hoi4 kötü tedarik nasıl düzeltilir


cevap 1:
 1. Hiçbir şey yapamayacağınız tekrarlanan uyarılar.
 2. Büyük olanlardan biri düşük tedariktir.

  Sivil fabrikaları ve ardından altyapıyı inşa etmek bütün bir öğleden sonra sürüyor ve PDX'in bir oyuncunun herhangi bir oyunun ilk 4-6 saatini ekrana gevşek bir şekilde bakarak geçirmesini istediğine inanmakta zorlanıyorum. ağızlarının köşesinde, her iki dakikada bir yeni bir teknolojiye tıklamak ve her 5-10 bir yeni odaklanmak, çünkü birkaç oyun yılını fabrikayı ve altyapı ilerleme çubuklarını yavaşça dolana kadar izleyerek geçirmeden hiçbir şey yapmak imkansızdır.

  Sanırım yanlış yapmam mümkün, ancak YouTubes'ı izledim ve kılavuzları okudum ve 131 saat boyunca oynadım ve bir şeyi kaçırırsam, ne olabileceğini hayal bile edemiyorum.

  Bu nedenle, herhangi bir kampanyanın ilk 4-6 gerçek dünya saatinde bir savaş yapmaya çalışırsanız (veya birkaç modda / vanilya ülkesinde olduğu gibi, bir olay zinciri veya odak yoluyla birine çekilirseniz) o motoru duyacaksınız. sürekli gıcırdamak ve öksürmek… ve bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey olmayacak, ancak sonsuza kadar daha fazla altyapının tamamlanmasını bekleyeceksiniz.

  Çok sinir bozucu.

  2. Görünüşte Yenilmez Savunucular

  Anlıyorum - sayılar her şey değildir. Ancak inandırıcı olanın sınırları vardır. İzlediğinizde (sadece ara sıra değil, her zaman) iki veya üç temel piyade birimi, topçu, zırh, hava üstünlüğü, yakın hava desteği, kanatçıklar, yüksek statlı generaller, planlama bonusu, işler ile birkaç düzine tümeninizi savuşturur. … İnanca yalvarıyor ve dalmayı bozuyor. Evet, tarihte bunun olduğu zamanlar var… ama o zamanlar meşhurdur. Thermopylae, Balaclava, Verdun, Stalingrad, Bastogne… Bu örnekler dikkate değerdir çünkü sıradışıdırlar, tipik değiller. Bu yerlerdeki savunucular yaptıkları gibi yapmamalıydı ve yine de bir şekilde imkansızı başardılar. Bazen HOI4'te bazı cesur savunucular beni engellese itiraz etmem… ama bu oyunda olası olmayan savunma zaferi bir norm ve bu çok sinir bozucu gibi görünüyor.


cevap 2:

Tanrım, bu oyunu gerçekten seviyorum. Ancak çok karmaşık bir ekonomi, mücadele ve politika paketi olduğu için bazı açılardan yetersiz kalıyor. Sırf bunu yapacak kadar sıkıldığım için bir liste yapacağım. Şu anda 1936'da çok oyunculu oynuyorum ve 2 saat boyunca yapacak hiçbir şeyim yok çünkü sunucunun bir patates bilgisayarı var ve oyunu 2. hızda çalıştırması gerekiyor. Bu da sinir bozucu ama hey, oyunun hatası değil.

 1. Barış konferansları
 2. Oyunun neden bazı devletleri daha değerli olarak gösterdiğini ve aynı zamanda “özgürleştir” mekaniğini vb. Uyguladığını anlıyorum. Ama bence işe yaramıyor. AI ya haritanın sınırını aşar, 1. virajda 500 bin adamı fethetmek için harcadığınız bir ülkeyi kurtarır ya da rastgele bir eyalette bir ulusu kuklalar. (önemli ve yaygın örnekler Arnavutluk'ta İtalya, güney Slovakya'da Çekoslovakya ve Tirol'de Almanya'dır).

  2. Warscore

  1 numara ile ilgili. Bir savaştan sonra alabileceğiniz malzeme miktarı, kaç adam kaybettiğiniz ve kaç bombardıman uçağınız olduğu ile belirlenir. Romanya olarak 2,5 milyon sovyet askerini öldürdüğüm, Britanya'yı tek başıma işgal ettiğim ve bir günlük girişimini püskürttüğüm oyunlar oynadım. Sonuç? % 8 savaş skoru gibi çünkü az miktarda adam kaybettim ve hiçbir şeyi bombalamamıştım (Fighters'n'CAS için gittim). Yüzbinlerce insanı Almanya gibi kırılmaz bir çizgiye sıkıştırmayı reddettiğim için hiçbir şeyi hak etmedim sanırım. Aynı şey Müttefikler veya Komintern oynarken de geçerli: Norveç'i bir kaleye çevirdim ve işgallerini çevreleyerek ve konvoyları batırarak neredeyse bir milyon eksenli birliği öldürdüm. Hatta 1944'te Almanya'ya indim (geri kalan müttefikler asla başaramadı) ve sovyetlerden önce Berlin'i ele geçirdim (her ne kadar savaşın yükünü kızıl ordunun üstlendiğini itiraf etmeliyim). Ama evet, İngiltere bir saniyede Afrika'yı kaybetti ve konvoylara eşlik etmeyerek ve Danimarka'da 10 genişliğinde 2 tümeni indirmek için yaptıkları aptalca girişimlerle çevrelenerek 1,5 milyon adamı kaybetmekten başka hiçbir şey yapmadı. Açıkça benden 20 kat daha fazla savaş puanını hak ettiler.

