georgia tech zell nasıl edinilir


cevap 1:

Ülkedeki en iyi 4 mühendislik okulu olarak, Georgia Tech'e eyalet dışından veya uluslararası olarak girme rekabeti çok sert. Georgia, öğrencilerinin eyalette başvuruda bulunmalarını ve eyalette okula devam etmelerini sağlamak için mali teşvikler ve burslar yarattı. Bu nedenle, Hope ve Zell Miller Burslarının yürürlüğe girmesinden bu yana Georgia Üniversitesi ve Georgia Tech'in kabul edilmesi çok daha zor hale geldi.

Sorunuzun cevabı, nereden başvurduğunuza bağlıdır.

  • Gürcistan'dan başvuru yapılıyorsa, kabul oranı seçici olan% 37,7'dir.
  • Gürcistan dışından başvuruyorsanız, bu oran% 14'e kadar düşüyor.

GA Tech'e eyalet dışından veya uluslararası olarak girmek zor olsa da mümkün. Berkeley ile aynı. MIT (uluslararası yarışmacılar için yılda 80-115 sıra), Stanford (uluslararasılar için yılda 100-150 sıra) ve Cal Tech (kabaca 30 nokta) uluslararası yarışmacılar için neredeyse hiç yer bulmuyor. GA Tech'e uluslararası olarak girmek son derece zordur. MIT, Stanford veya Cal Tech'e girmek neredeyse imkansız.

Rehberliğe ihtiyacınız varsa ve Georgia Tech'e veya ABD'deki diğer en iyi mühendislik okullarından birine girmeye kararlıysanız, size rehberlik edebilecek bir kabul danışmanıyla çalışmayı deneyebilirsiniz.


cevap 2:

Kabul sürecine dönüp baktığımda, sanırım kafamın üzerinden geçen bir şey, büyük plan için başvurduğum şeydi. Sonsuz fırsatlarla harika bir üniversiteye başvuruyorsunuz! Georgia Tech, başarılı olmak için bu fırsatların çoğunu kullanmak isteyen öğrenciler arıyor. Yıldız akademisyenlerinizin dışında (ki bana inanıyorum, kabul istatistiklerimizi gördüm ve başvuru sahiplerimizin çoğu en üst düzey öğrencilerden geliyor), kendinizi nasıl ayırt ediyorsunuz? Notları almak bir şeydir, ancak tüm başvuru havuzu notları aldığında, kim oturur? Mükemmel SAT puanlarına sahip öğrencilerden daha düşük test puanlarına sahip (puanlarınızın hiç düşük olduğunu söylemiyorlar, harikalar!) Çok sayıda öğrenci var. Bütünsel İnceleme Süreci hakkında kabulün web sitesine göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederim:

Bütünsel İnceleme | admission.gatech.edu | Georgia Teknoloji Enstitüsü | Atlanta, GA

. Ana hedefiniz, yalnızca bir öğrenci olarak değil, başvurunuzda gerçekte kim olduğunuzu temsil etmektir. Neden burada Georgia Tech'te geliştin? Topluluğa ne katkıda bulunabilirsiniz? Bağlılığınız, öz motivasyonunuz, inisiyatifiniz var mı? Başvurunuzu okuyan bir kişi tüm bunları görebilir ve sizi orada öğrenci olarak görebilir mi?

Kabul sürecinde bol şanslar!


cevap 3:

"Teknolojiye girme şansım nedir?" Kabul edilmek için çok fazla değişken ve birden fazla yol var. Heck, beni kabul ettiler. Lise öğretmenlerimin çoğu öğrendiklerinde biraz şok yaşadılar.

Kendinize sormanız gereken soru, 'Teknolojiden kurtulabilir miyim?'. Bir lisans derecesi için en az 5 yıl planlamanız gerekecek. Eğri üzerinden derecelendirilmeyi başarabilir misin? Ve eğriyi ayarlayacağınızı veya kıracağınızı düşünüyorsanız… tekrar tahmin edin. Tek başına iyi notlarla Tech'ten asla kurtulamayacaksınız ve hayatta kalmayı öğrenmek sınıfta öğretilmiyor. Söz, çalışmalarınızı dengelemek ve akıl sağlığınızı korumak için sosyal gruplara ve kuruluşlara dahil olmaktır. Ben böyle hayatta kaldım.

