serpinti sığınağı akıncılarla nasıl savaşılır


cevap 1:

Tej Jay, Fallout Shelter ve Fallout 4 arasındaki farkın ne olduğunu bilmek istiyor.

Açıkçası, beklediğinizden daha az.

Fallout Shelter, mobil cihazlarda (ve daha sonra Steam, Windows Mağazası ve PlayStation), yaklaşan Fallout 4 için bir pazarlama aracı olarak piyasaya sürülen bir bağlantılı oyundur. Oyunda, kendi Kasanızın Gözetmenisiniz. ve kıyamet sonrası küçük sığınağınızın kaynaklarını, mutluluğunu ve hayatlarını giderek daha düşmanca bir çorak araziye karşı yönetmek zorundasınız.

Çok kasvetli bir hayatta kalma oyunu olabilecek bir şeye rağmen, Fallout Shelter aslında çok arkadaş canlısı, karikatürize bir sanat tarzına sahip ve inanıyorum ki, en düşük ESRB derecesine sahip Fallout oyunu (PEGI, siz Avrupalılar için). Oyun, mekaniklerin ne kadar azının mantıksal olarak mantıklı olduğu göz önüne alındığında (örneğin, kiracılar muhtemelen bombalar düştükten sonra Kasanıza gelen kiracılar ve sakinlerin serbestçe girip çıkabilmeleri gibi) Fallout bağlamında bir oyun gibi hissediyor.

Bu arada Fallout 4, hafif (açıkçası, çok hafif) RPG unsurlarına sahip bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Shelter'ın belirsiz bir ortamı varken, Fallout 4, Boston'da, Birinci Dünya Savaşı'nın bildiğimiz insan toplumuna son vermesinden 200 yıl sonra geçiyor. Oyunda, Vaultec Vault 111'in Sole Survivor'unun botlarına giriyorsunuz, çünkü o (ya da o, sanırım, ama ben Courtenay Taylor'ı Brian T Delaney'ye tercih ederim) Mahzen'den gizemli bir kişi tarafından kaçırılan oğlunu arıyor Instistute adlı organizasyon.

Fallout Shelter, New Vegas'ın üstünde ve ötesinde, belki de herhangi bir Fallout oyununun en sanal alanıdır. Bir kaynak yönetimi mobil oyunu olarak doğası gereği, Shelter bir olay örgüsüne gerçekten sahip olamaz; Aklıma gelen en yakın oyun Dwarf Fortress, ancak çok daha az karmaşık.

Bunu karşılaştırıyoruz ↑

buna. ↑ (Ekran görüntüm).

4, bazı yönlerden muhtemelen serinin en doğrusal oyunudur (belki Taktikler ile bağlantılı). Çok net bir ilerleme var ve oyuncuya seçimlerinizde fazla yetki verilmiyor; kesinlikle Barınağın tam özgürlüğü veya hatta nispeten serbest biçimli New Vegas değil.

Öte yandan, modlama topluluğunun biraz yardımıyla John Wick'i yapmayı başardım.

Bununla birlikte, her iki oyunun da genel olarak tekrarlayan getirme görevleri için bir eğilimi vardır.

Yani, demek istediğin şu anda senden kaçış yok.

Her iki oyun da Fallout 3'e aşırı odaklanıyor, öyle ki franchise'daki diğer oyunlar, hatta Bethesda tarafından yayınlanan kızıl saçlı üvey çocuk New Vegas bile, mükemmel bir anlam ifade etse bile (lansman sırasında Shelter'daki tüm silahlar) neredeyse hiç bahsedilmiyor. örneğin, oynanamayan Tampon Kılıcı ve “Yaratılmış Silahlara Hazır Koleksiyon” simgesi olarak kullanılan SIG 12,7 mm magnum hariç olmak üzere Fallout 3'teydi.

Vault Raid sırasında iki akıncı Tampon Kılıç kullanır.

Daha önce de bahsettiğim gibi, Fallout 4'e yönelik en büyük eleştirilerimden biri, oyunun çok karmaşık, geniş dünyasını kullanmaktan ziyade parlak görevlere güvenmesi. Bu, onu Fallout Shelter gibi bir şeyden gerçekten ayıran, Fallout 4'ün karmaşık, geniş dünyasıdır. Basitçe söylemek gerekirse, bu oyun muhteşem.

Bu muhtemelen bir oyunda aldığım en sevdiğim ekran görüntüsü.

Ne olduğu ve donanım sınırlamaları nedeniyle, Fallout Shelter bununla rekabet edemez.

Diğer büyük fark, Fallout 4'ün modlamayı desteklemesidir, bu nispeten basit Fallout Shelter'ın PC'de bile yapamayacağı bir şey, bence bu gerçekten utanç verici. Modlar bir oyunun ömrünü uzatır ve tekrar oynanabilirliğini artırır, bu nedenle bir oyunda mod desteği asla yanlış değildir.

Regrowth Overhaul, Fallout 4 için bir flora modu. ↑ ↓

Heather Casdin, süper yetenekli bir modcu / aktörden çok iyi yazılmış bir anlatım arkadaşı modu.

Dolayısıyla, sorunuz bu oyunlardan hangisini oynamanız gerektiğiyle ilgiliyse, dürüst olmak gerekirse ikisini birden denememek için hiçbir neden yok; Fallout 4 için donanıma sahipseniz, yine de sizin için bir Shelter sürümü vardır ve Shelter ücretsizdir. Çok farklı oyunlar ama biri veya her ikisi size hitap edebilir.

Tüm Fallout 4 ekran görüntülerinin kişisel kitaplığımdan olduğuna dikkat edin. Fallout Shelter'daki her şeyi Google Görsel Aramaları kullanarak buldum.


cevap 2:

Peki Fallout Shelter bir Vault yaratırsınız, burada Denetçi olduğunuz, sürekli genişleyen, insanları hayatta tutan, yükselten, gücü, yiyecek ve su seviyelerini yüksek tutan. Sadece tıkladığınız bir oyundur, tıklamadan başka oyun oynanmaz.

Fallout 4'te oğlunuzu dondurarak uyurken kaçırıldığını gördükten sonra bulmak için bir göreve çıkarsınız. Bu bir Birinci / Üçüncü Kişi Nişancı, arkadaş edin, yerleşim yerleri inşa et, oğlunu bul, gizemi çöz.

Çok farklılar.


cevap 3:

Serpinti Barınağı

oyuncunun sahip olduğu ve yönettiği bir kasanın inşası etrafında dönen yinelemeli zamanlayıcılarla tasarlanmış bir mobil oyundur. Oyun oynamak basittir ve mikro işlemlerle artırılır.

Serpinti Barınağı | Oynaması ücretsiz

Serpinti 4

çok küçük yükseltme özelleştirmesine sahip bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Bu oyun şu anda devam eden franchise için en güncel ana başlık sürümüdür.

Fallout 76 | Geleceğimiz Başlıyor

Fallout Shelter kanon dışı olarak kabul edilir, Fallout 4 şu anda kanon olarak kabul edilir.


cevap 4:

İyi…. Fallout 4, birçok görev ve çok sayıda hikaye dizisi içeren, oldukça sürükleyici, 3-d, RPG oyunudur. Fallout barınağı, bir tür tekrarlayan ama eğlenceli görevlere sahip, çoğunlukla mobil, zaman yönetimi SIM oyunudur. Pek ortak yanı değil, gerçekten.