  3. Müttefiklerinizin beceriksizliği

  sadece ben olabilirim, ancak reşit olmayan oyuncu olarak oynarken, ülkenin gerçek hayatta olduğundan daha fazla yardımcı olsaydım bunu söyleyebilirim. Fakat çoğu zaman, müttefikleriniz ya başarılarınızı görmezden geliyor ve onlardan yararlanmayı reddediyor ya da sadece sizi sabote etmek için bir görevde görünüyor. Komünist Romanya olarak yakın zamanda oynadığım bir oyunda, Balkanlar'ı güvence altına almayı başardım, müttefiklere Avrupa'da büyük bir dayanak sağladım ve eksende çok fazla toprak ve yakıt olmasını reddettim. Müttefikler ASLA bana yardım etmek veya yeni cepheyi ilerletmek için tümenler göndermediler, bunun yerine paniğe kapıldılar ve Hindistan'ı Japonya'ya kaptırdılar (yine Afrika'yı kaybettikten sonra). Bu yüzden bıktım ve İtalya'yı işgal etmeye çalıştım. Şaşırtıcı bir şekilde, Akdeniz'de kesinlikle DÜŞMAN GEMİSİ olmadığını buldum. Sıcacık bir tavır aldı, Napoli'ye doğru itildi ve sonra tahmin et ne oldu? 120 müttefik tümen geldi ve tüm tedariki öldürdü, bu da operasyonun başarısız olmasına yol açtı (bu, ancak müttefikler Calabria'ya geri itildikten sonra sonunda ayrıldığında ve tekrar geri çekilebildiğimde başarılı oldu). Yaralanmaya hakaret eklemek için, eksen saldırısının darbesini tek başıma üstlenmek ve İtalya'ya teslim olmak, müttefiklerin ve sovyetlerin 3000'de her ülkeyi ya kurtardığı ya da kukladığını göz önünde bulundurarak, herhangi bir şey almamı engelleyen% 8'lik savaş puanı tuttu. kms yarıçapı.

  4. Anlamsız ve aptalca siyasi seçimler

  1940, Almanya Avrupa'yı buharlaştırdı ve müttefikler için gerçekten kötü görünüyor. Öyleyse neden İngilizler benimle (İran) Irak konusunda savaşmaya razı?

  5. Gruplar nasıl çalışır?

  Ben (faşist) ve bağlantısız bir ülke aynı, daha güçlü düşmanla savaşıyoruz. Farklı ideolojiler nedeniyle bir ihtilafa sahip olamayız. Anlaşılır. Ama elbette, Fransız komünü Eksen'e katılabilir çünkü neden olmasın

  6. Büyükler

  Ülkelerin ana dal haline gelme şekli, gerçeği yansıtmanın bir yolu olarak değil, sadece oyuncuları kızdırmak için inceleniyor gibi görünüyor. Yeni Zelanda gibi 2 bölüm ve 8 fabrikaya sahip rastgele bir ülke, İngiltere, ABD ve Fransa düştüğünde savaşı sürdürmek için büyük bir istek duyduğunda, bu gerçekten daldırma sürecini kırıyor. Oh, eğer Yeni Zelanda da düşerse, sürpriz! Guatemala artık bir binbaşı. Sadece tamamen sinir bozucu ve (oyun açısından) tamamen anlamsız. Oyundaki en güçlü üç ülkeyi yendiysem, bir minör alabileceğim çok açık. Öyleyse neden beni gezegenin diğer tarafındaki bir ülkenin işgalini planlama zahmetine sokayım? yokmuş gibi davranabilirdik ve savaş işlevsel olarak bitecekti. TF yapacaklar mı?

  7. sefer kuvvetleri

  Görünüşe göre kullanışlı. Stalin'in size kullanılamaz 16 genişlikli bölmelerinden 67'sini vermeye karar vermesi biraz can sıkıcı. Ama bu bölümler biraz hasar görür görmez menşe ülkenin onları geri çağırması beni çileden çıkarıyor. Kavga ettikten hemen sonra onları geri çağıracaksanız, onları yönetmek ve generalleri atamak için neden beni kızdırasınız? Askerleriniz için güvenli bir tatil beldesi olmak için benden ne bekliyordunuz?

  8. AI birim şablonları

  Yapay zekayla ilgili aklımı karıştırıyor hala 20 veya 40 genişlikli bölmelerin sadece ideal ve her şeyden mil daha iyi olduğunu anlamıyor. ayrıca, neden aralarında en ufak bir farkla (bir destek şirketi daha, bir piyade taburu yerine süvari taburu) 50 şablon üretmeleri gerekiyor? Az önce kuklaladığınız bir ülkenin şablonlarında gezinmek tam bir cehennem. Aynı 20 tümen içinde aynı olan 2 tümene sahip olmayacak olan keşif kuvvetleri için de aynı.

  9. araç ipuçlarındaki belirsiz göstergeler

  HOI4 genellikle araç ipuçlarında iyi bir iş çıkarır. genellikle size bilmeniz gereken her şeyi söylerler. Ama örneğin biriyle müttefik olamadığımda ve sadece “-1000: Macaristan'ın İtalya ile müttefik olmamak için stratejik nedenleri var” bulmamın nedenine baktığımda bu beni çileden çıkarıyor. Bana gerçekten "nedenlerden" dolayı -1000 malus verecek misin? Bana sorunun ne olduğunu söyle! Bu aynı zamanda Almanya “-500: Alman Reich İtalya ile savaşmak istemiyor” yüzünden bir savaşa katılmanıza izin vermediğinde de oluyor.

