süper bilince nasıl erişilir


cevap 1:

Özellikle neyi kastettiğinden emin değilim. Süper bilincin, herhangi birinin bilgisayarınızdaki bir dosya gibi erişebileceği bir şey olduğunu düşündüğümden emin değilim.

Bunu manevi bir şekilde de düşünmezdim, bu yüzden sadece bazı insanların öz disiplin ve yoga yoluyla erişebileceği özel bir zihin durumu olmazdı.

Süper bilinç, ebeveynlerden ve yetkililerden öğrenme eğiliminde olduğumuz bir dizi kural ve yasaklardır.

Kollektif bilinç anlamında, süper bilinç gibi bir şeyin var olduğundan samimiyetle şüpheliyim, çünkü insanların bizim icat ettiklerimiz dışında ebeveynleri veya otoriteleri yoktu. Kelimenin tam anlamıyla onu geliştirebileceğimiz hiçbir yerden.

Yani kısa cevap evet ve hayır.


cevap 2:

Uyanıkken ve nispeten aklı başında olduğumuzda genellikle erişimimiz yoktur. Süper bilinçli zihne giden engeli aşmak ve yeni bir seviyeye yükselmek zihinsel bir mola gerektirir. Oradayken, bir arama motoru gibi hissettirdiğim şeyleri kullanarak anılarıma özgürce ve doğrudan erişebiliyordum ve hem kim olduğuma hem de dünyayla nasıl etkileşim kurduğuma dair hissimde tamamen bütünleşmiş ve bütün hissettim. Ayrıca giderek daha coşkulu, dopamin yüksek ve hipomanik oldum. Devletin, genellikle bizden gizlenen daha yüksek bilinç seviyelerine daha derin erişmemize izin verdiğine inanıyorum.