hoi4 nasıl trotsky olunur


cevap 1:

1: İlk oyunumda İngiltere olarak oynadım. Açıkça kendime biraz fazla güveniyordum ve önce öğreticiyi yapmadım veya çevrimiçi herhangi bir videoya bakmadım. Ama bazen kendin için bir oyunu keşfetmenin bazen daha eğlenceli olabileceğini düşünüyorum.

Her neyse, tarihi bir oyun oynamak istedim ve tarihsel odaklanmayı sürdürdüm. İlk sorun, ABD'nin müttefiklere katılmamasıydı. Bunun neden olmadığı konusunda kafam oldukça karışıktı. Japonya Filipinleri yalnız bıraktı. Fransa da düştü. Aslında Belçika yapmadan önce, Belçika'nın günleri sayılıydı, bu yüzden bir Dunkirk yapmak zorunda kaldım… Anvers'te sanırım öyleydi? Her neyse, Fransa düştü ve ABD yok, Hindistan'dan çaldığım 5 ülke dışında Avrupa yakınlarında tek bir İngiliz Milletler Topluluğu bölümü görmedim.

"Tamam, bunu Papa Stalin ile yapacağım"

Hitler'in Moskova'ya oldukça yaklaşması ... bu endişe verici. Denemek ve ona yardım etmek için D Günü yapsam iyi olur.

"Aha! 72 tümen, üç tam ordu demek! Başlangıç ​​ordumun iki katı büyüklüğünde. " Bu, Fransa'ya doğru büyük bir giriş yapmaya yardımcı olacaktır. Bu aşamada, bir deniz istilasını nasıl yapacağıma dair hiçbir fikrim olmadığını fark ettim, bu yüzden birkaç videoya baktım ve başarabileceğimden oldukça eminim.

Bunu yapıyorum ve ordularımdan biriyle iniş yapıyorum. Başarılı! Diğer 48 tümenimi limanlara gönderiyorum. İşte sorun. Donanma istilasını nasıl yapacağımı biliyorum, ama öğreticiyi ben yapmadığım için nasıl bir cephe hattı atayacağımı bilmiyorum. Deniz istilam geri püskürtüldü ve bir limana varamayan 30 tümenimi kaybettim. Bu o kadar büyük değil, ama ilk oyunum için bu büyük bir problem. Bu, çok sınırlı Alman kayıpları nedeniyle ordumun büyük bir parçasıydı. Aynı şey bana Afrika'ya ve 5 tümene mal oldu.

Stalin kısa süre sonra teslim oldu ve Almanya Rusya'ya sahipti. Bu oyun gerçekten tarihi takip etmediği için, ilgimi kaybettim ve oyunu bitirdikten hemen sonra kafam karıştı.

2. İkinci oyunum. İlk oyunumdan pek bir şey öğrenmemiştim. İkincime başladım. Ve Sovyetler Birliği'ni tarihsel olmayan üzerinde oynamaya karar verdi.

Tarihsel olmadığı için, belli bir Bay Adolf Hitler, diğer insanları işgal eden tüm işlere yeterince sahip olduğuna karar verdi ve barışçıl olacağını düşündü ve bu oyuna ayak bastı. Her neyse, tarihsel olmasa da, Hitler'in bir şeyler yapmasını bekliyordum ama hayır. Biraz erken de olsa işimi yapmaya ve Finlandiya'yı işgal etmeye karar verdim. Sınırda 48 bölüğüm vardı ama bunlar yeterli değildi. Stalin'in olduğundan daha yetkin olmadığım ortaya çıktı. Finlandiya, ben onların topraklarında önemli ilerleme kaydetmeden önce müttefiklere katılıyor. Fransa ve İngiltere Finlandiya üzerinden bana yüzlerce tümen atmaya başladı.

İyi haberler. Nasıl ön cephe kurulacağını öğrendim. Müttefikleri tutmak için ordumun geri kalanını Finlandiya'ya gönderiyorum.

Kötü haber. Fransa kuzeyimde denizde bir deniz istilası yapıyor, Arcangelsk'i falan düşünüyorum ve beni biraz zorluyor ama gerçekten ciddi bir sorun haline gelmeden onu kontrol altına almayı başarıyorum. Cephe istikrara kavuşmaya başlıyor ve yavaşça başlıyorum onları geri iterek.

Daha kötü haber. 1936'ya geri dön. Ne yapmam gerektiğini görmek için odak noktalarına bakıyorum.

"Büyük Tasfiye mi? Araştırma -% 50, inşaat hızı debuff'ı vs. Hepsi kırmızı! Hayır teşekkürler."

Bir şeyleri okumama ve acele etme geleneğimi sürdürürken, odaklanma uyarısını okumadım. Finlandiya'da cepheyi sabitledikten hemen sonra. İç savaş patlak verdi ve ordumun yarısını ve Sovyetler Birliği'nin tüm önemli parçalarını çaldı. Oyun bitti.

3. İlk Almanya maçı. Her şey yüzerken, Sudetenland'ı talep ediyorum (daha sonra Çekoslovakya'nın geri kalanını alın ve Anschluss'u yaptım vs. Polonya İstilası pasta kadar kolay geçti.