  10. Genel olarak siyaset

  Farklı bir şeye sahip olmanın neden zor olduğunu anlıyorum, ancak tüm dünyanın temelde sadece 4 ideoloji arasında bölünmesi gerçekten tuhaf. Birçok faşist, Komünist ve Demokrat mutlu bir şekilde aynı fikirde değildi ve birbirleriyle savaştı. Ancak hoi4'te iktidar partisi diğeriyle aynı renkte olur olmaz, hemen en iyi arkadaş olurlar. Bağlantısız Nepal'in bağlantısız Brezilya ile bir hizip oluşturması ve buna "avrupa ittifakı" adını vermesi kısmen can sıkıcı.

  11. Kaynak tahsisi

  Tüm kıtada tam anlamıyla doğal kaynaklar yoksa, neden dünyada Afrika kolonileri için uluslar arasında böyle bir mücadele olsun ki? Ve eğer Çin'in sahip olabileceğinden daha fazla kaynağa sahiplerse, Japonya neden Çin'i gerçek hayatta olduğu gibi kaynaklar için istila etsin?

  Eminim şu an oynadığım oyunun sonuna kadar en az 10 şeye daha sahip olacaktım. Çok oyunculu modda da can sıkıcı birkaç şey var, ancak bunlar genellikle oyuncuları suçluyor. Bu yüzden şimdilik bunu yapmak zorunda kalacak.


cevap 3:

Diğer her oyunda, oyunu bozan rastgele ve aptalca bir şey olur.

Komünist Çin olarak bir oyun sırasında Shanxi'yi, ardından Xibei san ma'yı çıkararak başladım, Japonya'yı kıtadan kovdum, beyaz bir barış imzaladık, Mançurya'nın çoğunu aldım ve komünizmi artırarak Çin'den birkaç eyalet aldım. Çin ve benim aramda bir iç savaş çıktı ve ben iyiydim ve kazanıyordum. Sonra hiçbir yerde, Xibei SAN Ma tekrar ortaya çıktı, sanırım artık fethedilmek istemediğine karar verdi çünkü onu% 100 serbest bırakmadım, 20 tümenle ve beni ordularımdan bazılarını yönlendirmeye zorluyor. Daha sonra, oyun süresinin 30 günü içinde 50 bölümü olduğu için daha fazla yumurtlamaya başlar. Çin, daha sonra bölümlerimi tam anlamıyla silmeye başladı. Ve onları yenmek demek istemiyorum, onları silmek demek istiyorum. Kuşatma yoluyla kaybedilen 2 tümeni hesaba kattım, 60 kaybettim. Ma kliğinin yeniden doğduğu, sadece bir 24 tümen ordusunun konuşlandırıldığı ve bunların hepsi yine de kaçtığı yerin yakınında herhangi bir toprak almadılar. Hoi4 RT56.

Almanya olarak oynadığım başka bir oyunda, sırf Müttefik olarak ne zaman oynasam OP gibi görünüyorlardı. Polonya, Fransa ve Benelüks'ü kolayca işgal etti. Donanma, 15 denizci ile Newcastle ve çevre illeri işgal etti ve İngiltere'yi haritadan sildi ve Müttefiklerle savaşı sona erdirdi. Danimarka'yı işgal etmeye gidiyorum, rahatlıkla teslim oluyorum, barış konferansının yüklenmesini bekliyorum ve “Danimarka ve Alman Reich beyaz barışı imzaladı”, tekrar yapıyorum ve senaryo kendini tekrar ediyor. Rusya'yı işgal etmeye gidiyorum, daha zor ama yapıyorum. "SSCB ve Alman Reich beyaz barışa imza attı" ah lütfen. Bu Vanilla Hoi4'teydi.

İngiltere gibi bir oyunda Almanya SSCB ile savaşmaya başlıyor, bu yüzden bir deniz işgaline gidiyorum. Bağlantı noktaları olan bir plaj başını sıralayın. 24 kişilik 2 orduyu limanlara gönderin. Ordular kendilerini bir cepheye atamayacaklar, ordu için tüm emirleri silmeyecekler, ön cepheyi atamaya çalışmayacaklar, boşuna. Ya oyunu sonsuza kadar durdururum ya da o orduları kaybederim. Yine vanilya.

Komünist / Faşist Amerika'ya gittiğin için teşekkürler. İyi bir. Çok tarihsel.

Belki bir şeyi kaçırıyorum ama cidden, bana bs gibi görünüyor.

Müttefiklerin neredeyse tarif edilemeyecek kadar aptal

"Doğru Fransa, Belçika'yı savunacağım ve Alplere yardım edeceğim, sen Maginot adamsın, değil mi?"

"Hayır, yapamam"

* Fransa, Maginot'u savunmasız bırakıyor *

-

"Tamam İtalya, müttefikleri öldürmeye odaklanalım"

"Biliyor musun? Yugoslavya'yı sevmiyorum ”

-

“Tamam İngiltere, şimdi izolasyondan çıkıyorum, her an bazı bölünmeler yaşayacağım. Sadece sıkı otur "

Britanya: * El Alamein ve Kahire'yi savaşmadan kaybeder, Afrika'dan kovulma prosedürü. *

"Bunun gibi?"

Savunmak oldukça iyi görünüyor

Topçu tarafından desteklenen 17 tümen ve Hava Üstünlüğü 4 farklı yönden 6 tümene saldırıyor mu? Kaybettin.

Görünüşe göre oyun bana Almanya olarak oynama veya 1.Dünya Savaşı tarzı siper savaşına başvurma seçeneği veriyor, çoğu zaman yalnızca yapay zeka askerlerini sınırda hareket ettirip açık alanlar bırakarak veya alçak organı bırakarak kazandığım için kazanıyorum. bölümler. Müttefik tank şablonlarının kırık bir çaydanlık kadar kullanışlı olmasına yardımcı olmuyor.

