nasıl dikileceğini öğrenmek ne kadar sürer


cevap 1:

Ben kızken, Barbie bebek elbisem onu ​​gören her arkadaşın kıskançlığıydı. Her iki anneannem de profesyonelce dikti (kendi evlerinin dışında olsalar da) ve gelinlikler, düğünlerde görevliler için elbiseler, balo ve diğer resmi günler için elbiseler ve hala "raftan çıkmış" olanlar için günlük kıyafetler yaptılar. Ellerinden geçen her kumaş parçasından bir Barbie bebek kıyafeti aldım. Annem ve kız kardeşi de ustalıkla dikti ve annem kendi giysilerimi yaptı. Okumayı öğrendiğimden daha fazlasını dikmeyi öğrendiğimi hatırlamıyorum. Bunlar basitçe birinin yaptığı şeylerdi ve zamanla güçlükle ilerliyordu. (Buna rağmen babam beni lisede iki yıl “ev ekonomisi” almaya zorladı.) Araba kullanmayı öğrendiğimde, gaz pedalı konseptim doğrudan dikiş makinesinin çalışma hızını yöneten ayak pedalından geliyordu.

30 yıl ileri sar. Kendi lise günlerimde yarışma dramasına katıldığım ve dikiş dikebileceğimin anlaşıldığı dar bir lisede fizik ve ilgili dersler verdim. Kostümler üzerinde çalışmayı kabul ettiğimde en az 3 öğrenci portatif dikiş makineleri ile geldi ve ders için yalvardı. Yaklaşık bir ay boyunca, desen parçalarını kesmenin, bunları kumaş üzerine yerleştirmenin, parçaları desen talimatlarına göre birleştirmenin, dikiş uzunluğunu ve stilini seçmenin ve dikiş dikmenin temellerini öğrendiler. Sahne kullanımı için olan bu giysilerin sıkıca oturması gerekmiyordu. Desenleri değiştirmek ve bir giysiyi belirli bir kişiye uydurmak çok daha fazlasıdır. Yine de, temel bilgiler oldukça hızlı bir şekilde öğrenilebilir ve daha gelişmiş şeyler, zamanınız olduğunda takip edebilir.


cevap 2:

50 yıldır dikiş dikiyorum ve hala öğreniyorum! Her zaman öğrenilecek yeni bir teknik, kavramlar veya kumaş vardır. Geçen yıl kalıp kullanmayı bırakmaya karar verdim ve bir yıl boyunca kalıp hazırlama dersi aldım.

Öyleyse cevabım, dikiş dikmeyi öğrenmeyi asla bırakamazsın.

Ancak etek ve üstler gibi basit giysiler dikmek istiyorsanız, bunu nasıl yaptığınıza bağlı olacaktır.

  1. Sadece kalıplar, talimatları ve birkaç kitapla kendi başınıza yaparsanız, tutarlı iyi sonuçlar almak için 6 - 9 ay derim.
  2. İnternet harika bir şey. Çevrimiçi bir ders alabilirsin ve Craftsy'yi yeterince tavsiye edemem. 20 $ 'lık kumaşta, 30 $' lık bir dersi öğretmek için gereken süreden daha hızlı hata yapabilirsiniz. Gitmenin başka bir yolu da You Tube. Binlerce dikiş videosu var. Bununla ilgili bir zorluk, ihtiyacınız olan her şeyi tek bir video setinde elde etmenin zor olabilmesidir, ancak bu, gitmenin başka bir harika yoludur. 4 - 5 ayda tutarlı sonuçlarla dikiş dikebileceğinizi düşünüyorum.
  3. Son olarak, en kısa seçenek, eğitmeninizin olduğu bir dikiş kursuna gitmektir. Bu yöntemle temelleri 3 ayda tamamlayabilirsiniz.

cevap 3:

3 ayda 3 başlangıç ​​dikiş kalıbı yaptım ve yeni başlayanlara hakim olduğumu hissettim. Daha sonra orta seviyeye geçtim ve uzun süredir o seviyede dikiş yapıyorum. İşinizle gurur duymanızın yaklaşık 6 ay sürdüğünü söyleyebilirim. Kitaplar, podcast'ler ve YouTube son derece faydalıdır.

Zaman ayırırsanız dikiş dikmek zor değildir. Talimatları okumayı acele ettiğinizde veya ihmal ettiğinizde, işte o zaman hata yaparsınız. Ayrıca emin olmadığınız zamanlarda teyel dikişi ile bir şeyler dikmek zarar vermez. Teyel dikişleri, çıkarılabilen kalıcı olmayan dikişlerdir. Yeni başlarken çok kullanışlıdırlar çünkü dikebilir ve sonra geri dönebilir ve daha sonra kalıcı bir dikiş yapabilirsiniz. Teyel dikişini bozarsanız, kumaşınızı mahvetmemişsinizdir ve yanlış bir dikişi çözmek için saatler harcamazsınız.

