headspace nasıl ayarlanır


cevap 1:

Alt tarafın işaretli olduğu şey fark etmez, herhangi bir üst ile alt kısmı kullanmak yasaldır. AR'lerle kalibreleri değiştirmenin en kolay yolu, yalnızca üst alıcıları ve gerektiğinde dergi ve tamponları değiştirmektir. Bu şekilde, bir ünitede bir namluya ve uygun şekilde kafa aralıklı cıvataya sahip olacaksınız. Bir üst kısımda namluyu değiştirmek gerekiyorsa, o zaman bir uzatmalı namlu ve muhtemelen bir cıvata gereklidir.

AR'lerle headspace, diğer tüfeklerden daha basittir, eğer tüm bileşenleriniz aynı şirketten geliyorsa, headspace'in spesifikasyon dışı olma şansı zayıfsa, sadece parçaları değiştirip atış yapmak oldukça güvendesiniz. Farklı şirketlere ait parçaları kullanırken, boyutlar biraz değişebilir, bu nedenle headspace daha önemlidir, ancak yine de spesifikasyonda olması olası olmamasından daha fazla olacaktır. AR-15'lerin hepsi aynı spesifikasyonlara göre üretilmiştir, bu nedenle teoride tüm parçalar değiştirilebilir, ancak sadece güvenli olmak için headspace'i kontrol etmek kötü bir fikir değildir.

AR-10'ların tek bir spesifikasyon seti yoktur, iki ana model vardır, Armalite ve DPMS ve tüm parçalar aynı değildir. Ek olarak, iki tür Armalit vardır, Tip 'A' ve 'B' ve iki tür DPMS, Gen veya Tip I (birkaç kez değiştirilmiştir) ve orta boyutlu GII. Diğer üreticiler, parçalarının 'DPMS-1' uyumlu olup olmadığını, Knight's Armament SR-25s ve Rock River Arms LAR-308s ile başka farklılıklar olduğunu söyleyecekler. Aynı üreticiden eşleşen bir namlu ve cıvata veya tam bir üst almadıkça, AR-10 tipi bir tüfek oluştururken kafa boşluğunu kesinlikle kontrol edin.

Kalibre değiştirmek için başka bir seçenek var, bir namlu anahtarı kiti. Bunlar, varillerin basit bir Torx veya Allen anahtarıyla veya herhangi bir alet kullanmadan hızlı bir şekilde değiştirilmesine izin verir. O zaman, birkaç farklı kalibre namlu / cıvata setine sahip bir üst ve alt alıcı setine sahip olabilirsiniz.

Henüz kafanız mı karıştı? Daha ayrıntılı cevap vermek daha kolay olurdu. Hangi temel tüfek ve hangi kalibre istenildiği gibi.


cevap 2:

Basit cevap HAYIR. Buna birkaç özellik üzerinden bakabiliriz.

Bir referans noktası olarak, AR-15 alt modeli, daha büyük / daha uzun 308 / 7.62 nato turu için bir dergi dışında asla yapamayacak, ancak bu yüzden AR-10'a sahipler. bunun ötesinde, namlu ile birlikte değiştirilmesi gereken birçok parça var.

Orijinal M16 / AR-15 cıvata taşıyıcı grubu yalnızca 223 / 5.56 mermi dışında olacağı için, dönüşümde kullanılan yeni tur haricinde cıvata taşıyıcı grubunun değiştirilmesi gerekecektir.

Dergiler, yeni kalibre haricinde satın alınmalı ve ayrıca alt alıcıda hariç tutulmalıdır.

Stok tampon tüpünde bulunan tampon ve yay, geri itildiğinde aşırı şok nedeniyle hasar görmemeleri için cıvata taşıyıcı grubunun geriye doğru hareketini kontrol etmek için gereken tamponlamayı idare etmek için de değiştirilmesi gerekebilir.

Basit bir kalibre değişimi bile 223 / 5.56'dan 7.62x39 Rus'a, eğer çelik kol fazlalık cephane kullanıyorsanız, fazla cephanedeki astarlar biraz daha sert hale getirildiğinden ve standart yay çekicin Ateşleme iğnesine, merminin yükünü tutuşturmaya yetecek kadar primerin yüzeyini deforme etmek için yeterli kuvvetle vurun.

Gördüğünüz gibi, sadece bir namlu ve kafa boşluğundan çok daha fazlası var. Dönüştürme seçeneğini istemenizin nedeni, başka bir alt alıcı satın almak zorunda kalmamaksa, birçok satış noktasından temin edilebilecek eksiksiz bir dönüştürme kiti satın alın. Ancak bunu yapmadan önce söylemeye meyilli olduğum gibi, bazı eyaletler bunu yasa dışı bir değişiklik olarak kabul ettiğinden, dönüştürmeden önce kendi eyalet yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur ve bu konuda benden daha fazla bilgi sahibi olan başkaları da vardır.


cevap 3:

Alt kısım aslında belirli bir kalibre ile işaretlenmiş olsa bile, bir AR platform tüfeğinde gerekli olan tek şey üst alıcıyı değiştirmektir. Buradaki risk, birinin tüfeğin üzerindeki işareti okuyup şu anda hangi kalibre için ayarlandığını bilmemesidir.

