logic pro x'e eklenti nasıl eklenir


cevap 1:

Çok kısa cevap evet, her şey orada. Bu çok geniş bir soru, ancak söylediklerinize dayanarak, farkı bölmek ve bir süre sadece mantıkla ilgili şeyler kullanmak derdim, sonra soruyu tekrar gözden geçirin. Tüm temel bilgiler orada ve aslında şu anda asla onsuz olamayacağım 3 şey var: Kontakt, Serum ve Kick (Nicky Romero). EXS iyi bir örnekleyicidir, ancak biraz basittir (özellikle dize eklemlerini değiştirmek için komut dosyaları düşünüyorum) ve hiçbir şey Kontakt için mevcut içerik miktarını yenemez. Synth'lerin birkaçı mantık açısından biraz mantıksız, birkaçı oldukça iyi ve ES2 harika, ancak - bazen bazı şeyler için sesini beğenmiyorum. Bana çok klinik geliyor. Serum gülünç derecede harika - mantığın sunduğu hiçbir şeyle ondan aldığınız vızıltı, şişmanlık, parlaklık ve homurtuyu alamazsınız. Ve Kick, "tek" yaptığı tekme sesleri çıkarmak, ama adamım bunu gerçekten iyi yapıyor. Hiç ev, elektro vb. Yapmazsan buna ihtiyacın olmazdı. Modülasyon, dinamikler vb. İle ilgili olarak, mantık tamamen size aittir. Ve özellikle kompresör gerçekten iyiden mükemmele gitti. Şahsen benim için diğer tek şey, karakter sıkıştırıcı - bluetubes neve emülatörlerini kullanıyorum. Özetlemek gerekirse, en çok hangi türden yaparsanız yapın, karakter için ya da mantık araçlarının eksik olduğunu düşündüğünüz bir işi yapmak için muhtemelen isteyeceğiniz (haha'ya ihtiyaç duyduğunuz) 3-4 şey olacaktır. Örneğin, arkadaşım gerçekten harika bir Hammond fişi aldı. Mantıkta sorun yok ama nadiren kullanıyorum. Ne demek istediğimi anlıyorsun.


cevap 2:

Evet ve hayır. (Hayır diyorum çünkü zevkinize bağlı.)

İhtiyacınız olan her şeye sahip ama bence Kontakt gibi 3. parti vst'lerle daha iyisini yaparsınız. Bunu söylüyorum çünkü Logic Pro X akustik sesler söz konusu olduğunda o kadar da harika değil (bazı davulları hariç). Logic'teki akustik sesler, ortalama DAW ile karşılaştırıldığında daha iyidir.

Logic Pro ayrıca harika stok karıştırma / mastering eklentilerine, harika synth'lere ve ses tasarım araçlarına, harika efektlere, döngülere / örneklere sahiptir ve devam edebilirim. Zaman ayırırsanız, duyduğunuz synth'lerin yarısı Logic Pro X'te yeniden yaratabilirsiniz.

Son vuruşlarımın çoğu, Logic'in tüm hisse senedi eklentilerini (enstrümanlar, miksaj ve mastering dahil) Native Instrument Kontakt ile birlikte kullanıyor.


cevap 3:

Orada çok şey var. Kompresör eklentisi, bir işlemcideki birkaç farklı model ve çok çeşitli sesler ile iyi bir örnektir. Eksik olduğunu hissettiğim tek şey doygunluktu, bir dizi üçüncü taraf eklentisinden aldığım, bazıları ücretsiz. Klanghelm eklentilerine göz atın. Onun eşyalarını seviyorum ve ya ücretsiz ya da kalite için gülünç derecede ucuz.

Klanghelm Ana Sayfa

Enstrümanlar mükemmel. Logic şimdi yerleşik Alchemy synth'e sahip, ancak onu orijinal üreticilerinden satın alınmış bir synth eklentisi olarak aldım ve oldukça pahalıya mal oldu.

