serpinti * asansör nasıl içeri alınır


cevap 1:

Serpinti serisinde sevmediğim birçok şey var.

Fallout 3 ve Fallout New Vegas, bazı tutarsızlıklara rağmen harika oyunlardı. Fallout 4 farklı değil ve Bethesda'yı bunu yaptığı için hala çok takdir ediyorum. Ancak, biraz önce okuduğunuz virgülün önereceği gibi, üzerinde çalışmaları gereken şeyler var. Uzunluk nedeniyle askeri yönlere odaklanacağım çünkü beni en çok rahatsız ediyorlar ve gerçekçi değiller (kendi terimleriyle bile).

 • Sentinel Sitesi Prescott
 • Hiç bunlardan birini gördün mü?

  Burası The Stanley R. Mickelsen Safeguard Complex, ABD "Koruma" Programı kapsamında tamamlanan tek kompleks. Açıkçası, Sentinel Sitesi Prescott'u daha önce gördüyseniz:

  Sonra bazı benzerlikler göreceksiniz.

  • Yan not, bu benim sevmediğim başka bir şey, modlarda gerçekçi olmayan vücut oranlarına sahip aşırı cinselleştirilmiş kadınlar, ancak bunları indirmek istiyorlarsa, bu onların işi, benim değil. (Bu "Zırh" ın onu nasıl koruduğundan emin değilim.)
  • Aklımı karıştıran şey, orada gördüğünüz piramit şeklindeki binayı oyundaki asıl fırlatma binasına biçimlendirmeleri. Delilik bu.

   Binanın içi podyumlarla ve diğer şeylerin yanı sıra hassas ekipmanlarla dolu. Özellikle asansör boşluğuna çok ince kapılar dahil (Herhangi bir kapısı olmayan ve aslında sadece bir 'asansör') Gerçek hayatta füzelerin binadan oldukça uzakta, ancak yine de içeride olduğu aşikar gerçeğinin yanı sıra kontrol ediyor ve piramit (radar) füze fırlatmalarını tespit ettiğinde fırlatıldı. Bu merkez, piramit binasının tam ortasına 4 büyük füze yerleştirmeye karar verdi. Doğru protokoller alındığı için, bu normalde çok fazla sorun olmazdı, ancak göründüğü gibi HİÇBİRİ'nin yanında alınmamış. Binadan dışarı ateş ettiklerinde bu füzelerin arkasından fırlaması gereken muazzam ısı ve egzozdan korunmanın tek ipucu, tesis fırlatıldığında kapanan bazı çok ince kapılardır.

   • Bu, kapıların muhtemelen patlayacağı ve kontrol odasındaki insanları öldüreceği bir senaryo yaratır.
   • Asansör boşluğunun herhangi bir koruması yoktur ve egzoz kolayca oraya ve söz konusu asansörün çıktığı tesisin derin, sınırlı seviyelerine akabilir. (Tesisin o kısmında egzozu kapatacak kapı bulunmamaktadır.)
   • Ayrıca bu devasa füzelerden INCHES uzakta ve bu şeyin yukarı çıktığında bu şeylerin üzerine ateş atacağı yerden yaklaşık bir adım uzakta birçok podyum ve bilgisayar var. Bu binayı kim tasarladıysa salak.

   Bir uzay mekiğinin hemen altında bir piknik yaptığınızı hayal edin. Şimdi başlamadığından emin olsam da, bir süre sonra olacağını hayal ediyorum. Neden orada piknik yapalım? Bu aynı şey burada.

   Her neyse, ilk resimde yan tarafta gördüğünüz binalar, büyük bir yeraltı enerji santraline bağlı yüzey yapılarıdır. Oyunda bunun kanıtı yok. Fallout'un kompleksin versiyonunun mükemmel veya gerçek yaşam standartlarına benzer olmasını beklemiyor olsam da, (Nükleer savaş bu evrende çok daha belirgin olduğundan, daha fazla savunma sistemi inşa etmek mantıklı olacaktır.) bitki veya özellikle olması gereken herhangi bir şey, yalnızca kopyala + yapıştırılan terminallere sahip genel odalardan başka herhangi bir amaca hizmet etmiyor gibi görünüyor.

