paket nasıl kısaltılır


cevap 1:

Doğrudan

NPM'nin belgelerinin SSS bölümü

:

Pek çoğunun inancının aksine, "npm" aslında "Node Package Manager" ın kısaltması değildir. "Npm bir kısaltma değildir" için özyinelemeli bir bakronimik kısaltmadır. (Eğer "ninaa" olsaydı, o zaman bir kısaltma olurdu ve dolayısıyla yanlış adlandırılırdı.)
Ancak "NPM", Ulusal Pastoral Müzisyenler Birliği'nin kısaltmasıdır (daha doğrusu bir kapitonimdir). Ulusal Pastoral Müzisyenler Derneği'nde onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Yazılımda "NPM", Chris Rorden tarafından yazılmış bir Parametrik Olmayan Haritalama aracıdır. Onunla beyin resimlerini analiz edebilirsiniz. UÖM programı hakkında (büyük harfle yazılmış) daha fazla bilgi edinin http://www.cabiatl.com/mricro/npm/.
Sonunda bu çiçeğe dönüşen ilk tohum, farklı platformlara çeşitli farklı şeyler yüklemek için kullanılan ve çoğunlukla Yahoo'nun yinst'ini kullanan bir bash işlevi olan "pkgmakeinst" in kısaltılmış bir soyundan gelen "pm" adlı bir bash yardımcı programıydı. Eğer npm herhangi bir şeyin kısaltması olsaydı, bu düğüm pm veya belki de yeni pm idi.
Bu nedenle, tüm ciddiyetle, "npm" projesi, bir ABD QWERTY klavye düzeni kullanılarak sağ elini kullanan bir programcı tarafından kolayca yazılmak üzere organik olarak seçilen ve sağ yüzük parmağı ile biten komut satırı yardımcı programının adını almıştır. bayraklar ve diğer komut satırı argümanları için -key yazmaya yönelik bir konum. Bu komut satırı yardımcı programı, bir parçası olduğu çoğu cümleyi başlatsa da her zaman küçük harflidir.

cevap 2:

Aşağıdaki görünüşte iyi araştırılmış cevapların hepsinin aslında SAHTE HABERLER olduğunu size bildirmekten üzgünüm !!!!!

NPM, orijinal haliyle, son derece sarhoş bir bilgisayar bilimi öğrencisi ile "

Ölüler Kitabı

"Mütevazı bir Stanford yurt odasında.

Orijinal yazar (kimin adı lanetlilere saygısından dolayı çıkarılmış) klavyesinden geçtikten sonra uyandı:

  1. Kükürt Kokusu
  2. 3 eksik ayak
  3. Tüm javascript bağımlılıkları karşılandı
  4. Aşağıdaki kelimeler alnına kazınmış "Nordifoca Pretemnius Monstrosiuta"

Temel olarak NPM şeytanın işidir.


cevap 3:

Patrick'in aşağıdaki sözü mükemmel. Neredeyse. Ayrıca, Düğüm Paketi Yöneticisi olmasını istiyorsanız, bu da sorun değil. Ne anlama geldiğini ne kadar az (veya çok) önemsediklerinin bir işareti olarak, web sitesinin tepesinde, her bir çalışmanın sırasıyla N, P ve M ile başladığı üç kelimelik bir cümle olduğunu fark ettiniz mi? Sayfayı her yenilediğinizde, bu farklı bir üç kelimelik cümledir. Oldukça eğlenceli. Bu nasıl olur? Burada bulabileceğiniz bir modül:

npm / npm genişletmeleri

Tüm npm varyasyonlarını burada görebilirsiniz:

npm / npm genişletmeleri

Daha fazlasını ekleyebilirsiniz, eğer bazı komik önerileriniz varsa, sadece bir talepte bulunun, ancak yapmadan önce BENİOKU'nun Nasıl Katkıda Bulunur bölümünü okuduğunuzdan emin olun:

npm / npm genişletmeleri

cevap 4:

Çevik Yulaf Ezmesi

(Görüldüğü gibi

anasayfa

)

NPM, Node JS için varsayılan paket yöneticisi olarak tasarlandı, ancak daha sonra yalnızca Node JS ile sınırlı olduğundan şikayet eden genel halk tarafından yaygın kullanım ve kabul edilebilirlikten sonra, Javascript için genel bir Paket Yöneticisi haline geldi.