oyun dev tycoon kaydeder nasıl silinir


cevap 1:

Bu konunun yıldızı - uygun bir şekilde - Game Dev Tycoon.

Greenheart Games :: Korsanlar ...

Geliştiriciler, Greenheart Games, bildikleri en büyük torrent sitesinde kendi oyunlarının "kırılmış" bir kopyasını bilinçli olarak yayınladılar.

… Ama yeni bir oyun mekaniği eklediler.

Sadece korsan versiyonda insanlar siz iflas edene kadar oyunlarınızı korsanlaştıracak. (DÜZENLEME: Oyunun daha sonra Korsanlık ve DRM'yi isteğe bağlı oyun içi mekanikler olarak ekleyecek şekilde güncellendiği söylendi; bunlar piyasaya çıktığında oyunda hiçbir şekilde yoktu.)

Greenheart sadece torrentlerinde çok sayıda indirme görmekle kalmadı, aynı zamanda birçok aptal korsan (muhtemelen çoğunlukla çocuklar) bunun normal bir oyun mekaniği olmadığını fark etmedi, çünkü geliştiriciler kasıtlı olarak mümkün olduğunca normal görünmesini sağladılar ... korsanların nasıl üstesinden gelineceği ve böylece kendilerini açık bir şekilde açığa çıkaran forumlar.

Bağlantılı sayfada birkaç mücevher listelenir:

Bundan kaçınmanın bir yolu var mı? Demek istediğim, DRM'yi veya başka bir şeyi araştırabilir miyim ...

(Game Dev Tycoon DRM içermez.)

Neden korsan olan bu kadar çok insan var? Beni mahvediyor!

Sen de ha?

Oyunun her iki sürümü de Greenheart'a anonim kullanım istatistikleri göndererek oyunlarının ilk 24 saatinde 214 yasal satın alma ve en az 3.104 korsan kopya gördüğünü belirlemelerine izin verdi.

Satın alma işleminin kaydedilmesi nedeniyle tüm yasal kopyaların bilinebileceğini unutmayın… ancak bazı oyuncuların oyun sırasında güvenlik duvarı açık olabilir veya İnternet bağlantısı olmayabilir ve bu nedenle yasa dışı sürümler tespit edilemeyebilir.

Bu nedenle, ilk 24 saat içinde oynayanların en az% 93,6'sı yasadışı kopyalarla oynuyorlardı. Gerçek korsan kopya sayısı kolaylıkla çok daha yüksek olabilir.

Greenheart Games, oyun endüstrisi, korsanlık ve DRM kavramına ilişkin duruşları hakkında birkaç noktaya değindi:

  • Para kazandırmayan oyunların devamı olmaz. Bir oyun çalarsanız kendinizi bir seriden mahrum bırakabilirsiniz.
  • DRM'nin uygulanması pahalıdır. Yasal müşteriler için gerekli değildir ve korsanları durdurmaz. Herhangi bir şey varsa, yasal kopyaları yasa dışı olanlardan daha kolay hale getirerek korsanlığı teşvik eder. Şirketleri DRM'yi kullanmayı bırakmaya zorlamak istiyorsanız, yalnızca DRM'siz oyunlar satın alın.
  • Oyun endüstrisinin ücretsiz nakit kapma ve dolandırıcılıklarla (daha da fazla) boğulmasını istemiyorsanız, yalnızca isteseler bile bu saçmalığı yapamayacak bağımsız geliştiricileri destekleyin.

cevap 2:

Birkaçını okudum ama şimdiye kadarki favorim Spyro: Year of the Dragon olmalı.

Orijinal PS1 sürümünden bahsettiğimi unutmayın - görünüşe göre, yeniden düzenlenmiş PS4 sürümü için geçerli değil.