   • Ashton Missile silosu (Bunun Fallout New Vegas olduğunu biliyorum)
   • Önemsemediğim çeşitli estetik detaylar dışında, esas olarak ana kontrol merkezinin (özellikle, anahtarı çevirip bu devasa füzeyi fırlattığınız alan) yerin üzerinde küçük, nispeten korumasız bir bina olduğu gerçeğinden rahatsızım. İnsanların bu füzeleri fırlattığı bölgelerin birkaç olası istisna dışında yeraltında olduğunu hepimiz biliyoruz, ama bu delilik.

    Buradaki bu küçük güzellik (yukarıda gördüğünüz füzeden yaklaşık 40-50 fit uzakta), nükleer bir savaş başlığını bırakın, muhtemelen bir el bombasının etkisine bile dayanamayacak küçük, beton bir yapı. Ahşap kapısı olduğu ve yoldan yaklaşık 5 metre uzakta olduğu gerçeği olmasaydı, bu gerçekten bir sorun olmazdı.

    Ben dahi değilim, ama birisi muhtemelen oraya bir kamyonet sürebilir, bu binayı koruyan zayıf görünümlü ZİNCİR BAĞLANTI ÇİTİNİN üzerinden atlayabilir ve anahtarı muhtemelen orada bulunan adamdan aldıklarını varsayarsak, o anahtarı kırabilir ve başlatmak.

    Delilik.

    • Tanklar
    • Daha doğrusu, özellikle Tank.

     Genel serpinti dünyasında tankların çoğunu gördüm ve çoğu oldukça iyi görünüyor, yeterince gerçekçi ve bizim dünyamız gibi olmalarını beklemiyorlar. Sherman Ateşböceğine benzeyen bir tane bile gördüm. Küçük dünya ha?

     Bence yukarıda gösterilen tank tasarım açısından pratik değil. Tanklar konusunda uzman değilim, bu yüzden bunu okuyan biri, yanılıyorsam beni düzeltmekten çekinmeyin. Taret devasa ve beyni bu şeye ateş eden herhangi biri muhtemelen onu hedef alacak ve tüm mürettebatı tek seferde olmasa bile çoğunu etkili bir şekilde öldürecektir. Yanılmıyorsam, yanlardaki silindir şeklindeki nesneler yakıt depolarıdır, bu durumda bu tamamen delice. Tek bir atış yaparsan, bariz bir can kaybı olacak.

     Görünüşe göre bu şey, orada gördüğünüz vidalarla karı aşan yakalanmış araçlardan yaratılmış ve zırhın yanı sıra bir Tesla topunu yerleştirmek için yenilenmiştir. Zırhının kağıt kalınlığı gibi görünmesinin yanı sıra, bu araçta yapısal olarak yanlış pek çok şey görünmüyor.

     'Anchorage Operasyonu' görevlerini oynadığımda ve düşman tanklarından bahsedildiğini duyduğumda, kendimle birlikte bir tanksavar robotu ve patlayıcılarla donatılmış bir asker getirdim. Bu "Chimera" tankının etrafta dolandığını gördüğümde, birkaç Taarruz tüfeği mermisi patlatmadan önce onu yok edecek vaktim bile olmadı.

     "Oh, bu senaryolu bir olay olmalı, bir sonrakini alacağım."

     Sonra 'Tank'ı gördüm, tabancamı çıkardım ve birkaç kez yanından vurdum. Dev bir ateş topunda patladı. Orada gördüğünüz devasa Tesla silahıyla vuruldum, üzerimi zar zor çizdim ve standart piyade zırhındaydım. Bu 'tank' bir şaka.

     Fallout'un askeri havacılığını yalnız bırakacağım, çünkü teknolojilerinin bizimkinden farklı bir yöne gittiğinden eminim, ama bu canavarı söyleyeceğim:

     Muhtemelen ilk etapta yerden kalkamazdı.

