linkedin'e gelen pozisyon nasıl eklenir


cevap 1:

Karşıt bir bakış açısı sunacağım, böylece her iki taraf da var.

Yapmazdım, ama gerçekten her iki şekilde de gidebilirsin ve bir başlangıç ​​tarihi ekledikçe sorun olmaz. Staja başlamadan önce bunu yapmak istedim ama stajın başlama tarihine kadar bekledim ve yaptığım için her zaman memnun oldum.

Bana göre, stajın statüsünü ya da başarısını siz daha deneyimlemeden giymek gibi. LinkedIn bir özgeçmiş gibidir ve özgeçmişler, sizi ve deneyiminizi ve bilginizi tanımlamanın bir yolu olarak neler başardığınızı gösterir. Henüz o deneyime sahip değilsin, bu yüzden özgeçmişe koymak seni tam olarak tanımlamıyor.

Staj yapmak başlı başına bir başarı olmaktan çok, bir şeyleri başarmaya yönelik bir fırsattır. Sizi kabul ederek, kendinizi kanıtlama ve öğrenme şansı veriyorlar. Seni kabul ettiklerini söylemek biraz gereksiz, o zaman bu mantıklıysa, çünkü seni profilinde zaten temsil edilen şeyler için kabul ettiler. Kabul edilmenizin bir sonucu olarak farklı değilsiniz ve deneyime bu tür bir alçakgönüllülükle yaklaşmak çoğu zaman yararlıdır çünkü öğrenmeyi kolaylaştırdığını gördüm. Sadece benim felsefem.

Ayrıca, gelecekteki takım üyelerinizden bazılarına (katılacağınızı duyduklarında muhtemelen sizi çevrimiçi olarak takip edecek), kazandığınız veya herhangi biriyle tanışmadan önce ekibin prestijini aldığınızı belirten bir mesaj gönderebilir. onların. Ve teknoloji çok ego-ters olduğu için (aynı zamanda şirket / ekip kimlikleriyle de gurur duyuyor), teknoloji şirketi ekipleri, var olduğuna dair hafif bir algı olsa bile bu özellikten kaçınmaya hazır.

Sadece alternatif bir bakış açısı. Ama gerçekten her iki şekilde de gidebilirim.

Yine de süper heyecan verici (tebrikler!) Ve bu yüzden kesinlikle arkadaşlarınıza söylerim ve profesyonel olmayan sosyal medyada yazarım. Staj yaptığım zaman bunun hakkında konuşmayı bırakamadım.

Stajınızda bol şanslar! Eminim harika olacak.


cevap 2:

Neden acele. LinkedIn Profilinizin daha önemli alanlarına odaklanın.

Başlığınızın, Özet Bölümünüzün, deneyim Bölümünüzün, Becerilerinizin vb. En önemli okuyucunuza kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı gösterdiğinden emin olun.

Profesyonel gelişim göstermeyen veya kim olduğunuz ve bugün ne yaptığınızla alakalı tüm içeriği kaldırın.

Elbette, işe başlamadan önce stajı ekleyin. Genellikle herhangi bir fark yaratmaz. Profilinizi her gün kaç kişinin görüntülediğine bakın. Bu stajı kim görecek muhtemelen sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, profilinizin tamamını Kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı göstermek için oluşturursanız, küçük dikkat dağıtıcı unsurlarla zengin anahtar kelime, bu sizin için çok daha büyük bir değere sahip olabilir.

Umarım bu yararlıdır Maţúš.

Beni takip et

LinkedIn

daha fazla LinkedIn en iyi uygulamaları ve fikirleri için.


cevap 3:

Profiline ekleyebilir misin? Evet. Yani gerçekten başlayana kadar bir şey ekleyemeyeceğinizi söyleyen bir kural yoktur. Bilginize, onu iş geçmişi bölümünüze eklemenin alternatifi, özetinize yerleştirmektir. Bu şekilde, okuyucular geçmişinize baktıklarında, yaklaşan bir yaz stajınızın olduğunu göreceklerdir. Ve benim önerim, onu daha fazla ve daha kolay bulunmasını sağlamak için madde haline getirmek. Ve ne tür bir staj olacağına ve ne yapacağınıza bağlı olarak, bununla ilgili bazı ayrıntıları eklemeyi bile seçebilirsiniz. Örneğin, büyük bir reklam şirketinde pazarlama stajı yapılıyor.


cevap 4:

Buna karşı tavsiye ederim. Özgeçmişiniz insanlara ne yaptığınızı anlatır ve bu nedenle henüz yapmadığınız bir şeyi yayınlamak sahtekârlık olur ve oldukça çabuk fark edilir.

LinkedIn profilinizin herkese kim olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi söylediğini unutmayın. Ayrıca farkında olmayabileceğiniz şeyleri de anlatır. Uygunsuz bir fotoğraf, renksiz bir şaka, önyargıya veya diğer zaaflara yapılan atıflar görüntünüze çok fazla zarar verebilir, bu nedenle, profilinizi okuduğunuzu bilen birinin söylediklerinizi onaylaması için zaman ayırın. kim olduğun için eşleş.

İyi şanslar.