Fransa ve İngiltere, beklendiği gibi bana savaş açtı. Maginot'ta dolaşırım. Ama aslında Hollanda'yı teslim edemem, çünkü hücum için piyade yerine tank kullanmanın önemini fark etmedim ve ilk başta planları gerçekten yararlı bulmadım, çünkü çok fazla zayiat ve ekipman kaybı aldım. onları kullandı. İngiltere oraya güzel ve erken geldi ve orada en az 20 tümen doldurdu. Fransa da birkaç tane koydu, ABD müttefiklere katıldı. İtalya da Afrika'da oldukça kararlı bir şekilde kaybetti. Cevapları Yugoslavya'ya savaş ilan etmek oldu. Yugoslavya'nın İtalya için bir itici güç olmasını bekliyorum, ama hayır. Kendi sınırlarını korumaktan başka bir şey yapmıyorlar. Sağol kanka. Birleşik Krallık ve ABD, her biri içine birden fazla tümen sığdırdı ve ilk fark ettiğim, “Müttefik kuvvetler Berlin'i işgal ediyor. Bu noktada biraz tuzluyum, çünkü Almanların gerçek hayatta yaptığı yer olan sedan'da bir atılım yaptım ve Paris'e doğru ilerlerken Maginot hattını sökmeye ve kesmeye başladım. Şerefe İtalya.

4. İkinci oyunumdan bu yana pek çok oyun geçti, Commie France, United Commie China, Birleşik Krallık olarak Almanya'yı yenmeyi başardım ve oyunda biraz daha iyi hale geldim. İtalya olarak oynamak ve İngiltere'yi Afrika'dan nakavt etmek ve sonra onları teslim almak.

Bu yüzden bazı modları denemeye karar verdim. İlk plan, komünist Çin'i yeniden birleştirmemi yeniden denemek, ama imrenilen 56'ya Giden Yol'da. Oldukça iyi gidiyor, Shanxi ve Xibei San Ma'yı fethettim, Sinkiang'ı talep ettim, böylece onlar benim bir parçam oldu, aslanları da aldım Japonya'nın beyaz barışa imza atmasını sağladıktan sonra Mançurya'nın payı, burası ana bölge yani şimdi çok fazla insan gücüm ve biraz yerim var. Normal Çin'de komünizmi güçlendirerek birkaç eyalet edindim ve iç savaşı başlatmaya hazır olduğumu hissediyorum. Tatbikatı biliyorsun, iyi başlıyor. Yaklaşık 80 olan Çinlilere kıyasla 100'den fazla yetenekli tümenim var. Ve onların bölgelerine girmeye başlıyorum.

Doğru, bu çılgınca şeyin doğru olduğu yer ve bu benim hatam değil bir kez olsun.

Xibei San Ma yeterince fethedildiğine karar verdi ve bölgemden 23 tümenle oyuna hemen geri döndü. Bu yeterli değilmiş gibi, bölümler halinde ortaya çıkmaya başlar. 2 ayda 50 bölümü var. Bunun uzman zorlukta olduğunu duydum, ancak sadece düzenli olarak oynuyorum, bu yüzden kafam karıştı. Bölümlerim de silinmeye başladı. Şimdi 60'a düştüm. Xibei San Ma yeniden ortaya çıktığında çevrelenmiş 2 tümeni hesaba kattım. Ancak diğer herkesi zarardan kurtarmayı ve yeni cepheler oluşturmayı başardım. Cephe başka yerlerde oldukça durağan. Bu yüzden Xibei San Ma'nın benim bölümlerimi çalmaya başladığını varsayıyorum. Sanırım oyun sadece çok iyi gittiğine karar verdi.

5. Doğru, bu yüzden birçok kez Almanya'ya karşı oynadıktan ve zaferimin çoğunun sadece bir hizip olarak daha fazla fabrikamız ve insan gücümüzün olması nedeniyle olduğunu fark ettikten sonra ve çoğu durumda Almanya'nın korumasız bir eyalete sahip olmasını bekledim ve içine yürüdüm ya da en azından, 1.Dünya Savaşı'nın siper savaşına daha çok benzeyen uzun ve zorlu bir savaşta savaşlarımı elle seçerek yavaş itmeler yapmıştım.

Bu yüzden, Almanya'yı ancak kaynaklarda büyük bir avantaja sahip olarak ve savaşlarımın her birini elle seçerek yenebilirsem ve son Almanya maçımı İtalya ve kendi beceriksizliğim nedeniyle kaybettiğimi hatırlayarak düşündüm. Muhtemelen oldukça OP ve bu yüzden Almanya gibi başka bir oyun oynayarak bu hipotezi test etmeye karar verdim.

"Almanya OP mi?" Adlı yeni bir oyun kurdum. 1936–39, Anschluss, Sudetenland planına gidiyor. Polonya'nın işgali yine kolayca yeniden başlayacak, 90 tümenimden 70'ini sınırlarının ötesine kurup yok ettim. Zavallı Polonya. Tanklarımı Hollanda sınırım boyunca sıraya diziyorum ve bir saldırı planı kullanıyorum. 10 kat daha hızlı ve kolay geçti. Ben de aynısını Belçika'ya yapıyorum ve Fransa'nın kuzeyi açığa çıkıyor, Paris'i al ve gerisi tarih. İngiltere'nin Newcastle çevresinde 15 deniz birimi ile bir deniz işgali planlamaya% 100 gider. Yardım etmek için orada 24 piyade planlıyorum ve 2.Dünya Savaşı 1940'ta yapıldı. Almanya'nın aslında daha çok OP olduğu sonucuna vardım. Ultimate Blitzkrieg. Aslında o kadar hızlı yaptım ki, Norveç ve Danimarka'yı işgal etmek için Wesurubung Operasyonu (heceleme için özür dilerim) yapma fırsatım olmadı, bu yüzden Danimarka'yı manuel olarak gerekçelendiriyorum, Norveç ile daha sonra ilgileneceğim. Nispeten kolay bir şekilde istila ediyorum, barış konferansı yüklenirken üçüncü Reich'e bir sonraki eklemeyi hevesle bekliyorum, "Danimarka ve Alman Reich beyaz bir barış imzaladı",

"Eee, hayır, biz alay etmedin mi?"