     • Duvarlarda yalıtım yok, sadece Hava / İnce Metal / Yolcular. Yani uçaktaki yolcular, koltuklarında tam anlamıyla donarak ölmediklerini varsayarsak, 30.000 fit yükseklikte çok rahatsız olurlar.
     • Bu şey o kadar büyüktü ki, kanatlar yolcuların oturabileceği alanlardı ve her bir kanadın önünde kırılmaya yatkın görünen dev bir pencere vardı. Bu bozulursa uçak düşer.

     Fallout, kendi evrene girdiğini biliyorum, ama bizimkinden bazı ipuçları alın.

     Eşyalarınızı toplayın.


cevap 2:

Diğer yanıtlar, ortamın kendisinin inanılırlığını ve bütünlüğünü sorgulayan tutarsızlıkları ve mantık hatalarını ele aldı ve bu eleştiriler geçerli ve garantili olsa da, Fallout evreninde beni neredeyse her şeyden daha sık ve daha şiddetli bir şekilde rahatsız eden bir şey var. : sanal bantlar.

Seri boyunca ve hatta aynı oyun içinde, bir holotape neyin sığabileceğine dair kabul edilmiş bir sınır yoktur. Kısa bir metin belgesi mi? Tek bir ses dosyası mı? Bir şekil? Video oyunu? Uzun metrajlı bir film mi? Kanayan Kongre Kütüphanesi'nin tamamı mı? Önemli değil, bir sanal kaset onu elektronik bandın büyüsüyle saklayabilir!

Holotape'ler, Fallout 3'ten sonraki holodisklerle aynı rolü dolduran holotape'lere rağmen, görünüşte ayrı cihazlar olan holodiskler ile holotape'leri karşılaştırdığınızda işler daha da kafa karıştırıcı hale geliyor. Holodisklerin teyplerden (4.000 gigabaytlık depolama alanını kapatan diskler) daha verimli olduğu belirtiliyor ve bu nedenle bunlardan dördü, Kongre Kütüphanesi'nin seçimlerinden oluşan Vault 13'e dağıtıldı ve yine de Fallout 3'te, Kütüphanenin tamamını topladınız. Moira'nın elinde bulunan tek bir çöplükte çalışır. Bu arada, 4.000 gigabayt da buna sığamazdı, bu yüzden gerçekten eklenmesinin bir yolu yok.

Bu veri saklama mucizesi ile bir holotape sahip olabileceğinizi ve onu tüm depolama ihtiyaçlarınız için kullanabileceğinizi düşünürdünüz, değil mi? Görünüşe göre, eğer bir çorak arazideysen değil! Bu kıyamet ortamında tutumluluğa kim ihtiyaç duyar, sadece bir paragraf yazın ya da monologunuzun bir dakikasını kaydedin, sonra o enayi hemen atın, yeni bir tane başlatın! Oyuncu Liam Dadson'ın Neden Thomas Jefferson Bana Cinsel Hayal Kırıklığı Veriyor 1'den 13'e kadar ciltleri titizlikle toplasın, bu biraz sürükleyici bir hikaye anlatımı!

Anlayabildiğim kadarıyla, holotape'ler büyük ve olay örgüsünün o dakika söylediği kadar etkilidir ve gerçek özelliklerini bulmaya çalışmak imkansızdır.


cevap 3:

* Bazı açıklamalar eklemek için düzenlendi.

TÜM serpinti oyunlarını oynamış biri olarak, kanon dışı bile olsa, tutarsızlık yaratmanın en kötü suçlularının lisanslı 3. taraf geliştiriciler olduğunu söylemeliyim, Interplay haklara sahipken ve Bethesda Interplay'in düşüşünden sonra.

Verilen Fallout 1 ve 2'nin çatışma sunan bazı tuhaflıkları vardı, ancak şu anda sahip olduğumuzla karşılaştırıldığında hiçbir şey yoktu. (Oyunun atölyesi, ikonik cıvatayı tamamen farklı bir silah olarak yeniden tasarlasaydı 40 bin hayran kitlesinin tepkisini hayal edin. Hayranlar kesinlikle çok kötü bir şekilde muza bürünür.)

