fortnite, nasıl yararlanılacağını ve daha iyi başlayacağını kavga eder


cevap 1:

Fortnite, bağımlılık yaratan bir oyun, iyi tasarlanmış bir dünya ve başka hiçbir Battle Royale oyununun sunması gerekmeyen benzersiz bir deneyim sunan nadir oyunlardan biridir. Genellikle gerçek bir kültürel fenomen olarak kabul edilir ve son birkaç aydır hızla artan bir sayı olan 125 milyon oyuncudan oluşan bir oyuncu tabanına sahiptir. Tüm bunlara rağmen oyunun her oyuncunun gözünde farklılık gösteren birkaç kusuru var ve düzeltilmezse oyuncu tabanının hızla azalmasına neden olacak.

Ancak insanlar oyunun ölüyor dediklerinde, oyuncu tabanını birkaç ay içinde hızla kaybeden diğer oyunlar gibi değil, oyunun gerileyen bir durumda olduğunu kastediyorlar.

Reddit, Discord ve hatta Quora gibi forumlara bakarsanız, oyunu çeşitli nedenlerle eleştiren birden fazla konu göreceksiniz. İşte oyunun kusurlarını ve insanların oyunu neden sevmediğini açıklayan bazı nedenler özetlenmiştir.

Lütfen bana çok yardımcı olacağından, yapmam gereken herhangi bir öneri veya değişiklik ile kendi görüşlerinizi yorumlarda bırakın.

Toksik Fanbase

Herkes, oyunun herhangi bir oyundaki en zehirli hayran kitlesine sahip olduğu konusunda hemfikirdir. Rastgele oyuncularla bir maça düşmek benim amacımı kanıtlayacaktır. Dünyanın en popüler oyunu olması aynı zamanda trollerden ve bilgisayar korsanlarından adil bir pay alacağı anlamına geliyor. Bencil flamalar, olgunlaşmamış gençler ve oyunu başkaları için mahveden aptal yetişkinlerden etkilenen can sıkıcı küçük çocukları kendine çeken, medya aracılığıyla dünyaya aşırı maruz kaldı. YouTube gibi platformlarda büyük miktarda Fortnite tıklama yeminden bahsetmiyorum bile. Elbette, oyuncu tabanının çoğunluğu normal insanlardan oluşuyor, ancak oyunu oynadıysanız, bununla karşılaştığınıza neredeyse hiç şüphe yok. Rainbow Six Seige ve CSGO gibi oyunlar, toksisite payına sahiptir, çocuk dostu olmakla övünen bir oyun, bu kadar kötü bir topluluğa sahip olmamalıdır.

Silah Çiçeği

Fortnite, oyuncunun silahından gelen atışların, oyuncunun nişangahı doğrudan vuruş kutusuna yerleştirilse bile düşman oyuncuyu kaçırma şansına sahip olduğu çiçek açma konseptini sunar. Bu, en sert oyuncuların bile, gerekli becerilere sahip olmalarına rağmen, tamamen şans nedeniyle silahlı çatışmaları kaybetmelerine neden olur. Aynı şekilde, amacı ve becerisi olmayan herhangi bir düğme ezici, gösterişli oyuncuları yenebilir. Bunun gerçekçi bir mekanik olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak bu omzun üzerinden roketatarlar ile pratik olarak ters atlayabilen ve kafasına bir keskin nişancı mermisi alıp tam hızda koşmaya devam edebilen insanlarla bir oyunda, nokta işe yaramaz.

Beceri Açığı

Destiny 2 ve Call of Duty gibi diğer oyunların aksine Fortnite, benzer beceri seviyesindeki oyuncuların birbirlerine karşı oynamasına izin vermek için uygulanan bir sistem olan Beceri Tabanlı Eşleştirme'ye sahip değil. Bununla birlikte, Fortnite'de, tüm yetenek türlerinden oyuncular kafa kafaya veriliyor ve bu da ilk kez oynayan oyuncuların oyunun gazileri tarafından yıkılmasına neden oluyor. Fortnite, oyuncunun ne kadar süredir oynadığından ve oyuncunun maç sonuçlarının ne kadar iyi olduğundan etkilenen bir XP sistemine sahiptir. Bu, oyun geliştiricileri tarafından, daha yüksek XP'ye sahip oyuncuların birbirlerine karşı oynadığı beceriye dayalı eşleştirmeyi tanıtmak için kolayca kullanılabilir.

