kader büyük düzeni tescilsiz ruh kökeni nasıl alınır


cevap 1:

Şahsen bundan nefret ediyorum.

FGO'daki bu eğilimi açıkça küçümsüyorum. Katılan figürlere saygısızlık ettiği için değil, kesinlikle öyle olmasına rağmen ve sadece tatsız ve yapışkan olduğu için değil, yine de öyle.

Bundan nefret ediyorum çünkü öngörülebilir gelecek için tüm Fate serisinin güvenilirliğini mahvediyor.

Kader'deki cinsiyet eğilimleriyle ilgili şakalar şakaydı. Sonuçta, tüm franchise içinde bir veya iki cinsiyet eğilimli karakter vardı ve ciddi bir şekilde ele alındı ​​ve bir ölçüde saygıyla ele alındı.

Sonra ortaya çıkacak her yeni Fate çalışması - EXTRA, Apocrypha, adını siz koyun - bir veya iki yeni cinsiyet bükümü eklemeye başladı ve ben, iyi, tamam, şimdi içten bir şaka gibiydim, ama en azından hala doğru yapıyorlar . Demek istediğim, Mordred, Arthuria'nın bir klonudur, bu nedenle, eğer Arthuria bir kadınsa, Mordred de öyle olurdu. Ve Karındeşen Jack, bir loli olduğu için çok eleştirildi, ama talihsiz tasarımına rağmen, aslında arkasındaki açıklamayı sevdim ve karakteri iyi bir IMO idi, bu yüzden kitabımda iyiydi. Ve Nero… pekala, hayır, Nero'yu hiç sevmedim, ama her neyse, bir seferlikti. (Ayrıca, Ekstra şeylerin hiçbirini pek umursamadım, bu yüzden Kaderin aslında dahil olduğum kısımlarını etkilemedi.)

Ancak FGO başka bir şeydir. Diğer her karakter cinsiyet eğilimlidir ve genel olarak kadın karakterlerin çoğu cinselleştirilmiş küçük kızlardır. Düpedüz rahatsız edici - orada tam olarak kime saldırıyorlar? Bu cinsiyet eğilimlerinden hiçbiri hiçbir şekilde haklı değil - ilk örneklerde bize en azından "baskıdan kaçınmak için cinsiyetini sakladı" veya "ataerkil olduğu için erkek olarak kaydedildi" gibi belirsiz bir aptallık verdiler, ancak bu günlerde kelimenin tam anlamıyla "yok "Bunun hakkında çok fazla düşünme, LOL" - ve hiçbiri karakterizasyonu hiç etkilemiyor, çünkü FGO Hizmetlilerinin çoğu zaten hiçbir karakterizasyona sahip değil.

Aynı eleştiriler, FGO'nun kucakladığı her trendde aynı seviyeye getirilebilir: sonsuz Sabreface klonları ve alternatif versiyonları, yalnızca ve sadece önceki insan karakterlerinin hayranlarına hitap etmek için yapılan enkarne Hizmetkarlar, İlahi Ruhlar önceki kanonun bariz bir çelişki içinde çağrıldı çünkü yazarlar on dakikalık bir Google araması yapacak ve ortama uyan bir karakter bulacak hayal gücüne veya sabrına sahip değilsiniz ...

En kötü yanı, bundan kaçınamayacağımızdır. Ekstra şeylerin garip Evangelion-ripoffness'ı zihinsel olarak karantinaya alınabilir ve beğenmediyseniz (benim beğenmediğim gibi) “ana” zaman çizelgelerinde gerçekten önemli şeylerden izole edilebilir; Ayrıca, muhtemel bir yeni oyuncu, buna tökezlemeden önce franchise'ı gerçekten araştırmaya başlamalıydı, bu yüzden franchise'ın genel prestiji üzerindeki etkisi konusunda endişelenmeme gerek kalmadı.

Öte yandan FGO, franchise'ın amiral gemisidir. Muhtemel yeni gelenlerin hoş karşılandığı şey budur. Ve bu korkunç bir amiral gemisi. O kadar korkunç ki, tüm Nasuverse'yi geri dönüşü olmayan bir şekilde sadece varoluşuyla ürkütüyor. Demek istediğim, evet, FGO'da iyi bir yazı var ama yabancılar bunu umursamıyor.