Birincisi ve en önemlisi, önceden belirlenmiş ayrıntılara aldırış etmeden sık sık karıştırılan bilgidir.

Serpinti kanonu

; kanon, Fallout 1, Fallout 2, Fallout 3, Fallout: New Vegas, Fallout 4 sırasını takip eder. Yarı Canon, Fallout Tactics'e atıfta bulunur.

 • Eşyalar, cephane, silahlar, zırhlar ve sarf malzemeleriyle ilgili sanat tasarımında ve tüylerde genel değişiklikler. (Yerleşik bilgi ile açık bir şekilde çeliştikleri durumlar haricinde, değişiklikler beklenebilir.)
 • FEV ve Pan Bağışıklık Projesi, TÜM araştırmaların Mariposa Askeri Araştırma Üssü'nde izole edildiği bir West-Tek araştırma projesiydi. Bethesda, Vault-Tec'e ve diğer gruplara FEV verdi. Bu, Enclave'in Savaş Öncesi West-Tek'te ellerinin FEV'e erişim sağlayacağına dair hiçbir belirti olmadığından, büyük bir çatışma sunuyor, aynı zamanda Fallout 2'nin Mariposa bölgesindeki Enclave kazısını anlamsız kılıyor. Mariposa tesisi, oyunların gelecekteki olaylarını ilerleten bilginin ana arsa noktalarından biri olduğundan, bu tek başına Fallout evreninin bütününü istikrarsızlaştırır.
 • Spesifik irfanlı silahlar, levye (etkilenen oyun mekaniği), sığır prod, çöl kartalı, 14mm tabanca, ppk12 gauss tabanca, M3A1, Tommy Gun, H&K P90C, Saldırı Tüfeği, XL70E3, FN FAL, H&K gibi modern başlıklar tarafından tamamen göz ardı edilmektedir. G11, M72 gauss tüfeği, H&K CAWS, Pancor Jackhammer, Hafif Destek Silahı, Avenger ve Vindicator Miniguns, Magneto Lazer Tabanca, YK42B darbeli tüfek ve YK32 darbeli tabanca.
 • Enerji silahı geri tepmesi (lazer silahları).
 • Özel zırhlar / giysiler, deri savaş ceketi, deri zırh mk2, metal zırh mk2, tesla zırhı (upg ile metal zırh) ve sertleştirilmiş güç zırhı gibi modern başlıklar tarafından tamamen göz ardı edilir.
 • TX-28 mikrofüzyon paketinin füzyon çekirdeklerine değiştirilmesi (sonsuzdan sonlu kullanıma) gibi güç zırhı değişiklikleri, güç zırhını kimin geliştirdiği (Güç zırhı bir West-Tek tasarımıydı) ve farklı yinelemeler oluşturulduğunda. Güç zırhını kullanmak için yeni eğitim gereksinimi. Power Armor tasarım yinelemeleri T-45, T-51, gelişmiş güç zırhı ve gelişmiş güç zırhı mk2 idi. Bu, Bethesda tarafından, T-51B, T-60, X-01, cehennem ateşi zırhı, tesla zırhı ve çeşitli Fallout 4 yükseltmeleri ekleyerek, güç zırhı geçmişiyle doğrudan çatışan ek savaş öncesi yinelemeler de dahil olmak üzere anlaşılmaz bir karmaşaya dönüştürüldü. X-01'in savaş öncesi olarak dahil edilmesi, Fallout 2'nin yerleşik gelişmiş güç zırhı ve mk2 varyantını tamamen rayından çıkarır.
 • Yüzen göz botu, nöbetçi bot (2 ayaklı), otomatik savaş topu tareti ve top kulesi gibi robotik varlıkların kaldırılması veya tasarım değişikliği.
 • Koruyucu, 4 ayaklı / tekerlekli nöbetçi bot, assaultron gibi yeni robotların ve bunların çeşitli “yinelemelerinin” dahil edilmesi.
 • Ev tutma robotları, yapay zekaya dönüşebilir ve bilinç kazanabilir, bunu başarmak için önceki tek varlıklar süper bilgisayarlardı. O zaman bile hala çok sınırlıydılar ve sonuç savaş öncesinde elde edildi.
