california'da doğum belgesine baba nasıl eklenir


cevap 1:

Hayır yok. Altı yıl önce bir arkadaşım bu ölümcül hatayı yaptı. Ne de olsa istemediğini söyleyen bir adamın bebeği olması yeterince kötü - aynı adam Los Angeles'ta geniş erişimi ve etkisi olan rezil bir tarikata ait. Onu doğum belgesine koymadı. Çocuğunun doğumu için orada değildi ama uysal bir şekilde baba olmaya çalıştı - en azından. Arkadaşımdan ve bebekten uzaklaşmaya çalıştığı belliydi ama haftada birkaç gün birkaç saat oradaydı. Daha da kötüsü, arkadaşım kendisini evde kalmak için anne olarak nitelendirdi - ama doğruyu söylemek gerekirse, işi yoktu ve annesi ona ve bebek kirasına bakıyordu.

Sosyal hizmetlere başvurmazdı, babasının bir şekilde öğreneceğinden korktu - bu hiç mantıklı değildi. Ona defalarca, bir kadının hayatına girip onu bu çocuğun babası olmaya ikna etme şansının yüksek olduğunu söyledim, böylece bir gün çocuğunu sahiplenmek için geleceği her türlü olasılıktan kendisini izole etmek için tüm önlemleri alsa iyi olur. Ona adını saklamasının bir gün onu kıçından ısıracağını söyledim. İnatla duvardaki yazıyı görmeyi reddetti.

Çocukları tam olarak yapacağını düşündüğüm şeyi yaptığında dört yaşındaydı. Başka bir kadınla tanış ve onunla evlen. O zaman çocuğu için gel. Mahkeme, ona% 50 velayet vererek zaman kaybetmedi. Çocuk, babası ve annesi ile haftada 8 saatten fazla zaman geçirmeden bir gecede kalmaya başladı. İki yıl sonra sefalet içinde, cehennemden gelen yasal bataklık ve çocuk, tüm ilgisizlikleri ve çektikleri salak yargıç nedeniyle ciddi davranış sorunları yaşıyor.

Onu neden BC dışında bıraktığını kendine sor. Bu süreçte çocuğunuza yardım edip etmediğinizi veya ona engel olup olmadığınızı veya zarar verip vermediğinizi kendinize sorun, sonra buna göre hareket edin.


cevap 2:

Buna cevap vermek için başka bir cevap okumama gerek yok: hayır, haklarından feragat etmedikçe (2016 yasasına göre bir sperm donör sözleşmesi gibi). Buradaki ana sorun şudur: Eyaletten kendiniz ve çocuğunuz için yardıma ihtiyacınız olursa, Kaliforniya eyaletin ve ilçenin çocuğunuz için ödediği her türlü desteği "hatırlamasına" izin veren ve ödenmesi gereken yasalara sahiptir. chikd'in babası tarafından. Dolayısıyla, devletin onu resmi baba yapmasına izin veren yasalar var, böylece alabileceğiniz her türlü desteğin karşılığını ödeyebilir. Bunun sizin için varsayımsal olduğunu anlıyorum, ancak bu yüzden doğum belgesinde listelenmemiş olması ebeveyn haklarına sahip olmasını engellemez. Çünkü baba olarak tanımlandığı anda ziyaret haklarını talep edebilir ve bu da çocuk nafakası için her ay daha az para ödemesine izin verir.

Gerçekçi; Eğer yaramaz bir babaysa ve çocuğunuzu finansal destek olmadan büyütmeye istekliyseniz, sisteme girmeyin. Onları uygulamaya çalışmadıkça hiçbir hakkı olmayacaktı ve ondan bir şey almaya çalışmıyorsanız, muhtemelen sizi asla rahatsız etmeyecektir. Çocuğunuz bundan sonra mutlu olur mu bilmiyorum, ama siz onun ebeveynisiniz ve kendiniz ve onun için yapabileceğiniz en iyi kararları verme yükümlülüğünüz var. İyi şanslar!!


cevap 3:

California'da, ilgili gerçeklere bağlı olarak, doğum belgesinde olmayan bir babanın velayet veya ziyaret haklarını alması mümkündür.

California Mahkemelerinin web sitesinin bununla ilgili söylediklerinin bir kısmı (

Ebeveynlik / Babalık - paternity_famlaw_selfhelp

):

