estetik kayıtta armağan nasıl kabul edilir


cevap 1:

Burada tartışılacak çok şey var.

İlk olarak, Medspas'ta enjeksiyon yaptırmak genellikle bir hemşire enjektör gerektirir. Hemşire enjektörünü, bağımsız çalışabilen bir pratisyen hemşire ile karıştırmayın. Bir hemşire enjektör, oraya giden hastalara sorumlu doktor tarafından denetlenecektir. Gerçek şu ki, bir medspa'da genellikle sadece bir hekimi yerinde GÖRMEYECEKSİNİZ, o hekimin kim olduğunu ve alanının ne olduğunu keşfetmek için zorlanacaksınız. Bu yerlerin genel pratisyen hekimler, radyologlar, acil doktorlar ve hatta alanından çok uzakta bir rehabilitasyon uzmanı olarak denetlenmesi yaygındır! Neyse ki hemşireler toplantılarda ve endüstri aracılığıyla biraz eğitim alıyorlar. Bir arkadaşınız sizi bilinen bir enjektöre yönlendirmedikçe, bu kişilerin deneyimleri veya kayıtları hakkında hiçbir fikriniz yok.

Doktor enjektörler hemşirelerden daha mı iyidir. Hekime bağlıdır. Ob-Gyns, temel eğitimlerinin dışında botoks ve dolgu enjeksiyonları yapacak. Bir dermatolog, plastik cerrah veya yüz plastik cerrahı enjeksiyonu yaparken, bilim ve anatominin kendilerine çok aşina olduğu bir alanda çalışıyorlar. Muhtemelen bu doktorlar için tedavi başına daha fazla ödeyeceksiniz, ancak riskiniz en ucuz yere gitmekten daha düşük olmalıdır.

Bu enjeksiyonlar uyuşturucudur. Riskleri var. Botox, Xeomin, Dysport yaygın olarak kullanılan nöromodülatörlerdir (istenmeyen kası felç eder), ancak tam olarak birbirinin yerine kullanılamazlar. Birini bir hastaya diğerinden daha uygun hale getirebilecek farklı profilleri vardır ve bu deneyim gerektirir. Ne kadar aldığınız, nereye yerleştirildiği ve spesifik FDA izni olmayan bir yerde ne zaman kullanıldığı önemli faktörlerdir. Bir medusa'da yalnızca bir nöromodülatör varsa veya üretici onlara teşvikler sunduğu için indirim sunuyorsa, yanlış yöne yönlendirilebilirsiniz. Topluluğumuzda, bu ülkede yasal olmayan, Avrupa veya Kanada'dan gri borsa Botoksu kullanan bir dizi yer gördük. Bu gerçek olabilir veya olmayabilir, ancak daha da önemlisi üreticiden medspa'nıza nasıl ulaştığı standart “gözetim zincirinden” farklı olabilir. Bu ürün nakliye sırasında uygun şekilde soğutulmalıdır. Medspa'nız şişeyi sulandırıyor mu ve bu şekilde rekabeti kolayca baltalayabilirler mi?

Dolgular genellikle hyaluronik asitin bir şeklidir - Restylane, Juvederm, Voluma ve diğerleri farklı sertlik derecelerine sahiptir ve yüzde farklı belirtilere sahiptir. Sormanız gereken sorular: "Endikasyonum için seçenekler nelerdir ve sonuçlar nasıl değişecek" "Dolguyu FDA tarafından onaylanmış bir yere mi yerleştiriyorsunuz yoksa" etiket dışı "mı kullanılıyor? Bu maddeler, farklı yerlerde farklı davranır ve amaçlandıkları enjeksiyon bölgesi tarafından onaylanmıştır.

Dolgu maddeleri yabancı cisimlerdir. Geçici olacak şekilde tasarlanmışlardır ve yeniden emileceklerdir. Bununla birlikte, kontamine dolgular, genellikle tedavi edilmeden kaybolmayacak granülomlar veya topaklar bırakabilir. Bu ürünlerin nasıl işlendiği çok önemlidir. Technical, Hibiclens veya Betadine ile uygun bir yüz hazırlığı, alkollü tokatlamaktan çok daha fazla tercih edilir. Enjektör, el yıkamadan sonra steril eldiven mi takıyor yoksa her personelin ellerini yapıştırdığı bir kutudan eldiven mi çıkarıyor? Bu kutu eldivenler hastayı değil personeli korumak için tasarlanmıştır! Bence steril eldivenler temel olmalıdır.

