aydınlık odada mercek parlaması nasıl eklenir


cevap 1:

Photoshop'ta mercek parlaması eklemek için yerleşik bir filtre vardır. Bunu yıkıcı olmayan bir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Görüntü katmanının üzerinde yeni bir katman oluşturun ve onu siyahla doldurun. Katmana "mercek parlaması" adını verin
 2. Mercek parlaması filtresini uygulayın. Filter> render> lens flare seçeneğine gidin. Ayarlarla oynayabilir ve görüntünüze uygun olanı seçebilirsiniz.
 3. Siyahları uzaklaştırmak için yeni katmanın karışım modunu normalden ekrana değiştirin.
 4. Artık farklı ayarlama katmanları ekleyebilir ve parlamanın renklerini ve yoğunluğunu değiştirmek için eğriler, ton / doygunluk gibi "lens parlaması" katmanına kırpabilirsiniz.
 5. Ayrıca, mercek parlamasını yumuşatmanız gerekirse, "mercek parlaması" katmanına bir gauss filtresi uygulayabilirsiniz. Filtre> bulanıklaştırma> Gauss bulanıklığını tıklamanız yeterlidir. Daha yüksek yumuşama için daha yüksek bir yarıçap seçin.
 6. Mercek parlamasının etkisini azaltmak istiyorsanız, o katmanın opaklığını azaltmanız yeterlidir. Daha fazlasını istiyorsanız, katmanı çoğaltın.

cevap 2:

Bir mercek parlaması yalnızca bir tarama katmanına uygulanabilir. Seçtiğiniz katman raster dışında bir şeyse (yani bir vektör şekli, ayarlama katmanı, boş katman, kilitli katman, vb.), Bir mercek parlaması uygulamak mümkün olmayacak, bu yüzden gri olacaktır. Kullanıcılar bir görüntünün üzerine geldiğinde bir kaplama efekti oluşturmak, sitenize biraz etkileşim eklemenin güzel ve kolay bir yoludur. ... Basit Kaplama Basit bir kaplama efekti, kullanıcının imleci bir görüntünün üzerine getirmesi ve şeffaf renkli bir kaplama görünmesidir. HTML. CSS. Gördüğünüz gibi pek çok kod satırı gerekli değil. Profilime gidin ve orada Photoshop materyalleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz ...


cevap 3:
 1. Mercek parlamasını Google'dan veya başka bir siteden indirin, bunu söyleyin.
 2. 2. Şimdi Photoshop'ta resmin üzerine sürükleyip bırakın. Resminizdeki resmi kopyalayın (Ctrl + C) ve Yapıştırın (Ctrl + V).

  3. Şimdi karışım modunu bunun gibi Ekran olarak değiştirin.

  Sonunda buna sahip olacağız…. Taşıma aracını kullanmak istiyorsanız konumu ayarlayın (Araç çubuğunda en üstteki araç)