Her neyse, piyasaya sürüldüğünde, bu oyunun sahip olduğu şey, birkaç farklı korsanlıkla mücadele koruma katmanıydı (kopya korumasının çatlak koruması ile tamamlanması gibi). Tabii ki, çatlak korumasını tetiklemeden kopya korumasından kurtulamamak, oyunun misilleme yapmasına neden olan uygunsuz bir kırılmaya yol açacak ve korsanları daha fazla denemek ve geciktirmek, oyunun misillemesinin de hemen gerçekleşmemesi sağlandı. Diğer bir deyişle? Çatlak işe yaramış gibi göstererek korsanlara yanlış bir başlangıç ​​yapın, sadece geri dönüp işe yaramadığını ortaya çıkarın. Nihayetinde işlevsel bir çatlak ortaya çıksa da, oyunun korsanlıkla mücadele korumasının iç işleyişi bubi tuzağına düştüğü ve bu nedenle kırılmaları zor ve zaman alıcı hale getirdiği için iki aydan fazla sürdü.

Yani nasıl çalıştığına başlamak için… Yeni bir dosya başlatıyorsunuz ve oyun normal çalışıyor gibi görünüyor. Ancak, Sunrise Spring'de Zoe'ye vardığınızda, dördüncü duvarı yıkmaya ve korsan kopyanın gerçek doğasını ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Uğursuz geliyor, değil mi?

Bundan sonra oyun normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor… bir süre daha. Ardından, korsanlıkla mücadele yükünü yavaşça dağıtmaya başlar. Rastgele ortaya çıkan çok çeşitli yan etkiler var ve birkaçından bahsedeceğim:

  • Duraklatma yeteneğini kaybetmek
  • Toplanan yumurtalar sıfırlanıyor
  • Sparx, yeşil dışındaki renkleri elde edemiyor ve Spyro'yu en fazla iki vuruşla sınırlıyor
  • Kullanıcı arayüzü birden çok dil arasında rastgele geçiş yapar (bir PAL kopyasında)
  • Son patron dövüşünün ortasında atılmak ve ardından silinen verileri kaydetmek
  • Para çantaları, alman gereken tüm mücevherleri sana geri ödemiyor
  • Bazı mücevherler toplanamaz hale geliyor

Uzun lafın kısası, oyunu iğrenç hale getiriyor ve% 100 tamamlanmayı imkansız hale getiriyor (aslında, son patronun yenilmez olması nedeniyle oyunu hiç yenemezsiniz bile). Birisi oyunu korsan bir kopya üzerinde tamamlamaya bile çalıştı (aşağıdaki video 8 saatten uzun ancak açıklamada uygunsuz şekilde korsan bir kopya oynatıldığında ne olduğunu gösteren birçok zaman damgası var):

Bununla ilgili her şeyi buradan da okuyabilirsiniz:

Gamasutra - Korsanları Koyda Tutmak

cevap 3:

Oldukça fazla var! Geliştiricilerin korsan oyuncularla uğraşmak için güzel bir mizah anlayışı var. Burda biraz var:

Kuantum kırılması

Buradaki geliştiriciler, insanların oyunlarını kandırmasını pek umursamadı. Aslında üzerinde kafatası ve çapraz kemikler bulunan bir göz bandı eklediler. Oldukça komik görünüyor, ama oyunu satın almayı tercih ederim.

Batman Arkham Asylum

Bu oyunda oynamak imkansız olurdu. Çünkü oyun korsanlık yaptığınızı algıladığında kilit bir özellik (planör) devre dışı bırakılır. Oyunun gitmenizi istediği bazı yerlere ulaşmak için kayma özelliğine ihtiyacınız var. Yani, zor şanstı.

C&C Kırmızı uyarısı 2

Hala bu sorunu yaşadığımı hatırlıyorum (çocukken biraz korsanlık yapmış olabilirim) Ea biraz sonra kodlamaya karar verdi, eğer oyunu kandırırsan, 30 saniyelik bir oyundan sonra tüm üssün kendini yok edecekti. Bu şekilde oyunu oynamak imkansızdı.

Aynanın kenarı

Mirror's Edge ayrıca korsanları kızdırmak için oldukça sinir bozucu bir yola sahipti. Oyun tamamen parkurla ilgili. Ve bir yerden başka bir yere atlamalısın, duvarlarda yürümelisin vs. Bu yüzden, geliştiriciler, sen bir sümüklüböcekten bile kaçmayana kadar karakterinin daha yavaş, daha yavaş ve daha yavaş yürümesini sağlayacak özelliği eklemeye karar verdi. Bu, oyunu oynanamaz hale getirdi.

Mansiyon ödülü: Crysis savaş başlığı. Korsan versiyon, mermi yerine tavukları vurmanızı sağladı. Aslında oldukça komik.