 • Ghoul ve süper mutant biyoloji iki kez yeniden tasarlandı ve artık orijinal olarak kurulan biyoloji ile tutarlı değil. Ayrıca gulyabaniler herhangi bir nedenle şimdi koşabilir ve yemek yemeye, içmeye veya nefes almaya ihtiyaç duymaz. Gulyabaniler de ne olursa olsun zamanla vahşi hale gelir. Süper mutantlar bir şekilde Üstadın yarattığı şeyin dışında var olur. Bunun yarattığı büyük çatışma, FEV'in stabilizasyonu ve süper mutantlar yaratmak için yapılan değişiklik olan Fallout 1 sırasında Master'ın elde ettiği başarıyı tamamen geçersiz kılıyor.
 • Mikro füzyon hücrelerinin elektron şarj paketleri ve plazma kartuşları ile değiştirilmesi.
 • Mevcut mühimmat türünün veya mühimmatın topluca kaldırılması.
 • Çin'in savaş öncesi anakara Amerika'yı asla işgal etmediği düşünülürse imkansız olan Çin silahlarının dahil edilmesi. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri Çin'i işgal etti ve bu, böyle bir saldırı eylemini desteklemek için mevcut sınırlı kaynak nedeniyle bir durma ile sonuçlandı.
 • Vertibirler artık savaş sonrası kreasyonlar değil, artık savaş öncesi kreasyonlar ve bol ve nadirdir. Vertibirler, kaynak tayınlaması nedeniyle anakara Amerika'da karşılaşılması imkansız bir yakıt olan petrol bazlı yakıtla çalışıyor. Enclave'in onları Fallout 2'de taramasının tek nedeni, pasifikte bir petrol platformunu kontrol etmeleriydi.
 • Sıradan ev kedisinin neslinin tükenmesi Fallout 4'te yeniden mahkum edildi. Nesli tükenme, orijinal serpinti başlıklarında açıkça tanımlandı. (Kolay yemeklerdi)
 • Domates ve patates gibi çeşitli bitki örtüsünün daha önceki başlıklarda mevcut olduklarında soyu tükenmiş olduğu belirtilmiş veya soyu tükenmiş olmadığı belirtilmiştir. Daha sonra "tato" ile değiştirildi.
 • Çöl olmayan alanlar hala doğaya dönüşten veya bitkisel mutasyonlardan yoksundur.
 • Fallout evren teknolojisi çarpıktır ve artık tutarlı değildir, genellikle Fallout Evreninde bulunmayan teknolojiye dayanarak büyük sıçramalar yapar. Fallout evreninin minyatür elektroniklere, süper iletkenlere, yeşil teknolojilere sahip olmadığını görmezden gelmek gibi tuhaflıklar, transistörün son icadı ve bilgisayar belleği depolaması manyetik bantta.
 • Yabancılar başlangıçta kanon değildi, daha sonra kanon oldu (* facepalm *).
 • Fallout 3 ve 4 sayesinde genetik mühendisliği büyük bir adım attı, önceden genetik mühendisliği sınırlı ilerlemelerle ilerleme kaydetmek için çok zor bir alandı. Fallout 1'de Usta süper mutantlar tasarlamak için tam anlamıyla psişik güçler geliştirmek zorunda kaldı. Aksi takdirde, FEV maruziyetinin sonuçları centaurlar, Floaters ve Üstadın haline geldiği bio-lapa ile ilgilidir. Bu, diğer tüm süper mutantların yerleşik kanon ile çelişki olduğu anlamına gelir.
 • Açık büyü, ölümsüzlük ve diğer anlamsız kavramların dahil edilmesi. Fallout 4'ün sihirli silahları ve Cabot sorunu. Fallout evreni biraz sihirle uğraşıyor, ancak normalde benzersiz olay örgüsüne özel durumlara veya özel karşılaşmalara düşüyor.
 • Institute ve East Coast Brotherhood of Steel gibi daha önce temel kanon oyunlarının kurduğu neredeyse her şeyle çelişen yeni gruplar.