Ayrıca Logic'i ücretsiz Audio Units eklentileriyle (VST'ler değil - Logic'te çalışmazlar) ortak olarak kullanabilirsiniz, bu da size farklı enstrümanları ve efektleri bankayı bozmadan deneme şansı verir. Ben bir eklenti bağımlısıyım ama yavaşça alabilirsin!

Mac OS X için ücretsiz enstrüman Audio Units Plugins (AU)Mac OS X için Ücretsiz Efekt Audio Units Plugins (AU)

Ayrıca, indirilen dürtü yanıtları ile Space Designer yankı eklentisindeki yankıları artırabilirsiniz.

Açık Akustik Dürtü Yanıt Kitaplığı

cevap 4:

Kesinlikle yeterli olabilirler. Garageband bile fazlasıyla yeterli olabilir.

Bence sesleri nasıl oluşturacağınızı gerçekten öğrenmenin çok iyi bir yolu. Tüm temel araçlar mevcuttur (EQ, Sıkıştırma, Yankı, Gecikme, modülasyon ve distorsiyon) ve enstrümanlar çok yeteneklidir.

Çoğunlukla kayıt yapıyor ve miksliyorsanız, yeterli sayıda Ses Ünitesi dahil edilmiştir. Esas olarak kaydın kalitesine bağlıdır.

Ama… mümkün olsa bile, aradığınız sese fayda sağlayacak bazı eklentiler olabilir. Benim durumumda, Korg, Arturia, Melda Productions ve IK Multimedia'dan bazı Ses Birimleri kesinlikle zaman kazandırıyor - bunun yerine kendimi LPX'in içerdiği eklentileri kullanarak buluyorum.


cevap 5:

Logic Pro'daki yerel eklentileri kullanarak kesinlikle elde edebilirsiniz. Üçüncü parti eklentilere fazladan para harcamadan önce onlara ve yapabileceklerine gerçekten aşina olmak iyi bir fikirdir. Çoğu temelde aynı şeyi yapar, ancak sadece farklı görünür veya daha meraklı arayüzlere sahiptir ve daha iyi ses çıkarmazlar!


cevap 6:

Evet ve hayır. Ne kadar iyi ses çıkarmak istersin?

Evet yeter. Bununla çok iyi şeyler yapabilirsin.

Şimdi bana eski moda deyin, ama benim için hiçbir şey iyi bir synth ile kıyaslanamaz. 1994'ten bir Korg Trinity ile çalışıyorum ve hala herhangi bir vst eklentisinden çok daha iyi ses veriyor. Belki bir zevk meselesidir ama farkı gerçekten duyuyorum.

Ayrıca, Kullanıcı-12491240773496466313 haklı: iyi monitörler edinin. İyi bir kulaklık ve iyi bir kumanda eklerim.


cevap 7:

Ne üzerinde çalıştığınıza bağlı. Bir uzun metrajlı film veya bir TV dizisi için puanlama yapıyorsanız, kesinlikle 3. taraf eklentilere ve kitaplıklara ihtiyacınız olacaktır. Bir hobi olarak müzik prodüksiyonu yapıyorsanız, fabrika VST'leri ve eklentileri yeterli olacaktır.


cevap 8:

Ne tür müzik yapmak istediğinize bağlı olduğunu söyleyebilirim. Bence Logic Pro X, yüksek kaliteli perküsyon söz konusu olduğunda çok fazla çeşitliliğe sahip değil. Ultrabeat'in çok sayıda kiti vardır, ancak bunlardan sadece 10 tanesi iyidir ve davul seslerini daha iyi ses çıkaracak şekilde özelleştirmek için çok fazla seçeneği yoktur. Belki bir davul eklentisi edinmeye bakın veya bazı kaliteli davul örnekleri bulun. Synth'lere gelince, Alchemy, kullandığım en iyi synth'lerden biri ve basit yamalar yapıyorsanız ES2 tamam. Logics standart efekt eklentilerine gelince, bunlar oldukça kaliteli ve istediğinizi bildiğiniz belirli bir efekt olmadıkça başkalarını alamam.