Düzenleme: Vay canına! Olumlu oylar için çok teşekkür ederim çocuklar. Eğer ilgilenirsen. Ayrıca bir blogumuz var ve her hafta üzerine yazı yazıyoruz. Her şey oyun endüstrisi ile ilgili. Ve bu ilginizi çekerse, sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız! Blogumuz şu adreste bulunur:

Blog l Dfusing

Düzenlemeyi düzenle: Bunun crackli oyunlarına asla olmadığını söyleyen bazı yorumlar aldım. Lütfen çatlakları yapan kişilerin de bu kodu atlayabileceğini unutmayın. Ancak onlar / kullanıcıların başına gelene kadar kodun var olduğunu her zaman bilmezler. Yani sorun çözülebilir, ancak her zaman ilk başta tespit edilemiyor.


cevap 4:

Bunların hepsi Commodore Amiga'dan geliyor:

Mega-Lo-Mani

Kopyalandığını tespit ederse, bir kafatası ve kemiklerin logosu çıkar, "Korsan!" ve defalarca gülme örneği oynayın.

Uyurgezer

Bir kopya tespit edilirse, seviyeyi tamamlamak için çok önemli olan bir namlu eksik olacaktır.

Nitro

Kötü bir şekilde çatlamış ve 1. seviyeden sonra arabanız sürekli buz üzerindeymiş gibi davranacak ve her yerde kaymaya devam edecektir.

F-29 Retaliator

Yaklaşık 5 dakika oynamanıza izin verir ve ardından ekranda “YASADIŞI KOPYA” görünür ve uçağınız gökyüzünden düşer.

Kanca

Bir kopya tespit edildiğinde, oyunu tamamlamak için gerekli olan 3 kakao kupasını oyundan çıkarırdı.


cevap 5:

Gördüğüm en zekice (ve en basit) yollardan biri The Elder Scrolls: Arena idi.

(hayır, bu oyunda esaret teçhizatı giyen yarı çıplak bebekler yok)

Tüm Elder Scrolls oyunlarında olduğu gibi bir mahkum olarak başlıyorsunuz. Bunda bir yeraltı hücresinde yalnızsınız ve garip bir hayalet kadın size neden özel olduğunuzu söyler ve dışarı çıkmanıza yardımcı olur. Şimdi bir sürü çıkmaz, goblin ve sıçanların olduğu bir dizi tünele giriyorsunuz. Kendinizi iyileştirmenin tek yolu duvarların köşelerinden birinde uyumaktır ve o zaman bile uykunuzda saldırıya uğrayabilir ve ölebilirsin. Bu, gülünç derecede sert olmasıyla ünlüdür.

Nihayet tünelin sonuna vardığınızda (muhtemelen 4-5 kez öldükten sonra) dışarı çıkmak için bir portal vardır.

Portala girmek için rastgele bir oyun içi öğenin maliyetini soran bir soruyu yanıtlamanız gerekir. Bu maliyeti elde etmek için kılavuzu açmanız (bunları hatırlıyor musunuz?) Ve yanında listelenen maliyetle doğru öğeyi bulmanız gerekir. Yanlış anlayın ve farklı bir öğe hakkında yanıtlamak için yalnızca bir şansınız daha olacak, aksi takdirde oyun kapanacaktır. Bu, korsanlık yaptıysanız (ve korsan sağlayıcınız çok büyük kılavuzun fotokopili bir versiyonunu içermediyse), açamayacağınız bir portala ulaşmak için 30-60 dakikanızı boşa harcadığınız anlamına gelir.

Diyelim ki gerçekten akıllısınız ve fiyatı tahmin etmeyi başarıyorsunuz, oyun boyunca kılavuzdan bir fiyat girmeniz gereken buna benzer birçok nokta var.


cevap 6:

Aklıma gelen bunun en iyi örneği:

Ciddi Sam 3: BFE

Görünüşe göre, eğer biri oyunun korsan bir kopyasını oynuyorsa, oyun her iki koluna da bağlı bir çift zincir silah bulunan ve İnanılmaz derecede Hızlı hareket eden dev pembe bir akrep doğurur! ve en iyi yanı Yenilmez olmasıdır. Aynı zamanda Scorpion DRM olarak da anılır.