Teşvik Eksikliği ve Başarılar

Oyun, özellikle daha az tecrübeli oyuncular için zor olabilir. Oyunun amacı hayatta kalmak ve lobide başlayan yüz oyuncunun arasından kalan son oyuncu olmaktır. Bir zafere ulaştıktan sonra oyun, kötü şöhretli 'Victory Royale' işaretiyle tek bir ekran görüntüler ve işte bu kadar. Oyuncunun aldığı tek şey, XP'de küçük bir artış. Popülerliğin artması nedeniyle bu oyunun ne kadar zorlu hale geldiği göz önüne alındığında, ödül, küçük bir seviye artışı ve profilinizin istatistikleri için bir +1'den başka bir şey değildir. Haftalık zorluklar, önceki haftanın zorluklarından hiçbir heyecan veya sapma sağlamayan monoton zorluklardan oluşur. Genellikle '(konum) konumunda (x) düşman öldür' veya '(x) ile (y) arasında ara' veya '(konum) içinde sandıkları ara. Bu da oyuncuya bir XP artışı sağlar ve başka bir şey değildir.

Yakın Çeyrek Görevlerinde Beceri Gereksinimleri

Fortnite oynayan veya oynayan herkes, oyunun ilk üç ila dört sezonda yaşadığı hüküm süren av tüfeği metasının farkında olacak,

Oyundaki pompalı tüfekler çoğunlukla işe yaramaz ve genellikle yakın dövüşlerde diğer silah türleri tarafından daha iyi oynanır. Her silah, belirli bir silahlı çatışmada daha üstün olacak şekilde tasarlanmalıdır (yani, Otomatik Tüfekler orta menzilli savaşta SMG'lerden daha iyidir). Birkaç güçlü SMG türü nedeniyle, bir SMG veya bir av tüfeği arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda genellikle tercih edilen seçenektir. Daha uzun bir menzilde, SMG'ler kazanmalıdır, ancak bir nokta mesafeli menzilde, av tüfeği açıkça üstün olmalıdır. Maalesef durum bu değil. Av tüfeği, birkaç ay önce önemli ölçüde zayıfladı ve o zamandan beri iyileşmedi. Tutarsız hasardan muzdaripler, bir oyuncunun bir oyuncuya vurabildiği, 7 hasar verebildiği ve muhalefetin de aynı şeyi yaparak karakterinizi tek bir vuruşta öldürdüğü senaryolara yol açarlar. SMG'lerin çok az düşüşü ve tutarlı hasarı vardır, bu da onları her zaman daha iyi bir seçenek haline getirir.

Risk-Ödül Sistemi

Revolver ve Crossbow gibi beceriye dayalı silahlar, popüler yayıncılar ve bunları en iyi şekilde kullanan silahlar nedeniyle tonozlanır ve oyuncu tabanının şikayet etmesine neden olur. Bu, oyuncu daha az tutarlı ve daha zor silah kullandığında yüksek bir ödül (yani daha fazla hasar) sağladığı her türlü risk-ödül sistemini ortadan kaldırır.

İyileştirme

Küçük Kalkanlar veya Mini Kalkanlar, haritadaki hemen hemen her ölü vücutta veya her sandıkta görünür. Bu, neredeyse her oyuncunun emrinde bir kalkanı olmasını sağlar. Şu senaryoyu hayal edin: Bir keskin nişancı ile başka bir oyuncuya vuruyorsunuz, 100 kalkanı ve sağlıklarının bir kısmını kaldırıyorsunuz. Bu zayıflamış oyuncuya yaklaşıp işini bitirmeyi planlıyorsunuz.

Neredeyse her oyuncunun bu kalkanlara sahip olması, vurulduktan sonra fazladan kalkanı tokatlayıp silahlı çatışmaya girerek daha önce vurduğunuz çulluğu işe yaramaz hale getirmesini sağlar. Kalkanlar daha az yere düşmeli ve bu tür senaryoların sık sık meydana gelmemesi için bunu yapmalıdır.

Yine, yorumlarda iyileştirme veya değişiklik önerileri bırakın. Bunun tartışmalı bir konu olduğunu ve her oyuncunun gözünde farklı olacağını düşünüyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler.