Şimdi, nihayet, bahşiş verme hakkında. Hayır, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir profesyonele -hemşire, hekim veya diş hekimi- bir avukata bahşiş vermeyi düşündüğünüzden daha fazla bahşiş vermek uygun görülmez. Daha iyi bir sonuç elde etmek için "ekstra" ödeme yapmaya istekliyseniz, yukarıda listelenen üç temel uzmanlık alanından bir doktor enjektöre veya birinin yerinde gözetimi altında çalışan çok deneyimli bir hemşire enjektöre para harcanmasını öneririm. Bu uzman doktorların.


cevap 2:

Bahşiş vermeyin. Bu tesislerde el değiştiren binlerce dolar var. Birine daha iyi bir fiyat için rüşvet verdiğiniz izlenimini vereceksiniz. Personelimiz için bile çok zarif bir şekilde işlerini önceden yapan birçok varlıklı müşterimiz var. Hatta bazen bize, personelinizin üyelerine bir etkinliğe falan bilet aldığımı bile söylüyorlar. Zengin insanlar genellikle paha biçilmez biletlere sahiptir. Veya Godiva'dan veya Godiva'dan çok daha özel bir yerden veya muhteşem bir bitkiden bir şeyler getiriyorlar. Yüzlerce dolar değerinde çok zarif ve kabul edilebilir pek çok şey var. Size ve verdiğiniz kişiye aşağılayıcı ve muhtemelen zaten kabul edilmeyecektir. Kimlere gelince; aslında bir göz cerrahı, göz çevresindeki her bir kası kişisel olarak ameliyat eden tek kişidir, böylece tam olarak nerede olduklarını bilirler. Ancak on yıldan fazla deneyime sahip birçok dermatolog ve diğerleri de botoks ve dolgularınızı yapmak için iyi bir aday olacaktır. Gerçekten iyi bir enjektör, bir sanatçı gibi Botoks ve dolgu maddeleri kullanıyor. Tam olarak ne kadar botoks koyacaklarını ve bir kası felç edip yumuşatmak için nereye koyacaklarını biliyorlar, böylece Nancy Pelosi'nin “farlardaki donmuş geyik” görüntüsünü alamazsınız. Aslında o bile sonunda daha iyi bir enjektör bulmuş gibi görünüyor. Dolgular daha da karmaşıktır. Belli bir derinliğe gidersiniz, enjekte edersiniz, sonra çekip tekrar edersiniz. Çok derindeysen hiçbir şey yapmazsın. Eğer çok sığsanız, görünür ve yumrulu olacaktır veya hatta "karıncalanma" yaşayabilirsiniz. Bu, dolguyu cildin yüzeyine çok yakın olduğu için gerçekten gördüğünüz zamandır. Güçlü bir tavsiye veya en az on yıllık deneyime sahip biriyle gidin. Kesinlikle bir Botoks partisine gitmeyin. Tanrı ne aldığınızı bilir, eğer birinin evine enjekte etmek kısırsa ve kim bunu yapacak kadar çılgınsa, kesinlikle bir profesyonel değil. Kötü şeyler olabilir. Yıllar önce, birkaç kişi Botoks'tan neredeyse ölürken düzgün bir şekilde seyreltilmemişti. Kendi başlarına nefes bile alamadıkları için aylarca hastanede ventilatörlerle yaşamak zorunda kalacakları noktaya kadar felç oldular. Herhangi birinin veya "en ucuzu" gezegendeki en güçlü nörotoksini kafanıza enjekte etmesine izin verirseniz, kafanızın incelenmesine ihtiyacınız olacaktır.


cevap 3:

Botoks ya da dolgu falan olmadı ama dürüst olmak gerekirse, cerrahım dışında hiç kimse böyle bir şey yapmam. Ortaya çıkabilecek potansiyel sorunlar var. Doktorlara “bahşiş vermeyiz”. Şüphe, bir medspa'da bir sorun olması durumunda böyle bir işin yapılmadığı bir NP'dir. Bir dokümanın orada veya doğru düzeltmeyle dakikalar içinde orada olma ihtimali bana göre zayıf.

Böyle bir iş için düzenli olarak bir cerrah görürseniz ve harika olduğunu düşünüyorsanız, belki bir noktada ofis personeline bir sepet meyve veya benzeri bir şey getirebilirsiniz - teşekkür olarak. Tıp uzmanları ipucu beklemez.


cevap 4:

Bahşiş vermenin nedeni, hizmetin nasıl yapıldığından ve bu hizmetin sonuçlarından memnun olduğunuz zamandır.

Botoks ve dolgular, profesyoneller tarafından yapılması gereken tıbbi prosedürlerdir ve profesyonel hizmetler için bittikten sonra faturalandırılması gelenekseldir.

Sonuçlardan memnun ve memnun olduğunuzda, bahşiş verip vermemeye karar vermek size kalmıştır… fatura ne kadar ve kimden olursa olsun…


cevap 5:

Yanılmıyorsam, bu eylem aslında yasadışıdır. Anladığım kadarıyla, herhangi bir tür tıbbi temelli klinik tedaviyi (Botoks enjeksiyonları, kimyasal yüz tedavileri vb.) Devretmek uygunsuz çünkü bunlar tıp mesleği, bu da genellikle makul ücret ve sosyal yardımlar anlamına geliyor.


cevap 6:

Kesinlikle hayır. Sadece enjektörün kendi yetki alanında çalışan, genellikle bir Plastik Cerrah veya Dermatolog olan kurul sertifikalı bir profesyonel olduğundan emin olmalısınız.


cevap 7:

Hayır ... sert hayır ...