Normalde, sadece özel aletler gerektiren ve ne yaptığınızı bilmenizi gerektiren namluyu değiştirmezsiniz. Bununla birlikte, yeni bir üst alıcı satın alırsanız, o zaman çıkarma ve pivot pimini çekebilir, üst kısmı çıkarabilir ve yeni üst kısmı alt tarafa koyabilirsiniz.

Yeni kalibrenin sahip olduğunuz daha düşük tür tarafından desteklendiğinden emin olmanız gerekir (AR-15 ve AR-10 bunda tamamen farklıdır)

Cıvata için iki seçenekten birine sahipsiniz. Yeni kalibre için tamamen yeni bir cıvata taşıyıcı grubu (BCG) satın alabilir (tavsiye ederim) veya eski BCG'yi çıkarabilir ve gerçek cıvatayı çekip yeni kalibre ile değiştirebilirsiniz. Bu, bunu yapmanız gerektiğini bile varsaydı, örneğin 300 BLK ve 5.56 aynı cıvatayı kullanıyor. Tamamen yeni bir BCG almanızı tavsiye ederim, çünkü kullanılmadığında uygun üst kısımla bırakabilirsiniz ve kalibreleri değiştirdiğinizde değiştirmeyi unutmanız olasılığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca o kadar da pahalı değil.


cevap 4:

Evet, soyulmuş üst kısım, cıvata, dergiler, tampon ve yay uyumluysa. Yasal olarak, kalibre işaretleri genellikle Kaliforniya'da bile önemli değildir. Çoğu insan bunun yerine tüm üst kısımları değiştirerek sorun yaşamaz.

.458 SOCOM ve .50 Beowulf gibi büyük kartuşlar, standart bir çıkarma portuna sığmaz ve modifiye edilmiş bir üst kısım gerektirir. .223 WSSM ve .243 WSSM gibi kısa yağlı yüksek basınçlı kartuşlar, daha büyük bir namlu uzantısı ve eşleşen üst kısım ile mukavemet için AR-10 boyutunda bir cıvata gerektirir.

Cıvata yüzleri değişiklik gösterir. .223, 0.378 jant, 7.62x39 mm .447. 6.5 Grendel, 7.62x39 cıvata alın çapını paylaşır, ancak Tip II cıvataların .125 ″ ve .136 ″ derin yüzleri vardır. .458 SOCOM ve .50 Beowulf, .473 ″ kenara sahiptir.

6.5 Creedmoor, delinmiş astarları önlemek için 7.62x51 mm'den daha küçük bir ateşleme iğnesi deliği gerektirir.

Cıvata uyumluluğundan bağımsız olarak, yenisiyle daha iyi durumdasınız, böylece cıvata kilitleme yüzeylerindeki ve namlu uzantılarındaki biraz farklı açılar nedeniyle aşınmayı hızlandırmazsınız.

.223, 6.8 SPC ve 6.5 Grendel'in tümü farklı dergiler kullanır.

Tabanca kalibre dönüşümlerinin çoğu, tüm Bolt Taşıyıcı Grubunun yerini alan uygun bir cıvata gerektiren geri tepme tasarımlarıdır. Bununla birlikte gitmek için genellikle daha ağır bir tampon ve yay kullanırlar. Birkaçında çekiç uyumluluğu sorunları var.

Mean Arms EndoMag 9mm eki standart bir 223 PMAG içine sığsa da, çoğu tabanca kalibreli standart düşük kullanımlı dergi bloklarında dönüştürülür.


cevap 5:

Bu doğru,

Çoğunlukla yapmanız gereken tek şey namluyu, cıvatayı ve şarjörü değiştirmek.

AR-15 platformunda farklı bir kalibre istiyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdakileri yapmaktır, elbette üst boşluğu kontrol etmeniz gerekir. Örneğin:

Yeni 224 valkyrie'yi çalıştırmak istiyorsanız, tek değiştirmem gereken namlu, cıvata ve şarjör.

9 mm yeni BCG (cıvata taşıyıcı grubu), namlu ve dergi adaptörü.

AR-10 plaka formunda:

Şu anda bir .308 çalıştırıyorsanız, 6.5 creedmoor'a geçebilirsiniz, bu sadece bir varil değişikliği çünkü ana durum .308'dir. Böylece mevcut tüm parçalarınızdan yararlanabilirsiniz.


cevap 6:

Hangi kalibreye geçtiğinize bağlıdır. Dergi, cıvata vb. Gibi şeyleri değiştirmen gerekebilir. Ama bir uyarı. Namlunun hala federal sınırlamalar dahilinde olduğundan emin olmalısınız. AR'sinde namlu takası yapan ve 16 ″ namluyu 11 ″ namluyla değiştiren bir adam tanıyorum. Hapisten çıktığı zamanı hatırlamıyorum.