cevap 2:
 1. Tetikleyici metayı püskürtün / tutun. LMG, minigun vb. Gibi yarım düzine 'sprey' silahın piyasaya sürülmesi, insanların sağlığınız düşene kadar tetiği 10 yıl boyunca tutmalarına yol açtı. Bu, aynı anda birden fazla kişiyi öldürmeyi, shotgun metasında olduğundan çok daha zor hale getiriyor. Bu benim için özellikle korkunç, çünkü 50-70 ms civarında yüzen bir ping'im var, bu da hızlı ateş eden silahlardan gelen atışların bir duvar ördüğümde düzenli olarak bana çarpacağı anlamına geliyor.
 2. Skinler ne kadar pahalı. Yeni Zelanda'da, düzgün bir cilt 20-30 dolar arasında bir yere mal olabilir. Referans için, buradaki asgari ücret 16.50 dolar ve 2016'da medyan ücret 26.50 dolardı. Ortalama bir insan için, sadece birkaç saatliğine hayran kalacağınız ve ardından sıkılacağınız bir dijital cilt satın almak için kabaca bir saatlik çalışma.
 3. Çift av tüfeğinin çıkarılması. Farkında olmayanlar için, 'çift av tüfeği', envanterinizde genellikle iki pompalı av tüfeği veya bir pompalı av tüfeği ve bir taktik av tüfeği olmak üzere birden fazla av tüfeğinin olacağı bir numaraydı. Önce pompalı tüfekle ateş edersiniz ve tekrar atış yapmayı beklemek yerine, ikinci av tüfeğinize geçer ve her atışta ileri ve geri giderek onu ateşlersiniz. Bu yöntem aslında pompalı tüfeğinizi normalde izin verilenin iki katı hızda ateşlemenize izin verdi. Envanterinizde birden fazla av tüfeği bulundurmanın etkili bir şekilde kullanımının kaldırılması, beşinci sezonda ortaya çıktı; burada, ilk av tüfeğinden geçiş yaptıktan sonra başka bir av tüfeğine ateş etmenizi engelleyen bir gecikme, çift av tüfeğini durdurdu. Bu, çift av tüfeği kullanabilen (benim gibi) en iyi oyuncular ve yapamayan kötü oyuncular arasındaki beceri farkını azalttı.
 4. Düzenleme modunu etkinleştirmek için düzenleme düğmesini basılı tutun. Kısa bir süre için düzenleme düğmesini (PS4 ve B'de daire, sanırım XBOX'ta) basılı tutmak gerçekten yavaşlıyor ve konsol oyuncularının ne kadar hızlı düzenleme yapabileceğini sınırlıyor. Bu, bazı senaryolarda hızlı tempolu bir dövüş / birikimde öldürmeyi başarabilen veya kırabilen bölünmüş anı daha uzun süre beklememiz gerektiği anlamına gelir. Bu aynı zamanda NickEh30 gibi oyuncuların yapabileceği kadar çılgın kurgu oyunları yapamayacağımız anlamına da geliyor. Epic'in bunu kaldırmaya çalıştığını biliyorum, bu yüzden yakında çıkacağını umuyorum.
 5. Oyun bazen ne kadar haksız olabiliyor. Arada sırada eğik düşeceğim, yarım düzine öldürme alacağım ve sonra 75 sağlıkla çıkacağım, 30 malzeme ve 100 metre geride biri patlamaya çalışırken kıçımı tozlu bir boşluğa kadar kovalıyor. bana ateş ediyor ya da bir inşa kavgasına girmek istiyor.
 6. Takım üyeleri tek başlarına. Yeterince burada söylendi.
 7. Bir şekilde üç yapımı aynı anda aşamalı hale getirebilen ve ardından aynı kutuya sıkışmışken beni biçmeye devam eden insanlar. Epic'in yeni yerleştirilmiş yapılarla çarpışan oyuncuların ya bir tarafta ya da diğer tarafta olması için bunu değiştirmesi gerekiyor, hiçbiri hayalet Casper.
 8. Patlamış saldırı tüfeklerinin tutarsızlığı. Bir Famas'ı olan birinin tam ortasına nişan alabilirim ve tek bir atış yapıp sonra rastgele bir şekilde yüzüne bütün bir patlamayı vurabilirim.
 9. Av tüfeğinin tutarsızlığı. Pompalı tüfeklerle, oyunculara 7 hasar veya 130 vurursunuz, çok az tutarlılık vardır.
 10. İki evin tamamını arayabildiğim ve sadece gri tabanca ve bandajlarla çıkabildiğim, diğer zamanlarda ise sadece bir evi arayabiliyorum ve tam kalkan, düzgün bir AR, düzgün bir av tüfeği ve belki de RPG gibi ekstra bir şey bulabiliyorum.
 11. Klavyesi ve faresi olan insanlar bize karşı oynayabilir, denetleyicilerle yalvarır. Fortnite'ın mekaniği, doğal olarak PC ana yarışının araçlarının kullanımına doğru çarpık olduğundan, silahları sizin kadar kolay bir şekilde hedefleyebilen, inşa edebilen, düzenleyebilen ve değiştirebilen birinin kesinlikle hakimiyet kurması oldukça sinir bozucu. Ancak, Epics'in konsolda fare ve klavye kullanımına izin verme kararına saygı duyuyorum çünkü dışarıda engelli insanlar var ve bir denetleyici kullanmak zor.

