Bir yanılsama ya da gerçek arasındaki farkı nasıl biliyorsunuz?


cevap 1:

Bir illüzyon ve gerçek arasındaki farkı nasıl bilebilirim?

Büyücüler büyük binaları yok ettiler, ama sadece bir bakış açısından. Bu yüzden bir yol, aynı olayın farklı görüşlerini elde etmektir. Nihayetinde, aldatıcılığa ne kadar iyi ulaşırsak güvene o kadar çok güvenmeliyiz.

Kim doğruyu söylüyor ve kim yalan söylüyor? Kimin bir şeyleri uydurmaya ve bunu yeni gerçeklere uymak için sonsuza dek değiştirmeye çok eğilimli olduğunu, yanlış oldukları kanıtlandığında ve kimin gerçeğe sadık olduğunu söyleyemez misiniz?

Ne yazık ki, çok fazla, daha fazla neyin desteklendiğini değil, hayatlarına daha uygun olanı seçin, bu bile, açıkça yanlıştır.

Sonsuz, öz farkında olan Tanrı, her şeyin nasıl gerçekleştiğine dair en basit ve en basit cevaptır. Aristoteles bu sonuca binlerce yıl önce İncilimiz olmadan ve Tanrı'nın tek bir karı olmadan geldi,

ama ne yazık ki, bu cevap gurur, bilgelik ve iyilik olarak adlandırdığımız şeyle çelişir, inanmak istediğimiz her şeyi sorgulayarak ve şimdiye kadar gerçekten olduğumuz, zayıf, çaresiz, öz merkezli ve temelde aşağılık olan gerçekle yüzleşmemizi sağlar. çok sayıda insan, hatalarımız sorunuyla ilgili olarak bizi çağırmaya cesaret eden bir Tanrı'nın gerçekliğini reddettiği için kendi iyiliğimizin yanılsamasına inanmayı seçti.


cevap 2:

Zamana tabi olan her şey bozulmaya tabidir ve geçicidir! Bu entropik bir Evren, bu yüzden her şey gözlerinizin önünde çürüyor!

Bir son kullanma tarihiniz var ve Evrenin bir tür yanılsama olduğu için sonsuza kadar dayanamayacağı için bir son kullanma tarihi var!

Tanrı, zamanın üç modunun ötesinde var olur - geçmiş ve şimdiki ve gelecek, çünkü O'nun Sonsuzluğunda var! Rab değişmez ve asla çürümez, bu yüzden bu her zaman tam olmalıdır-

DOĞRUSU!


cevap 3:

Gökkuşağı belirir, ancak yakalamaya çalıştığınızda, orada değildir. Çöldeki serap aynı. Ama doğanın güzelliğine bakarsanız, o oradadır - her zaman oradadır. Sen ve benim içindeki ilahi vasfa bakarsan, her zaman oradadır. Bu yüzden bazı şeyler geçici, geçici değildir. Onlar ebedidir; ama bazı şeyler, onlar sadece anlık - bir yanılsama.