Sadece okuyucuyu yerime koymak için: Adalet Ligi'nin ve bağlantılı karakterlerin yarısı bir gecede striptiz kıyafetleri giymiş çocuklarla değiştirilse, bir DC hayranı nasıl hissederdi? Bu yeni kurulumda anlatılan gerçek hikayeler ne kadar iyi olursa olsun, bu sadece franchise'ınızı - ve buna bağlı olarak - sizi kötü görünmesine neden oluyor, değil mi? Kaç yeni oyuncu adayı çizgi roman mağazasının vitrininde durup "Vay be, bu loli-striptizci-Batman VS loli-striptizci-Joker hikayesi harika görünüyor, bu kesinlikle bir parçası olmak istediğim bir franchise" diye düşünecek. ? Cevap hiçbiri, ya da hiç olmayacak kadar az ve ben yine de loli-striptizci-Batman tarafından çekilecek insanlarla tanışmak bile istemiyorum. Aşağılayıcı loli-striptizci kısmının soyutlamasını yaptığınızda loli-striptizci-Batman vs loli-striptizci-Joker hikayesinin gerçekte ne kadar iyi olduğu önemli değil. Aklı başında kimse buna bir şans bile vermek istemez.

(Bunun da ötesinde, FGO'nun İngilizce çevirileri tekdüze korkunçtur ve yarım düzine yay geriler, bu nedenle hayran kitlesinin büyük bir kısmı orada yazının ne kadar iyi olduğunu hiç beğenemez ve bu da loli-stripper-Servants'ı tek Japonya dışındaki FGO'dan gelecek bir şey. Şahsen, "oyuncu kadrosunun% 30'unun - buna rağmen - cinselleştirilmiş çocuklar olduğu bir hikayeden zevk alabilirdim.)

FGO'nun kendi franchise'ına saygısızlık etmesine karışan gerçek hayat figürleri, her şeyi daha da ürkütücü bir şekilde saldırgan ve saygısız hale getiriyor.

Evet, FGO Nasuverse'yi ana akım tanınmaya (en azından Japonya'da) fırlattı ve evet, bize birkaç paragraf iyi hikaye ve orijinal içerik verdi. Ama eğer bu ödenecek bedelse, o zaman benim endişelendiğim kadarıyla Type-Moon, belirsizlikte daha iyi durumda.


cevap 2:

Karaktere ve onu nasıl döndürdüklerine bağlı. Çoğu aslında iyidir. Doğruluğu gerçekten önemsemiyorum çünkü doğruluk istiyorsam bunun için tarih kitabımı aldım. Anime / manga / hafif roman / görsel romandan tarih öğrenmek gerçekten iyi bir fikir değil. Bu dönüşün bazıları fena, bazıları gerçekten kötü ve bazıları iyi.

Orijinal Seiba, örneğin Arturia Pendragon.

Orijinal fikrin bir erkek, Arthur Pendragon ve bir kadın başrol olduğunu varsayalım. O zamanlar bu görsel roman kurgusu satılmıyordu çünkü varolmayan erkeklerden ziyade kadın nüfusunu hedeflediği izlenimini veriyor. Benim kitabımda, değişiklikleri kabul edecek kadar dürüstler, bu yüzden onlara bir izin vereceğim. Orta zeminde ve ben hala geçiyorum çünkü erkek versiyonun tasarımını da yayınlayarak bunu telafi ettiler.

Şimdi kötü biriyle başlayacağım. Nero gibi.

Evet, Nero fandomu çok büyük olduğu için bunun için çok ısınacağımı biliyorum, ama Nero'nun kötü bir dönüş olduğunu düşünüyorum. Hiç bir anlamı yok. Üstelik Arturia'ya benzer. Mordred, bir klon olduğu için anlamlıdır, bu nedenle, ev sahibi kadın olduğu için, klonun da dişi olduğu ve benzer görünmesi mantıklıdır.

Jeanne d'Arc mantıklı çünkü Gilles de Rais Arturia'yı Jeanne d'Arc olarak karıştırıyor. Tarihsel olarak Jeanne d'Arc bir kadın ama Arturia'ya benzer bir yüze sahip olması hikâyede anlam ifade ediyor.

Nero'da bunların hiçbiri yok. Bu nedenle bunun kötü olduğunu düşünüyorum.

Şimdi, iyi olan. Jack. . Ripper.

Evet, bunu iyi olarak görüyorum. Bu, bugün kabul ettiğimiz Karındeşen Jack'e hiç benzemiyor. Hangisi bu.