Tüm söylenenlerle birlikte, Fortnite, özellikle birkaç arkadaşla çok oyunculu atıcılara giriyorsanız, kesinlikle en iyi oyunlardan biridir. Oyuna verilen muazzam yaratıcılık ve çaba, bunun nedenidir ve bence buradaki en popüler oyun olmayı hak ediyor.


cevap 3:

Benim görüşüme göre, topluluk. Youtube'a gidin, oyun bölümüne bakın ve göreceğiniz tek şey çok yüksek kontrastlı küçük resimler ve hepsinde "fortnite" kelimesi var

Demek istediğim şuna bak, güzel değil mi? Ve bu videoların arkasındaki adam, nihai tıklama tuzağı ustası: Ali-A. Videolarında "gizli hazine" başlığı veya bu satırlarda bir şey var, burada sizi videonun tamamını izlemeye zorlayarak bunun doğru olup olmadığını görmeye zorluyor ve her zaman sonunda biraz doğru olan saçmalıklarla dolu bir pot gibi çıkıyor / gerçek ama çoğunlukla cansız. Ama en kötüsü değil. Oh hayır. İşte Ricegum gibi pek çok popüler youtuber'ın izniyle "Seksi modelden çıkarılmış 1 parça kıyafet" 1 öldürme videosu geliyor.

Bu video, "1 öldürme, 1 kıyafet parçasını kim kardashian ile kaldır" başlığıydı, spoiler uyarısının kim kardashian olmadığı, ancak hiç duymadığım rastgele bir kız olduğu ortaya çıktı (bahse girerim buna şaşırmadınız.). Aynı zamanda tıklama tuzağı da çünkü videoda gösterilen en fazla cilt, muhtemelen kız bir atlet giydiğinde kollarındaki cilt. Bunun dışında başka hiçbir şey yok. Bu nesil insanlarda neyin yanlış olduğunu cidden bilmiyorum. Hepsinden kötüsü, tartışmasız en kötü youtuber, Durv (cevabıma küçük resmini koymayacağım), bu tür bir videoyu "saat 3: 00'te fortnite oynamak (korkutucu)" veya "arama fortnite karakterleri (alıyorlar!) ”ve bu videolar milyonlarca görüntüleme toplayarak ona çok para kazandırıyor. Demek istediğim, doğru zihin çerçevesinde kimin açıkça sahte olanı izleyeceğini. O zaman tüm bu youtuber'ların hayran kitlesinin 7 ila 11 yaşları gibi genç olduğunu ve yağmurdan sonra bir su birikintisi kadar sığ olduklarını fark edersiniz ve bu youtuber'lar, görüntülerinden yararlanmak için videolarında fortnite'ı birbirine bağlar.

Ama sonra bir bütün olarak oyun topluluğuna geldik ve fortnite'deki oyuncu tabanının çoğu genellikle 20 yaşın altında, bunun nedeni ücretsiz olması ve annelerini ödeme yapmak için rahatsız etmeleri gerekmemesi. Çoğu bu çocuklar iyiyse, çoğu yardımsever ve oldukça iyi. Bununla birlikte, oldukça büyük bir miktar mutlak delidir. Bazıları mikrofondan sinir bozucu bir şekilde çığlık atıyor ve kaybettiklerinde daha az bir miktar öfkeleniyor ve daha da küçük bir kısmı kontrol cihazlarını, PS4, Xbox one, televizyonu, PC'leri, dizüstü bilgisayarlarını ve monitörlerini kaybettiklerinde parçalanıyor. Ben bile o yaşta asla bu kadar çabuk sinirlenmemiştim ve hala değilim. Fortnite oynarken çocuklar öfkelenen çok sayıda derleme videosu var; gidip onları izlemelisin, gününüzü yapacaklar.

Bu çocukların büyük bir çoğunluğu da bir seferde 6 saatten fazla oyun oynayarak fortnite bağımlısı oluyor. (Sadece, WHO'nun video oyunu bağımlılığını bir akıl hastalığı olarak gören kararını desteklemediğimi biliyorsun, ama yine de bu çocuklar biraz fazla). Aldığınız toksisite (nadiren de olsa) oldukça ……. Yüksek. Çoğu, sinirli ön gençlerden geliyor.

İşte bu yüzden fortnite'den hoşlanmıyorum.


cevap 4:

Birden fazla neden var, bazıları diğerlerinden daha geçerli. Bu yanıt, Battle Royale oyun moduyla ilgili, çünkü Dünyayı Kurtarmak gerçekten toplu halde nefret edilmiyor.