Bunu sadece aynı sonuç için tekrarlıyorum ve Danimarka'nın kurallara göre oynamak istemediği sonucuna varıyorum. Başarılar için Ironman modunu oynuyordum, bu yüzden zor kazandığım mülkümü almak için konsol komutlarını kullanamazdım. Şimdi zamanımda pek çok gerçekten zor zorluklar yaşadım (okuyun: birinci dünya sorunları), gerçekten de ayak parmağımı sadece birkaç erm… aylar önce vurmuş olabilirim… Danimarka'nın olmaması uzun bir çizginin sonuncusuydu. Kızartacak daha büyük balığım vardı. Yani Sovyetler.

Tüm Alman halkları için ücretsiz Lebensraum karşılığında Sovyetler Birliği'ni fethetmek için yüce Wehrmacht'ımı ve İngiliz Kuklamı kullanırdım. Sonunda doğu Polonya'yı talep ettikten sonra savaşa giriyorum. Rusya yapamaz.

"Ze bear, yanlış kişiyi mahvetti. Hans, bana MP40'ı getir "

Efsanevi generaller Rommel, Guderian ve Manstein liderliğindeki Alman tank öncülerim Sovyet topraklarının derinliklerine doğru ilerliyor ve piyadelerim yakalar. Moskova'ya yaklaştığımızda yıpranma bizi yakalar ve darbe savaşı için uzun ve sert bir darbe olmaya geri döner. Ama sonunda kazanacağımız belliydi.

Leningrad'da zafer, Stalingrad'da zafer. Moskova'da zafer. Archangelsk'te zafer. Urallarda birkaç şehir alıyoruz ve Rus Ayısı'nın artık kazandığımız bir dövüşü yok.

"Alman Reich ve Sovyetler Birliği beyaz barışa imza attı"

"Oh Scheisse ..."

Bu sorunu Brezilya olarak daha sonraki bir oyunda yaşadım, oyunu yeniden yüklerseniz düzelecek gibi görünüyor.


cevap 2:

Fransa olarak çok oyunculu bir oturum oynuyordum, diğer oyuncularla birlikte tüm büyük uluslar artı Romanya ve İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri.

Beklenen deniz istilalarını önlemek için birlikleri eğitirken ve sahil boyunca birkaç asker yerleştirirken İtalyan sınırı boyunca 10/10 tahkimatları inşa etmeye başladım. İngiliz oyuncu "Fransa, ne yapıyorsun?" Diyene kadar bu oldukça iyi gidiyordu.

Sonra ne demek istediklerini merak ettim.

"Almanya ile erken savaşa girmeyin - Fransa'yı olabildiğince çabuk boşaltmanız, Cezayir'i inşa etmeniz ve sahip olduğunuz tüm tümenleri silerek ve dağcılar inşa ederek insan gücünüzü kurtarmanız gerekiyor" yanıtını verdiler.

Ben… kendi stratejilerimle Mihver güçlerine karşı çok sayıda zafer kazandığım için bunun kesinlikle tuhaf olduğunu düşündüm, ama onu, görünüşte çılgınca görünen stratejinin başarabilecekleri konusunda can sıkıntısı ve hafif ilgiden dolayı alay ettim. Kaçınılmaz yenilginin hemen ardından Fransa'yı işgal edeceklerine ve Fransa'yı yeniden uygun hale getireceklerine söz verdiler.

Böylece iki yıl sonra, Romanya, İtalyan ve dost Rus endüstrisi tarafından desteklenen, Çekoslovakya, Polonya, Danimarka ve Baltık devletlerini fetheden son derece güçlü bir Almanya, dikkatini Fransa'ya çevirdi. Tamamen boş ve Kuzey Afrika'daki 17 tümenle hızlı bir kayıp oldu.

Etrafta oturuyorum ve bunu gerçek zamanlı olarak izliyorum. Bu yüzden İngiliz oyuncunun Almanya'yı işgal etmesini bekliyorum, ki bunu yapmamaya devam ediyor ve Sicilya'ya 4 piyade birimi indirip adada karaya oturdu ve beni terk etmemi engellediğinde bir şekilde Kraliyet Donanması'nın tamamını yok etmeyi başardı. kıta, İtalya olarak Akdeniz'i yönetiyor.

Şu anda toplam 7 milyona karşılık 25.000 insan gücüm ve dört sivil fabrikam var.

İngiliz oyuncu, önümüzdeki iki yıl boyunca var olmayan bir Alman işgalinden korkmaya devam ediyor ve amaçsızca otururken, Sovyetler Birliği yanlışlıkla Molotov-Ribbentrop Paktı'nı reddediyor ve Almanya ve Japonya tarafından sıkıştırılıyor.