 • Minute Men, The Institute, Railroad, Atom Cats, Lamplight'taki çocuklar vb. Gibi tutarsız gruplar ... Bu grupların birbiriyle çelişen motivasyonları, yönleri veya başlangıçları var. Bu onları işlevsel olarak yararsız ve içi boş kılar.
 • Enclave artık önceden belirlenmiş irfan ile anlam ifade etmiyor.
 • Synth'lerin dahil edilmesi (* facepalm *). Gerekli teknoloji seviyesi, bu çalışmaların yerleşik bilgi ile doğrudan çatışmasını sağlamak için Fallout 4'e sıkıştırılır. Bu tür kreasyonları büyük miktarlarda üretmek için gereken kaynaklardan bahsetmiyorum bile.
 • Işınlanma…
 • Savaş sonrası uyuşturucu Jet bir şekilde savaş öncesi hale geliyor. Formülü, savaş sonrası mutasyona uğramış bir hayvan olan Brahmin'e dayansa da.
 • Bethesda başlıklarında fawkes hariç akıllı süper mutantların tam eksikliği. En aptal Mariposa süper mutantları bile, Bethesda başlıklarındaki süper mutantlardan daha zekiydi. Ancak Strong, düşük uç batı kıyısı süper mutantlarıyla karşılaştırılabilir bir zekaya sahiptir.
 • Modern başlıkların olay örgüsü ve motivasyonları, kendi oyunlarında kendileriyle çeliştiği gibi tanımlayıcı amaçlardan yoksundur.
 • Modern başlıklarda varsayılan para birimi, su kıtlığı nedeniyle yalnızca batı çorak arazisinde işlevsel olarak geçerli olan şişe kapaklarıdır.
 • Modern unvanlarda herhangi bir ilerleme kaydetme girişiminde bulunulmaması. Çoğunlukla, hala çökmeye hazır terk edilmiş yapılarda yaşayan nüfuslarla sonuçlanır. Çorak arazi nüfusunun yaşayabilir bir topluluğu yeniden inşa etme veya kurma girişimleri yoktur. Bethesda unvanları tamamen küçük kasabaların "sadece bunu yapmasına" dayanıyor.
 • Modern unvanların kelimenin tam anlamıyla ekonomisi veya herhangi bir para birimini destekleyen bir sistemi yoktur. Ayrıca herhangi bir idari mevcudiyetten yoksundurlar veya yerleşimler arasında işbirliğine izin veren bir çalışma anlaşması tanımlarlar. Bu, kendini destekleyemeyen tutarsız bir sosyal dinamikle sonuçlanır.
 • Yiyecek ve su ya yoktur, üretilmemiştir ya da Bethesda başlıklarında fazlasıyla bol miktarda bulunmaktadır. Yerel halkın nasıl hayatta kaldığı veya nasıl hayatta kalmayı başaramadığı kesinlikle kafa karıştırıcı.
 • Liberty Prime…
 • Çelik Kardeşliği, savaş öncesi teknolojiyi mümkün olan her şekilde elde etmeye kendini adamış, fazlasıyla askerileştirilmiş tekno faşist bir tarikat olmasına rağmen "iyi adamlar" oluyor. Askerleri işe alma konusundaki yabancı düşmanı duruşları nedeniyle sayıları da azalıyor. Bunun sonucu ya BOS uyarlaması ya da yıkımı olmalıydı.
 • Batı kıyılarından doğu kıyısı çorak arazilerine geçiş imkansız karakter. Bunun nedeni, bunu yaparken büyük miktarda tehlikeden kaynaklanmaktadır. Teknik olarak mümkün olsa da, ya çok fazla dikkat çekmiş olanlar ya da kendi başlarına hayatta kalamayacaklardı.
 • Kaynak savaşları, çevrenin kaynaklarla veya onlara dayanan savaş öncesi kalıntılarla dolu olduğu Bethesda başlıkları tarafından SÜREKLİ bir şekilde göz ardı edilmektedir. Gıda, Petrol, Güç ve temel ihtiyaçlar, bombalar patlatılmadan önce, Birleşik Devletler'in hükümeti ve savaşı desteklemek için büyük ölçüde savaş tahvillerine güvenerek neredeyse iflas etmekte olduğu genel ekonomik kargaşadan bahsetmek yerine, rasyonelleştirildi.