 1. Fortnite, oyunda ifade olarak kullanmak için dansları alır, ancak orijinal yaratıcılara itibar etmez. 2 Milly, The Backpack Kid'in annesi ve Alfonso Ribeiro gibi insanlar bunun için Epic Games'e dava açıyorlar, ya dansı kaldırmaya çalışıyorlar (ki bu pek olası değil) ya da bunların kullanımı için finansal olarak tazminat alıyorlar.
 2. Fortnite, Battle Royale oyun modunu kullanan ilk veya tek oyun değil. Silah ve eşya toplamanız gereken en eski Last Man Standing Minecraft'taki Hayatta Kalma Oyunları (Başlangıçta durmadan ve vazgeçmeden önce Açlık Oyunları olarak bilinir). Bundan sonra, modern Battle Royale formülü Brendon "PlayerUnknown" Greene tarafından DayZ'in Battle Royale modu için kullanıldı. ARMA 3 ve H1Z1'e geçtikten sonra Brendon, PlayerUnknown's Battlegrounds adlı çok beğenilen oyunu yarattı. Milyonlarca eşzamanlı oyuncu ile Battle Royale türünü yeni zirvelere taşıyan şey buydu. Başarıyı gördükten sonra Epic Games, Fortnite için sadece 5 ay süren ikinci bir mod yapmaya karar verdi. Piyasaya sürüldüğünde, Fortnite: Battle Royale, PUBG'ye akın eden ve olgunlaşmasına yardım eden insanlar ile ani bir hit oldu. Uzun lafın kısası, var olmayan fiyat etiketi ve gelişmiş inşa stratejisi nedeniyle PUBG'yi geride bıraktı. Bu yüzden birçok PUBG hayranı, ruhsuz bir soygun olduğunu iddia ettikleri için Fortnite'tan nefret ediyor. Fortnite, kendine ait olduğunu kanıtladıktan sonra, en önemlisi Apex Legends olan mevcut mülklerden birkaç başka Battle Royale oyunu başlatıldı. Apex, PUBG ve diğer Battle Royale hayranları, oyuncularının en sevdikleri oyunu oynamasını diledikleri için Fortnite'tan nefret ediyor.
 3. İnsanlar büyük her şeyden nefret etmeyi severler. İster her yerde görsünler, sesini kesmeyen arkadaşları olsun veya çocuklara zarar verdiğini düşünseler de, insanlar diğer herkesi heyecanlandıran şeylerden nefret ediyor. Aynı şey Minecraft, Gangsta Rap ve hatta Satranç'ta da oldu. "Endişeli ebeveynler" her zaman vitriollerini yönlendirecek bir öcü bulacaktır. Gerçekte Fortnite çocuklar için fena değil. Evet, silahları var, ancak robot arkadaşlarının yenildiklerinde onları nasıl çözdüğü göz önüne alındığında, yarışmacıların ölüp ölmediği bile belli değil. Öyle olsalar bile, insanlar televizyonda gördüklerini taklit etmezler. Eğer bu doğru olsaydı, insanlar Bart Simpson'ın tehlikeli hareketlerini ve diğer kötü davranışlarını taklit ederlerdi ya da pervasızca terk ederek suçlar işlerlerdi.

İnsanlar Fortnite'den ne sebeple nefret ederse etsin, yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Apex Legends daha popüler hale gelse bile, Fortnite'ın benzersiz oynanışı, PlayerUnknown's Battlegrounds ve Minecraft'ın geçmişte yaptığı gibi iyi bir oyuncu tabanını meşgul edecek.


cevap 5:

Çeşitli nedenler var. Birincisi, oyunun birçok kişinin dediği gibi çok "terli" olması olabilir. Bunun temelde söylediği şey, hala oynayan insanların çoğunun oyunda çok iyi olduğudur. Bu şekilde düşünün. Oyuncuların 1 / 4'ü oyunu ciddi şekilde oynarsa ve çok oynarsa ve diğer 3 / 4'ü ara sıra sadece eğlence için oynarsa, oyunlarda 1 / 4'ünden çok daha fazla kişi göreceksiniz. 3/4 için bu çok sinir bozucu olabilir. Fortnite'da dün gece Dünya Kupası yarı finallerine katılan bir şampiyonlar ligi oyuncusuyum ve hatta bazen kazanmak için halka açık maçlarda terlemek zorunda kalıyorum. Bu nedenle mevcut meta oyun, agresif oyun yerine kamp yapmayı tercih ediyor. Sifonun çıkarılması, onu öldürmek dışında savaşmak için bir neden kalmamasını sağlar. Bir bakıma bu iyidir, çünkü insanlar 50-50 dövüşten daha az bastırır (avantajları olmadığı halde sadece sizinle dövüşmek istediklerinde) ama insanlar bunu yaptığında kazanan kötü durumda kalır.

Muhtemelen ana sebep budur. Solos tam bir ter şenliği. Ancak ikili ve takımlar çok daha kolay olabilir. Açıkçası, bu noktada daha önce bahsettiğim 3 / 4'ünün çoğu muhtemelen sadece ikili ve takım oynuyor. Buradan birçok nedeni tartışabilirsiniz. Pompa oyunu çok daha hızlı tempolu hale getirdi. Mevcut metada iyi av tüfeği olmayan dövüşler, özellikle kutu dövüşleri olmak üzere çok uzun sürüyor. Ayrıca, her dövüşte önemli miktarda sağlık kaybetme eğilimindesiniz, bu da dövüşürseniz (oyunun eğlenceli kısmı) kendinizi mahvedersiniz.