Muhtemelen oldukça tuzluyum gibi geliyor, ama muhtemelen birkaç şeyi kaçırdım, bir şeyin neden olduğunu biliyorsanız lütfen yorum yapın, ta


cevap 4:

İyi, görelim bakalım,

1- Battlefield arapsaçı. Birliklerin ön cephenin bir ucundan diğer ucuna görünürde bir sebep olmaksızın sonsuz hareketleri. Bu beni deli ediyor. Siz sadece düşmana doğru gidin!

2- Her Yerde Battlefield Planları. Başlangıçta temiz ve güzeller ama savaş başladıktan hemen sonra dağınık hale geliyorlar. Tonlarca tümenle birlikte gazilyonlarca “Tümen atanmamış” cephesi olduğu ve hangi cepheye hangi orduyla atanmış olduğunu yakınlaştırmaya ve tespit etmeye çalıştığınız bir noktaya geliyor.

3- Yararsız Müttefikler. Açıkçası, Müttefikler genellikle boşuna iyi bölümler sağlarlar. Hatta onları garnizon milletvekili için müracaat ettiğinizde “Hayır dostum. Sadece son milletvekilini kendim için kullandım ”. Ve hayır, her hafta bana saçma sapanlarınızı göndermeye devam etmeyin.

4- Geç oyun için barış seçeneği yok. Eş yok, ya sonuna kadar gitmelisin ya da hiç. Tüm Avrupa'yı ve kukla SU'yu aldıktan sonra sonsuz bir öğütücü olur. Bu oyunda hiç kimse küçükler bile barış istemiyor.

5- Uzmanlaşmış Div'lere nadiren ihtiyaç duyulur. Zaten dağ bölümlerine kimin ihtiyacı var ki?

6- Genius Naval yerleştirme. Evet, bazen denizcilerimi Romanya limanları aracılığıyla karadeniz'de konuşlandırılmış buluyorum. Akıllı AI. MP'ye geri dönmek için onları dağıt.

7- Savaş bilgi panelini anlamak zor. Özellikle yeni başlayanlar için savaş bonusları veya cezaları konusunda net bir gösterge yok. Yani ekipmanınız, olumlu mu yoksa olumsuz mu bir fark yaratıyor? Birliklerinizin düşman üzerinde deneyim bonusu var mı yoksa tam tersi mi? Sertlik faktörü vb.

8- Savunmacı için saçma bonuslar. Bazen 2-3 sinir bozucu piyade, birden fazla eyalette topyekün 10 tümen saldırısını püskürtür. : player: Bekle, Ne? Bu gerçek mi ???

9- Lisans Üretimi Kimler İçin İyi? Ana dal olarak oynamak, lisans üretimi hiçbir işe yaramaz. Tasarımcılarının ekipman üzerindeki etkilerini bile göremezsiniz. Örneğin Romanya'nın çok iyi tasarımcıları var. (Bu iyi bir özellik olabilir, sence paradoks değil mi?)

10- Kafa karıştırıcı Airwar bilgi penceresi. Yeterli açıklama yok, mantıklı ipuçları yok ... Misyonumuz? Düşman görevi? üst pencere alt pencere ?? Ne ...? Oh, Herşey yeşil ..? Tamam o zaman.

11- MtG'nin serbest bırakılmasının ardından deniz savaşı kesildi. Hadi paradoks, yakıt kaynağına ve gemi tasarımına sahip olmak harika. Ama denizlerdeki gerçek savaş büyük ölçüde alt üst oldu! eskiden çok daha iyiydi ve bunu biliyorsun.

Ve favorim:

12- Anschluss ve Ekleme Çekoslavakya için pencere ele geçirilmedi. Hayır, görmüyorsun, onlar sadece stoklarına gidiyorlar ve ben gerçekten o temiz bilgi penceresini istiyorum. Bütün oyun boyunca mücadele ettiğimiz şey değil mi? o büyülü pencereyi ve içindeki derin tatmin duygusunu görmek için…


cevap 5:

Politikanın oyuna yansıması, tamamen işe yaramaz bir tarihsel strateji oyununa yol açar. Yol boyunca bir dizi rahatsızlık dahil.

İlk olarak, bunun 2.Dünya Savaşı'nın “tam paketini” bir araya getirmeye yönelik aşağı yukarı en ciddi girişim olduğuna dikkat etmeliyiz: ekonomi, teknoloji, politika, askeri taktikler, vb. Karar almaya kadar oldukça geniş bir ayrıntı yelpazesini kapsar. biraz daha fazla güverte alanına sahip olmak için tek bir uçak gemisinde küçük yükseltmeler yapılıp yapılmayacağı hakkında. Bu övgüye değer bir girişim. Ne yazık ki hakkında bilgi sahibi olmadığım bir dizi tarih alanını (özellikle Asya'da) tekrar gözden geçirmemi sağladı.

Bu imkansız bir görev, bu yüzden oradaki en sinir bozucu oyunlardan biri gibi görünüyor - oynamaya devam etmeniz ve böylece kendinizi daha fazla kedere maruz bırakmanız anlamında.

