ontraport'ta açılış sayfasına form nasıl eklenir


cevap 1:

Google'da web siteniz için kullanabileceğiniz ve ESP'nize besleyebileceğiniz birçok farklı HTML / CSS pasajı ve bülten şablonu vardır. Form eklentilerine gelince, WPForms, Jetpack Form veya Ninja Forms'u önerebilirim.

Ancak ESP'nize bağlı olarak, kayıt formu oluşturma işlemi farklı görünecektir. Örneğin, bazı ESP'ler size tek tıklamayla katılma seçeneği sunar, ancak bunu önermem.

Sadece birkaç tavsiye:

Kayıt formunu vurgulayın

Ziyaretçilerin formu doldurmaları için sitede fark etmeleri önemlidir. Abonelik formunuz ziyaretçiler tarafından kolayca geçiriliyorsa - parayı çöpe atıyorsunuz. İşte kayıtla ilgili bazı ipuçları, ziyaretçilerin dikkatini formunuza çekmeyi deneyebilirsiniz.

Formu ayırın

Ayrı bir pencere olarak ayrılan görsel bir kaba ekleyin.

Formdaki açıklama

Müşteriler, adreslerini her zaman üçüncü şahıs postalarına vermek istemezler ve bunun onlar için karlı olduğunu açıkça belirtmek önemlidir. Postanızın tüm avantajlarını açıklamanıza gerek yoktur; her şeyi tek bir cümleye sığdırmak yeterlidir. Çok sayıda "ücretsiz", "benzersiz" ve "sınırlı" posta vardır, bu nedenle her şeyden önce müşterileriniz için yararlı olacağı gerçeğini vurgulayın.

Adres doğrulama

Adreslerde ve telefon numaralarında hataları önlemek için forma adres doğrulama ekleyin.

Haber bülteni kayıt formunun bulunduğu sayfanın kendisini unutmayınız - aynı zamanda iyi tasarlanmış olması gerekir. Yardıma ihtiyacınız olursa bu makaleye de bakabilirsiniz.

mükemmel bir abonelik formu oluşturmak

.


cevap 2:

Bir çok yol var!

Öncelikle, hemen hemen her web sitesi kurucusuna yerleştirebileceğiniz küçük bir kod parçacığı verecek standart bir form aracıyla (WuForms, Jot formları, Gravity Forms) gidebilirsiniz. Bu araç daha sonra Mailchimp veya Constant contact gibi bir ESP'yi (e-posta servis sağlayıcısı) besler.

Tek bir araç altında hem formu hem de ESP'yi işleyebilen bir araca sahip olmak istiyorsanız Ontraport, Hubspot veya Keap'i tavsiye ederim. Bu araçlar, hem özel formu hem de haber bültenini kolayca oluşturmanıza (ayrıca bağımsız bir şey istiyorsanız kendi açılış sayfanızı oluşturmanıza) olanak tanır.