Ayrıca oyunun aptalca olduğunu düşünen birçok insan tanıyorum. Arkadaşlarımdan biri, "Bu, düşmanı engellemek ve anında bir mil yükselmek için anında bok inşa edebilmek için bir kazma baltasıyla duvarları kırdığınız bir oyun" yorumunu yaptı. Eğer bina mekaniğiyle ilgilenmiyorsanız, bu oyunu asla sevmeyeceksiniz, çünkü atış mekaniği çok fazla rng (şans) içeriyor. Diğerleri genel olarak atıcılardan hoşlanmayabilir. İnsanların fortnite'den hoşlanmamasının çeşitli nedenleri vardır, ancak fortnite'ın gözden kaçan çok fazla pozitifliği vardır. İnsanlar bir yıldır "fortnite ölüyor" diyorlar ama dürüst olmak gerekirse, hiçbir yere yakın değil. Zirveden düştü, ancak hala en popüler oyunlardan biri.


cevap 6:

Oyunları rekabetçi bir açıdan her zaman takdir eden biri olarak (Eskiden Counter Strike, rekabetçi Super Smash Melee oyuncusu, Company of Heroes, For Honor, vb. Sponsorluydu) olarak, bunu gerçekten çok garip bir oyun buluyorum.

Bununla ilgili büyük miktarda beceri, planlama ve bilgi gerektiren yönler var, ancak sanırım bu konuda aklımı karıştıran şey, günün sonunda sonucun bazen şansla ve oldukça rekabetçi bir oyun perspektifinden belirlenmesi. sıradışı, en azından video oyunları olduğu sürece.

Rekabetçi oyunların çoğu, en üst seviyeye ulaştığınızda doğrudan beceriyle (nişan alma, girme kombinasyonları vb.) İlgili değildir, çünkü herkesin becerisi zirveye ve platolara ulaşır. Diğer bir deyişle, bir profesyonel oyuncunun diğer oyuncunun amacı, beceri farkının çok büyük bir etki yaratmaması için yeterince benzer olma eğilimindedir. Bu beceri platosu nedeniyle, çoğu rekabetçi oyun akıl oyunlarına indirgeniyor. Bu, CS'de örneğin koşmaya karar verdiğiniz kademeler olarak temsil edilir, hangi takım diğer takımı kandırabilir, yemler, sahte çıkışlar vb.

Ancak Fortnite'da rastgele ortaya çıkan silahlar, bir oyunun sonucunu gerçekten etkileyebilir ve değiştirebilir. Dolayısıyla, son birkaç kişi veya son birkaç takım, becerilerinden dolayı aynı kişiler olma eğiliminde olurken, o noktaya ulaştığınızda gerçekte kimin kazanacağı büyük ölçüde her oyuncunun sahip olduğu silahlar vb. Tarafından belirlenebilir. Bu nedenle, oyuncuların yaklaşık olarak aynı beceri seviyesinde olduğu durumlarda, kazanan kişinin şans tarafından belirlendiği birçok durum yaratır.

Elbette bunu hafifletmenin başlı başına bir beceridir, ancak video oyunları söz konusu olduğunda hala oldukça tuhaftır. Şimdi, beceri ve şans karışımına sahip oyunlar yeni bir kavram değil ve aslında birçok kumar oyununun sahip olduğu şeydir.

Bunun en ünlü örneği Pokerdir, ancak poker ile Fortnite arasındaki fark, pokerde sahip olduğunuz kartların aslında önemli olmaması ve asıl önemli olan rakibinizin sahip olduğunuzu düşündüğü kartlardır. Bu, alabileceğiniz rastgele bonusların (bir roketatar veya başka bir güçlü silah bulmak gibi), oyunu doğrudan etkilediği ve böylesine büyük bir doğrudan avantajı azaltmak için yapabileceğiniz çok az şey olduğu Fortnite'ın aksine.

Genel olarak, hayran kitlesi veya konsept nedeniyle Fortnite'ı can sıkıcı bulmuyorum, bunun yerine rekabet yönü şansa ve diğer benzer faktörlere çok bağlı olduğu için. Bu, bir grup arkadaşla rasgele oynamak için çok eğlenceli bir oyun yapar, ancak bence, zayıf bir oyunun ciddiye alınmasını veya rekabetçi bir şekilde oynamasını sağlar. Rekabetçi olmanın oyunların amacı olmadığının farkındayım, ancak Fortnite kadar büyük bir oyunda gerçekleşmesi kaçınılmaz ve oyunun ilginç tasarım felsefesiyle nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak.


cevap 7:

Sadece bir gerçek neden: Hemen hemen herkes oynuyor.

