serpinti barınağı nasıl işe yarar


cevap 1:

1 - Odalar, üretimi kümülatif istatistiklere göre ölçüyor gibi görünüyor, örneğin, 10 Güç odası için güç bir 10S kişiden veya beş 2S kişiden gelebilir, oyun umursamıyor gibi görünüyor. Öyleyse ne, değil mi? Oyuna başladığınızda, bir beceride 3 veya daha yüksek olan bir grup insan elde edersiniz ve bu, kasayı iyi çalıştırmayı ve güç suyunu ve yiyeceği tutmayı mümkün kılar. Sorun şu ki, bunlar herhangi bir şeyde 3 bile bulacağınız tek kişi. İster dışarıdan gelsinler, ister çocukken büyüyorlarsa (neredeyse) tüm yeni insanlar tüm istatistik kategorilerinde düz 2 veya 1'e sahip olacak ve bu, işleri devam ettirmek için yeterli değil. Yükseltmeleri almak için bedenlere ihtiyacınız olduğunu düşünerek yoğun bir şekilde doldurursanız, kasayı çalışır durumda tutamayacak kadar ortalama insanlarla yiyecek / su / güç odalarını seyreltirsiniz ve hiç kimsenin kombinasyonu sizi sağlam bir şekilde yeşilin içinde tutmaya asla yetmez.

Bu, 16 kişiye ulaşmak için bir gün ayırmanızın en iyisi, boş araziyi istediğiniz zaman 2 ila 4 arasında keşfedeceğiniz anlamına gelir. İlk 24/48 saat boyunca, savunmak için yeterli silahı ve ortalama (işe yaramaz) insan sorununu aşmak için yeterli teçhizatı geri getireceksiniz. Daha sonra eğitim odalarına eriştiğinizde, temel istatistikleri doğrudan yükseltmeye başlayabilirsiniz.

2 - Radyasyon (sağlık çubuğundaki tam sağlığı engelleyen kırmızı çubuk) canlı olan ve yeni insanlara yayılan bulaşıcı bir bakteridir.

Evet bu çılgınlık. Hayır, gerçek dünya böyle işlemiyor. Bu bir oyun.

Kemeri altında 7. sınıf fen dersi olan herkes için bunun anlamı, sağlık çubuğunda kırmızı olan kimsenin, önce Radaway ile tedavi etmeden sığınağa geri dönmesine izin verememenizdir. Gerçek hayatta bu sorun olmaz, ancak oyun programlanmıştır, eğer birinin sağlık çubuğuna biraz kırmızıyla girmesine izin verirseniz ve sonra, mesela ertesi sabah uyandığınızda gece için uyumaya giderseniz herkese radyasyon bulaşmıştır ve şimdi Radaway'i her kasa sakinine aynı anda vermeniz gerekir, aksi takdirde birbirlerine yeniden bulaşacaklardır.

3 - Mobil oyun deneyimi bunun için tasarlandığı gibi görünüyor. Her saat biraz oynarsanız, yukarıdaki sorunlardan kaçınarak büyümek için kademeli olarak şapkalar, silahlar ve teçhizatlar geliştirirsiniz.

4 - Ölüm kalıcı değildir. Birkaç yüz kapak için ölen herhangi bir kişiyi, öldükten sonra herhangi bir zamanda canlandırabilir ve onları tüm eşyaları ve tam sağlıklarıyla geri alabilirsiniz (Red rad hasarı kalsa da). Oyunun erken safhalarında, Radaway'i yapmadan önce, sağlık çubuğunda kırmızılı birinin çorak arazide ölmesine izin vermek veya onları iyileştirmek için Radaway'e sahip olana kadar kapıda beklemek aslında mantıklı geliyor.

5 - Farklı silahların farklı tercih edilen kullanıcıları vardır - lazerler yüksek çevik insanlarla en iyisini yapar, vb. Hala bu düzeni öğreniyorum, ancak silah üretim atölyesi her silah için size avantaj sağlayacak en iyi özelliği listeler.

6 - En azından deneylerime göre, üzerine tıklarsanız size bedava kepler veren trençkot adam, 8 odanız olduğunda görünmeye başlıyor gibi görünüyor. Uğursuz bir ses duyarsınız veya telefonunuzun titrediğini hissedersiniz ve ardından karakteri bulup tıklamak için 50 ila 2000 büyük harf (söyleyebildiğim kadarıyla rastgele seçilir) 5 saniyeniz vardır.

