düz bir çatıya eğim nasıl eklenir


cevap 1:

Yani öncelikle gördüğüm 3 yol var.

Bina İnşaatı Sırasında:

Bir çatı, çerçevenin içine inşa edilerek eğimli hale getirilebilir, bu biraz güvenilir ve yeniden kullanılabilir, zamanla maliyetten tasarruf sağlar. Ne yazık ki, hiçbir ticaret mükemmel değildir ve çoğu zaman, yapıdaki küçük değişikliklerin neden olduğu ahşap güvertelerde küçük göletler görürsünüz.

İzolasyon ve Çatı Kaplama Öncesi:

Kaldırımların etrafından dolaşmak için güvertenin üstüne cırcır böcekleri inşa edin ve genellikle ahşap kullanılarak çerçevelenmiş ek drenaj sağlamak için duvarlarda eğim yapın. Bunlar yeniden kullanılabilir ve kritik alanlarda hava girişi için çatıya takviye ekleyebilir. Bunu ara sıra modern binalarda görüyorum, ama istediğim kadar değil. Bu genellikle tüm bir çatıyı eğmek için iyi değildir, ancak iyi bir sistemdir.

Yeniden kullanılabilir bir başka biçim de, güverteyi Konik EPS / Polyiso ile yalıtmak ve ardından üstüne yeni bir ahşap güverte eklemektir. Dolayısıyla bu, alçak köpük gibi güçlü yapıştırıcılarla veya bunun için yapılmış diğer yapıştırıcılarla yapılabilir. Bağlantı elemanları da işe yararken, metal ısıyı en ucuz yalıtımdan bile daha hızlı transfer ettiğinden, aslında etkili R-Değerini düşürürler. Sadece koniğinizi inşa etmekle kalmadınız, aynı zamanda kalıcı yeniden kullanılabilir yalıtımı ve konikliğini de yaptınız. EPS'yi şiddetle tavsiye ederim çünkü suyu Polyiso kadar küflenmez veya tutmaz ve en yaygın uygulamadır.

Çatı Kaplama İşlemi Sırasında:

Artık konik izolasyon kullanmaktan başka seçeneğiniz yok. EPS, ucuz bir eğim sağlayabilir, ancak R-Değeri çok azdır ve üst katman ise çatı kaplamanızın etki değerini azaltır. standart yapıştırıcılarla yapıştırılamaz ve ayrıca bazı malzemelerin arka tarafını çürütür, bu nedenle genellikle üzerine R değeri, dolu direnci ve / veya yapışma için bir şey yerleştirilir. Polyiso da eğimli olarak gelir, çoğu yapıştırıcıyla çalışır ve daha yüksek R değerine ve daha iyi (hala kötü) etki oranlarına sahiptir. Yine de darbeye dayanıklı bir kapak tahtası tavsiye ederim, ancak bu tasarımda bir seçim meselesi.


cevap 2:

Bina şeklinin ve temel yapının ne olduğuna bağlıdır.

 • Dikdörtgen plan, çelik çerçeve - kolonlardan bazılarını birkaç inç bırakın ve aralarındaki kirişlerin ve bu kirişler arasındaki kirişlerin eğimli olmasına izin verin. Üstüne çelik güverte ve sürekli kalınlıkta yalıtım koyun. Çelik çerçeve yapısı göz önüne alındığında bu en ucuz seçeneklerden biridir.
 • Dikdörtgen plan, ahşap çerçeve - büyük bir zemin plakası için çelikle aynı. Daha küçük binalar veya yığma yangın duvarları arasındaki sıralı evler genellikle bir oluğa bir yöne eğimli bir çatıya sahiptir. İnşaat türüne bağlı olarak, eğimli üst kısımlardan oluşan kafes kirişlere sahip olabilir veya boyutlu kereste kirişleri yapabilir ve aşağıya bir tavan asabilirsiniz.
 • 1 veya 2 yollu düz döşeme betonu - eğimi, konik izolasyonla düz levhanın üstüne oluşturun.
 • Son derece düzensiz plan şekilleri - eğimi, konik yalıtımlı düz bir çatı yapısının üstüne oluşturun.

Ahşap çerçevelemede bazen alçıpan tavanı doğrudan kirişlerin altına sabitleyebilirsiniz, ancak hemen hemen her durumda, fazladan bir ses ayırma katmanı elde etmek ve aralarında yeterince yer bırakmak için tavanı, alçıpan veya akustik karo asmak daha iyidir. mekanik ekipman için tavan ve çatı yapısı.