Ayrıcalıklı bir topluluğa sahip olmak, çoğu sert insanın her zaman bilinçaltında yöneldiği şeydir.

Oyunun sonsuz sarmalları ve döngüleri arasında kendi küçük çemberinize sahip olma fikri doğal olarak çekici. Sonuçta insanlar doğaları gereği sosyaldir. Tür olarak hayatta kaldık çünkü sevdiğimiz, zararlı gördüğümüz ve en önemlisi diğer insanları nasıl algıladığımız konusunda hemfikir olan insanlarla yaşamayı öğrendik.

Şimdi, akıl almaz şeyleri bir şekilde özel bir daire içinde gerçekleştiren bir oyun hayal edin: Herkesi içeri almak.

İnsanlar neden herkesi çevrelerine almaktan hoşlanmaz? Pekala, aynı nedenlerden dolayı, herkesin ultra özel bodrum kulübünüze katılmasına izin vermeyi sevmiyorsunuz. Pek çok nedenden biri, çok fazla üyeye sahip olmak, genellikle çevrenizin kabul edilen kültürünü rayından çıkarmaktır.

Birdenbire, oyunun en iyi oyuncusu değilsin. Teknik olarak, belki hala öylesin ama bunu kanıtlayacak kadar iyi bir takipçi kitlen yok.

Birdenbire, benzersiz oyun tarzınız artık benzersiz değil. Herkes aynı şeyi yapıyor, aynı yüklerle kazanıyor ve artık kimse yeni şeyler denemek istemiyor.

Birdenbire, bu mavi saçlı 30 yaşındaki Disney karakteri Twitch'te en çok izlenen karakter haline geldi çünkü birkaç iyi oyunu vardı, bu "noobs" lardan herhangi biri çökmeden önce yüzlerce kez sahip olduğunuz türler. Ve oh , "tepkileriniz" topları emer.

Ve özel kulübünüzün artık özel olmadığını hissediyorsunuz. Komşunuzun sivilce yüzlü, öfkeli ortaokul öğrencisi bile bunun bir parçasıyken, özel bir kulüp münhasırlığını nasıl koruyabilir?

Buluşmalar sıradanlaşır, arkadaşlarınız Fortnite oynamaya yeni başlayan diğer arkadaşlarıyla takılır ve kız arkadaşınızın bile oynadığını ve birçok azgın adam tarafından "sponsor" olduğunu öğrenirsiniz, böylece iki parçayla oynamaya devam edebilir. .

Böylece, şu anda herkesin oynadığı şeyi oynamaya olan ilginizi yitirmeye başlıyorsunuz ve popülaritesindeki artıştan ziyade oyunda onu suçluyorsunuz. Derisi olmayan biri tarafından pek çok kez dürbünü alamıyorsunuz ve kendinize "Bu sadece çocuklar için bir nişancı oyunu. Beceri gerekmez. "

İnsanların izlemesi ve belki yeni bir veya iki oyun seçmesi için Twitch ve YouTube'a göz atarsınız ve sonunda gördüğünüz her küçük resimdeki parlak renkler, açık ağızlar, çok sayıda dev kırmızı ok ve Kazan ve Öldür istatistikleri tarafından patlatılırsınız.

Haber kaynağı bile Fortnite ve popüler, çığlık atan flamalar hakkındadır.

Ve bum. Artık bir zamanlar zaman geçirmek için harika bir yol olduğunu düşündüğünüz oyundan nefret ediyorsunuz çünkü artık herkes bunu düşünüyor.


cevap 8:

DLC'den beri oyunlar için en büyük para itici güç olabilir. Battle royale oyunları için büyük baskı. Oynayanlardan bazıları onların tek oyunu. Çocuklar arasında popüler. Çocuklar için çok fazla popülerlik kazandı.

Ücretsiz bir oyun olarak başlayan şey, orman yangını gibi popülerlik kazandı. Başlangıçta biraz oynadım çünkü bir arkadaşım bedava olduğu için almamı söyledi. Ve o zamanlar bunun için ödenen tek şey, 100 kişilik ekip / herkes için ücretsiz değil, PVE idi. Savaş geçişleri ve kozmetikler ekleyene kadar harikaydı. Bunları "bonus şeyler" kazanmak için ödüyorsunuz ve bazı kozmetik ürünleri kazanıyorsunuz, ancak bazılarını ödüyorsunuz. Bu, diğer birçok oyun şirketinin dikkatini çekti. Battlefront 2 de onlardan biri. Ve insanların satın alma ile ilgili sorunlarını gördük. Oyunu oynarken daha fazla ödeme yapacak bir oyun. Ek satın almalarla ilgili hislerimizi yavaşça değiştiriyoruz.