 • Motorlu araçlar Bethesda başlıklarında yaygındır, bu, kaynakların paylaştırılması, enerjiyle çalışan sınırlı işlevsel araçlar (Chryslus Motors aka Corvega) nedeniyle imkansızdır ve otomotiv fabrikaları daha sonra ABD silahlı kuvvetleri için mühimmat üretmek üzere yeniden teçhiz edilmiştir. büyük savaş felaketle sonuçlandı. Petrol eksikliği (kaynak tayınlama) nedeniyle uzak kullanım için bile (zenginler için bile) otomobil ile ulaşımı imkansız hale getiren Fallout 4 veya 3 yollarında bu kadar çok trafik olması tam anlamıyla imkansız. Füzyon gücüyle çalışan arabaların mevcudiyeti, enerji hücrelerinin geliştirilmesi ve üretiminin ne kadar uzun sürmesi nedeniyle son derece sınırlıydı. Bu, petrolle çalışan arabaların çoğunun, devam eden savaşa yakıt sağlamak için ham kaynakları için geri dönüştürülmesiyle sonuçlandı.
 • Uçak kazaları, onları uçuracak yakıt yetersizliğinden dolayı yere indirildiği için bir sorun olmazdı. Fallout 4'ün uçak kazası da varoluşu irfan ile tutarsızdır. Kaynakların paylaştırılması sırasında ticari uçaklar zeplinler ve zeplinlerle değiştirildi. Ordunun kaynakları askeri hava varlıklarına yeniden tahsis etmesine izin vermek. Ayrıca ABD'nin “yeni veba” nedeniyle sınırlarını kendi kendini karantinaya kapatması düşünüldüğünde OCONUS uçuşlarına olan ihtiyaç ortadan kalktı. Bu nedenle, mareşal yasası sırasında herhangi bir hava yolculuğuna izin verilmeyecek ve yüksek bulaşma riski, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer yerlere yayılacaktır.
 • Savaş öncesi Amerikalılar, ABD genelinde gıda isyanlarıyla sonuçlanan kaynak tayınlama sırasında tam anlamıyla açlıktan ölüyor olsalar da savaş öncesi yiyecek yaygın / bol miktarda bulunuyor. Hiç kimseye açık olan yerlerde savaş öncesi yiyecekler bırakılmamalı, savaş öncesi yerler kapatılmış ve yalnızca çok sınırlı miktarlara sahip olmalıdır.
 • Savaş öncesi yiyecekler, orijinal başlıklar tarafından yenilmez olarak belirlenir, Bethesda'nın bunları yenilebilir çelişkiler olarak tanıtması, yerleşik kanon. Ayrıca çok iğrenç.
 • Savaş öncesi kaynaklardan savaş sonrası elektrik. Bombalar patladıktan sonra altyapı tahrip edildi ve santraller çalışmaz hale geldi. Güçlendirilmiş ızgaraların Bethesda başlıklarına dahil edilmesi, yerleşik bilgiyle çelişir. Felaketten korunan savaş öncesi cihazların işlevsel hale gelmesi için yedek parça ve onarım gerekir. Bu nedenle, hayatta kalanlar tarafından güç verilen yerlere güç verilmemelidir.
 • Savaş öncesi elektrik üretimi sınırlıydı ve oranlıydı, bu da sürekli elektrik kesintilerine neden oluyordu, çoğu enerji ya eriyecek ya da bombalar nedeniyle çalışmaz hale gelecek olan nükleer santraller tarafından üretiliyordu. Bu santralleri çalıştırma bilgisi, Gecko enerji santrali ve yerleşik gulyabaniler tarafından kanıtlandığı gibi güvensiz de kaybedilmiş olacaktı.
 • Gıda isyanları sırasında sivilleri hapsetmeye adanmış toplama kampı kalıntılarının olmaması.

