final fantasy 14 nasıl haydut olunur


cevap 1:

Gerçekten ne tercih ettiğine bağlı. Her ikisini de deneyen bir arkadaşım var, ancak ESO ile daha çok eğleniyor çünkü bunun nasıl oynandığı ona FFXIV'den daha çok uyuyor.

İkisini de denedim. ESO… iyi, ama bana uymadı. Oldukça yeniyken ve bu nedenle de çoğu adamcağız olduğu zamanlarda oynamama yardımcı olmadı. Hikaye ve işçiliği bir nedenden ötürü bana uymadı.

FFXIV'deki hikaye güzel, ancak işçiliği bana mükemmel şekilde uyan şey. Oyunlarda farklılık gösteriyor ama hangisi size en uygun? Hiç bir fikrim yok. FFXIV, tek bir karakterle her sınıfta olabileceğiniz ve tüm toplama ve zanaat sınıflarını içeren bir oyundur.

ESO Wiki'ye göre savaş sınıflarına gelince:

"Sınıflar

Elder Scrolls Online'da maceracı bir parti içinde amaçlarına yönelik olarak tasarlanmış beceriler ve ekipmanlarla donatılmış önceden hazırlanmış karakter rolleridir. Çoğu geleneksel MMO, Guild Wars 2'ye çok benzer şekilde, silah seçiminizin bir alt kümesi olan kısıtlayıcı sınıf becerilerine sahiptir. Oyunda ayrıca, oyuncunun belirli özellikler oluşturmasına olanak tanıyan Beceri Puanları da bulunur.

inşa

belirli etrafında

Öznitellikler

. "

FFXIV'de her sınıf için istediğiniz yetenek puanlarını seçebiliyordunuz, ancak yamalardan birinde bunu değiştirdiler. Sanırım Stormblood'da kaldırıldı, aynı genişletmede artık sınıflar arası becerileri de kullanamazsınız, çünkü artık tüm sınıfları "rol grupları" altında grupladılar. Rol grubundaki herkes artık aynı rol eylemlerini kullanabilir. Bazıları beğendi, bazıları eski sistemi tercih etti. Şahsen ben bunu biraz can sıkıcı buldum (tanklarımın gücünün hepsini tüketerek seviyelendirirdim) ama dersler hala iyi oynadığı için çok çabuk aştım.

Ana yakın dövüşçü (Monk) ve size söyleyeyim ... Zindan dövüşleri (ve benzeri şeyler) yakın dövüş sınıfları için yapılmaz, özellikle de pozisyonellerin her şey olduğu keşişler için yapılmaz! Zindanları / baskınları ve bunun gibi şeyleri tercih ediyorsanız, kişisel olarak hala yakın dövüşü tercih ediyorum.

Buna karşılık, herhangi bir yarışta herhangi bir sınıfta oynayabileceğiniz gibi görünüyorlar, ancak… ESO'da aynı anda yalnızca bir sınıf oynayabilirsiniz ve sınıfı değiştirebilmek için kasadan bir şey satın almanız gerekir. . FFXIV'de sınıfı değiştirmek ücretsizdir - sadece silahınızı değiştirin (o sınıfın kilidini açtığınız sürece) ve işte başlayın!

FFXIV'de ana hikaye görev serisinden bazı Fantasialar elde edersiniz. Çok değil, birkaç tane. Para dükkanından daha fazlasını satın alabilirsiniz, ancak yalnızca karakterinizin yarışını sürekli değiştirirseniz yapmanız gerekir. Fantasias'ın ne yaptığını açıklamak için FFXIV wiki'den alıntı yapmak gerekirse: “Oyuncular, Final Fantasy XIV'e bir sonraki giriş yaptıklarında, karakterlerinin herhangi bir yönünü değiştirebilecekleri karakter oluşturma ekranına yeniden yönlendirilecekler.

yarış

) ad, başlangıç ​​şehri ve sunucu hariç. " İsim veya sunucuyu değiştirmek için ... kasaya gitmelisiniz. Başlangıç ​​şehrinizi değiştiremezsiniz, ancak bu, karakterinizin ilk seyahat ettiği şehir dışında hiçbir şeyi etkilemeyen bir şeydir. Bu kadar.

Google'a göre ESO'daki değişiklik adının çok pahalı olduğu görülüyor. Görünüşe göre 15 ila 18 dolara mal oluyor. FFXIV'de aynı şey 10 dolara mal oluyor, sanırım (en azından google bağlantılarının bana söylediği gibi). Aslında biz Avrupalılar için daha ucuz (7 Euro).

ESO B2P'dir ve FFXIV bir abonelik MMO'dur. Bu nedenle, elde ettiğimiz şeylerin kalitesinin FFXIV'de ESO'dan biraz daha yüksek olduğunu düşünüyorum, ancak başkalarının başka fikirleri olabilir. FFXIV önceden daha fazla para alıyor, ancak bundan sonra istemiyorsanız gerçekten daha fazla bir şey ödemek zorunda değilsiniz. ESO'nun parasını başka bir yoldan alması gerekiyor, bu nedenle neredeyse bir şeyler satın almanız gereken nakit dükkanı - F2P'ler kadar olmasa bile B2P'lerin olma eğilimi budur. Dürüst olmak gerekirse, kazanmak için ödeme olup olmadığı konusunda hiçbir fikrim yok. (F2P'den B2P'ye düzenlendi, çünkü bu bir yanlış anlamaya dayanıyordu.)


cevap 2:

İkisini de oynadıktan sonra… oh, belki 800 saat FFXIV'de ve 50 saat ESO'da hangisini tercih ettiğimi anlayabilirsiniz.