Bu adam, oyuncu ilk silahları aldığında ilk seviyede görünür.

Bununla ilk karşılaştığım zamanı hala hatırlıyorum, tüm av tüfeğimi ve roketleri boşalttım ve yine de bu adam ölmeyi reddetti. Daha sonra ilerlemek için konsolun "tümünü öldür" komutunu kullanmaya başvurmak zorunda kaldım.

Başarım kısa sürdü, çünkü daha sonra kameram gökyüzüne yapışmıştı ve kopyanın paramparça olduğunu ya da sadece bunun kopya korumasının en iyisi olduğunu öğrenmek için bir şey olduğunu düşündüm.

İnternette bunu atlatmak için sayısız gönderi aradıktan sonra, aldığım şeylerin çoğu "Lanet oyunu satın al" veya "korsan pisliği" veya "siktir git" yanıtları oldu.

Sonunda bu oyunda Steamworks DRM olduğu için kendi kendime düşündüm, peki ya oyunu bilgisayarımdaki steamapps klasörüne yüklersem? Belki bu işe yarar?

Ve Voila .. Oyun kandırıldı ve daha sonra bitirdim.

Şahsen korsan oyunlarına inanmıyorum. 100'den fazla kişiden oluşan bir ekip fazla mesai yapıyor ve enerjilerini böylesine destansı ve sert bir oyun yaratmaya adıyor.

Sadece o sırada öğrenci olduğum için korsan oldum.

DRM'nin hareket halindeki bir videosu.


cevap 7:

Ciddi Sam 3 yaptı. Oyunu kandırdıysanız, Akrep denen bu düşman peşinize düşüyor ve kollarında makineli tüfek var, inanılmaz derecede hızlı hareket ediyor ve yenilmez. Bu, bir sürü korsanı kızdırmış olmalı ama en azından onlara oyunlarda korsanlık yapmamalarını öğretti.

Mirror's Edge yaptı. Uzun atlayışlara ulaştığınızda oyun otomatik olarak yavaşlar ve sizi kasıtlı olarak yapmanıza engel olur.

Batman Arkham Asylum. Uçuş özelliği devre dışı bırakıldı, bu nedenle oyunda uçuş gerektiren bazı yerlere gidemediniz.

Stanley Parable. Korsanlıktan çok hile yapmak içindi. Haritadan çıkarsanız, anlatıcı dördüncü duvarı kırar ve size bazı sorulara cevap vermeye başlar. Ne olduğunu ve tam olarak ne sorduğunu hatırlayamıyorum.

Bir diğeri Freddy'de Beş Gece. Eğer oyunu kandırdıysanız, oyunda hiçbir şey olmaz, ancak oyundan çıkmaya çalışırsanız, Freddy 1, 2 ve 4'te ve Springtrap'tan 3'te bir atlama korkusu yaşarsınız, ancak Sister Location'ı bilmiyorum.


cevap 8:

Earthbound, yerleşik bir çok korsan koruma katmanına sahiptir. Oyunun birkaç bölümü boyunca, bunun resmi bir SNES kartuşunda olup olmadığını ve ABD bölgesi sisteminde oynanıp oynanmadığını kontrol eder. İlk kontrol bölge kilitleme içindir ve başarısız olduğunda bir hata mesajı gösterir ("Bu oyun paketi, Süper Famicom veya Süper NES sisteminiz için tasarlanmamıştır."). Ardından, kartuşta 8 kB SRAM (kaydedilmiş oyunlar için kartuşta yer) olup olmadığını kontrol eder. Bu adımların her ikisi de oyunun kodunun birkaç baytı değiştirilerek atlanabilir, böylece sonraki katman bu iki adımdan herhangi birinin atlanıp atlanmadığını görmek için TEKRAR kontrol eder. Öyleyse, dünyanın her yerine çok sayıda rastgele düşman yerleştirilir ve bu da oyunu çok zor ve daha az eğlenceli hale getirir. Ancak, oyuncu oynamaya devam edebilir ve burası son adımın devreye girdiği yerdir. Oyun, diğer tüm katmanların yenilip yenilmediğini kontrol eder ve öyleyse, en sonunda, son patron dövüşünden hemen önce donar, hepsini siler. oyunlarınızı kaydeder ve sistemi sıfırlar. Ciddi önlemler hakkında konuşun!