Benim için, siyaseti yakalama girişimleri, temel rahatsızlıkların arkasında. İşte yeni bir örnek:

Oyun alternatiflere yer açmaya çalışsa da dünya görüşü "eksen müttefiklere karşı" dır. Böylece bir Japon oyuncu olarak, militarist hükümetinizi devirmeyi hedefleyebilir, bir demokrasi kurabilir ve kendi “fraksiyonunuzu” (hayali “Batı Pasifik Anlaşması”) oluşturabilirsiniz. Daha sonra, bazıları (demokratik) ittifakınıza katılacak olan sömürge varlıklarından bazılarını “özgürleştirmek” için Fransa, İngiltere ve ABD'yi siyasi olarak etkilemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca Çin'de siyasi reformu teşvik edebilir, Asya'da komünizme karşı "siper" olmayı seçebilir, Çin'in iç savaşını (demokratlara karşı komünistlere) destekleyebilir ve bağımsız bir Çin demokrasisinin kurulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ve sonra birden kendinizi Konrad Adenauer'in önderliğindeki Demokratik Almanya Cumhuriyeti ile savaşta buluyorsunuz, çünkü aniden faşist Slovakya ve "Büyük Macaristan" ile birlikte "Eksen" (bir demokrasi olarak) içindeler. Elbette şimdi Komünist Sovyetler Birliği, yeni Komünist İtalya ve bir dizi küçük komünist devlet dahil olmak üzere Komintern ile müttefik olanlar. Öyleyse siz, demokratik bir Japonya olarak, şu anda dünya çapında toplam 500 bölümden oluşan bir demokratik, faşist ve komünist devletler ittifakıyla (!) Savaşıyorsunuz.

Ve bu, "tarihsel olarak doğru AI davranışı" etkinleştirilmiş durumda!

Dolayısıyla, gerçekçi bir 2.Dünya Savaşı oyununun tüm amacı olan "ne olur" evreninin tamamı tamamen rastgele ve dolayısıyla ilgi çekici hale gelmez.

Sorun, geliştiricilerin jeopolitiğin ne olduğunu görünüşte anlamadan, politikanın çeşitli yönlerini temsil edecek katmanlar eklemeleridir. Basit Diplomasi ve RISK oyunları jeopolitiği HOI4'ten daha iyi yakalar. İlkokul ahlakını bir kez geçtikten sonra, politika her şeydir.

İttifaklar, hizalamalar ve zaman çizelgeleri tarihsel olaylardan değişmezse, o zaman sonuç tarihi olayları da izleyecektir. Öyleyse ne anlamı var?

Tarihten, oyun tarafından oldukça iyi ele alınmış gerçek bir örnek vereyim:

İlkokulda (veya bazı ülkelerde, hala lisede), Almanya'nın 1936'da Rhineland'ı yeniden silahlandırdığında, Hitler'in ve 2.Dünya Savaşı'nın dehşetinin kolayca durdurulabileceği öğretildi. Öyleyse Fransızlar neden askeri olarak yanıt vermedi? Çünkü bir tepkiden korktular. 1923'ten 1925'e kadar onlar ve Belçika, Versailles anlaşmasının (geriye dönüp bakıldığında mantıksız) ödeme planlarını uygulamak için Ruhr'u işgal ettiler. Sonrasında, hem İngiltere'de hem de özellikle ABD'de Fransızlara duyulan sempatide keskin bir azalma oldu. İngiltere böyle bir müdahaleye karşı oy vermişti ve ABD, hala Almanya'nın bazı kısımlarını işgal eden tüm ABD birliklerini derhal geri çekerek yanıt verdi. Fransa, İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (veya her ikisindeki!) Halkın Almanya ile herhangi bir çatışmadan Fransa'yı suçlaması durumunda, bir dahaki sefere yardım alamayabileceklerini fark etti. Hitler kurnaz bir taktikçiydi (ve risk alıcısıydı), bu yüzden bu korkuya güveniyordu.

Aslında, HOI4'te bir Fransız oyuncu olarak, Rhineland üzerinden geri adım atmamayı seçebilirsiniz, ancak İngiltere veya ABD'nin yardımı olmadan Almanya ile savaşmanız muhtemeldir. Çok uzak çok iyi. Ancak buradaki anahtar, geliştiricilerin oyunu ellerinde tutabilecekleri belirli bir gerçek tarihsel karar noktası için bunun belirli bir çözüm olmasıdır. Yani bir Fransız olarak, Rhineland hesaplaşmasının yaklaştığını bilerek, agresif bir şekilde harekete geçmenin hiçbir dezavantajı yoktur. Ama bunu o zamanlar Fransa'nın gerçek lideri olarak yapmış olsaydın, Rhineland hesaplaşması hiç gerçekleşmezdi ve muhtemelen başka bir savaşa iştahsız bir ülkede kılıç sallamaktan atılırdın.

Diğer bir örnek, Rusların Moskova'yı savunmak için neden daha iyi bir tanka (T34) sahip olduklarının arka planıdır. Uzun lafın kısası Almanlar, batı cephesinde kullandıkları tanklarının “versiyon 1” i ile savaşmak zorunda kaldılar. Ruslar, 1938'de Japonya ile doğuda büyük tank savaşlarına katılma “şansına” sahipti. Rus tank tasarımcıları savaş alanındaki enkazları incelediler ve bir “versiyon 2” (T34) yapmak için laboratuvara geri döndüler. ). Japonları, rekabet edecek çelik üretim kapasitelerine sahip olmadıklarını fark ederek Sovyetlere karşı kara savaşına şüpheyle yaklaştıran aynı karşılaşmalardı.

Yine, HOI4 bu teknoloji seçeneklerini ve üretim maliyetlerini temsil eder. Ancak, yine, el ele tutuşarak: Hangi kuşaktan hangi silahların hangi düşmanı ne zaman yenmeniz gerektiğini önceden hesaplayabilirsiniz. Müstehcen çok oyunculu oyunlarda, Güney Afrika ağır tank tasarımlarını Mısır'da Almanları durdurmaya zamanında hazır hale getirmek için nasıl hızlı bir şekilde takip edebileceğim öğretildi. Huh?