Cumhuriyetçi İspanya yakında fethedildi. ABD, Japonya ile savaşını fena halde kaybediyor, tüm Pasifik adalarını (Hawaii dahil) kaybederken, toplamda yalnızca 7 tümenle mücadele ediyor. Etiyopya'yı geri almak için gönülsüz bir çaba sarf ediyorum ve bazı tümenlerimi Japon oyuncu fark etmeden önce Çin'in güney 1 / 4'ünü geri almayı başardıkları Çinhindi'ye gönderdim.

Bundan sonra 1943'e kadar bir çıkmaza girdi, bunun üzerine hepimiz sıkıldık ve maçı bitirdik.

Berbattı.


cevap 3:

Almanya. Çok oyunculu. Planım İHE'yi eski haline getirmekti, ancak daha önce birkaç kez yaptığım bir aksaklık olan Anschluss gibi şeyleri yine de yapabilmek. Rhineland veya Hitler'den önce bir ülkeyi işgal etmeniz, ardından Hitler'e Karşı çıkmanız ve Rhineland'ı atlamanız gerekir, ağacın her iki tarafı için de açıktasınız. Wilhelm'in Anschluss'u yapması veya Sudetenland'ı talep etmesi beni oldukça komik buluyor.

Yani oyunun başlangıcında, Polonya'nın yapay zekasını haklı çıkarıyorum. Her şey oldukça sorunsuz ilerliyor ve savaşı kazanmam için tüyo aldım. Ta ki savaş ilan ettiğim gün gelene kadar. Doğu Prusya'da hiçbir şey inşa etmemiştim, bu yüzden oraya Polonya yapay zekasının dikkatini dağıtan birimler koymadım. Büyük ilerleme kaydettim, ama sonra Polonya geri geldi ve savaş yavaşlamaya başladı. Bazı askerleri kuşatmak için ordumdaki en iyi ikmal ve organizasyona sahip birkaç iyi birlik gönderdim. Kesilip çevrildiler. Daha sonra tekrar denedim ama nehri unuttum ve geri itilmeye başladım.

Şimdiye kadar Polonya topraklarının yarısını geri almıştı. Ama daha da kötüleşiyor. Macar oyuncu, Hapsburglu adamı yeniden tahta çıkarır. Avusturya'yı alıp Çekoslovakya işini yapana kadar fazla zamanım olmadığını biliyorum ve Polonya'yı işgal etmenin tüm amacı mahvoldu. Bu yüzden eğitim aldığım yedekleri gönderdim, başlangıçta Almanya anakarasına girerlerse onları konuşlandırmayı planlamıştım. Oldukça işe yaramazlardı ama onları hattaki zayıf noktalara fırlattım ve Polonya'nın dikkatini dağıttım. Sonunda Danzig'i alıp Doğu Prusya'yı tekrar alıyorum ve sonra tekrar yavaşlamaya başlıyorum.

Avusturya'nın Macaristan tarafından ilhak edilmesi olayını görene kadar bu daha da kötüye gidemez. Barışçıl bir şekilde daha az değil. Orijinal plan başarısız oldu, ancak belki Çekoslovakya alınabilir. Sonunda nehir hattını geçmeyi ve başkenti almayı başardım, savaş oradan kolaylaşıyor. Daha sonra bitirmek için biraz daha CAS dağıtmaya giderken bir sorunla karşılaşıyorum. Asla CAS veya savaşçıları konuşlandırmadım. Şimdi Çekoslovakya alındı.

"Onu vidala!" Sesli sohbette bağırdım. Ukrayna'yı bir tampon bölge ve kukla Litvanya olarak kurdum, nedenini bilmiyorum. Hemen Avusturya-Macaristan'ı haklı çıkarmaya başlıyorum. Hitler'in kırılmış hırpalanmış kuvvetinin şansı yok ama oyun şimdiye kadar kaybedildi. Savaş ilan ediyorum ama sonra İngiliz destekli Demokratik ayaklanma gerçekleşti, Fransa komünist oldu ve savaş ilan etti, Ren nehrinde hiç birliğim yok ve kolayca geçerler. Sayı neredeyse 38 ve Almanya evde değil. Kelimenin tam anlamıyla. Polonya'dalar, çünkü bazı GODDAMN birimleri hareket etmiyor.

Genelde bu kadar kötü değilim ama belli ki benim günüm değildi.

Bir keresinde İngiltere olarak oynarken İtalya'yı istila ettim (aynı zamanda çok oyunculu). Oldukça iyi gidiyor ve onları Roma'ya itiyorum. Alman adam, İtalyan oyuncunun SSCB'ye savaş ilan etmesini ve birliklerini hareket ettirmesini sağlamaya çalışıyor, ancak ülkesinin yarısında olduğumu görmek istemiyor. Ülkeleri savaşta bile ülkenizden atmanıza izin veren bir modumuz vardı ve Almanya en azından keşif gezisi göndermezse İtalya'yı kovmakla tehdit etti. Biraz daha tartıştıktan sonra İtalya Mihver'i savaşta terk etti ve bana teslim oldu (aynı zamanda bir mod). Onun toprağının bir kısmını aldığımda, O MÜTTEFİKLERE KATILDI. Daha sonra Almanya'ya karşı savaşa katılır ve İtalyan ve kısa süre sonra Amerikan birliklerinin Führerbunker kapısını çalmasıyla, Almanya için her şey bitti. Oyun bittiğinde Fransa, Almanya'ya Müttefik radyosundaki bir şarkıdan bir alıntı yaptı;

"Bunun gibi hikayelerden öğrenebileceğiniz şey, yalnız kalmanın asla daha iyi olmayacağıdır,"

Bunlar iki felaket Almanya oyunuydu, biri oynadım ve biri oynadığımı gördüm.


cevap 4:

İyi tanrı.

