çete canavarları nasıl nakavt edilir


cevap 1:

Kısacası hayır.

Tam tersine nakavtlar hiç acıtmaz. Bunu anlamak için önce acıyı anlayalım.

Ağrı, vücudunuz belirli bir eşiğin ötesinde başka bir hisle karşılaştığında ortaya çıkan fiziksel bir histir. Daha iyi bir ilişki kurmak için örnek olarak değinelim. Bir masaj sırasında vücudunuza nazikçe bastıran biri, beyninizin sizin için sağlıklı olduğunu düşündüğü şeyin üst eşiğinde olduğu için oldukça zevkli hissediyor. Bir yumrukta olduğu gibi çok zorsa, beyniniz bunu sizin için sağlıksız bulur ve vurulmaya başladığınız belirli bölgedeki motor sinirlere bir mesaj gönderir, böylece neyi denemeyesiniz? sadece birkaç dakika önce ya da bu durumda kendinizi daha iyi savunmak için yapıyordunuz. Esasen acı, beynin bir oyunudur ve yalnızca zihinde var olur. Acı kişi tarafından bilinçli olarak veya hatta bir adrenalin patlaması durumunda olduğu gibi bilinçaltında kolaylıkla göz ardı edilebilir.

Şimdi, nakavtların zarar verip vermediğine bakalım. Beynin kendisi, kafatasının içinde kafa sıvısı adı verilen bir sıvı içinde asılıdır. Şimdi, su dolu bir küvetin içine bir top yerleştirirseniz ve küveti etrafına iterseniz, topun küvetin ters yönünde duvarlara çarpana kadar hareket ettiğini fark edeceksiniz. Birinin yüzüne de vurulduğunda tam olarak böyle olur. Bir kişi yumruklandığında, beyin kafatasının içinde hareket eder ve kafatasına gerçekten sert bir şekilde çarpıp sıçrayıp, yumruğun arkasındaki tüm enerji tükenmesin diye aynı şeyi başka bir tarafta tekrar eder. Bütün bunlar bir saniyenin altında bir sürede gerçekleşir. Tüm bu zıplama beyni bir şok durumuna gönderir ve beyin, kişiye daha fazla zarar gelmesini önlemek için vücuda hemen uyumasını söyler. Esas itibarıyla nakavt bu şekilde gerçekleşir. Beyin, vücudun uyumasına ve kendini toparlamasına izin vermek için kapanır.

Şimdi, beyin ile ağrının nasıl işlendiği arasındaki ilişkiyi bağlayabilirseniz, acının kendisinin beynin aktif olmasını gerektirdiğini anlayacaksınız. Beynin temelde uyuduğu bir nakavtta olanın tam tersi budur. Dolayısıyla nakavt en ufak bir zarar vermez. Kişisel deneyimlerime göre, nakavtların, yukarıdan size bakan birkaç yüzle başka bir yerde uyanana kadar her şeyi kararttığını söyleyebilirim. Bazı insanlar uyandıktan sonra kötü bir baş ağrısı bırakan nakavtlardan bahseder, ancak bu esasen yumruktan sonra düşmenin bir etkisidir, yumruğun kendisidir.

Çoğu zaman, bir kişi nakavt edildiğinde, önce sert zemine düşerler ve bu acıya ve nakavt süresinin uzamasına neden olur. Ağrının kendisi, düşüş sırasında beynin içinde oluşan bir sarsıntıdan kaynaklanmaktadır. Genel olarak, normal bir yumruk, bir kişiyi en fazla iki ila on beş saniyelik bir süre boyunca yere serer ve hafif düşmesi koşuluyla içinde belli bir baş dönmesi kalır. Bunu doğrulayabilirim çünkü iki kez bayıldım ve başım ağrımadan uyandım çünkü her iki seferde de baş teçhizatı takıyordum.

