Demokrasi ve Cumhuriyet arasındaki fark en iyi nasıl açıklanabilir?


cevap 1:

Bu tür sorular en iyi Wikipedia kullanılarak cevaplanır! Sadece senin için yapacağım:

Demokrasi (Yunanca: δημοκρατία dēmokratía, kelimenin tam anlamıyla "Halkın Hükmü"), vatandaşların oy kullanarak güç kullandığı bir hükümet sistemidir. Doğrudan demokraside vatandaşlar bir bütün olarak yönetim organı oluştururlar ve her konuda doğrudan oy kullanırlar. Temsili bir demokraside vatandaşlar kendi aralarından temsilci seçerler. Bu temsilciler, yasama organı gibi bir yönetim organı oluşturmak için toplanırlar.

Terim, Yunanca polite kelimesinin Latince çevirisi olarak ortaya çıkmaktadır.

Bir cumhuriyet (Latince: res publica), ülkenin yöneticilerin özel kaygısı veya mülkü olarak değil, “kamu meselesi” olarak kabul edildiği bir hükümet şeklidir. Bir cumhuriyet içindeki ana iktidar konumları miras alınmaz, ancak demokrasi, oligarşi veya otokrasi yoluyla elde edilir. Devlet başkanının hükümdar olmadığı bir hükümet şeklidir.


cevap 2:

ABD'de hangi bir "karışık hükümet". Cumhuriyet. Roma Cumhuriyeti'ne benzer ”. Bir anayasa ve hukukun üstünlüğünün halk oylarıyla reddedilemeyeceği anlamına gelir.

Azınlık menfaatlerini korur. Doğrudan demokrasiden ziyade temsilci. Demokrasi cumhuriyetimizin bir parçasıdır. Eyalet ve yerel seçimler. Devlet girişimleri. Ulusal. Oldukça farklı. Güçler ayrılığı. Popüler oy yerine devlet ve seçim başına 2 senatör “doğrudan demokrasi”. Factioness grupları nedeniyle hoş karşılanmıyor. Uzun vadeli görüşlerden ziyade kısa vadeli ve. Haklar taslağı oylanamaz. Ama korunmuş.

Bu nedenle. Orijinal anayasamızın korunması amaçtır. Popülerlik yarışması değil

Karma hükümet - Wikipedia

Demokrasi laboratuvarları - Wikipedia


cevap 3:

Basit tutun, milyonlarca demokrasinin versiyonu var. Bunları kategorilere ayırmaya başlamanız gerekmez. Güçlü bir demokrasiyi yasalara doğrudan oy verme, zayıf olanı ise doğrudan oy kullanma yetkinizin olmadığı bir cumhuriyette (cumhuriyet) insanların sizi temsil etmesi için oy verme olarak değerlendiriyorum.

Tom Gregory'nin cevabı Demokrasi ile cumhuriyet arasındaki farklar nelerdir?

Demokrasi, halkın hükümete olan güveni ve onayı ile ölçülebilir.

“… Ne hakkında konuştuğunuzu ölçüp rakamlarla ifade edebileceğiniz zaman, onun hakkında bir şeyler biliyorsunuz; ama ölçemediğinizde, bunu rakamlarla ifade edemediğinizde, bilginiz yetersiz ve tatmin edici değildir ”Lord Kelvin

Godfree Roberts'ın cevabı Çin'deki insanlar birbirlerine güveniyor mu?

İyi şanslar Kevin


cevap 4:

Demokrasi, birçoğunun haklarının azınlıkların haklarından daha ağır bastığı yerdir.

Cumhuriyet, çoğunun haklarının azınlıkların haklarından daha ağır basmadığı yerdir.

Demokrasi; Avlanma alanı, vahşi doğa alanı olarak tutmak istediğim 100 dönüm ormanlık araziye sahibim, çünkü ağaçları veya açık alanları sevdiğim için. Çoğunluk mülküm için daha iyi bir kullanım olduğunu düşünüyor (park, kereste, kınamak, ya da her neyse) topraklarımı benden ya da ödemeden benden alıyorlar ve durdurmak için hiçbir şey yapamıyorum.

Cumhuriyeti; aynı 100 dönüm, aynı çoğunluk, ben kuş vermek ve sadece ağlayabilirler.