Hikayem, Müttefiklere meydan okuyacak devasa bir Donanma inşa edebilmek için Orta Doğu'da bazı kaynakları güvence altına almaya çalıştığım İtalya (ve aslında en son oyunumdu) olarak başlıyor. Bunu yaparken, Sadabat Paktı'na saldırdım. Eğer 56 modpack'e Giden Yol'u hiç kullanmadıysanız, Türkiye'nin İran ve Irak ile kurabileceği bir ittifaktır. Savaş, temel olarak yetersiz lojistik nedeniyle bir süre sürdü ve nihayet 1939'da, tüm Ortadoğu ve petrolleri ellerimde ve tersanelerim gemileri sağa sola fırlatarak sona erdi.

Bu ekran görüntüsünden, daha önce Suudi Arabistan'ı devraldığımı ve onları bir kukla yaptığımı görebilirsiniz, ancak güçleri Suudilerden uzaklaştırmak için güney İran'da bir ton deniz çıkartması yaptım.

Bu arada Avrupa'da Almanya, Fransa komünist olurken Danzig veya Savaş yapmak için 1940'a kadar beklemeye karar verdi. Almanya Müttefiklere savaş ilan ettikten sonra (komünist kurbağalar hariç) nihayet Mihver'e katıldım ve Afrika'daki saldırılarla birlikte İngilizlerle uzun deniz savaşım başladı. Süveyş'i oldukça hızlı bir şekilde güvence altına aldım çünkü sadece sadece Afrika için motorize spam gönderdim ve aynı zamanda Cebelitarık'ı ele geçirmenin yanı sıra İngiliz Raj'a da bir saldırı başlattım.

Dolayısıyla bu noktada merak ediyor olabilirsiniz "Golly gee Grayson, bu şimdiye kadar oldukça iyi bir Eksen oyunu gibi görünüyor." Almanya'nın sahip olduğu bölünme miktarını kontrol edene kadar.

1941'DE SAVAŞA NEREDEYSE 150 İLE BAŞLADIKLARINDA SADECE 33 BÖLÜM KALDI! Bu nasıl oldu? Bana yardım etmek için Hindistan'a gitmeye çalıştıklarını ve filolarım tamir ederken bunu yaparak Akdeniz'den geçtiklerini fark ettim, bu yüzden denize giren neredeyse tüm Almanlar Müttefik denizaltılar tarafından yakalandı ve battı.

Daha kötüsü olamaz, değil mi? Görünüşe göre Komünist Yugoslavya, Müttefiklere katılmaya karar verdi ve bu da onlardan kurtulmak için Fransız sınırından bir orduyu çıkarmamı sağladı. Yugoslavya'nın Fransız Komünü'nü planlıyormuş gibi teslim olmasının hemen ardından Müttefiklere katıldı ve bana savaş ilan etti. Zamanla onları durdurmayı başardım ve Almanya bu noktada daha fazla bölünme elde etmişti ama sonra Almanya'nın ulusal odağına baktım ve şunu gördüm: "İtalya'yı Eksenden Çıkarın". Ben sadece “Seni de sikeyim Almanya” diye bağırdım ve Asya tiyatrosundayken geri dönmeyi reddettim, çünkü bir ton Amerikan ve İngiliz bölümü Hindistan'da ortaya çıktı ve benden sayıca üstündü. Ayrıca, İngilizleri Akdeniz'den ayırma çabalarımdan sonra, bazı hayati başkent gemilerimi öldürdükten sonra, temelde baştan başlamak ve şimdi Fransız Donanması ile savaşmak ve tüm Fransız Afrika'sını almak zorunda kaldım. Bu arada Almanya batı duvarını tamamen Müttefiklere kaybetti ve geri püskürtüldü ve kuzey kanadım, Avusturya'ya geçerken Fransızları açık bıraktı.

Sonra öfkelendiğim için oynamayı bıraktım.

İşte burada, HOI IV'teki en son korku hikayem var. Okuduğunuz için teşekkürler.


cevap 5:

Az önce bir oyun oynadım ve sudetenland'a olan talebimi reddeden Almanya olarak Çekoslovakya'yı işgal ettim. Ben de Fransa ile savaş halindeydim, ancak donanmalarını bombardıman uçaklarıyla kolayca yok ediyor ve ön saflarını tutuyordum. İngiltere, faşistleştikleri için savaşın dışında kaldı (her DLC'de tarihsel olmayan oynuyordum). Tank generalimde kale bozma özelliği vardı, bu yüzden Çekoslovakya kalelerini kolayca bozdum. Ancak, işgalimin bir noktasında, tüm ordu grubumu Çekoslovakya cephesine atamış olmalıyım, bu ordulardan birinin Fransa'yı engellediğinden habersizdim.

Görüyorsunuz, genellikle ordularımı çok iyi organize ederim ve hatta her tiyatroyu adlandırmaya kadar giderim ve tek oyunculu oynarken bile devam edip bölüm şablonlarımı da adlandırırım. Her orduyu ve tiyatroyu belirli görevlere atayarak ordularımı kolayca yönetmeme izin veriyorum (bu, orduların herhangi bir boyutta herhangi bir ceza almadan istediğiniz büyüklükte olabileceği eski güzel günlerden çok daha zor).

