bir polis memuruna nasıl hitap edilir


cevap 1:

Bir adama efendim ve bir kadına hanımefendi demenin kaba bir yanı yoktur. Bir yabancıdan bu konuda suç işleyen bir kişinin, burada listelenemeyecek kadar çok kişisel sorunu vardır.

Saygı ile verildiğinde basitçe bir saygı unvanıdır ve bu şekilde, alıcının bir kanun memuru ya da sadece bir yabancı olmasına bakılmaksızın saygı ile ele alınmalıdır.

ABD'nin, efendim ya da hanımefendinin herkese açık olduğu bölgeleri var. Büyüklerinize ve akranlarınıza, özellikle tanımadığınız kişilere veya ebeveynlerinize veya polis memurlarına nasıl hitap ettiğinizdir.

Polise “memur” olarak hitap etmekte de sorun yoktur. Bu her iki cinsiyet için de geçerli. Üzerinde soyadlarının yazılı olduğu bir yaka kartı olacak. Genellikle sol yakasında veya sol cebinin üstünde. Smith de soyadıysa, onlara memur Smith olarak hitap edebilirsiniz.

Birine efendim veya hanımefendi olarak hitap etmenin, hakime hitap ederken mahkemede olduğu gibi rahatsız edici olacağı yerler vardır. Yargıçlara mahkemede Yargıç olarak hitap edilir. Silahlı kuvvetlerdeyken, bir memura nasıl hitap edeceğiniz söylenecek.


cevap 2:

Burada, Birleşik Krallık'ta, polis memurundan gereğinden fazla korktuğunuzu göstermesine rağmen, en azından kabalık olarak kabul edilmeyecektir. Bununla birlikte, bir polis memuruyla uğraşırken saygı göstermek iki yönlü bir yoldur.

Kız kardeşim bir keresinde beni havaalanına götürüyordu ve otoyoldaki trafik sıkışıklığı uçuşum için zamanında yetişemeyecekmişiz gibi görünmesine neden oldu. Kız kardeşim daha sonra sert omzunu kesti ve bizi takip eden bir Polis arabası tarafından durdurulmadan önce yirmi kadar arabaya sıçradı. Şoförün penceresinde bir polis memuru belirdi ve kız kardeşimin adını doğruladıktan sonra ona ilk ismiyle hitap etmeye başladı (İngiliz polis memurları arasında yaygın bir alışkanlık ve bunu dostça mı yoksa patronluk mu yapacaklarına asla karar veremem). Kız kardeşimin cevabı, “Sadece bileti bana ver ama dersi ver. Ve bu sizin için Bayan *****!…. "

Yüzümü avuçlamakla çok meşguldüm ve daha sonra ne olduğunu net bir şekilde hatırlayamayacak kadar bu kadını tanımıyordum - ama kız kardeşimin durumu en iyi şekilde ele aldığına inanmadığımı söylemem yeterli. Kısa bir süre sonra yine yolumuza çıktım ve bol bol vaktimle havaalanına ulaşmayı başardım.


cevap 3:

Birleşik Krallık'ta, çok korktuğunuzu ve sizi daha fazla rahatlatma ihtiyacı duyduğunuzu görsek de, küçümsenmeyecektir.

Bunun nedeni, genel olarak biz İngilizlerin bunu yalnızca çok resmi koşullarda veya patron veya öğretmen tarafından bir şeritten koparılmak gibi biraz kuşatma altında hissettiğimizde kullanmasıdır.

Çoğunlukla "eş", "dost", "Gov" dan memnunuz veya daha önce tanışmış ve birbirimizi belirsiz bir şekilde tanıyorsak, adlar (onları bildiğinizi varsayarak).

Bunlar hem arkadaşlar için sevgi hem de yeni tanıştığınız (veya kavga ettiğiniz) ortaklar veya insanlar için tamamen kabul edilebilir terimlerdir.

Bunları her zaman uğraştığım halkın hemen hemen herhangi bir üyesi için kullanıyorum ve her zaman karşılığında onları alıyorum.


cevap 4:

Yüce Tanrım! Birisi TÜM parmaklarını kullanarak bana el salladığında sık sık mutlu oluyorum!

Biri beni efendim ya da hanımefendi dese, hemen ebeveynlerinin onları yetiştirmede oldukça iyi bir iş çıkardığını ve çocukken başkalarına uygun görgü kuralları ve saygı öğrettiklerini düşünürdüm.


cevap 5:

Benim bölgemde, bir adamın diğerine saygı göstergesi olarak "efendim" demesi oldukça yaygındır. Kimse bunun hakkında iki kez düşünmüyor. Bir kadına “hanımefendi” demek biraz daha sorunlu. Çoğu kadın saldırgan olduğunu düşünmüyor, ancak çok azı bu konuda çok ses çıkarıyor. Ben genellikle bir memura "memur" derim.


cevap 6:

Bir şey değil. Aksine, bir şey varsa.

Örneğin bunu al. Bir trafik durağındasınız;

Görevli: Lisans ve kayıt lütfen

Siz: Ona kimlik bilgilerinizi verirken "İşte gidiyorsunuz".

Sonuna bir “Efendim / Hanımefendi” eklerseniz; her şeyden çok saygı anlamına gelir.


cevap 7:

30 yıldır polis memuru olan babam, dünyaya açılmaya başladığım andan itibaren, herhangi bir memura her zaman saygılı konuşmamı söyledi. Efendim hanımefendi. Evet Efendim Hayır Efendim, evet hanımefendi ve Hayır Hanımefendi.


cevap 8:

Kimseye efendim veya hanımefendi demek asla kaba değildir. Ancak mavi giyen kadın ve erkeklerle çalıştıktan sonra memuru tercih ediyor gibi görünüyorlar.


cevap 9:

Bakır olmayan ama üzeri bakır olmayan bir kişi olarak mı? İngiliz olmanın yılların tecrübesi. O zaman hayır, saldırgan değil, ancak çok tuhaf, gerçekten gerçekten tuhaf ve kulağa işemek gibi geliyor :).


cevap 10:

Hayır