Orijinal soru:

Düz bir çatı inşa ederken minimum eğimi nasıl yaratırsınız?
Sabitlenecek çatı malzemesi için kirişler takmakla mı uğraşıyorsunuz yoksa sadece çatı malzemesini tavan kirişlerine mi sabitliyor ve onlarla bir şekilde minimum bir eğim mi oluşturuyorsunuz?

cevap 3:

Düz çatı:

Düz çatılar, doğal peyzajın geniş yatay çizgilerini yansıtması amaçlanan mimarinin merkezinde yer alır. temelde yağmur ve kar için tasarlanmıştır, eğimli bir çatıdan çok daha hızlı dökülür.

minimum eğim:

Temel olarak, çatınız için kullandığınız malzemeden oluşan çatı yapısına bağlıdır, örneğin çatı kaplaması için çoğunlukla aşağıdaki malzemeler kullanılır:

 • Somut
 • Demir çelik
 • Odun

Çatıyı Çerçeveleyin:

Öncelikle çatı, çatı ayak başına en az 1⁄8 inç düz olacak şekilde tasarlandı. Eğimli kalça çatıları gibi, aşağı su borularına bağlanan derin deliklere doğru birçok yöndeki birçok eğim Bu, minimum eğim oluşturmak için yardımcı olacaktır.

ÇATI EĞİMİNİ AYARLAYIN:

 • sadece çatının üst tarafını kesin ve minimum bir eğim oluşturun, ancak ölçülere ve inçlere dikkat etmeniz gereken bir şey, ne kadar alan kesmeniz gerektiğidir.
 • HEDEFLERİ EKLE:

  Bu senin çatını yapacak

  • Daha güçlü
  • çatınız boyunca 3 fit aralıklarla kurulmalıdır
  • bu, çatınızı güçlendirmenize yardımcı olur
  Düz çatı müteahhidi

  :

  Bunu minimum bir eğim oluşturmak için düz çatı müteahhidi tutmalısınız çünkü onlar deneyimli ve bizimkinden daha iyi biliyorlar.


cevap 4:

Çatı alanının geometrisine veya şekline ve konstrüksiyon tipine, ahşap, çelik veya betona bağlıdır.

 • Şekil - Dikdörtgen veya kare şekilli çatılar basittir. Bir yön seçer ve bu şekilde eğim verirsiniz. Düzensiz şekiller düşünmeyi gerektirir, böylece suyun yerleşmesi için alçak noktalarla sarmazsınız. Bu durumda, konik bir köpük çatı yalıtımı gereklidir.
 • Ahşap çerçeve - tipik olarak iki kurulumdan birini yapacaksınız. 1) Çatı kirişini daraltacaksınız. Bu, kirişi fazla boyutlandıracağınız anlamına gelir, böylece size eğimi vermek için üst tarafı kesebilirsiniz. 2) Çatı kirişlerini eğin. Bir ucunu yüksek, diğer ucunu alçak olarak takın.
 • Çelik çerçeve - tipik olarak düz bir metal güverte kuracak, onu hafif bir betonla dolduracak ve eğiminizi konik köpük çatı yalıtımı ile alacaksınız.
 • Beton çerçeve - tipik olarak düz bir beton levha döşeyecek ve eğiminizi konik köpük çatı yalıtımı ile alacaksınız.

cevap 5:

Her şeyden önce, adından da anlaşılacağı gibi, düz bir çatı aslında .. düzdür. Sanki bir adım yok. Düşük eğimli bir çatının nasıl yapılacağını soruyorsanız, perspektifinize bağlı olarak, onu seviyeden biraz daha düşük ve / veya seviyeden biraz daha yüksek yapın. Yarı dolu cam / yarı boş bok. Hadi şimdi .. bu roket aletleri falan değil.


cevap 6:

Düz çatılarda düşük eğim oluşturmak için tipik olarak kullandığımız iki yol vardır.

Birincisi, çatı makaslarının tepesinde konik köpük yalıtımı kullanmaktır.

İkincisi, çatı kirişlerinin kendilerinin eğimlendirilmesidir (bu, kiriş üreticisi tarafından yapılır).

İkincisi, genellikle daha kolay ve daha ucuz çözümdür, ancak köpük yalıtımı bir miktar ek R değeri ekler.


cevap 7:

Düz çatılar, çatı güvertesinde konik sert yalıtım veya 1/4 ″ / ft kadar az drenaja eğimli bir alt tabaka ile oluşturulur. Sabitleme mekanik, çivi çakma tabancaları veya yapıştırıcı ile yapılabilir. Çatı montajı daha sonra yalıtımın üzerine kurulur. Çoğu büyük çatı kaplama şirketi, önerilen prosedürlerine göre bu kurulum için standart detaylar sağlar.


cevap 8:

Tavan sıvasında çatlamalara vb. Neden olabilecek şiddetli rüzgarlarda esneyeceğinden, çatı malzemesinin ayrı ahşap üzerine olması daha iyidir.

Yerel hava koşullarınıza bağlı olarak karın düşmesini sağlamak için farklı çatı malzemeleri için gereken eğim açılarını veren, uymanız gereken standart yerel bina kodları da vardır.

Çok hafif eğimler, ahşap kirişler yerine beton çatılar olma eğilimindedir. Ahşap çatılarda su oturmasını önlemek istersiniz.


cevap 9:

Çatı ustası, çatıyı içeri girmeden önce yapı malzemesiyle eğimi yapabilir. Bu, çatı tamamen düz ise bir yoldur.

Yine de 2in12 veya 3in12 eğimli düz bir çatıya sahip olabilirsiniz ve yağmur akışını kaldıracak şekilde eğimli olabilir.