Ebeveynlik Kurmak Ne Demektir?
Ebeveynlik kurmak, bir mahkeme kararı almak veya bir çocuğun yasal ebeveynlerinin kim olduğunu belirten resmi bir Babalık Beyannamesi imzalamak anlamına gelir. Örneğin, anne hamile kaldığında veya çocuk doğduğunda bir çocuğun ebeveynleri evli değilse, ebeveynlik tesis edilene kadar çocuğun yasal bir babası yoktur. Dolayısıyla, bir baba bir çocuğun biyolojik babası olduğunu kanıtlasa bile, annesiyle hiç evlenmemişse, çocuk için yasal olarak herhangi bir hakkı veya sorumluluğu yoktur. Bunun için ebeveynlik yasal olarak belirlenmelidir.
  • Velayet, ziyaret veya nafaka mahkeme tarafından kararlaştırılmadan önce ebeveynlik kurmak gereklidir. Hakimden, çocuğun ebeveynliğini belirleyen bir davanın parçası olarak nafaka veya velayet ve ziyaret kararlarını isteyebilirsiniz.
  • Bir kişi ebeveyn olduğunu kabul etmezse, mahkeme iddia edilen baba, anne ve çocuğun genetik teste tabi tutulmasına karar verebilir.
Bir kişi, bir çocuğun babası veya annesi olarak belirlendiğinde, bir ebeveynin tüm hak ve sorumluluklarına sahip olacaktır:
  • Çocuğuyla yasal olarak ziyaret edebilmesi için mahkemeden velayet ve ziyaret emirleri talep edebilecektir.
  • Çocuk nafakasını ödemekten de sorumlu olacak ve çocuklar için sigortasız sağlık bakım masraflarının yarısını ve velayet sahibi ebeveynin işe girmesi veya bir işe girmesi veya okula gitmesi nedeniyle ortaya çıkan çocuk bakımı masraflarının yarısını ödemek zorunda kalacak. .
Bir kişi bir çocuğun yasal ebeveyni olarak belirlenmişse, bu kişi çocuğu mali olarak desteklemek ZORUNDADIR. Yasal bir ebeveynin çocuğuna bakmaması suçtur. Yasal bir ebeveyn ayrıca çocukla ilgili olarak velayet veya ziyaret haklarına sahiptir.

cevap 4:

Öyle değil. Oğlumun biyolojik babası, oğlum doğduğunda orada olmayı reddettiği için doğum belgesinde yoktu (devlet kuralı mı yoksa hastanenin mi olduğundan emin değilim ama imzalamak için orada değilse onu takmayacaklar) . Hakları olsun diye onu doğum belgesine yazdırdım. Şiddetli ve istismarcıydı ve ondan kaçtığımda, yasaklama emri aldım ama görüşme hakları var. Oğlumu görmeye bile çalışmıyor ve sadece devletin çok gerisinde kaldığında mahkemenin verdiği desteği ödüyor. Sertifikada olmasa bile, yine de hakları olacaktı. Hâlâ bir hakime gidip yalan söyleyebilecek ve oğlumuzun hak sahibi olduğunu görmesini engellediğimi söyleyebilirdi. Sanırım rahatsız olur muydu? Hayır. İlk gözaltı duruşmasına bile gelmedi!

Ne yazık ki duruma bağlı olarak, hiç umursamaması umurlarında değil ve sonra aniden ilgi gösteriyor, umursamıyor ve gezegenin çehresinden düşüyor ya da baştan umursamıyor ve hiç değişmiyor. Ellerinden alınmadıkça hâlâ hakları var, ki bu nadir ve yapılması zor bir durumdur (Deneme sürecindeyim çünkü kocam görevlendirilmeden önce oğlumu evlat edinmek istiyor). Çocuk doğduğu zaman orada olmadığı için sertifika alamıyorsa, bu bir şeydir. Kendinizi ve çocuğunuzu koruyun. Onların yararına olanı yapın. Senin değil.


cevap 5:

Hayır.

Ebeveyn Hakları bir belgeye değil, ebeveynliğe dayanmaktadır. Bir ebeveynin doğum belgesinde beyan edilip edilmemesi bir faktördür. Ancak, bir babanın gösterilip gösterilmemesi, onun gerçekte biyolojik veya yasal baba olduğunu kesin olarak belirlemez.

Örneğin, doğum sırasında olduğunuzu iddia ettiğiniz ve doğum belgesini imzalamayı kabul ettiğiniz için doğum belgesinde baba olabilirsiniz. Daha sonra, DNA testi yoluyla veya başka şekilde, biyolojik baba olmadığınız kanıtlanabilir. Alternatif olarak, bir çocuğu evlat edinebilir ve bir evlat edinme kararına göre baba olarak doğum belgesi alabilirsiniz. Evlat edinme emri, daha sonra bir dereceye kadar doğum belgesine yansıtılan ebeveyn haklarını aktarır.

Doğum belgesinde ebeveyn olarak gösterilirseniz, muhtemelen ebeveyn hakları varsayımı vardır. Ancak, doğum belgesinde değilseniz, yine de ebeveyn haklarınızı iddia edebilir ve ebeveyn olduğunuzu ve bazı haklara sahip olduğunuzu kanıtlamak için meydan okuyabilirsiniz.