Ama Karındeşen Jack'e yaptıkları dönüş çok iyi yapıldı, bunu Karındeşen Jack olarak kabul etmek kolay.

Uzun lafın kısası, bu Karındeşen Jack bir kişi değil, kürtaj olmuş çocukların hayaletlerinden oluşan bir koleksiyon. Kürtaj yaptıran fahişeler. Bu çocuklardan on binler. Kıyafeti bile mantıklı. Binlerce doğmamış çocuktan yapıldığı için ne sağduyusu ne de ahlakı var. Sahip olduğu tek etkileşim, kurban olan fahişeyle oldu. Eylemi de mantıklı. Annesinin rahmine geri dönmeyi ve dünyaya düzgün bir şekilde doğmayı özleyen doğmamış çocuklardan oluşan bir koleksiyon. Eylemi tüm bunları yansıtıyor.

Jack the Ripper, muhtemelen iyi olduğunu düşündüğüm irfan için en iyi dönüşe sahip ve birçok cinsiyet dönüşünün benzer şekilde olmasını umuyorum.


cevap 3:

Kişisel olarak bazılarına aldırış etmiyorum, ancak bazı karakterler aşırı derecede hayran bakımı altında. Demek istediğim sadece aşırı pozlanmışlar. Hızlı bir karşılaştırma olarak Arturia'ya bakarsınız ve FGO'da adının

Altria

ve Sabre sürümü

Elizabeth Bathory

.

Altria, temelde Fate serisinin yüzü ve görebileceğiniz gibi, bir Kral gibi görünüyor ve savaş için oldukça uygun giyinmiş. Öte yandan, Elizabeth'e bakarsanız, hemen hemen mikro bikini giyiyor.

Hemen hemen aynı muameleyi gören birçok karakter var. Ayrıca bazı hizmetçilerin saflarını yükselttikçe, daha çok kıyafet çıkarıyorlar, büyük bir sürpriz, değil mi?

Eh, FGO hemen hemen sadece bir bankamatiktir. Oyun çok muhteşem bir şey değil. Öğrenmesi çok kolaydır ve hemen stratejiler seçmeye başlayabilirsiniz.

Bu oyunun bu kadar çok para kazandırmasının nedeni kesinlikle seksi ve sevimli hizmetkarlar. Bu arada zaman zaman bana gerçek tarihsel figürlerin erkek olduğunu unutturdu.

Genel olarak Fate serisinin bir hayranı olarak, bazı hizmetkarların aşırı derecede maruz kalmasına izin veriyorum. Bazı şortları izlerseniz, aslında oldukça komik. Ancak, bunun biraz kontrolden çıktığını düşünüyorum.


cevap 4:

Söz konusu karaktere ve tarihsel figüre / efsaneye bağlıdır.

Örneğin, Mordred veya Fran karakteri farklıdır ve diğerlerinin neden yaptıkları gibi göründükleri için iyi bir ünlem işareti vardır. Da Vinci'nin en ünlü eserlerine bakması gibi.

Bununla birlikte, bazen kıyafet seçimleri ve kişilikleri öfkeli. Mesela Jack iyi bir karakter, ama bir çocuk yakında bu kadar deriye sahip olmayacak. Kişiliği açısından gözden kaçırılan bir karakterin bir başka örneği de kişiliği öfkeli olduğu için Artemis'tir. Artemis'in 3 Bakire tanrıçasından biri, Yunan Pantheon'unun en güçlülerinden biri ve antik mitolojideki en büyük avcı ekibinin lideri olması gerekiyordu. Bununla birlikte, FGO'da Orion için çok sevilen bir köpek yavrusuna indirgenmiştir (her ne kadar oyuncak ayı ile ilişkisi komik olsa da).

Kısacası, harika bir kişiliğe sahip olan, tarihsel emsallerine birçok önemli şekilde uyduğu ve / veya iyi bir nedeni olduğu ve değişiklikleri için hepsi benim için çalışıyor. Her ne kadar kişilikleri iyi değilse ve tarihsel mevkidaşlarına ihanet etseler ya da sadece bir resmine bakarak tutuklanabileceğimi hissediyorsam, bunu onaylamazdım.


cevap 5:

Çoğu zaman gördüğüm kadarıyla neredeyse iğrençlik sınırındaydı. O dönemlerde asla geçmeyecek ve şanlı savaşçıları fahişe gibi gösteren kıyafetler, Minamoto ve Queztalcoatl hakkında konuşmasan iyi olur.