Ücretsiz oyun + ek işlemler = tamam

Ücretli oyun + ekleme işlemi = tamam değil

DLC'ler, eklentiler yerine piyasaya sürülmeden önce oyunun bir parçası olana kadar ilk başta tartışmalı değildi. Ve fortnite, bir sonraki adıma Mikro işlemler veya oyun içi satın alma işlemlerini zorluyor.

Battle royale oyunları için büyük itici güç, şirketlerin ne kadar fortnite kazandığını görmelerine ve piyasayı daha fazla battle royale ile dolduracak pastadan bir parça istemelerine neden olan bir şey haline geliyor. Call of duty'ın karartmada nasıl olduğu gibi. Savaş rüyaları şimdilik bir heves gibi görünüyor, bu durumu ele geçirebilir veya etkisiz hale getirebilir.

Bazı insanlar sadece fortnite oynarlar çünkü bu onların tek oyunu, çoğunluğa atladıkları veya ücretsiz olduğu ve denemek istediği anlamına gelir. Oynadıkları tek oyun olduğu için onları sıradan oyuncular yapmak.

Çocuklar tarafından çok fazla popülerlik kazandı, çünkü karikatürize oyun ve bazı youtuber'ların yorumları. Böylece çocuklar onları daha çok izledi ve bu yüzden birçok çocuğun bunu bilmesine ve istemesine neden oldu, bu yüzden birçok çocuk bunu oynuyor. Hangisi iyi veya kötü olabilir. Çocukların ne kadar yediği, içtiği ve uyuduğu ile kötüye doğru eğiliyorum. Video oyunlarının kötü olmasının sebebi video oyunlarını seviyorum. Ancak tek düşündükleri şey, okulda, sporda, evde yaşamda odaklanmayla ilgili sorunlara neden olan, normal TV veya filmler yerine fortnite videoları izlemek istemelerine neden olan fortnite. Bu, ülke çapında tek bir oyunla ilgili olduğu için oyun oynamaya oyuncu olmayanların öncesine göre daha fazla inceleme ve olumsuz ilgi göstermesine neden oldu.

Bu yüzden, bu kadar çok oyun alanını aynı anda mahvettiğine inanıyorum.


cevap 9:

Fortnite'ın büyük bir hayranıyım, hala biraz öyleyim, ama .. Kendimi çok daha sinirli hissediyorum ve artık o kadar fazla oynama ihtiyacı hissetmiyorum.

Esas olarak yeni meta ve geliştiriciler yüzünden.

Smg'nin yeni meta olduğu gerçeği, pompalı tüfeklerle tek atış yapmaktan bıktığım için başlangıçta biraz iyiydim. Ancak şimdi her şeyin yanlış olduğunu görüyorum. Mükemmel 200 sağlığımın, tepki verecek zaman bile olmadan saniyeler içinde düşürülmesi tamamen saçma. Tabii, onları sinirlendirdiler, ama yine de tamamen aptallar.

Oyunun başında bir davul tabancasıyla 6 kişiyi öldürdüm. Bunun bir SMG olmadığının farkındayım, ama aynı kavram. Her iyi oyuncu benim yaptığımı yapabilir, ama ÇOK kolay hissettirdi. Oyuncuları tek bir kuruş bile kaybetmeden öldürdüğüm zamanlar çılgınca. Hepsi bu çılgınca aptalca yeni meta yüzünden. Aslında bir av tüfeğiyle nişan almam gerekiyordu, sadece farenin sol tuşunu basılı tutmam gerekiyordu. Av tüfeği, duruma bağlı olarak yakın karşılaşmalar için hala harikadır, ancak yine de.

Sonraki şey ise, oyunda daha iyi olduğumu düşünmüyorum. Aslında daha da kötüleştiğimi hissediyorum. Destan, bize haber vermeden küçük şeyleri sürekli değiştirir. Yeni şeyin ne olduğunu asla bilemiyorum ve her güncelleme olduğunda yama notlarını kontrol ediyorum.

Tamamen aptal olmaya başladığını hissediyorum, en iyisi olduğunu düşündükleri şeyi yaptıklarını anlıyorum ve Epic Games, hayatımda gördüğüm en çılgın şirketlerden biri. Güncellemeleri bu kadar sık ​​çekebilmeleri olağandışı ve bunun için onlara kredi veriyorum, parayı değil, oyunu önemsedikleri için kredi alıyorum. Harikalar ve hala Fortnite'a olan aşkım var, beni yanlış anlamayın, diğer herkes atm gibi yavaş yavaş ilgimi kaybediyorum.