Bazen doğum belgesinde hiçbir baba listelenmediğinde, “baba” da yoktur. İn vitro fertilizasyon bu duruma yol açabilir. Bazen sadece DNA testi ebeveynliği kanıtlayabilir. Birçok partnerle sık sık seks yapmak bu tür durumlara yol açabilir. Her iki durumda da, bir baba doğum belgesinde listelenmemiş olabilir ve birinin ebeveyn haklarına sahip olduğu asla kanıtlanamayabilir.

Bağlama bağlı olarak, "kayıp" baba hakkında daha fazla açıklama gerekebilir. Doğum belgesinde kayıtlı bir babanın olmaması, hiçbir babanın ebeveynlik haklarına sahip olmadığını tek başına kanıtlamaz.


cevap 6:

O çocuğun babası, yaptığınız hiçbir şeyden bağımsız olarak o çocuğun babası olarak kalır. Biyolojik olarak babadırlar.

Başka birinin o çocuğu evlat edinmesine izin vermek gibi şeyler yapabilirsiniz ANCAK biyolojik baba geri gelirse ve mahkeme bunu yapmadıklarını söyleyene kadar çocuğu hala ebeveyn haklarına sahip olduğunu bulursa.

Birkaç yıl önce haberlerde, çocuğu olduğunu bilmeyen ama öğrenmeye gelen bir babayla ilgili bir hikaye vardı. O çocuk evlat edinilmişti ve izin vermemişti, haklarını elinden almadı. Evlat edinmeyi geçersiz kılmak için mahkemeye başvurdu ve mahkemeye gitti. Savaştı ve kazandığına inanıyorum.

Bunun gibi daha çok hikaye var. Bu yüzden riski göze almayın. Babanın çocuğun hayatında olmasını istemiyorsan bu senin seçimin, beni yanlış anlamayın. Ama bir erkeğin çocuğu olduğunu bilmemesinin adil olduğunu sanmıyorum.


cevap 7:

Bir erkeğin baba olarak hakları ve yükümlülükleri, yalnızca doğum belgesinde yer alan bir liste ile kesin olarak belirlenmez. Ya anne ya da baba, babalık tesis etmek ya da babalık olmadığını tespit etmek için yasal işlem başlatabilir. Sanırım onun bebeğinizin babası olduğunu biliyorsunuz ve yapabileceğiniz en kötü şey onun karışmasından kaçınmak için kendinizi yalanlamaktır. Bu durumda, velayeti elde etme ihtimalinin çok düşük olduğunu, ancak bir miktar ziyaret katılımı elde etmenin mümkün olduğunu söylüyorsunuz. Size karşı taciz edici olduğunu düşündüğünüz şeyin oldukça önemli olması ve ebeveynin belirli bir düzeyde katılımı reddedilmeden önce kanıtlanması gerekir.


cevap 8:

Hayır. Aslında babayı tanıyorsanız ama bilerek boş bırakırsanız veya yalan söylerseniz, bir suç işlemişsinizdir.

Durum böyle olmasa bile, doğum belgesinde ne yazarsa yazsın (boş veya başka biri) gerçek babanın ebeveyn hakları vardır. Bir mahkeme onların iptaline karar vermedikçe ya da gönüllü olarak feragat etmedikçe, onları elinde tutuyor.

Son olarak, devletten destek almanız gerekirse, ona kim olduğunu söylemeniz gerekecektir. Yasal olarak, devlet ondan nafaka ikna etmelidir. Hiçbir destek karşılığında haklarını sona erdiren bir anlaşma imzalarsanız, desteğiniz reddedilebilir.


cevap 9:

Kaliforniya'yı tam olarak bilmiyorum, ama burada, UR'de oğlumun önemsiz başkası onu doğum belgesinde listelemezdi. Belki de babası olmadığını iddia etti.

Sorumluluk almak, oğlunu desteklemek ve hayatına dahil olmak İSTİYOR. DNA testi için mahkeme kararı almak için mahkemeye gittik. Bu noktada anne, evet babasının O OLDUĞUNU ve başka biri OLMADIĞINI itiraf etti. Mahkeme oğlumun adının doğum belgesinde baba olarak yer almasına karar verdi.


cevap 10:

Bunu çok zorlaştıracak. Şu an kızımın BC'sini oradan almakta zorlanıyorum. 84, San Diego'da doğduğunda, çok zordu çünkü mo'ya geri dönmüştük. O zaman hakkında

http://born.so

eve döndüğümde ssd'ye kaydoldum ve ilk kez dr. onu almam haftalar veya daha uzun sürdü. ondan sonraki sabah öldü

http://birth.so

o izin vermedi… Benim amacım, babanın birbiri ardına engellerle karşılaşacağıdır çünkü Caliornia başa çıkması en zor devlettir, özellikle de eyalet dışındaysa, mahkemelere bile yardım etmesi zor.


cevap 11:

Yalanınız onu ebeveyn haklarından mahrum bırakmaz.

Sizi mahkemeye götürebilir ve muhtemelen nafaka ödemesi emredilecektir.