logic pro x'e eklenti nasıl eklenir


cevap 1:

Evet, eklentinin çalışması için harici dosyalara ihtiyacı yoksa yapabilirsiniz. Genellikle onları çalışmak için eklenti klasörüne yerleştirmeniz gereken eklentidir. Özel bir kurulum uygulamasıyla gelirse, o zaman bu mümkün değildir.

Ancak eklentiler nadiren önemli boyutlara ulaşıyor, sahip olduğum eklentiler arasında en büyük boyutu 100ish megabaytta Spire ve GuitarRig5. Eklentimin geri kalanı birkaç kilobayttan 20-30 megabayta kadar değişiyor.

Nadir bir örnek, örneklerini bir şekilde VST dosyasına koyan bir örnekleyici (örnek çalma eklentisi) olan Bass Engine'dir. Tek bir VST dosyasında 1 gigabayttan fazla. Ancak bu tür eklentiler yaygın değildir. Bu yüzden, eklenti klasörünüzü bir flash sürücüde bulundurarak fazla tasarruf sağlamayacağınızı tahmin ediyorum. Ayrıca DAW'nizi açmadan önce flaşı taktığınızdan emin olmalısınız.

Kontakt gibi örnekleyici eklentisi kullanıyorsanız, yine de Mac'inizin sabit diskinde eklenti varken bir flash sürücüye (genellikle birden fazla gigabaytta olan) örnekleri yükleyebilirsiniz.


cevap 2:

Logic Pro X'in AU'lar ve VST'ler için taradığı varsayılan dizin değiştirilemez. Bununla birlikte, eklentiler çok az yer kaplar ve genellikle bunları birincil sürücünüzde bulundurmak daha iyidir, bu da performans nedenleriyle DAW'nizin kurulu olduğu yerde olmalıdır.

IMO ve yaptığım şey Logic'in örnek ve döngü kitaplığını harici bir sürücüye taşımak ve varsayılan klasör konumuna geri sembolik bir bağlantı oluşturmaktı. Bu iki şekilde yardımcı olur. Önemli miktarda alan boşaltır ve örneklerinizi ayrı bir sürücüde bulundurmak, aynı sürücüden okuma yapmayacağı için performansa da yardımcı olur.

Yapabileceğiniz şey, AU'larınızla birlikte bir klasöre ve USB'de VST'lerinizi içeren bir klasöre sahip olmak ve ardından Mac'inizdeki AU / VST klasörlerini USB'deki AU / VST klasörlerine sembolik bağlantılarla değiştirmek.


cevap 3:

VST Eklentileri Logic Pro tarafından tanınmaz.

Yalnızca AU eklentileri tanınır.

Bunların belirli bir klasöre yüklenmesi gerekir.

Bu klasör, kullandığınız MAC OS sürümüne bağlı olarak biraz değişebilir, ancak genellikle şuna benzer bir klasör yolu: "Kitaplık / Uygulama Desteği / Ses / Eklentiler".

Elbette, bu klasör yapısı yalnızca sistem sürücünüzde mevcuttur… Taşınabilir bir USB çubuğunda değil.


cevap 4:

Hayır, bildiğim kadarıyla doğru dizinde olmaları gerekiyor.

Ayrıca ne olursa olsun, Mac'inizde biraz yer açmanız gerekir. Tam bir sabit sürücüye sahip olarak Mac'inizin performansını etkiliyorsunuz.

50 gram bedava tutmaya çalışıyorum. Kendinize daha büyük bir dahili SSD sürücüsü satın alın veya dosyaları üzerine kaydedebileceğiniz bir harici sürücü edinin.


cevap 5:

Senin için aradım. Umarım bu bağlantı yardımcı olur!

https://www.logicprohelp.com/forum/viewtopic.php?t=97085

cevap 6:

Evet