Demek sıkıntı bu. Politika, ekonomi, silahlar hakkında geniş bir karar özgürlüğünü temsil etmeye çalışırlar ve başarısız olurlar, ancak birbirine uymaz. MP oyunlarında, ne yapmanıza izin verildiğini (sahile giden deniz birimleri ile topçu yok!) Detaylandıran tüm belgelerin yazılmasına yol açar, bu tür oyunları basitçe sıkıcı hale getirir çünkü bu, herhangi bir zamanda hangi istismarlara izin verilen ustalıkla ilgilidir. Esasen geniş, çok faktörlü bir strateji oyunu yaratmada başarısız oluyorlar. İkinci Dünya Savaşında tüm ilginç karar noktaları politiktir. Ancak, HOI4'te dayak yolundan herhangi bir şekilde ayrılır ayrılmaz, faşist ülkelerle takım halinde olan, bir şekilde Stalin'in Sovyetler Birliği'nin savunmasına gelen, savaş sonrası demokratik bir Alman Cumhuriyeti ile savaşan demokratik bir Japonya gibi saçmalıklarla karşılaşacaksınız. .


cevap 6:

Müttefik AI:

İstila kuvvetinizi sağlamak için zaten mücadele eden ve hemen 3-4 müttefik ön cephe planlarının şekillenmesini gören ve sadece arzınızı yok eden bir sahil başı çekmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bir önceki cevapta Kanada olarak bir oyunu örnek olarak kullandım ve “Birkaç sahil başını korumayı başardım ve onları bir süre tuttum” dedim. Sahil başını kaybetmedim çünkü boktan bölümlerim vardı ya da yeterli değildi çünkü sahil başını kaybettim çünkü Birleşik Krallık, Norveç'te bir limanı güvence altına aldıktan sonra en iyi hareket tarzının limana yaklaşık 15 rastgele tümen göndermek olduğuna karar verdi ve bu da tedariki öldürdü. ve yaklaşık iki 40 genişliğinde piyade tümenini ve sahil başını kaybetmeme neden oldu. Aynı oyunda Hindistan'ı Sovyetlere karşı savunmak zorunda kaldım (Finlandiya demokratikti, bu yüzden Kış Savaşı başladığında bok çılgına döndü), Kızılderililer ve Birleşik Krallık onu savunmak için çok sayıda tümene sahip olmasına rağmen, "O 10 tümenli Kanada ordusu yok ve Bu 10 genişliğindeki iki Yeni Zelanda bölümü bunu anladı ”. Yapay zekanın nihayet Hindistan'a tümenleri göndermesi 4 ay sürdü, böylece Avrupa'yı özgürleştirmeye çalışmak gibi daha yararlı bir şey yapabilecektim.

Genel olarak AI:

Bu, esas olarak AI'nın savaş operasyonlarını nasıl yürüttüğüne odaklanıyor. En son oyunum Rus İmparatorluğu olarak Büyük savaş modundaydı (Not: Almanların ve Avusturya-Macarların Sınırlı Zorunlu Askerlikten neden 5-8 milyon insan gücü kazandıklarını anlamıyorum ve ben sadece 3 milyon alıyorum? Aldıklarını biliyorum militarizmin milli ruhu var ama neden ben Rusya olarak yokum?). İttifak Devletleri savunma hattımda tutmayı başardım ve Fransa'ya bakana kadar her şey yolundaydı ve onların tamamen yerleşik Almanlarla 6. seviye sipere saldırdıklarını ve 0 insan gücünde olduklarını görene kadar. Yapay zekanın, büyük bir saldırı başarısız olduktan sonra, zayıf bölümlerle aynı hatta saldırmaya devam etmenin kötü bir fikir olduğu sonucuna neden varamadığını anlamıyorum. Bu aynı zamanda bir sonraki şikayetime de köprü kuruyor ve bu, yapay zekanın onlara sadece gönüllü veya sınırlı zorunlu askerlik yaptıklarında ve elbette insan gücüne sahip olmadıklarında veya genellikle yapay zekaya sahip olmadıklarında işe alabilecekleri 3 insan gücü veren "Toplam seferberliği" seçtiğinde olur zorunlu askerlik yasasını yükseltmek için hiçbir siyasi güce sahip değil çünkü gereksiz şeylere darbe indiriyorlar.

Gördüğünüz gibi, oyundaki en büyük rahatsızlığım, gerçekten gelişmelerini dilediğim yetersiz yapay zeka.

Okuduğunuz için teşekkürler.


cevap 7:
 1. AI:
 2. Benim için en büyük sorun, yapay zekanın ön saflarda birliklerini sürekli karıştırması. Sürekli hareket halinde görünüyorlar ve onları yeniden konuşlandırma şekli pek mantıklı değil, çünkü yollarında yalnızca birbirlerinin haritadaki konumlarını değiştirmek için geçen benzer birliklere sahip olacaksınız. AI oyuncunun ordularından sorumluyken aynı şeyi yaptığı için savaş planlarını kullanmaktan vazgeçmek arasında parçalanıyorum, ancak kendimi kontrol edersem AI ciddi bir dezavantaja giriyor çünkü birliklerimi olduğu gibi karıştırmıyorum ve daha çok keyif alıyorum sağlamlık ve organizasyon.

  Dolayısıyla seçim, yapay zekanın kendi başına oynamasına ve konserde gerçekten kötü kararlar vermesine izin vermek ya da onu devralmak ve buhara sarmak. Birisi onu ücretsiz olarak iyileştirebilirse, paradoks nerede sorusunu soran yapay zekaya yardımcı olan modlar var.

  2. HOI 3'te var olan komuta zincirini özledim.

  Ordu grupları ekleyerek biraz yardımcı oldular, tiyatro komutları da ekleyerek daha fazla yardımcı olabilirlerdi. Bölüm liderlerini eklemeyeceklerini biliyorum ve bir ölçüde sorun değil. Beni yönlendiren portre ve teknoloji için gittikleri çizgi film görünümünü beğenmedim.

