ebay'da stok yenileme ücreti nasıl eklenir


cevap 1:

Aslında alıcılara neden Olympus tepesindeki tanrılar gibi davranıldığını anlamıyorum? Uyuyan canavarı rahatsız etme gibi bir şey. Eminim ki çoğunluğu da ticaretle uğraşıyor ve geri ödeme yapmaları istendiğinde ne kadar haksız ve rahatsız edici olabileceğini anlıyorlar çünkü birisi fikrini değiştirdi, artık buna ihtiyaç duymuyor, tembellik yaptı. öğeyi almak için gönderiye gittiler ve yapılacak en basit şey geri ödeme yapmaktı.

Yeniden stoklama ücretlerinin kesinlikle yasal ve doğru olduğunu düşünüyorum! Etsy'de Amazon'dan, fikrini değiştirdiklerinde iptal edebileceklerini düşünen birçok alıcı var. O kadar hızlı değil. Sanırım yeniden stoklama ücretleri, insanları seçimleri konusunda daha makul hale getiriyor, ölçülü kararlar veriyor ve sabah pencereyi ilk güneş ışınıyla vurarak fikirlerini değiştirmiyor.

Etsy'deki eşyaların çoğu el yapımı, özel yapım, türlerden biri ve her neyse. Bu Çin değil!

Ve duygularınızı incittiğim için üzgünüm beyler, ama kabul edip devam etmeniz gerektiğini sanmıyorum, sadece alıcılarımı mutlu etmek için. Bu tür bir tutum dolandırıcıları, ne yaparlarsa yapsınlar, kanunu kendi taraflarında düşünen doğurur.

Bana parayı ödersin, ben de sana öğeyi veririm. İhtiyacınız yoksa diğer satıcılara gidin. Onlara bedava iade falan teklif etmek için neden utanmalıyım anlamıyorum. Herhangi bir şey, sadece benden al?

Neden çevrimiçi alışveriş bağlamında tanımlanan alıcıların, zamanlarına ve diğerlerinin emeklerine saygı duyan yetişkinler olmak yerine öfke nöbetleri geçiren bir grup çocuk olduğunu hissediyorum? Ve eğer gerçekten çocuk iseler, o zaman bilgisayardan shoo, shoo.


cevap 2:

Bu nedenle, genellikle iade kabul etmelisiniz. Bir şey satıyorsanız ve uygun değilse veya kırılmışsa, iadeyi kabul etmeniz gerekecektir. Kişiselleştirilmiş veya özelleştirilmiş ürünler satıyorsanız, politikalarınızda iade kabul etmediğinizi belirtebilirsiniz, ancak bu durum incelemelerinizi veya Etsy durumunuzu etkileyebilir.

İadeleri asla kabul etmedikleri için gurur duyan birçok insan görüyorum. Bu o kadar da pratik değil. Müşteri hizmetleri ve kaliteli bir mağazaya ne dersiniz?

Şimdi, bazı mağazalar iadelerine bir “stoklama ücreti” ekliyorlar, yani maliyetin% 10'unu elinde tutuyorlar. Politikalarınızda yer alıyorsa, yapılması "yasal" dır.

Ve sonra, ürünün geri gönderilmesi için ödeme yapılması ve başlangıçta nakliye maliyeti sorusu geliyor.

Ekstra nakliye sigortası alırsanız, bu, yalnızca kalp değişikliğini değil, bozuk bir öğeyi kapsayacaktır.

İadelerimin satışlarımın yaklaşık% 1'ini oluşturduğunu görüyorum ve bunu doğru yapıyorum. Onları kabul ediyorum ve kargoyu geri ödeyip ödeyemeyeceğimi her durumu göz önünde bulunduruyorum (eğer bu bir fikir değişikliği ise, genellikle ödemelerini isterim, ancak karışıklık yaratırlarsa ben de öderim).

Benim düşüncem, mutlu müşterilerin sahip olabileceğim en iyi şey olduğu.

8 dolarlık bir kargo ücreti için kavga etmek bana mantıklı gelmiyor. Zamanımda bundan çok daha fazlasını kazanıyorum, bu yüzden işleri biraz parayla düzeltebilirsem, her seferinde bunu seçerim!