Son olarak, dikiş dikmeyi% 100 öğrendiğinizi asla söyleyemezsiniz çünkü her gün yeni teknikler ve yöntemler öğrenilir! Mutlu dikişler!


cevap 4:

Marangoz olmak ne kadar sürer? Dikiş aynı tür beceridir. Temel bilgilerin öğrenilmesi kolaydır, ileri teknikler bir ömür sürer.

Project Runway'i ne kadar sevsem de, insanlara iyi bir fikri olan herkesin bir çalışma odasına girip özel tasarım yaratabileceği izlenimini verdiğini düşünüyorum. Gösteriden önce yarışmacıların dikiş dikmeyi öğrenmek için tam olarak ne kadar zaman harcadıklarını görmek isterdim!

Dediğim gibi, temel bilgilerin öğrenilmesi kolaydır. Bölgenizde bir öğretmen bulmaya çalışmanızı tavsiye ederim. O kadar çok dikiş dokunmak ki, bir kitaptan veya videodan öğrenmenin zor olacağını düşünüyorum. Ayrıca her makine farklıdır ve kendine has tuhaflıkları vardır. Reklamı yapılan birini bulamazsanız, herhangi bir kumaş mağazasına sorun.

Sadece temel bilgilerle, çoğu ev dekoru dikişini yapabilirsiniz: perdeler, yastıklar, yatak örtüleri, vb. Genellikle düz hat dikişi içerirler. En çok pratik gerektiren giysi uydurma.


cevap 5:

Birkaç gün içinde bir makinede dikiş dikmeye ve başarılı bir şekilde düz çizgiler yapmaya başlayabileceğinizi söyleyebilirim. Bir veya iki hafta çalıştıktan sonra basit bir yorgan yapabilirsiniz. Gerçekten zor olan kısım genellikle desenlerle gelen şeyleri dikmektir. Kestiğiniz ve kopyaladığınız şekillerle gelen gömlekler veya doldurulmuş hayvanlar gibi şeyleri karıştırmak gerçekten çok kolay. Başlangıç ​​düzenini doğru bir şekilde elde etmek için haftalar ve aylar sürebilir. Yaklaşık bir yıl içinde kıyafet yapabileceğinizi tahmin ediyorum. Dikiş dikmek gerçekten bir tecrübe meselesidir çünkü yol boyunca çok fazla hata yapacaksınız. Gördüğünüz her yeni şeyin kendi mücadelesi vardır ama ilerledikçe kolaylaşır. Kesinlikle mücadele ve zamana değer! Vazgeçme.


cevap 6:

Öğrenmek hayat boyu süren bir aktivitedir! Ben sadece birkaç yıldır buradayım. Neredeyse tamamen kendi kendime öğretiyorum ve birçok ev eşyası dikebiliyorum, ancak yine de giysilerle mücadele ediyorum. Her seferinde biraz daha zor bir şey denemek için kendime meydan okuyorum ve dikiş becerilerimi yavaşça geliştiriyorum.

Önce basit bir taşıma çantası dikmeyi deneyin. Makinenizi nasıl kullanacağınızı öğrenin. YouTube ve Dikiş Bloglarının harika yardımı ile bir hafta sonu ilk çantanızı yaratabileceğinizi hayal ediyorum.

Her seferinde yeni ve biraz daha zor bir şey deneyin ve çabucak asılacaksınız. :)


cevap 7:

Dikiş için amacınızın ne olduğuna bağlı. Bir iğneye iplik geçirmek ve bunları birleştirmek için ipliği iki parça kumaştan geçirmeyi öğrenmek yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Bu, dikişin temel dayanağıdır. Ancak bir kalıbı okumayı veya bir şeyi tasarlamayı öğrenmek, kumaşı ve kavramları nasıl kullanacağınızı öğrenmek, bir dikiş makinesini nasıl kullanacağınızı öğrenmek, kalıbı nasıl uygulayacağınızı ve giysiyi kullanıcıya nasıl uyduracağınızı öğrenmek için: Bunların hepsini birlikte öğrenmek yıllar alır. Küçük ve basit başlayın, her seferinde biraz öğrenin; uzmanlığa giden yol budur. Ve hatta uzmanlar her projede küçük bir şey öğreniyor.


cevap 8:

Sadece 35 yılımı aldı ve hala orada değilim. LOL

Cidden, lise Ev Ekonomisi sınıfımda ve küçük Sicilyalı büyükannemde tüm temel bilgileri öğrendim.

Gerisini kalıplar satın alarak, hatalar yaparak ve diğer insanlardan püf noktaları ve ipuçları öğrenerek kendi başıma anladım.

Özel dikiş dersleri veriyorum. Size yakın birini bulmanız mümkün olabilir. Craigslist'i veya yerel kumaş mağazalarınızı kontrol edin.


cevap 9:

Her şeyde olduğu gibi, tamamen ne kadar kararlı olduğunuza ve ulaşmak istediğiniz yeterlilik seviyesine bağlıdır. Hayatımın çoğunda dikiş dikip duruyorum ve ancak son zamanlarda bir yeterlilik seviyesine ulaştığımı hissediyorum.