  3. HOI 3'teki teknoloji ağacını özledim.

  Sanırım sarkacı 3'te aşırı karmaşıktan 4'te aşırı basit olacak şekilde salladılar. Evet, birim yükseltmeleri yardımcı oluyor ama bunlar da ülkeye özel değil veya teknolojiye bağlı değil. Orada biraz lezzet kaybetti ve özellikle donanma için gönderdiği birim resimleri buna eklendi. Elle çizilmiş genel simgeler, bir İkinci Dünya Savaşı oyunu oynadığım gerçeğinden gerçekten uzaklaşıyor. HOI 3'teki yeğen şeylerden biri, teknoloji ve birimler için kullanılan binlerce tarihi fotoğraftı. Şimdi birkaç düzine çizimimiz var, çoğu ülkeye özgü değil (size deniz ağacına bakıyorum) ve hepsi HOI 3'te hissettiğiniz duygudan yoksun. Eminim onlara bir ton zaman kazandırdı ama bir kez daha modifikatörler adım attılar ve işlerini ücretsiz yaptı…

  Genel olarak kötü bir oyun değil. Umarım 5 yaparlarsa 4'ten en iyi olanı 3 ile birleştirirler. DLC ve modlar onu daha eğlenceli hale getirmek için uzun bir yol kat etti, ancak henüz HOI'de olduğu gibi black ice moduyla epik bir oturum oynamamıştım.


cevap 8:

HoI4'te beni rahatsız eden pek çok şey var, bu yüzden onları düzenli bir listeye sıkıştırmamın en iyisi olacağını düşünüyorum.

 1. Geçmiş AI Odağını Kapatma
 2. Tamam, bunun can sıkıcı bulmanın tuhaf bir şey olduğunu biliyorum. Ancak meselenin gerçeği, tarihsel yapay zeka odağını kapatmak, bu oyunun çirkinleşmesine neden oluyor. Büyük Britanya, Fransa ve Norveç ile ittifak kuran Nazi Almanyası komik ama aynı zamanda onlardan biriyle savaşmaya çalışırken ve tarihin en güçlü askeri güçleri arasında tek taraflı bir boks maçına girerken sinir bozucu.

  Bunun ortaya çıkardığı bir başka sorun da olayların çok erken başlamasıdır. Nazi Almanyası olarak oynadığınızı hayal edin, yıllarca ordunuzu kurduğunuzu, Rheinland'ı yeniden askerileştirdiğinizi ve Sudetenland'ı aldığınızı ve ardından Avusturya'yı, Çekoslovakya'yı ve diğerlerini attırmak için her şeyi attığınızı çünkü İtalya Fransa ve İngiltere'yi işgal etmeye karar verdiğini hayal edin. eşzamanlı olarak… ve onlarla ittifak yapma hatasını yaptınız.

  1. Sovyetler Birliği
  2. Bütün bu ülke can sıkıcı, onları ne kadar istila etmeye çalışırsanız çalışın, her zaman tüm nüfusuyla karşı saldırıya geçiyorlar.

   1. Bütünüyle Deniz / Hava Muharebesi
   2. Bu sadece kişisel bir sorun, sadece deniz kuvvetlerimi konvoy korumasına veya arama ve yok etmeye ayarlamayı unutuyorum. Savaşın hava yönü ile benzer sorunlarım var.

    1. Ticaret yolları
    2. Ticaretle ilgili sorunum, belirli ülkelerle savaşmak, ticaret ortaklarınızın ülkenizle ticaret yapmayı durdurmasına neden olabilir. Diğer bir sorun da, biriyle ticaret yapmak için sivil fabrikaları kullanmanız gerektiğidir ve o zaman bir şeyler inşa edemezsiniz.

     1. Demokratik Ulus Olarak Oynamak
     2. Buradaki temel sorun, saldırıya uğramadığınız veya dünya gerginliği% 100 olmadıkça dünyayı fethedemezsiniz.


cevap 9:

Biliyorsun, buna ne kadar kızdığım için baktım. İyi bir Sovyet oyunu oynuyorum. Asla tam olarak oynamadım, bu yüzden buradayım. Savaş başladı, beklendiği gibi Almanya için iyi gidiyor ama ben biraz beklemekteyim, geri adım atmam da dahil. Birdenbire Romanya, 2 24 tümen ordusuna karşı büyük bir itme başlattı ve Almanya ile birleşmek için kuzeye doğru ilerledi (aslında Almanya'dan daha fazla işgalleri var). Tüm bu oyun boyunca birliğim yapay zeka, tanrı bilir ne yapıyor, onlara "hey, işte bir geri dönüş hattı, bu bölgeyi savunmak için acele etmelisin" diyorum ve birlik ai diyor ki "Bana ne diyorsun Mümkün olduğunca yavaş ilerlemek için bir savaşa girmek için bir bahaneye ihtiyacım var, böylece kuşatmayı durduran birlikleriniz olmayacak mı? " Hatta yol bulan bir asker buldum ki ona tüm hatımın etrafından Varşova'ya, Romanya'dan geçip Moskova yakınlarında tekrar dolaşıp ön cepheye gitmesini söyledi. Lanet olsun, modlar için bir platform değil, gerçek bir oyun gibi DLC'leri yayınlamaya devam ediyorlar.