Bu, Fallout evrenindeki tutarsızlıkların sadece küçük bir listesiydi, ne yazık ki çoğu fraksiyonlara özgü olan daha fazlası da var.


cevap 4:

Fütüristik uçan makinelerin, akıllı robotların ve benzerlerinin varlığına rağmen oyun dünyasında çalışan araçların olmaması. Fallout 2'de oyuncu karakteri çalışan bir araba edinebilirdi, ancak bu nadir olarak görülüyordu ve o zamandan beri temel yol araçları oyunda esasen bilinmiyor. Yetenekli mühendislerin Prydwen'i tamir edebileceği bir evrende hiçbir anlam ifade etmiyor.

Veya bir Vertibird filosu,

Görünüşe göre kimse ucube bir Chevy'yi çalıştıramaz. Şimdi anlıyorum, savaş öncesi teknolojinin büyük ölçüde yok edildiğini veya güvenli kullanımın ötesinde ışınlandığını anlıyorum, ancak Brotherhood of Steel, Enclave ve hatta NCR, güç zırhını onarabilen ve modifiye edebilen insanlara sahipse, o zaman kesinlikle kurtarma miktarıyla , pek çok insan en azından basit bir motosiklet yapabilir, değil mi? Atom aşkına, bu oyunlarda Allah'ın belası cyborg'lar yapan karakterler var!

Yani evet, wastelanders'ın akla gelebilecek her türlü fütüristik teknolojiye onarımları doğaçlama yapabilmesi, ancak yola araba alamaması, kitabımda oldukça büyük bir tutarsızlık.


cevap 5:

AI. Lütfen, yarı iletkenler ve manyetik bantta saklanan bellek içermeyen bir yapay zekayı nasıl programladığınızı söyler misiniz? Fallout 4'te iki makara bantlı tüm bilgisayarları görüyor musun? Bu bir sabit disk gibi bellek deposuydu, ancak çok çok daha küçüktü. Çıkarmak için tüm Commonwealth'i dolduran bant makinelerine ihtiyacınız olacaktı.

210 yıl sonra nasıl olur da kimse çatıyı tamir edemez? Veya deliksiz tahtadan bir duvar mı inşa edersiniz?

Diğerlerinin dediği gibi, araçlar. Allah kahretsin, dizel motorlar 1899'da üretildi, 210 yıl sonra kopyalayamaz mıydık?

HERKES bir süpürgenin ne olduğunu nasıl unuttu?

Fallout'taki birincil din bir ölüm kültü mü? Bu yüzden mi iskeletler her yerde kalıyor?

Hiç durmadan buna devam edebilirim………


cevap 6:

Diziyle ilgili temel sorunum kimsenin hiçbir şeyi temizlememesi! Yıpranmış bir binayı devralırsam ve onu bir ev yapmayı umarsam, yapacağım ilk şey cesetleri çıkarmak olur. Yine de insanların yaşadığı binalarda iskeletler her yerdedir.

Yerleşimcilerime yerleşimleri temizletemiyor olmam beni deli ediyor.


cevap 7:

Parçaların artık güç zırhı toplamak için bir acıdır, ancak en kötüsü hikaye serpinti 4'te sona erdiğinde, kurumdu, serpinti 3 her zaman hoşlandığım yerdi sadece falkes'di, o benim yapmamamın sebebiydi '' katıl, serpinti NV NCR


cevap 8:

Bir düşman, öldürülmeden önce sizi yüzlerce kez vurabilir veya hiç vurmayabilir. Ve ellerinde hangi silahlar olursa olsun, üzerlerinde hala birkaç ila bir düzine cephane var.

Yine de minigun kullanan bir düşmanı öldürün ve üzerlerinde en az 500 mermi var.