7 - Sivri sopalarla insanları dışarıda tutmak için ayak kalın çelik bir kapının yeterli olacağını düşünürsünüz. Bu oyunda değil. Baskıncılar ve daha sonra daha büyük kötüler, ayak kalın çelik patlayana ve hepsi içeri girene kadar eşyalarla kasa kapınıza çarpacak. Kapıyı yükseltmek için 500 ve sonra 2000 kapak ödemek bu süreci yavaşlatacak, ancak sadece birkaç saniye için. Kasaya girdikten sonra, tüm odaları örtünceye, tüm insanlarınızı en az bir kez vurana veya öldürülene kadar çakallar odadan odaya koşacaklar. Kazanırsanız, tüm sakinleriniz neşe için zıplar ve sonuna kadar ulaşırlarsa, neşe için bir sıçrama kazanır, sonra kasanız biter. Bir tonozda yaşamanın tüm amacının bunu engellemek olduğunu düşünebiliriz, ama, peki?


cevap 2:

Çünkü artık ölüm yasaları var, eğer kasanızı düzgün yönetmezseniz, kasanızdaki herkesi kolayca öldürebilir. Öyleyse, en güçlü sakinleri ilk birkaç odaya koymayı unutmayın, her seviyede iki asansör inşa edin, böylece ölüm yasaları bazı "taze" sakinlere saldırabilir, ancak zaten yaralı olanlara değil. Ayrıca medbay kapasitenizi, ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla kullanabilme kapasitenizi artırın. Yukarıdaki adımların ardından 5 odada ölmüş olacaklar. Eğitim de öyle. Bazı sakinlerinizi istatistikleri en üst düzeye çıkarmak için eğitin ve seviyelerini en üst düzeye çıkarmak için onları boş araziye atın (50). O zaman onları ölme riski olmadan herhangi bir görev için kullanabilirsiniz. Ayrıca, sakinlerinizin mutluluğunu artırmak ve dans ederken şapka ve nuka-kola kuantumu almak için kasanızı ziyaret etmelerine izin vermek için önce şişe ve cappy görevini bitirin! Umarım yukarıdaki ipuçları size yardımcı olur!


cevap 3:

William Travis zaten büyüklere işaret etti. Onun kapsamadığı ama yararlı olan ipuçlarını vereceğim.

 • Kritik odaları iyileştirin (özellikle elektrik trafo merkezi / nükleer santral). Kasanızda ne kadar çok oda varsa, o kadar çok güce ihtiyaç duyarsınız. Yükseltilmiş odaların temel odalardan daha fazla güç tükettiğine dikkat edin.
  • Her oda için en az bir kasa sakini bir tür silaha sahip olsun. Bazen yaratıklar ve düşmanlar kasaya girip silahlı bir kasa sakini onları öldürmedikçe ortalığı kasıp kavurabilir.
   • Günde en az bir hedefi tamamlayın. Çoğu ödül olarak Nuka Cola şapkaları sunar, ancak ara sıra hedefler size beslenme çantasından sonra aradığınız bir ödül verecektir.
    • Kasa sakinlerinden birini çorak araziye gönderirken hazırlıklı olun. Mümkün olduğunca çok Stimpaks ve RadAways ile üst düzey karakterlerinizi gönderin. Ayrıca evcil hayvanların sahip olduğu avantajlardan yararlanın ve onları yanınızda götürün (örneğin, kedinin 4 kat geri dönüş hızı artışı sağladığı Bastet gibi).
    • Vault, Overseer ile bol şanslar ...


cevap 4:
 1. Girişi en iyi sakinleriniz ve silahlarınızla koruyun. Bu, akıncılara, hortlaklara ve ölüm suçlarına yardım edecek.
 2. Her üç görevin de devam ettiği, tamamen yükseltilmiş bir ofise sahip olmak için yeniden modellemeniz gerekiyorsa, dışarıda 34'e kadar sakini bulundurabilirsiniz.
 3. Bay Handy robotlarınızın en üst seviyelerde olması gerekiyor.
 4. Her zaman evcil hayvanlar, Bay Kullanışlı robotlar veya yemek kutuları gibi şeyleri içeren görevler yapın. Güven Bana.
 5. JUNK İHTİYACINIZ VAR.
 6. Android'de Pimp My Vault adlı bir uygulama olduğunu biliyorum. Bu uygulama, Vault'ları denemek için mükemmeldir.
 7. Bir depoda veya yaşam alanlarında bir Kahve Molası için bir sakin ayarlamadan önce, bir üretim odasının sakinlere ihtiyacı olup olmadığını her zaman kontrol edin.
 8. Bir Görevi bitirdikten sonra ayrılmadan önce tüm görev alanını kontrol edin.
 9. Eğitim buna değer.
 10. Bottle ve Cappy kullanışlıdır.
 11. Süpürme için sakinleri göndermek gerekli
 12. Hedefler önemlidir
 13. Mümkün olduğunca sık devam edin; bir hafta boyunca devam etmek size bir beslenme çantası alabilir.
 14. Güç odalarını en üste koyun.

cevap 5:

Aşırı doldurmayın.

Bir odayı doldurmayın, daima bir veya iki noktayı açık bırakın.

EĞİTİM, hiçbir şey paranızın karşılığını yüksek ÖZEL istatistiklere sahip sakinlerden daha fazla alamaz.