fallout 4 füzyon çekirdekleri nasıl yapılır


cevap 1:

A2A

"Fallout 4'ün Füzyon Çekirdekleri gerçek hayatta var olabilir mi?"

Hızlı cevap: Hayır, maalesef yapamazlar.

Uzun cevap:

Gerçek hayatta var olan ilk sorun, Fallout evreninde, anahtar bileşenlerinden veya özelliklerinden herhangi birini tanımlayan ayrıntılı bir "tüy" olmamasıdır. ancak "varsayımlar" vardır.

TX-28 Micro Fusion Pack ile bir şekilde ilişkili olduklarını varsaymak istesem de, maalesef güç zırhında kullanılmaktan başka ortak bir şeyleri yok.

Bunun nedeni, TX-28 Fusion Pack'in aktif olarak güç üretip depolaması, Fusion Çekirdeklerinin ise yalnızca pil olması, Fusion Core'un doğası gereği sonlu olması ve TX-28 Fusion Pack'in aynı zaman aralığında olmamasıdır.

Başlangıçta TX-28 Fusion Pack sistemi, zırhtaki HiFlo Hidrolik sistemleri için tek güç kaynağıydı, ancak Bethesda, güç zırhıyla farklı bir şekilde etkileşime geçmek için onları Fallout 4'te değiştirdi. Buradaki sonuç, güç zırhının gücünün sonsuzdan sonluya gitmesiydi.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta, pillerin doğal gücüdür.

Bir an için hasar gördüğünde, aşırı ısındığında veya uygunsuz bir şekilde kullanıldığında büyük pillere ne olduğunu düşünün. Patlayabilirler ve patlama boyutu ve kuvveti, ünitenin içerdiği güçle doğrudan ilişkilidir. Örneğin, telefonlarda patlayan lityum piller, kimyasal reaksiyonu başlatan ve patlamaları veya alev almaları ile sonuçlanan ısının artmasının sonucuydu.

Şimdi aynı durumda büyük miktarda enerji depolamak ve üretmek için tasarlanmış bir Füzyon Çekirdeği hayal edin. Patlamanın boyutu ve kuvveti, muhtemelen birimi içeren zırh kaplamasını ve zırhı kullanan kullanıcıyı buharlaştıracaktır.

Pillerin ne kadar tehlikeli olabileceği konusunda ayrıntılı bilgi veren bazı destekleyici bilgiler:

https://www.fire.tc.faa.gov/pdf/TC-15-40.pdfGüç (patlayıcı) - WikipediaBM - SaferGuard - Patlama Sonuç Analizi

Öyleyse, TX-28 Fusion Pack tarafından sağlanan bilgilere dayanarak Fusion çekirdeğinin en yakın patlayıcı gücünü bulalım.

TX-28 Fusion Pack 60.000 watt güç çıkışı sağlar, bu da gücü watt'a eşit olan 60.000 jul anlamına gelir. Bir saat içinde 60.000 watt'ın üretildiğini varsayalım.

TNT'nin kilogram başına 4.184 × 10 (6'nın üssü) J veya 4.184 megajoule vardır.

60.000 joule / watt = 51.62523900574 kg TNT

Öyleyse, kullanıcı güç zırhıyla dolaşırken patlayan TX-28 Fusion Pack'in tahmini hasar hasarı ne olur?

Aşağıda patlamadan kaynaklanan hasarın ayrıntıları verilmiştir. Bu durumda, kullanıcı üniteyi tam anlamıyla giydiğinden, patlama aralığı 0 metre olacaktır.

Yaralanma / Ölüm - Personel Aralığı (m)

  • Ölümcül Mesafe 8.59
  • Akciğer Hasarı 13.62
  • Kulak Zarı Rüptürü 35.02

Tuğla Yapılarda Hasar (m)

  • Evler tamamen yıkıldı 3,58
  • Ağır hasar görmüş, onarılamayacak kadar yıkım gerektiren evler 5.28
  • Yaşanmaz hale getirilen evler, yoğun çalışma ile onarılabilir 9.06
  • Yaşanmaz hale getirilen evler, makul ölçüde hızlı bir şekilde onarılabilir 26,41
  • Evler onarım gerektiriyor, ciddi rahatsızlık veriyor ancak yaşanabilir durumda kalıyor 52.82

Bu nedenle, bir güç zırhı birimine güç sağlamak için Fusion Çekirdeklerinin en az 60.000 watt güç vermesi gerektiği düşünüldüğünde, güvenlik açısından TX-28 Fusion Pack ile karşılaştırılabilir bir patlayıcı güce sahip olacağını varsaymak güvenli olacaktır.

Bu, kabaca 51,63 kg büyüklüğünde bir TNT şarjıyla etrafta dolaşırken etrafta dolaşacak, vurulacak kadar deliriyor musunuz? arkanda.

Hasar alması ve patlatması durumunda, birimin kendisi ya TX-28 Fusion Pack durumunda zırhın içinde olduğundan ya da zırh kaplamasının ötesinde zırha monte edilirken dışarıya maruz kaldığı için kullanıcı ölmüş olacaktır.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da, enerjiyi bu kadar küçük bir boyuttan depolayabilen veya üretebilen malzemedir, malzemenin çok yoğun ve ağır olması gerekir.

Peki bunlardan biri gerçek hayatta var olabilir mi? Unobtainium'un yeni bir biçimini keşfetmeden olmaz (varsayımsal, bilimsel olarak imkansız, son derece nadir, maliyetli veya kurgusal veya bu özelliklerin bazılarını bir arada barındıran oldukça arzu edilen bir malzeme).

Bununla birlikte, bu malzeme hiçbir zaman çalışabilir bir çalışma sıcaklığını koruyacak şekilde bulunamazdı, bu, birimden zırha enerji aktarımının inanılmaz ısısına dayanabilmek için kütlesinin temelde sonsuz olmasını gerektirirdi.


cevap 2:

Aslında evet! Yıllardır bunları yapacak teknolojiye sahibiz!

Franklin Veaux's — küçük cihazlardan gelen nükleer enerji

Bir füzyon çekirdeği oluşturmak için yapmamız gereken tek şey, çok miktarda plütonyum bulundurmak ve onu güçlendirilmesi gereken her şeye bağlı kılmak olacaktır.

Bunun yeterli gücü vermeyeceğini düşünseniz bile — Kalp piline plütonyum pil 88 yıl dayanır! Şimdi tek yapmamız gereken onu bir araba aküsü kadar büyük yapmak ve (Hesaplamalarıma göre) 300 yıl kadar dayanacak!

~ Sho