Açıkçası, hayatımda yaşadığım en kötü deneyimlerden biri, bu oyunda devasa bir orduyu yönetmeye çalışmaktır. Neredeyse kuşatılmış durumdasınız, bu yüzden askerlerinize yeni bir cepheye gitmelerini söyleyin ve savaşa girdiklerinde, SADECE SİKİŞTİRİYORLAR ORADA. Oh, size açıkça bu yeni cepheye gitmenizi söylemiştim, böylece ölmüyorsunuz, ancak rastgele bir savaşta 2 veya 3 ay geçirmek istiyorsanız geri çekilmek yerine hemen ilerleyin.


cevap 10:

Oyunun her fırsatta seni mahvetmek istiyor gibi görünmesi. Basit örnek:

Ne zaman Almanya'ya karşı savaşan müttefik bir ülke olarak oynasam, Reich durdurulamaz bir şekilde Avrupa'da yuvarlanıyor, savaşın başlamasından sadece birkaç ay sonra Sovyetler Birliği'ni fethediyor, genellikle izmaritleri tekmeliyor ve kolaylıkla isimler alıyor. Ama bu, ancak müttefik bir ulus olarak yeniden Almanya ile savaştığım zaman. Bir eksen ulusu olarak oynarsam veya sadece başarımın Almanya'nın başarılı olmasına bağlı olduğu bir oyunda oynarsam, Reich kelimenin tam anlamıyla Hollanda'yı bile fethedemez. Bu noktada, Milliyetçi Çin ile planımın komünistleri yenmek, savaş ağalarına boyun eğdirmek, Japonya'yı kıtadan sürmek ve sonunda Moğolistan, Tuva ve dış Mançurya'yı Sovyetlerden geri almak için eksene katıldığı üç, ÜÇ kampanya oynadım. Bunu yapmaya çalıştığım üç kampanya, biri tarihsel yapay zeka odaklıydı. Tüm ağaçta Japonları en geç 1940 ortalarına kadar dışarı atmayı başardım ve SSCB ile savaşıma hazırlanmaya başladım ve Almanya her seferinde sefil bir şekilde başarısız oldu ve fethedildiğinde, bana Sovyetleri tek başıma yenmek için tam olarak sıfır şans bıraktı. İlk iki oyunda Almanya, Avrupalı ​​müttefiklerini fethetmeyi bile tamamlayamadı, her zaman Hollanda veya Belçika'da tıkanık kaldı ve tarihi yapay zeka ile ilgili üçüncü oyunda Almanya, geldikleri noktaya kadar oldukça iyiydi. Sovyetlere savaş ilan etmeye karar verdi. Birkaç ay içinde, Almanya'nın kayıpları 4 milyondan fazla artarken, Sovyetler yalnızca 1 milyon dolar almıştı. 1941'in sonunda Almanya, müttefikler ve Sovyetler tarafından ele geçirildi ve Moğolistan ve Mançurya'da Sovyetlerle sonsuz bir savaşın içinde sıkışıp kaldım. Bu tür oyunların kırılmasından nefret ediyorum ve bu çok sık oluyor. Rant over.

PS

Bunu yazdıktan sonra tam anlamıyla bir test oyunu yaptım, burada rastgele bir ülke seçtim, oyunu en yüksek hıza çıkardım ve Almanya'nın nasıl yapacağını görmek için bekledim. Yıl 1942 ve Moskova ve Leningrad'ı çoktan aldılar. Bu oyun işiyor.


cevap 11:
 • Barış Konferansları
 • Yemin ederim bu kırıldı. Peki. Fransa olduğum bir oyun oynadım. Faşist oldum, ittifak kurdum İtalya ve Çekoslovakya, ardından Japonya, Lejyoner Romanya ve Macaristan'ın desteğini alan Almanya'yı teslim aldım. Yani Almanya benim yüzümden 1941'de savaşı kaybetti, ancak Müttefikler de Almanya ile savaşıyordu. İngilizler, Almanların Belçika ve Hollanda'yı derhal ilhak etmesini engelledi. Katlanmaya başladılar ve Almanlara bir inç vermek istemedim, bu yüzden yardımlarına gittim ve Almanları geri ittim. 1941 konferansında Müttefikler Polonya'yı derhal kurtardı. Almanya'nın neredeyse tamamını ilhak ettim ve doğu tarafını benimle Sovyet haline gelen kutuplar arasında bir tampon devlet olarak tuttum, çünkü Müttefikler Eksendeyken Yugoslavya'ya savaş ilan ettiler, sonra komintern'e katıldılar, şimdi de Müttefikler ve Komintern savaştalar. Ancak Sovyetler Polonya'ya girmeyi reddediyor. Ama ben daldım. Almanya'yı ben düşürdüm, dib almalıyım. ama hayır. Benim için zaferimi ayrı bir savaşta olan hizipler belirleyecek.

  1942'de Müttefiklere savaş ilan ettim. Amerika'nın devi uyandırmayı tamamladığını bilmiyordum. Sert şaka yaptım. Ama İngiltere'yi işgal ettim ve 2 ayda onları yendim.

  Kötü bir fikirdi. Amerikalılar hemen Polonya'daki 32 tümeni düşürdü ve İngilizlerin Yugoslavya'da 57'si saklandı.

  • Koşulsuz teslim
  • Var. Sana söz veriyorum ama HoI4'te değil. Çok rahatsız edici. Arjantin olduğunuzu varsayalım. Falkland'lar ve Güney Georgia için Birleşik Krallık'a savaş ilan ediyorsunuz. Adaları al. Ama şimdi sadece üzerinde hak iddia ettiğiniz iki adayı almak için Londra'yı almanız gerekiyor. Bu boktan.

   • Paraşütçüler
   • Herhangi bir Isorrowproductions hayranı, paraşütçülerin gizli gücünü bilir. Bir zamanlar Paraşütçüler yüzünden neredeyse Hollanda olarak Fransa'yı yeniyordum. (Fransız Kapitülasyonundan 3 küçük kasaba eksikti. Bu OP.

    Bugün için tek zamanım var. Üretim ve hava savaşları gibi diğer bazı küçük sorunlar ama önemsizler.

    Bonan Tagon!