Anılar nasıl çalışır? Uzun süreli anılarla kısa anılar arasında bir fark var mı?


cevap 1:

Anılar nasıl çalışır? Uzun süreli anılarla kısa anılar arasında bir fark var mı?

Kısaca, uzun vadeli anılar, uzun bir süre, belki de bir ömür boyu sürer.

Kısa süreli hatıralar birkaç saniye sürer, belki de bir telefon numarasını hatırlamak ve çevirmek için yeterince uzun.

(Orta vadeli anılar da vardır.)

Kısa süreli hatıralar tekrardan sonra uzun vadeli hale geliyor.

Görünüşe göre kimse hafızanın nasıl çalıştığını bilmiyor: her hafıza bir beyin hücresinde saklanmıyor. (Bazıları anıların bireysel beyin hücrelerinde saklandığını gösteren eski araştırmalara atıfta bulunur, ancak bu araştırma gözden düşmüştür.)

Bellek, anımsatıcılar sanatı ile güçlü bir anı geliştirebilirsiniz, ancak web üzerindeki makaleleri incelemeniz veya Harry Lorayne tarafından Süper Güç Belleği Nasıl Geliştirilir gibi bir kitap satın almanız gerekir.


cevap 2:

Anılar ruhtur. Bir insan yaşamı boyunca birçok ruhla yaşıyor. Onunla da bazı olumsuz güçler olacak. Bu ruhlar bazen hatıraları siler. Eğer daha güçlü iseler, belirli ruhları uzak tutabilirler. Bunu yaparlarsa, anılar dolu olmayacak. Ruhlar bazen vücudunuzdan uzaklaşır ve bir süre sonra geri döner. Bu dönemde bu ruhla ilgili bilgileri tam olarak hatırlayamazsınız.

Ruhlar ayrı unsurlardır. İnsanın ruhsal bir bedeni yoktur. Yaşamı boyunca bir insan, doğumundan beri tek tek katılan birçok ruhla yaşıyor. Bunlar bilgi, beceri, duygular, duygular, ilgi alanları ve her şeydir. Düşünceler bile senin değil. Örneğin, bir konuda bir karar vermek istediğinizde, ruhlar birbiri ardına düşünür ve sadece zihninize beyninden ilettikleri fikirleri düşünceler biçiminde dinler, seçer veya reddedersiniz. Beyin sadece ruhları zihninize bağlayan bir medyadır. Zihin sadece bilgisayarın zihnidir. Bir bilgisayarın tamamen yok edilmesinden sonra aklını alamazsın. Aynı şey insanlar için de geçerlidir. Ruh, bir bedenin işlevselliği için gerekli olan enerjiden başka bir şey değildir. Bu bir ruh ya da başka bir şey değildir. Ölümden sonra bir insana eşlik eden tüm ruhlar bırakılır ve yeni bedenler aramak için farklı yerlere gider. Ölümden sonra kimse hiçbir şekilde yaşamıyor. Tüm insanlar sadece et ve kemiklerinden yapılmış robotlar ve oyunları için ruhların oyuncaklarıdır.