premiere pro'da crossfade nasıl eklenir


cevap 1:

Dosyanın ayarlarının gerçekten bir çapraz çözme kullanma yeteneği ile hiçbir ilgisi yoktur. Adobe Premiere Pro, çekimi ilk etapta içe aktarabiliyorsa, üzerinde çapraz çözme kullanabilirsiniz.

Çapraz çözülmeler, zaman çizelgesinde yan yana iki klibin olmasına ve arada boşluk olmamasına dayanır. Daha da önemlisi, her klibin "tutamaçları" olduğuna güvenirler. Bunun anlamı, iki videonun tamamını zaman çizelgesine bırakıp bunları çapraz çözemezsiniz çünkü iki klibin bitiş noktalarının ötesinde daha fazla görüntü yok. Tutamaçlar oluşturmak için ilk olarak uçlardan birkaç kare veya saniye kırpmanız gerekir (klibin her iki ucunda zaman çizelgesinde kullanılmayan fazla çekim).

Ardından, çarpı erimesini eklediğinizde, diyelim ki 4 saniyelik bir çapraz çözülme, ilk klibin sonunda 4 saniye sürecektir (2 saniye kullanılmış görüntü, 2 saniye kullanılmamış görüntü) ve kaybolurken kaybolur Aşağıdaki klipten 4 saniyelik çekim (yine, 2 saniyelik kullanılmamış görüntü, 2 saniyelik kullanılmış görüntü). Bu örnekte, ilk klibin sonunda 2 saniyelik bir tutamaç gerekir ve ikinci klibin başlangıçta 2 saniyelik bir tutamaç gerektirir. Bu kollara sahip değilseniz, çapraz çözülmenin birlikte kaybolacak hiçbir şeyi yoktur.

Umarım bu yardımcı olur. Daha fazla netlik gerekirse, Premiere Pro'ya gidebilir ve neden bahsettiğimi göstermek için bazı ekran görüntüleri oluşturabilirim.


cevap 2:

Bir çapraz çözülme ekleyememenizin dosya ayarlarınızla hiçbir ilgisi yoktur, bunun yerine kliplerinizin sonundaki / başındaki kare sayısıyla bir ilgisi vardır.

Klibinizi sekansınıza eklediğinizde, baştan sona klibin tamamını mı kullanıyorsunuz? Öyleyse, klibinizin sonunda temelde kareleriniz bitiyor, bu nedenle Premiere'in bir sonraki klibe dağıtacak hiçbir şeyi kalmadı (bu mantıklı mı?)

Bunu dene:

Dalgalanma Düzenleme (kısayol tuşu: B) aracını kullanarak ilk klibinizin sonundan yaklaşık 1-2 saniye ve eritmek istediğiniz sonraki klibin 1-2 saniyesini kırpın.

Şimdi, çapraz çözmeyi uygulamayı deneyin.

İşe yarayıp yaramadığını bize bildirin.


cevap 3:

Herhangi bir düzenleme programında çapraz çözme yapmak için, zaman çizelgenizde birbiriyle örtüşen iki klibe ihtiyacınız vardır (veya zaman çizelgenizde bittiği noktalardan bunlara ek malzeme bulundurmanız gerekir).

Her biri 5 dakika uzunluğunda olan iki klip ile başlayalım. Her klibi başından ve sonundan bir dakika kaldırarak düzenleyebilirsiniz. Artık başında ve sonunda bir dakikalık ek, görülmeyen materyal bulunan iki adet üç dakikalık uzun klibiniz var.

Şimdi zaman çizelgenize bir klip yerleştirin ve ikincisi hemen arkasına yerleştirin. 10 saniyelik bir çapraz çözme geçiş efektini birleştikleri kliplere sürüklerseniz, ilk klibin beş saniyesinin silinen ikinci klibin beş saniyesine erimesine sahip olursunuz. Çözünme, tam görünüme geçerken ikinci klipte beş saniye boyunca devam edecektir.

Bu çalışmayı görmek onu tarif etmekten daha iyi / daha kolay.


cevap 4:

Normalde 1, aynı dosyadan gelen veya gelmeyen 2 farklı 'klip' ​​arasına bir çapraz çözülme ekler.

Adobe Yardım burada açıklıyor:

http://help.adobe.com/en_US/premierepro/cs/using/WSE2A9B838-1422-4d8a-9A03-CFDF4332533B.html