ESO savaşı çoğunlukla oldukça basittir. Eğlenceli mi? Muhtemelen evet. Oynanış diğer Elder Scrolls oyunlarına daha çok benziyor, bu da düşmana aktif olarak silahlarınız / sihirli bombalarınızla vurduğunuz anlamına geliyor. Ama hikaye o kadar da harika değil. Gereksinim gereği, diğer Elder Scrolls hikayelerinden daha fazla evcilleştirilmiştir ve bunlar, hikayenin karakterinizin gerçek hikayesine göre bir arka koltukta oturduğu oyunlardır. Arka planı yaptılar ama hikayeyi sen yazdın. Genel olarak, ESO hiçbir şekilde kötü bir MMORPG olmasa da, mükemmel olmaktan uzaktır.

Bu, hikayenin çok fazla olduğu ve siz onun özü olduğunuz FFXIV ile doğrudan tezat oluşturuyor. Elbette, HER DİĞER oyuncunun aynı zamanda klasik Final Fantasy "seçilmiş" arketipi olduğu gerçeğinde bazı uyumsuzluklar var, ancak oyun bunun etrafında oldukça başarılı bir şekilde hareket ediyor. FFXIV'deki yeni Expansion'a yeni bir karakterle girme fikrinden vazgeçerim, özellikle de yaz boyunca oyuna aşina değilseniz - bu ÇOK uzun bir hikaye ve Shadowbringers'a (yeni Oraya varmadan önce A Realm Reborn, Heavensward ve Stormblood'da ilerlemeniz gerekecek. Bu, FFXIV oynamayın demek değil - kesinlikle oynayın - ama sadece MMO olarak doğası gereği çok uzun bir hikaye olduğuna dair bir uyarı. Dövüş, duyduğum kadarıyla WoW'a daha çok benziyor ve seviye atladıkça daha da iyi oluyor. Bu, lehine büyük bir nokta - FFXIV'in geliştirme ekibi, tüm sınıfları makul bir şekilde (makul bir şekilde, her zaman sorunlar olacak) savaş için iyi dengelemeyi başardı, bu da hepsini makul bir şekilde oynamaya çekici hale getirdi. Daha fazla yetenek elde edersiniz, ancak hiçbir zaman dayanılmaz derecede karmaşık hissettirmez (en azından, aldığım sınıflar için (yaklaşık yarısı) ve seviyelendirmenin doğal ilerlemesi, herhangi bir yeniye nasıl uyacağınızı anlamanız için sizi iyi donatır. Ayrıca, müzik kesinlikle harika (TES müziğini sevdiğim kadar, Square Enix ve Final Fantasy de önemli ölçüde daha iyi bir müzik geçmişine sahip):

(Yönetebildiğim kadar az spoiler içeren FFXIV'den duygusal, standart savaş ve sadece epik müziğin uygun bir karışımı).

Yani evet. FFXIV oynamanızı tavsiye ederim. Bir seviye atlama satın almayın ve bir hikaye atlama satın almayın - oyunu baştan oynayın. Sağladıkları çeşitli bufflar sayesinde eski içerikte seviye atlamak artık çok daha kolay, bu nedenle açıkça istemediğiniz sürece A Realm Reborn seviyelerini aşmak için zaman harcamanıza gerek kalmayacak. Heavensward ve Stormblood, hikayenin çeşitli noktalarında, ana karakterin biraz yavaşlaması ve yerel alanda yardım etmesi mantıklı olan seviye kapılarına sahip olacak şekilde tasarlandı, ancak bir veya iki kez bir zindan çalıştırmak çoğu zaman sadece sizi alacaktır. bir sonraki seviyeye (ve dediğim gibi, FFXIV'de savaş gerçekten zevkli, bu yüzden ceza değil), böylece devam edebilirsiniz.


cevap 3:

Sadece Elder Scrolls Online oynadım. Bununla birlikte, çevrimiçi olarak incelediğim yaklaşık on beş ücretsiz MMO ve Guild Wars 2 var. Bu yüzden birçok MMO oynuyorum.

ESO'nun iyi yaptığı şey;

  • Elder Scrolls. O dünyayı seviyorsanız, o zaman onun irfan dolu. Bir Morrowind hayranı olmak, sadece alüvyonlu bir çağrı duymak beni ürpertiyor!
  • Dünya inşa eden çeşitli ve heyecan verici, tamamen seslendirilmiş görevler. Bu sayede, bir hikaye yayında ilerlerken değişecek bir alanda olacaksınız. Bu, dünyayı daha dinamik hissettiriyor.
  • Çok çeşitli ırklar ve oyun stilleri. İki elli kılıç kullanan bir büyücü olmak ister misin? Göreyim seni !

ESO konusunda beni ne rahatsız ediyor;

  • Çok hızlı. Oynarken her şey aceleye geldi, sanki sizi içerikte çılgınca zorluyorlar.
  • Temel ve tekrarlayan savaş.
  • Bazı çeteler tek başlarına yenilmez olacak.
  • Lo… ad..in..g… kere

Umarım bu, bazı FF geri bildirimleriyle dengelenir. Özellikle tek oyunculu oyunlarını seviyorsanız ESO'nun ödüllendirici ve eğlenceli bir deneyim olduğunu düşünüyorum.

ESO da bu hafta ücretsiz oynanabilir.