cevap 9:

Oyun ücretli ise, yaratıcısı / sanal mağaza onu korsanlığa karşı korumaya çalışacaktır. Hiç açılmayan oyunlar var, "Bu sürüm korsan, lütfen oyunu satın alın" diyen, oyunu oynanamaz hale getiren (Spyro 3 gibi) veya hatta belirli bir ilerleme kaydettikten sonra verilerinizi silin (Kirby's Dream Course ve Spyro 3)! Ancak, tüm oyunlar kırılabilir (bir oyunu yasal olarak tanıdığı noktaya kadar korsan / bir oyun için onu bir noktaya kadar oynamanıza izin veren bir yetkilendirme sunucusu yapma). Bu güvenlik önlemleri korsanlık sürecini uzatır. Bazı oyunlar çok hızlı kırılıyor (Just Cause 4, yayınlandıktan sonraki gün), bazı oyunların kırılması çok uzun sürüyor (Assassin's Creed Origins, 99 gün). Tüm oyunlar kırılabilir. Oyunu oynanamaz hale getiren, toplanan yumurtaları di ortaya çıkaran (oyunun ana görevlerinden biri), kontrolleri sarsıcı hale getiren ve hatta sizi oyunun başlangıcına gönderen ve yendikten sonra kurtaran Spyro 3 bile son patron. Bu bir süre fark edilmedi çünkü oyunda birkaç aşamayı bitirmeden önce bu etkiler görülmezdi.

Yine, tüm oyunlar kırılabilir.


cevap 10:

Sevgili Quoran

Fade sistemi burada yok mu? Şok oldum!

Fade başlangıçta orijinal Operation: Flashpoint için geliştirildi (Şimdi ARMA: Cold War Assault olarak yeniden adlandırıldı) ve tüm ARMA serilerinin yanı sıra Take on Helicopters ve Overlord adlı birkaç diğer oyun için sürekli kullanımda.

Başlangıçta, meşru disk kopyalarında kasıtlı hataların bulunduğu bir sistem kullanıyordu, yürütülebilir dosya çalıştırıldığında, kopyalanmış bir disk olduğu anlamına gelen hiçbiri yoksa bu hataları aradı. (Çünkü bu hatalar kopyalandığında giderilir). Bu hatalar mevcut değilse, oyunun solma sistemi etkinleştirildi. Fade'in nasıl çalıştığı nedeniyle, oyununuzu başarıyla kırıp kırmadığınızı söylemek neredeyse imkansız.

İlk başta hiçbir şey olmaz, oyun oynanırdı. Ancak kısa süre sonra, doğruluğun azaltılması, çevrilmiş kontroller, rastgele görünen rastgele hatalı anlar gibi küçük şeylerin ters gitmesine başlayacaksınız, sonunda oyununuz oynanamaz hale gelecektir. ARMA 2'de eğer onu dışarı çıkardığınızda bir kuşa dönüşürsünüz ve "İyi kuşlar bu oyundan kaçmaz, suçlayacak yalnızca kendinizsiniz" mesajı alırsınız.

Şimdi çoğunlukla dijital kopyalar dağıtılırken nasıl çalıştığını bilmiyorum, ancak bu hala gördüğüm en havalı kopya koruma sistemlerinden biri ve bildirildiğine göre hala verimli bir şekilde kırılmadı.

İmza, Zeeboom


cevap 11:

Serious Sam 3'te hatırladığım kadarıyla akrep adında bir düşman var

Bu düşmanın gerçekten normal kopyalarda görünüp görünmediğinden yüzde yüz emin değilim, ancak kesinlikle oyunun korsan sürümlerinde göründü. Bakın, oyun orijinal bir kopya olup olmadığını anlayabiliyor. Oyuncunun oyunu kandırdığını anlarsa, bu düşman bir noktada ortaya çıkar ve öldürmek imkansızdır. İnanılmaz derecede hızlı hareket ediyor (bu onu daha da korkunç gösteriyor) ve muhtemelen sınırsız miktarda HP'ye sahip. Devs burada gerçekten iyi bir iş çıkardı ve bu bir Serious Sam oyunu olduğu için uyuyor.