Şimdi, çoğu insan nakavtlardan bahsettiğinde, otomatik olarak kafaya vururlar. Ancak nakavt bir kafaya vurmak zorunda değildir. Bu onu çıkarmanın en kolay yolu. Nakavt, temelde rakibin kavgaya devam edememesine neden olan herhangi bir vuruştur. Bu bağlamda, uyluğun düşük vuruşlarla burkulması da nakavt olarak kabul edilir. Birini tekmelemek ve kaburga kemiğini veya köprücük kemiğini kırmak da öyle. Karaciğer, solar pleksus veya testis gibi organlara saldırmak da arkalarında yeterli kuvvet bulunan nakavt olarak sayılır, ancak çoğu kuruluşta buna izin verilmemektedir. Şimdi, bunlar canınızı yakan nakavtlardır. Aslında o kadar acıtıyorlar ki, beyniniz sizi belirli bir kası kullanmaktan alıkoyuyor ya da tüm vücudunuzu kapatıyor ve tonlarca acıyla aceleye getiriyor ve sizi ilk önce iyileşmek için yaptığınız işe ara vermeye zorluyor. Yine de beyniniz o kadar acımasız değil. Taleplerine uyduğunuzda ve vücudunuza gerektiği gibi baktığınız anda sizi ağrı hissinden kurtarmaya başlayacaktır.

Özetlemek gerekirse, kafaya yapılan nakavt darbeleri hiç acıtmaz çünkü ağrı hissetmeniz gereken zamanda uyuyorsunuz. Öte yandan, vücudun başka herhangi bir yerine nakavt darbeleri, hemen durup iyileşmeniz için bir sinyal olarak gerçekten acı veriyor. Dürüst olmak gerekirse, acı olmasaydı, kişi kırık bir ayağın veya çıkık bir kolun etrafında sallanıp daha da fazla zarar verebilirdi. Bu nedenle, daha önce meydana gelen herhangi bir zararı önlemek için acı mevcuttur.

Sabrınız için teşekkürler.


cevap 2:

Nakavt, tipik olarak beynin kafatasının içinde zıplamasından kaynaklanır. Gerçekten çok sert bir vuruş olması gerekmez, ancak beyninizin kafatasının içinde bir sarsıntı ağırlığı gibi titremesi ile sürekli olarak başınızın tüm farklı yönlerde kırılmasına neden olan bir dizi vuruş.

Birine vurmanın ve nakavt elde etmenin en savunmasız noktası çene ve çene bölgesidir. Çoğu boksör ve dövüşçü tarafından genellikle "düğme" olarak adlandırılır. Nedeni basit anatomi: Çene nakavt düğmesidir çünkü yeterince sert vurulduğunda en fazla kafa hareketine neden olan bir kaldıraç noktasıdır. Çeneye iyi bir darbe, bobble-head etkisine, başın / yüzün başka herhangi bir bölgesine yapılan bir darbeden daha fazla neden olur.

İkinci olan kesinlikle başın yan tarafıydı. Bir kez daha anatomiye geliyor. Birini başın yan tarafına vurmak, beyninizi sallayacak yeterli miktarda ani baş hareketine neden olur. Ayrıca, tapınak kafatasınızdaki diğer bölgelere kıyasla çok yumuşaktır, bu nedenle kesinlikle başınızın daha az korumalı bir alanıdır.

Kaynak: - http://www.scifighting.com/2013/10/18/13842/getting-knocked-out-brief-explanation/


cevap 3:

Boksörler antrenman yapar ve ondan öğrenir, tüm boksörler yumruk atmak ve güçlü yumruklar atmak için şartlandırılmıştır!

Bir kavgada, ağır bir çantaya mükemmel bir yumruk atmak oldukça zor olsa da, gerçekten mükemmel bir sağ el veya aparkat yaptığınızı varsayarsak, aşağıdakiler olur

Beynimiz su içeren bir kutuda yüzüyor ve vurulduğunuzda beyniniz kabın duvarlarına çarpıyor, bu da sarsıntı yaşamanıza ve kontrolünüzü kaybetmenize ve düşmenize neden oluyor.

Bu yüzden bunun çoğu zaman acı olmadığını söyleyebilirsin


cevap 4:

Yavaş çekimde çenenizin yan tarafına bir yumruk hayal edin. Temas oluşur oluşmaz başınız dönüyor. Pivot o kadar hızlı gerçekleşir ki, sıvıyla kaplı beyniniz, bükülen kafatası ona çarpana kadar anlık olarak sabit kalır. Bayılmanıza neden olan, kafatası ve beyin arasındaki bu etkidir.


cevap 5:

Bazen omurilik gibi vücut kısımlarına verilen hasar veya beyne şok (bilinç kaybı olarak söylenebilir) gibi şeyler yüzünden ...

Çoğu zaman dövüşçü darbeyle yüzleştiği anda pes etmeye karar verdiği için. Cesaret eksikliği… !!


cevap 6:

Acı yok. Beyninizin aldığı şok nedeniyle. Birkaç saniye yumruklandığını bile bilmeyeceksin.