Bu sefer, ordularımdan biri, olması gerektiği gerçeğine rağmen diğerlerinden ayrılmamıştı. 1500 saat sonra, bu kadar aptalca bir hata yapmayacağımı düşünürdünüz. Ama hayır! Savaşın bir haftadan daha kısa sürede biteceğini düşünerek hızla Çekoslovakya'ya girdiğimde, büyük bir Fransız ordusu barışçıl bir şekilde Batı Almanya'ya yürüdü. Nihayet fark ettiğimde, Fransız ordusu Çekoslovakya sınırından sadece birkaç eyalet uzaktaydı. Adamlarımı sınırlarına kadar koştum, ancak fabrikalarımın neredeyse yarısı zaten Fransa tarafından yutulmuştu ve Fransız sınırındaki daha yavaş tümenlerimin bazıları motorlu ve zırhlı tümenleri tarafından kuşatılmıştı.

Bu noktada sinirleniyorum, özellikle de HOI oynamadan önce, sayısız denemeden sonra DOOM: Eternal'ın bir seviyesini geçmekte başarısız olduğum için. Tıpkı Doom'u 30 dakika önce terk ettiğim gibi, oyunu öfkeyle bıraktım ve buraya başkalarının benim kadar sefil bir şekilde başarısız olup olmadığını merak ederek geldim. Görünüşe göre ... evet ... evet sahipler ...


cevap 6:

Sovyetler Birliği 1942'de Almanya'yı (beni) teslim aldı

GİTMEDEN ÖNCE BEKLEYİN “ama gerçek hayatta olan bu değil mi? Bunda bu kadar korkutucu olan ne? "

BENİ YÜKSELTEN AI RUSYA OLDU

Hearts Of Irons 4 harika bir oyun ve oyuna en az 800 saat pompaladım.

AMA YZ KORKUNÇ OLDU. Bazen korumasız bir düşman milletle sınırlarını terk ederlerdi. Kolay teslimiyet ve zafere izin veriyor. Bir zamanlar Japonya'yı oynadım ve Çin, topçu tanklarım ve üstün teknolojiye sahip olmalarına ve sadece piyadelerine sahip olmalarına rağmen, tümenlerini cepheme koşturdu. Sırf bu yüzden 2 milyon kayıpla sonuçlandılar ...

Yani evet, bunun gibi aptalca şeyler yaptılar. HENÜZ DUMBASS'IM, ALMANYA'NIN HOI4'ÜN BÜTÜNÜNÜN EN GÜÇLENDİRİLMİŞ ÜLKESİ OLDUĞU GERÇEĞİNE RAĞMEN Yapay Zekayı Yetiştiremedi

(Bu geçen yıl olduğu gibi oldu ve fotoğraflar instagramdan)

Amatör kıçımın yaptığı kritik hatalar, ordumun ne kadar hazırlıksız olduğuydu. Orada en az 200 tümen varken Sovyet sınırına sadece 120 tümen yerleştirdim. Ekipman stoğum yetersizdi ve birkaç ay sonra ekipman eksikliği ile karşı karşıyaydım. Romanya ordusu sayesinde bu kadar çok toprak elde edebildim.

Ama sonra, teçhizatları tükendi…. öyleyse şimdi… evet pekala.

O oyundan sonra, o kaydı sildim ve bunun bir daha olmayacağına yemin ettim. Ama yine de, bu beni rahatsız ediyor ve muhtemelen hayatımın geri kalanında da kalacak.


cevap 7:

Not: Bu, Millennium Dawn modu aktif haldedir, çünkü insanların "WTF budur !?" demesini sağlayacağımı biliyorum. Bu HoI4 değil! "

Yani, MD için birkaç yeni mod deniyordum, bunlardan biri Millennium Chaos'du ve temelde her şeyi iyi yapan…. daha kaotik.

Bu yüzden Amerika olarak oynuyordum ve sebepsiz yere NATO'ya davet ettiğim Ukrayna Belarus'a saldırdığında Mısır'ın saldırısına uğrayan İsrail'e yardım etmek üzereydim. Bu tabii ki Rusları tetikledi, yani 3. Dünya Savaşı.

Birkaç gün içinde Ukrayna düştü ve Litvanya bu kaderi karşılamak üzereydi, bir şekilde tarafsız olan Letonya anında ilhak edildi!

Avrupa'nın dayanamayacağını biliyordum ama Atlantik'in diğer tarafında olan Amerika kuvvetlerimin oraya varması biraz zaman alacaktı, bu yüzden bir deniz istilasına hazırlanmaya ve bir darbe başlatmaya başladım. Rusların dikkatini dağıt.

Sonra, tüm planlama ve eğitimden sonra daha fazla kuvvet, bir şekilde, bir şekilde, Rusya Polonya, Estonya, Finlandiya, Romanya'yı mağlup etti ve Almanya, Bulgaristan ve birkaçını işgal etti.

O. oldu. korkunç.

Ancak şans eseri Japonya, Güney Kore, Filipinler ve Türkiye, Vladivostok'un deniz işgaline başladı. Bu yüzden kuvvetlerimi Avrupa'ya yönlendirdim, şu anda Almanya% 50 teslim oldu.

Bu yüzden, Rusları yavaşlatmak için, savaş desteğini% 40'a düşürerek yapabildiğim tüm büyük şehirleri bombaladım, bu da onların yıldırımlarını yavaşlattı.

