güç tekerleklerine ışıklar nasıl eklenir


cevap 1:

İlk önce, 12v kornasını unutun. İhtiyacın yok. İyi çalışan ve güce ihtiyaç duymayan mekanik gürültü çıkarıcılar vardır. Işık veya ışıklara gelince, en iyisi e-bisikletinizin elektrik sisteminden tamamen uzak durmaktır çünkü nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz ve büyük olasılıkla bir şeyi kıracaksınız. Bunun yerine, 12v'lik bir ışık kullanmanız gerekiyorsa, kendi pilinden çalıştırın. Bunun yerine, muhtemelen sizin 12v lambanızdan daha parlak olan çok parlak bir el feneri kullanıyorum. El fenerim iki adet 3.6vdc pili bitiyor ve bittiğinde şarj ediyorum. Güvenlik uğruna, yanımda her zaman yedek pilim var, bu yüzden el fenerinin pili biterse kenara çekip yedek parçaları koyuyorum. Herhangi bir 12vdc pil için endişelenmeme gerek yok ve e-bisikletimin elektrik sistemiyle uğraşmıyorum.


cevap 2:

Bir dizide 3 adet 12v ışığı kolayca dizmek çok daha kolay olurdu. Korna da 12v ise, serideki 12v ışıklarından birine paralel olarak bağlamayı deneyebilirsiniz. Kornanın tasarımına bağlı olarak, kornadan bir ses gelebilir ve olmayabilir. Yine de denemek ona zarar vermez. Kornayı denediğinizde paralel ışık muhtemelen sönecek ve diğer ikisi muhtemelen daha parlak olacak, ama kimin umurunda?

Tabii ki, bu kurulumla, korna yalnızca ışıklar açıksa çalışacaktır.


cevap 3:

Voltajı düşürmeniz gerekir (veya havai fişekleri göreceksiniz). Bununla birlikte, sorun güç olabilir - bu, bisikletinizde hangi ışıkların kullanıldığına bağlıdır, ancak akkor halojen H4 ampul 60W (her iki filament de enerjiliyse 60 + 55 tepe noktası) çeker ve bu 10A @ 12V'dir. Bu amperajla, tek geçerli seçenek, kademeli anahtarlamalı bir regülatördür, ancak bir anahtarlama çözümü bile bu akım değeriyle oldukça büyük olacaktır. Ayrıca, gerçekte, akkor ampuller, sıcak filaman direncine kıyasla soğukta birkaç kat daha düşük dirence sahip olduğundan, akım değerinin birçok kat daha büyük olması gerekir; bu nedenle, dönüşteki akım dalgalanması, dönüştürücü derecesini kolayca aşar ve aşırı yük korumasını etkinleştirir.

Sonuç: yapılabilir, ancak tamamen pratik değildir ve yüke değmez. E-bisiklet fabrikada takılan bir aydınlatma ile gelmelidir, bu yüzden onu kullanın.


cevap 4:

Merhaba millet,

Geceleri elektrikli bisiklet kullanan herkes iyi ebike ışıklarının önemini bilir.

"AA" pillerle çalışan bisiklet lambaları, bisikletler için mükemmel bir seçenek değildir.

Bir 12 vDC ışığı ve korna'yı dc dönüştürücü kullanarak 36 v pile bağlamanın üç yolu vardır.

1. Kablolayın ve bir DC-DC dönüştürücü inşa edin.

2. DC DC dönüştürücünün ayrı 12v pilini kullanın ve ardından 12v otomotiv ışıkları kullanın.

Doğru voltajı elde etmek için 12v otomotiv ışıklarını doğrudan akünüzden seri olarak kullanın.


cevap 5:

Biri uzun huzme diğeri kısa huzme için olmak üzere iki rezistöre ihtiyacınız olacak. Ohm yasasını kullanmak size ihtiyacınız olan değerleri ve her birinin gerekli güç işleme yeteneklerini verecektir. En basit çözüm budur. Elbette diğerleri uygun güçte bir 12 regülatörün de çalışacağını söylediği gibi, ancak bu iki dirençten çok daha karmaşıktır.


cevap 6:

Tüm yıldırımları LED'e çevirin ve bunun için uygun bir aşağı iniş dönüştürücü edinin. Işıkları kamyonlar için tasarlanmış 24V versiyonlarına bile değiştirebilirsiniz, yine de bir düşürücü dönüştürücüye ihtiyacınız olacaktır, ancak daha küçük ve daha ucuz olacaktır (12V versiyonun sadece yarısı kadar akım gerektirir).


cevap 7:

Bir DC-DC dönüştürücüsüne ihtiyacınız var. Kaba yol, gücün üçte ikisini ısı biçiminde harcayan bir tür voltaj düşürücüdür. Bunun aksine, iyi tasarlanmış bir DC-DC dönüştürücü işi yaklaşık% 90 verimlilikle yapacaktır. Bunun gibi bir şey: -

SUPERNIGHT DC DC Buck Dönüştürücü Su Geçirmez 36V - 12V 10A 120W Gerilim Dönüştürücü Adaptör Güç Kaynağı

cevap 8:

Girişte en az 36/48 V ve çıkışta yaklaşık 12 V değerinde bir DC'den DC'ye dönüştürücüye (özellikle buck dönüştürücü) ihtiyacınız olacaktır.

Işıklar ve korna, ilgili anahtarları aracılığıyla çıkışa paralel olarak bağlanır.


cevap 9:

Bir düşürücü DC / DC dönüştürücü kullanın. Çeşitli alışveriş platformlarından ucuza temin edilebilirler ve daha yüksek bir gerilimi verimli bir şekilde daha düşük bir gerilime dönüştürürler.

Yeterince yüksek çıkış akımına sahip olanı kullandığınızdan emin olun.


cevap 10:

İki seçeneğiniz var, seri olarak yerleştirmek ve aşırı gerilimi yakmak için bir direnç bulun veya gerilimi 12 volta düşürmek için yeterli akım çıkışına sahip bir regülatör devresi tasarlayın. pil şarjı bittikçe 12 volt tutacağı için ikincisini tercih ederim

Larry