film festivali defne nasıl eklenir


cevap 1:

Tipik olarak, film afişleri Adobe Photoshop veya Indesign'da (veya bu iki uygulamanın bir kombinasyonunda) oluşturulur; burada bir film festivali logosu eklemek oldukça basit bir görevdir.

Genel olarak Photoshop, grafikleri düzenlemek için kullanılır ve tasarımı düzenlemek ve metin eklemek için indesign kullanılır.

Festival muhtemelen şeffaf bir arka plan içeren bir PNG veya Vektör grafiği sağlayacaktır. Öyleyse, logoyu tasarımın üzerine bırakıp istediğiniz yere yerleştirmeniz yeterlidir.

Şeffaf arka plana sahip bir PNG logo dosyası örneği:

Not: Bu, resimlerde şeffaflığa izin vermeyen bir jpeg görüntüsünün tersidir.

Örneğin, Microsoft word gibi diğer yazılımları kullanarak PNG'leri de bırakabilirsiniz.

Logonun rengini ayarlamanız gerekebilir, örneğin yukarıdaki logoyu koyu renkli bir postere eklemek istiyorsanız, bu logonun renklerini tersine çevirmeniz ve gerçek logonun beyaz olmasını (veya üstüne koymanız) gerekebilir. beyaz bir kutu).

Her ikisi de bu özel logo için Adobe (veya diğer) görüntü düzenleme yazılımlarındaki basit görevlerdir çünkü hepsi aynı renktedir.

Logonun neye benzediğine bağlı olarak, bu daha yanıltıcı olabilir ve daha seçici yapılması gerekebilir (örneğin, logonun farklı kısımları farklı renkler ise) veya tabii ki logonun bir versiyonunu da bulmanız mümkün olabilir. koyu arka planlarda kullanım için çevrimiçi.

Logoda saydam bir arka plan yoksa ve şeffaf bir arka plan istiyorsanız, 'arka plan silgisi' aracını veya Photoshop'un bu görevi yapmak için sahip olduğu diğer birçok araçtan birini kullanarak photoshop kullanarak düz renkli bir arka planı kolayca kaldırabilirsiniz ( bir şeyleri kesmek bir tür şeydir).

Şeffaf bir arka plana sahip bir sürüme sahip olduğunuzda, şeffaflığı korumak için genellikle kaydetmek istediğiniz format PNG'dir. Photoshop'ta bir PSD dosyası olarak kaydetmek de şeffaflığı korur ve PSD'ler diğer çeşitli uygulamalara kolayca aktarılabilir.

Bir videoya logo eklemek için aynı temel araçları kullanırsınız… görüntünün photoshop kullanılarak hazırlanması gerekiyorsa, örneğin şeffaf bir arka plana sahip olması gerekiyorsa bunu yapın, o zaman gerçek eklenmesi çoğu düzenleme veya birleştirme uygulamasında çok kolaydır .

Ayrıca, kullanmak istedikleri şekilde kullanıldığından emin olmak için başkalarının logolarını kullanırken herhangi bir marka kuralına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca, bazen zaman zaman değiştiklerinden, kullanılan logonun en son sürümü olduğundan emin olun (yukarıdaki örneğim aslında eski Sundance logosu).