Türkiye Volgograd üzerinden geçerken, Norveç, İsveç ile birlikte bir şekilde Finlandiya'yı kurtardı ve St.Petersburg'u ele geçirdi ve Rusları Estonya'dan ayırıyordu.

NATO kuvvetlerinin dalgaları Moskova'ya doğru ilerlerken, tamamen açığa çıkan Sibirya bölgeleri kolaylıkla ele geçiriliyordu ve Rus kuvvetlerinin etrafını sararak savaşı kazanmaya yardımcı olmak için yönetiliyordu.

Rusların, 2. Dünya Savaşındaki Almanlar gibi patlatması üzücü

Düzenleme 1: Başka bir tane var

ABD'nin en stratejik hava üssünü kaybetmesine rağmen bir şekilde bunu yaptığı zaman:

Peki buraya nasıl geldim? Federasyonu şuna benzeyen Call of Duty: Ghosts oyunundan yeniden yaratmaya çalışıyordum:

Federasyon en yüksek zirvesinde.

Bu, ABD'nin işime girmesinden önceki halim.

Öyleyse, ABD ile bir savaşa nasıl girdim? Belize'yi potansiyel bir deniz atlama noktası olarak kullanmak için bir kukla yapmaya çalışıyordum, ancak ABD Monroe Doktrini'ni yeniden doğruladı ve odak ağaçlarının bu kısmı Belize'nin işgali SIRASINDA bitti! 3. Dünya Savaşı'nı başlattı.

Florida'yı işgal edene ve Miami hava üssünü ele geçirene kadar her şey olaysız geçti, beni bombalamak için önemli bir yoldu, yine de bir şekilde ... henüz açıklanmadı (en iyi teorim Karayipler'deki Fransız Adaları, ama bunlar Adalar, hava kuvvetlerimin kontrol ettiği hava sahasındaydı, bu yüzden Güney Amerika anakarasına karşı çıkmadan uçmaları imkansız olurdu.)

Ve kırmızı bölgelere kaç tane uçak işaretlersem, onlar sadece zilch yaptılar, bu da beni sinirlendirdi çünkü bombalama nedeniyle fabrikaları kaybediyordum, ancak ABD müttefik hava üslerine rağmen havada zafere giden yolda saçmalıyordu. Federasyon kontrollü hava sahasında olmak ve anakara hava üssü işgal altındaki Florida'da olmak. Oh ve ABD'nin Florida'yı 8 bölümle tuttuğunu söylemiş miydim?

Kim kazanır? 80'den fazla bölümü olan bir ülke mi yoksa 8'i olan bir ülke mi? HoI4 mantığına göre, görünüşe göre rakam avantajı günlük olarak çömelme anlamına geliyor, bu da dayanılmaz bir (mantıkla daha az mantıksız bir çıkmaza) yol açtı. O noktada planımdan vazgeçtim ve gördüğüm saçmalıkların miktarı yüzünden istifa ettim.

Düzenleme 2: Bu oyunda sayı avantajının hiçbir şey ifade etmediğini göstermeyi unuttum

Düşmanınızın 8 katı tümeniniz varken, kaybeden ordunuzdur… Neden? Çünkü HoI4 mantığı bu yüzden!


cevap 8:

Bir tane aldım, sovyet olarak oynadım ve dünya savaşında iyiyim, aslında sadece 3 yıl içinde bir süper güç ülkesi kurdum (1940–1943) Sanayiden atom bombasına kadar tüm araştırma ağaçlarını zaten yaptım, hatta gelişen ilk ülke oldum Dünya savaşı olayında almanya askeri gücümden korktu, eksen sınırları boyunca 10/10 tahkimat inşa ettim, binlerce ağır savaş uçağına sahiptim ve hatta gece görüşünü araştırdım.

Almanya'yı kolaylıkla teslim edene, ikmal hattını kesene, şehirlerini bombalayana, Macaristan'ı, Romanya'yı, hatta Almanya'yı kolaylıkla liderlerini Heinrich himler'e değiştirene ve onu Münih'e kadar takip edene kadar gerçekten güçlendim.

Barış konferansından sonra ilgimi orta doğuya odakladım ve korku başladı. Bu küçük şeytan hindi ile yüz yüze gelene kadar Afganistan, Irak ve İran'ın herhangi bir sorun yaşamadan kukla yapıyorum.

Modern tankları olan, orduları makineleştiren, Türkiye gibi bir devlet tarafından 200'den fazla nükleer bomba atılan aşırı güçlü bir ülke hayal edin…. İlk başta 68 tümenli 3 generali bir ay içinde Türkiye'yi çıkarması için gönderdim çünkü 6 ay içinde Almanya'yı teslim aldığım için kolay olacağını düşünüyorum.

Sonra anladım ki o 68 tümen türkiye'yi almakta zorlandılar, hatta kaybediyor gibi görünüyorlar çünkü bölümlerinin azalmaya başladığını görüyorum. Panikledim ve 2 general daha göndermeye başladım ve onlar bile başaramadı, istilam yetersiz kaynak nedeniyle durduruldu, dahası Türkiye tank bölümlerimi kuşatmaya ve onları geri itmeye başladı, Lithuinia ve Finlandiya'yı aramaktan başka çarem yoktu. bana yardım edin, kıyı bölgesini karadeniz üzerinden işgal ediyorlar ama hep Türkler tarafından geri itiliyorlar.

