nasıl korkmuş davranılır


cevap 1:

Muhtemelen öfkenin yanında hareket etmesi en kolay duygulardan biridir.

Herhangi bir şeyi canlandırırken - korku dahil - bir aktörün hesaba kattığı şey "gerçek olsaydı bunu nasıl yapardım".

Yani gerçekten nasıl görünürdünüz, gerçekten ne yapardınız, bu kelimeleri nasıl söylerdiniz vb. Sonra kelimeleri uygulayın ve karakterin kişiliğiyle birleştirin. Belirli bir yüz yoktur - farklı insanlar korkuyu farklı şekillerde gösterir. En kolay yolu deneyelim.

 1. Öyleyse KENDİNİZE 'birisi silahı tutuyor ve yanlış seçim yaparsanız tetiğin çekilebileceği bir ültimatom veriyor' gibi bir SENARYO VERİN. Diyelim ki: bir silahlı adam, masum küçük kız kardeşinizin başına bir silah tutuyor ve paranın nerede olduğunu söylemezseniz tetiği çekeceğini söylüyor. Diyelim ki: Hangi paradan bahsettiklerini bile bilmiyorsunuz.
 2. BAZI DİYALOG EKLE (veya bir monolog):
 3. Sen ne? Ne parası?
 4. Onlar: Hadi, neden bahsettiğimizi biliyorsun. Para nerede. * musluk tabancası *
 5. Siz: Ne parası? Hangi paradan bahsettiğinizi bilmiyorum!
 6. Gerçek bir senaryo uygulamaya karar verdiğiniz yer burasıdır. Eğer o benim küçük kız kardeşim (ya da sevdiğim biri) olsaydı ve ikimiz de masum olsaydık, yine de onları bir şekilde kurtaramazsam, GERÇEKTEN NASIL TEPKİ VERİRİM?
 7. Onlar: Bize paranın nerede olduğunu söylemek için 5 saniyeniz var.
 8. Sen lütfen! Lütfen bunu yapmayın. Hangi paradan bahsettiğini gerçekten bilmiyorum!
 9. Bunlar: 5… 4…
 10. Sen lütfen! LÜTFEN!! Bilmiyorum! Bilmiyorum!
 11. Onlar: 3… 2… * bang * …… .. Sıra sizde.
 12. Onların canı alınmak üzereyken korktuğunu mu sandın? Şimdi ne kadar korktuğunuzu hayal edin.

ZORLUK BONUSU: Daha da mı zor? Kelimeler olmadan korku göstermek. Oraya ulaşmak için diğer kişiyi somutlaştırın. Artık sevilen birini kurtarmaya çalışmıyorsun, kurtarılması gereken sevilen sensin. Dudakların bantlanmış, çığlık atmanın faydası olmayacak. Tepkiniz neye benziyor?

EKSTRA NOT: Korku, kendi başına korkmak değildir. Genellikle (çoğu kez) başka bir şeyle birleşir: üzüntü, özlem, aşk, öfke, hayal kırıklığı, pişmanlık, kendinden nefret etme, nefret, kaygı, huzur (inanması zor ama bazı insanlar aynı şekilde sakin ve korkabilir zaman) vb. Yukarıdaki senaryo, verdiğim örneklerden herhangi biri ile birlikte korkuya neden olabilir. Hepsini deneyin. Kelimeleri ve karakterleri yorumlamanız.

Umarım yardım etmişimdir!


cevap 2:

Pek çok aktris ve oyuncu duygusal tepkilerini filmde yaratmak için kendi kişisel deneyimlerinden yararlanır.

Diğerleri gerçekten iyi oyuncular ve aktrislerdir.