Solidworks'ten nasıl 3B baskı yapılır


cevap 1:

Solidwork, 3D baskının sonraki adımlarında yazılım tarafından kullanılabilecek dosyaları dışa aktarabilir, yani evet uyumludur. Ne tür bir yazıcıya giderseniz gidin bu doğru olmalıdır.

3d yazıcıdaki büyük adımların hızlı akışı, bir nesne oluşturmak ve ardından nesneyi yazılımla genel olarak Gcode'a dönüştürmek için yazılımdır. İlk aşamada her şey dosya türleriyle ilgili olacak.

Özel olarak ekstrüde plastik tip yazıcılarla başlayalım. Solidworks, simülasyonlardan CAM'e ve 3d CAD'e kadar birçok potansiyel parçaya sahiptir. Bir dilimleyiciye besleyebileceğiniz sonuçlar üreten 3B CAD'dir. Otomatik olarak iyi yazdıracak modeller yaptığına dikkat etmek önemlidir. "YHT" harfleri hala farklı baskı zorluklarına örnektir.

Daha önce de söylendiği gibi, her şey dosya türleriyle ilgilidir. Şanslısınız, herhangi bir yazılımla 3 boyutlu yazdırma yeteneğini onaylamak istiyorsanız, Stl dosyalarını veya Stl'ye dönüştürebileceğiniz bir dosya türünü dışa aktarma yeteneğine bakın. Bunlar mevcut standarttır. Neyin işe yarayabileceğini görmek için "Slic3r" veya "Cura" (her ikisi de ücretsiz ve açık kaynak) gibi bir dilimleyici de indirebilirsiniz. Netfab basic ve birkaç başka program, sorunların giderilmesi için kullanılabilir. Bu dilimleyiciler ekstrüde plastik tipler içindir, ancak gerçekte bunlarla sınırlıdır. Size uygun bir servis baskısı varsa gereksinimlere bakabilirsiniz. SLA için, form2'nin yazılımını veya B9'ları düşürebilirsiniz.

Umarım ihtiyacın olan şey buradadır,

Kassie


cevap 2:

Sorunun 2 yönü var.

Öncelikle, “Solidworks modelleri 3B yazıcılarla uyumlu mu?” Diye sormak istiyorsanız, sorunun cevabı evet Solidworks'te yapılan CAD dosyası 3B yazdırılabilir. Veya bu konuda 3 boyutlu baskı yapmak için Creo, Pro-E, Catia vb. Gibi herhangi bir CAD yazılımını kullanabilirsiniz.

İkincisi,

ayrıca hiçbir 3D yazıcı CAD dosyanızı olduğu gibi doğrudan yazdıramaz. 3B yazdırma, katman üretim sürecine göre bir katman olduğundan, 3B modeli şu şekle dönüştürmeniz gerekir:

STL biçimi

(Standart Mozaikleme Dili). Bu dosya daha sonra özel 3D yazıcı yazılımı tarafından dilimlenir ve ancak o zaman dosyanızı oluşturabilirsiniz.

Şimdi başka bir soru şudur: “Solidworks'ün CAD dosyasını STL formatına dışa aktarma yeteneği varsa? ". O zaman cevap yine, evet öyle. CAD yazılımlarının çoğu, CAD modelinizi STL dosya formatına aktarabilme özelliğine sahiptir. STL dosyasının çözünürlüğü ve baskının doğruluğu doğrudan birbiriyle ilişkilidir.


cevap 3:

3B yazıcıların kendi yazılımları vardır, Yalnızca 3B yazıcınızın tanıyabileceği, dilimleyebileceği ve yazdırabileceği dosyalara ihtiyacınız vardır.

Kullanılan en yaygın format STL dosyasıdır, modelinizi bir STL dosyası olarak kaydedebilir ve çoğu yazıcıda kullanmaya devam edebilirsiniz.

STL dosyanızın çözünürlüğü, baskınızın ne kadar iyi olduğuna karar verecektir.

Solidworks dosyaları STL olarak kaydedebilir ve bu 3D yazıcılarla uyumludur.


cevap 4:

Kesinlikle.

Çalışmanızı birçok formatta solidworks üzerine kaydedebilirsiniz ve eminim 3d yazıcınız bir veya diğer formatı destekleyecektir. 3B yazıcılara yönelik programların çoğu, 3B yapıyı 3B yazıcıya kodlamak için .stl dosyalarını kabul eder.

Makerbot 3B yazıcılarla çalıştım ve SolidWorks kullanarak birçok yapıyı modelledim.


cevap 5:

Kısa cevap, EVET.

Uzun cevap, 3B yazıcınıza bağlı. Solidworks pek çok farklı dosya türünü işleyebilir; görmek

CAD İçe Aktarma ve Dışa Aktarma

. Çoğu 3B yazıcı, bu dosya türlerinden birini (en azından) girdi olarak kabul eder ve solidworks modelinizi yazdırmak için bu dosya türüne aktarabilirsiniz.

Dosya türü desteklenmiyorsa, 3B yazıcınız çok belirsiz bir dosya türü kullanıyor olabilir ve umarım bir tür dönüştürme yazılımı içerir.


cevap 6:

Evet ve Hayır. Çoğu 3d yazıcıda dilimleme yazılımı bulunur. Genellikle 3 boyutlu modeller oluşturmak için solidworks kullanırız ve ardından 3B yazıcı için G kodu oluşturmak için dilimleme yazılımı kullanırız.

Ancak bazı Solidworks Sertifikalı Çözüm Ortağı ürünleri de var. Yani eğer varsa

Solidworks Sertifikalı 3d yazıcı

, bu yazıcılarda solidworks kullanabilirsiniz.


cevap 7:

Solidworks, dilimleme programınız tarafından yazıcınız için gcode dosyaları oluşturmak için kullanılabilen STL dosyalarını dışa aktarabilir. Dolayısıyla Solidworks doğrudan yazıcınızla konuşamazken, onu daha sonra basılabilecek nesneler tasarlamak için kullanabilirsiniz.


cevap 8:

Evet, solidworks dosyaları 3B yazıcı ile uyumludur, ancak solidworks dosyasını G-kodu dosyalarına dönüştürmeniz gerekir.

Bunun için bu videoyu kontrol edin