streamlabs obs'a müzik nasıl eklenir


cevap 1:

Streamlabs (Twitch yayını için) ile komutta çalan ses kliplerini nasıl eklerim?


Mixer'da yayın yaptığımda, ilk zamanlarda "Soundboard Interactive" adlı bir özellik vardı. Özellik artık oluşturulmuş ve genişletilmiştir ve "MixPlay" olarak adlandırılır, ancak derinlerde aynı şeydir. Bilgisayarınızdaki bir uygulama, Mixer hesabınıza bağlanır ve akış sayfanızda görüntüleyenlerin tıklayabileceği bir dizi etkileşimli düğme görüntüler. Bir süre sohbette komik alıntılar veya zar atma gibi mesajlar göndermek, akış için ses efektleri oynatmak, video klipleri oynatmak veya görüntüleri görüntülemek veya hatta birisi sosyal medyamın bağlantılarını bilmek istese bile bunu kullandım.

Twitch'te benzer bir şey arıyordum, ancak bulduğum en yakın şey, video klipler, resimler ve sohbet komutları yerine yalnızca ses çalmakla sınırlı olan Ses Uyarıları adlı bir Twitch uzantısı. Sadece istediğiniz ses ise, aradığınız şey olabilir, ancak aynı anda sahip olabileceğiniz ses kliplerinin sayısı çok sınırlı görünebilir (bir noktada MixPlay kartımda 150'den fazla farklı düğme vardı). Ses efektlerine sahip olmanın başka bir basit yolu (izleyici etkileşimi olmasa da), belirli ses dosyalarını PC'nizde çalmak için bir dizi kısayol tuşuna sahip olmaktır. Kullanmak istediğiniz çok sayıda ses efektiniz varsa, Elgato Stream Deck veya hatta bir başlatma paneli gibi bir şey bunun için oldukça yararlı olabilir.


cevap 2:

Bunu yapmamın yolu, istediğim dosyanın bilgisayarıma kaydedilmesidir ve ardından bunu OBS'nin herhangi bir sürümünde bir medya kaynağı olarak ekleyeceğim.

Ardından, ayarlarda, klavyenizde dosyayı göstermek ve gizlemek için basabileceğiniz bir kısayol tuşu ayarlayın.

Ardından, düğmeye basmak klibi oynatacaktır.