Uzun bir savaştı, 2 yılımı aldı ve 60 ~ 68 tümen zayiatına mal oldu, Birleşik Krallık orta doğu politikasını güvence altına almaya başladığında ve birliklerimi kurtarırken bana savaş ilan ettiğinde işler daha da kötüleşti. Ve 5 yıllık mücadele içinde müttefiklerin ve Japonya'nın sandviçi haline geldik (Japonya zaten müttefiklerine karşı savaşı kaybetti, böylece ABD'nin kukla devletleri haline geldi) ulusum teslim oldu….


cevap 9:

Alman İmparatorluğu olarak oynuyordum, Yeni Dünya Düzeni Başarısının peşindeydim (Var olan tüm ulusları Faşist yapmak).

Tabii ki ilk kurbanım Polonya. "Danzig veya Savaş" yoluyla elde etmek için Nation Focus'ta yürümem, ama aceleyle savaşı haklı çıkarıyorum. Tüm zırhlı ve motorlu tümenimi Doğu Prusya'ya yerleştirerek sorunsuz çalışıyor. Savaşı ilan ettiğimde, oradaki ordum hemen Varşova'yı kesti ve 1 aydan kısa bir süre içinde ilhak etti.

Sıradaki kurbanım SSCB. Tüm bölümümü sınıra koyuyorum ve onları yeniden haklı çıkarmaya başlıyorum. Aslında, SSCB, ABD ve Fransa'da faşist partiyi güçlendirmeye başlıyorum. Savaş olduğunu ilan edin. İlk hafta, SSCB Tasfiyesi'nin etkisi hala aktifken stratejim çizgiyi korumak. Ekipmanlarını yarıya indirdikten sonra Moskova'ya doğru yürümeye başladım. Minsk, Kiev, Stalingrad, Leningrad, Moskova, hepsi kısa sürede düşüyor. Sonra korku gelir. Ruslar (bağlantısız) iç savaşı başlatır. SSCB'ye teslim olduğumda, tüm SSCB topraklarını tam olarak kontrol etmedim.

Ve ikinci sürpriz geliyor. Fransa'da yaşanan siyasete hiç aldırış etmiyorum ve sürpriz. Komünist hükümetleri seçimi kazandı. Dang, neden bilmiyorum ama Çek ve Fransa Commintern'e katılmaya başladılar ve beni sırtımdan bıçakladılar. Ordum hala doğu cephesindeyken Berlin'e koştum. Polonya'ya yaptığım gibi 1 aydan kısa sürede teslim oldum.

Bahse girerim karma bir kaltaktır, LOL.


cevap 10:

İlk oyunuma komünist çinli olarak başladım, çünkü çevrimiçi olarak çok sayıda öğretici izledim ve Çinli savaş ağası komşularımın zayıf ve ilhak edilmesi kolay olduğunu biliyordum. İzlediğim videoları takip ettim ve shanxi'yi, ardından san ma'yı batıya götürdüm. daha sonra Sincan'ı işgal etmeye başladım 'Bundan sonra aceleyle Japon istilasına hazırlanırım, sonra Çin'i yeniden birleştiririm, sonra ABD'yi ilhak etmek için erken savaş, sonra Avrupa ve nihayet SSCB, bunu tamamen yapabiliriz' düşüncesiyle. İşgalin yarısına geldiğimde, bazı haberler çıkıyor ve dehşet içinde, Sincan'ın komünist fraksiyona katıldığını gösteriyordu. ve hemen moğolistan ve rusya bana savaş ilan etti. bu noktada sadece 8 tümenim tüfeklerle donatılmıştır. vahşi Rus güçleri benim bölgeme yayıldı, yemin ederim. en azından 100 tümen olmalı… tankları ve bombardıman uçakları bile var, wtf? ikimizin de komünist olduğunu ve aynı tarafta olmamız gerektiğini sanıyordum? Neden bazı savaş ağaları için beni terk ediyorsun ???

panikleyerek konsolu açtım ve 'kimin babası' yazdım, ama bu oyunda işe yaramadı ...

bu oynadığım son oyundu.


cevap 11:

Arkadaşımla, Macaristan olarak ben ve Yugoslavya olarak onunla Easybuff etkinken MP oynuyordum. Başlarda İtalya ve Fransa'yı yendik ve ondan tüm Afrika kolonilerini sordum, tamam dedi. Genişlemeye devam ettik ve Romanya grubumuza katıldı. Çok uzak çok iyi. Sonra hızla kazandığımız Sovyetlerle olan savaş bizi şaşırttı. Ondan sonra kukla yaptığı Almanya ve Danimarka'yı yendik. Ardından Belçika'yı haklı çıkardığına dair bir bildirim alıyorum. Kongo’yu aldığım sürece temelde sorun yok diyorum. Beni reddediyor.

Şimdi sinirlendim ama almasına izin verdim ve oyunumuza devam ettik. Norveç'i aldı ve kuklasına verdi. Şimdi Finlandiya'yı Sovyet kuklasına vermek istedim, bu yüzden onları haklı çıkardım. Çıldırdı ve yapmamamı söyledi, ama yine de yaptım, Rusya'nın onlar üzerinde herkes kadar iyi bir iddiası var. Sonra, hizipten ayrıldı ve istifa etmeden önce Müttefiklere katılarak beni haklı çıkardı. Üç gün konuşmadık. (Savaşı daha sonra yapay zeka ile benzetmiştim, kazandım.)