photoshop'ta üst simge nasıl eklenir


cevap 1:

Soruyu doğru anladıysam, Photoshop dosyasına @ gibi bir sembolü nasıl eklersiniz?

Soruyu doğru cevapladıysam, bunu nasıl yaparsın?

Bir PC'de Karakter Haritasına gidersiniz. Ekranın sol alt tarafında, "Aramak için buraya yazın" yazan yere yazmaya başlayın. Char yazın ve uygulamalarda sol tarafta Karakter Haritası adlı bir program göreceksiniz.

Bunu seçin. Şuna benziyor.

En üstte kullanmak istediğiniz yazı tipini seçin. Arial istediğinizi söyleyelim. O kutuya Arial yazın. Orada Arial yazdığımı görebilirsiniz.

Altında bir sürü harf ve rakam göreceksiniz.

İstediğiniz sembol veya karakteri üzerine tıklayarak seçin. Aşağı kaydırın.

Ardından seç'e basın.

Ardından kopyala'ya basın.

Şimdi karakter kopyalandı.

Yeni bir Photoshop katmanına gidebilir, katmanı görünür hale getirebilir, katmanı adlandırabilir ve Yazım aracını seçebilirsiniz.

Karakterin görünmesini istediğiniz yeri tıklayın. Kontrol tuşunu basılı tutarken yapıştır'a basın veya v harfine basın. Bu bir kısayol. Karakteri oraya yapıştırmış olacaksın.

Sık sık yapıyorsanız, basit bir Wordpad dosyası, Word dosyası veya Open Office Writer dosyası oluşturun. Karakteri oraya yapıştırın. Sık kullandığınız diğer karakterleri yapıştırın. Dosya 'yı kaydet. Bir dahaki sefere ihtiyacınız olduğunda, sadece o dosyadan kopyalayın.

Size zaman kazandıracak ve mutlu olacaksınız.

Sağlıklı kal!

Inna Sumra


cevap 2:

Photoshop'ta metne noktalama işaretleri, üst simge ve alt simge karakterleri, para birimi simgeleri, sayılar, özel karakterler ve diğer dillerden glifler eklemek için Glifler panelini kullanırsınız. Panele erişmek için Yazım> Paneller> Glifler paneli veya Pencere> Glifler'i seçin. Yazım aracını kullanarak, karakter girmek istediğiniz yere ekleme noktasını yerleştirmek için tıklayın. Glifler panelini görüntülemek için Yazım> Glifler'i seçin. Glifler panelinde farklı bir karakter kümesini görüntülemek için aşağıdakilerden birini yapın: Varsa, farklı bir yazı tipi ve yazı stili seçin. Profilime gidin ve orada Photoshop materyalleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz ...


cevap 3:

Metin aracıyla oluşturduğunuz bir metin kutusuna karakter yazarsınız.

Bazı sembolleri yazmak için alt tuşunu kullanabilirsiniz. Örneğin ©, alt tuşuna basılı tutularak ve klavyede 0169 yazılarak üretilebilir. Bunu çok kullanıyorum, bu yüzden ezberledim.

Windows Alt Anahtar Kodları

Ayrıca, çeşitli yazı tipleri semboller içerir. Pencere / Karakter menü seçeneğini kullanın ve ardından bir yazı tipi seçin. "Sembol" yazı tipini seçtim ve bir metin kutusuna yazdığım aşağıdaki semboller listesini oluşturmak için az, 1–0 ve 1–0 kaydırmalarını yazdım:

Ayrıca, Word gibi başka bir uygulamadaki metinden bir karakteri kesip bir metin kutusuna yapıştırabilirsiniz. Windows Karakter Eşlem uygulaması bu yöntem için özellikle kullanışlıdır.

Son olarak sembolü kendiniz çizebilirsiniz.


cevap 4:

Klavyenizde%, £ veya hash etiketi gibi bir sembol ise, metin aracını kullanın ve sadece yazın, ardından rengi ve boyutu değiştirebilir, ayrı bir görüntüdeki bir sembolden sonra kopyalayıp yapıştırın.

Klavyede olmayan derece işareti veya Pi sembolü gibi bazı semboller vardır, bunlar Alt kodları olarak bilinirler çünkü bunları size yazmak için ALT tuşunu basılı tutmanız ve sayısal tuş takımına üç sayı yazmanız gerekir. Hızlı başvuru için yazdırıp kitapçığa zımbalayabileceğiniz bir liste almak için ALT kodlarının bir listesini google'da arayabilir.


cevap 5:

Sistem Tercihlerinize gidin ... Uluslararası Erişim Giriş menüsüne gidin ve karakter paletini açın ... oradan oldukça kolay. Yardımdaki Belge

Richard M. Harrington, PMP Yazar: Doğrusal Olmayan Editörler için Photoshop CS, Adobe Photoshop'u Anlamak ve ATS: iWork