Hangi yolu seçerseniz seçin bol şans.


cevap 4:

A2A. Uluslararası öğrenci olmak işleri zorlaştırıyor. Kabul almamama rağmen iyi bir şansın var gibi görünüyor.

Not ortalamanıza göre, okullarınızdaki sıralamanızı öğrenmek isteyebilirsiniz (örneğin en iyi% 5). Eyaletlerdeki en iyi okullardan herhangi birinin harika test puanlarına ve notlara sahip olması temel seviyedir. Bunlara sahip olduğunuzda, ders dışı etkinliklerinize ve bunları nasıl sunduğunuza gelir. Madalya kazanan bir spor takımının kaptanı olmanız çok güzel. Orada yaptıklarınıza ve bu deneyimden kazandığınız liderlik becerilerine dair kompozisyon cevaplarınıza odaklanmak isteyebilirsiniz. Tüm bunlarda, bir şeyin parçası olmak, çok fazla katkıda bulunduğunuz anlamına gelmez. Neye katkıda bulunduğunuz hakkında konuşun. Deneyimden ne kazandığınız hakkında konuşun. Onun hakkında nasıl konuştuğunuz konusunda her şey olumlu olmalıdır.

Bu yardımcı olur umarım.


cevap 5:

Buradaki diğer cevaplar harika ve burada kimsenin ele almadığı bir şeyi ekleyeceğim ...

İçeri girmezseniz kendinizi öldürmeyin. Kelimenin tam anlamıyla kendinizi öldürmeyin, yani intihar etmeyin.

Georgia Tech mezunu arkadaşım olan ve bana Georgia Tech'e giremediği için intihar eden arkadaşının hikayesini anlatan bir arkadaşım var. Arkadaşı Endonezya'dan potansiyel bir uluslararası öğrenciydi.

Georgia Tech buna değmez ve dürüst olmak gerekirse, her şeyi tekrar yapabilseydim, Georgia Tech'te zamanımı boşa harcamak yerine bir Community College'a veya yerel bir üniversiteye giderdim. Neden? Birkaç intihar hikayesi duyarsanız ve sonra arkadaşlarınızdan biri de kısmen Georgia Tech nedeniyle intihar ederse, iki kez düşünmenize ve tüm bunlara değip değmeyeceğini merak etmenize neden olur.

Hiçbir şey hayatınızdan daha önemli değildir ve hiçbir okul diploması ve ölüleri geri getirmeyin.


cevap 6:

Şansınız yüksek. İyi puanlarınız var ve not ortalamanız yüksek ve GA'da ikamet ediyorsunuz. Georgia Tech olarak başarılı olmak istiyorsanız, özellikle teknik bir alanla ilgileniyorsanız, sıkı çalışmaya hazır olun.


cevap 7:

Binbaşıya bağlı. Georgia Tech'teki ilgi alanınızda kimler var. Yardım edebilirler. Ama önce bir ana dal seçer, sonra sundukları kurslara göre en iyi on koleji bulur ve hepsine başvururdum.

Bir süre önce Ga. Tech'e başvurmuştum çünkü almak istediğim birçok mühendislik laboratuvarı dersi vardı.

İyi şanslar Brooke.


cevap 8:

İyi olacaksın. Ders dışı başarılarınız, tatmin edici akademik performansınızı vurgular. Bu, GA ikametgahınızla birleştiğinde, sizi kabul eden kişiler için kolay bir seçim haline getirir.


cevap 9:

Kabul edilenler için medyan puanları olan temel istatistikler çevrimiçi olarak açıklanmaktadır. Herhangi bir ek bilgi olmadan, bu halka açık bağlantıdan bir fikir örneği alırsınız:

https://www.gatech.edu/sites/default/files/documents/georgia-tech-freshman-profile-2018.pdf