blogger'a nasıl müzik eklenir


cevap 1:

Aşağıda listelenen platforma yükleyin ve blogunuza gömün.

1.

Ses bulutu

2007'de kurulan SoundCloud, dünyanın en iyi ses dağıtım platformlarından biri olmaya devam ediyor ve aylık 175 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi çekiyor. Ücretsiz akış perspektifinden bakıldığında, SoundCloud uzun süredir devam eden bir dev ve bu yakın zamanda değişmeyecek. Sosyallik / paylaşılabilirlik özellikleriyle tanınan, hem köklü büyük sanatçıların hem de yükselen yeteneklerin büyük bir çoğunluğu müziklerini yüklemek için SoundCloud'a yöneliyor.

Ana sayfanın "haber akışı" stili, yeniden yayınlama / favori / çalma listesi seçenekleri ve takipçiler / grup toplulukları, SoundCloud'un devasa kütüphanesinin erişimini genişletmede büyük rol oynar. Bu nedenle, büyük (ancak çoğunlukla hayali) bir takip etme girişiminde sistemden yararlanan pek çok insan varken, SoundCloud, hayranlara en son single'ınızı ücretsiz olarak yayınlama fırsatı veren bir seçenektir.

2.

Audiomack

SoundCloud'un çok gerisinde olmayan Audiomack, fan dostu bir akış platformu olarak yükselişte. Etkileşimi değerlendirirken merkezi bir odağı olan oyun sayılarına odaklanan muadilinin aksine, Audiomack, sanatçıların çeşitli trend tabanlı sıralamalarıyla müziklerinin erişimini ölçmelerine olanak tanır. Gün / hafta / ay başına tam çalma sayısı kolayca elde edilebilir ve "trend olan" ana sayfası, müzik tüketicilerinin değerli zamanlarına hangi şarkıların ve albümlerin layık olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Daha az katı telif hakkı politikaları ve sindirimi kolay analizler arasında, Audiomack iyi konumlandırılmış bir platform ve yeni albümlerinin pazarlama çabalarını tam olarak görmek isteyen bağımsız sanatçılar için akıllıca bir seçimdir.

3.

iTunes

Bu yüzyılda müzik dinlemiş olan herkes canavar olan iTunes'un farkındadır. En sevdikleri sanatçıların çalışmalarını finansal olarak desteklemeye gerçekten inanan seçkin tüketici grubunun bir üyesiyseniz, iTunes müziğin cennetidir. Platform, Apple'ın teknolojik bir dev olarak sürekli yenilikler yapması ile gelişmeye devam ediyor (bkz.

Apple Müzik

) ve akış mevcut müzik alımının kralı olsa da,

Uzun süredir iTunes kullanıcılarının müzik kitaplıkları hala bol miktarda eylem görüyor

.

Hayranlara müziklerini satın alma seçeneği sunmak isteyen bağımsız bir müzisyenseniz, iTunes'a yükleme yapmak hala bunu yapmanın birincil yöntemidir. Altın vurmayı beklemeyin, ancak marka adı tek başına bazı hayranları kazanmak için yeterlidir.

4.

Spotify

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Spotify, son derece güçlü bir dijital müzik hizmeti olma yolunda çalıştı ve müzik akışı işinde bir kral. Büyük sanatçıların devasa müzik kütüphanesi Spotify'ı çekici bir seçenek haline getirdi ve ücretsiz kullanıcılar sık ​​reklamlarla yüklenirken, premium kullanıcılar reklamsız ve çevrimdışı / mobil uygulama dinlemenin keyfini çıkarıyor.

Spotify'ın sunduğu güzel özelliklere rağmen platformun şu anda bağımsız müzisyenler için bir gereklilik olduğuna inanmıyorum. Elbette, iyi alınan albümünüzü yükleyerek resmi görünebilirsiniz, ancak akış açısından bakıldığında, bir yükselen olarak SoundCloud veya Audiomack ile gitmeniz daha iyi olur. Bunu yaparak, nihayetinde hayranlarınıza müziğinize daha kolay erişim sağlarsınız ve aynı zamanda kendinizi birkaç baş ağrısından kurtarırsınız.

5.

Youtube

Yükselen bir sanatçıysanız, profesyonelce hazırlanmış müzik videoları oluşturmak için kaliteli zaman ve çaba harcamalısınız. Ve görsellerinizi dünyayla paylaşma zamanı geldiğinde, onları YouTube'a yüklersiniz. İnternetin video paylaşım evi, bazen bir şarkının gücüyle değil, rekora yeni bir soluk getiren görsellerle ulusal beğeni toplayan bağımsız sanatçılar için büyük bir fark yarattı. YouTube, yükselen sanatçıların daha profesyonelce düşünülmüş kesiminden bölünmemiş bir ilgi toplayan birincil platformdur.

6.

Bandcamp

Bandcamp, bu müzik platformları listesinden belki de en ilginç seçkidir. Web sitesi kesinlikle bağımsız müzisyenlere yöneliktir, ancak hem sanatçıların hem de hayranların izlediği nişlerden daha fazlasını çekme eğilimindedir. Ücretsiz yayın ve sanatçının finansal desteğini destekleyen bir platform olan Bandcamp, tüm yumurtalarını tek bir sepete koymak isteyen müzisyenler için faydalı olabilecek hepsi bir arada özelliğe sahiptir. Materyallerini Bandcamp'ta etkin bir şekilde tanıtmış pek çok başarılı sanatçı var, ancak dikkatli olun, çünkü müziğiniz belirli bir demografiyle rezonansa girmezse, karışımda kaybolabilir.

7.

Vimeo

YouTube'un müzik videoları dünyasının en büyük oyuncusu olduğunu zaten tespit etmiştik. Ancak Vimeo, bir ikincidir ve çeşitli görsel içerikler çeken sanatçılar için kendine has özellikleri vardır. Müzisyenler, belgeseller ve kamera arkası çekimleri gibi videolarla daha çeşitli bir yol izlediklerinde, bilgili yaratıcı topluluğu nedeniyle Vimeo'yu denemek kötü bir fikir değil. Tüm videolarınızı YouTube hesabınızdan Vimeo'ya aktarmak hiçbir şekilde akıllıca değildir, ancak hayran kitlenizi büyütmeye devam ederken denemekten korkmayın.

8.

Gelgit

Tidal, varlığında henüz gençken, son birkaç aydır müzik akışı dünyasında manşetlere giriyor. Platform, kullanıcıları için yüksek kaliteli ses / video sunmaktan gurur duyuyor ve hizmetleri birlikte imzalayan büyük bir süperstar sanatçı grubu ile birçok hayran dalgaya atlıyor. Sektördeki pek çok kişi Tidal'ın, büyük plak şirketlerinin kendi akışlarında daha iyi kar marjları elde etmeleri için yalnızca ben merkezli bir girişim olduğunu düşünürken,

indie sanatçılar büyümeye devam ederken Tidal'dan gelen her hareketi takip etmelidir

(özellikle

Gelgit Yükseliyor

ve

Gelgit Keşfi

). Şu anda Tidal'ı en büyük önceliğiniz haline getirmeyin, ancak hizmetle suları test edip etmemeye karar vermeden önce platforma biraz zaman verin.

Kaynak:

Müziğinizi Yüklemek, Paylaşmak ve Tanıtmak için En İyi 10 Dijital Platform