fallout 4 uyuşukluk nasıl tedavi edilir


cevap 1:

Her şey, fırçalayabileceğiniz bir şeyle başlar: standart Bu devasa alışveriş merkezinin park yerinde lanet olası arabayı nerede bıraktım ?! Herkesin başına gelir, önemli değil, beyin osuruğu. Ta ki bugün alışveriş merkezinde olmadığını anlayana kadar; bir şekilde haftanızın çoğunu bir sis perdesinin arkasında büyük kararlar almışsınız gibi geçirdiniz. Sanki o beyin osurukları yeri buğulaştırıyormuş gibi.

Bulutlar yuvarlandığında neler olduğunu açıklayacak çok fazla bilimsel kanıt yok. Araştırmacılar, bunama gibi beyin sisini ölçmenin veya test etmenin bir yolunu bulamadılar. "Herkes ne olduğunu biliyor ama aynı zamanda çok bilinmiyor."

Her şeyden önce !!! Doktorunuzla tiroid sorununuz olup olmadığını kontrol edin !!! Çünkü harmonik problemler beyin sisine neden olur !!!

Ve değilse!!!

Sonra!!!

Beyin sisi hakkında çıldırmak size bir fayda sağlamaz, çünkü en başta endişelenmek sizi buraya getiren şey olabilir. Hayat size limon verdiğinde - boşanma sürecindesiniz, sevgili bir arkadaşınızı kaybettiniz - bu, limonatayı çıkarmak için gereken zihinsel enerji nedeniyle muhtemelen size kafa karışıklığı ve unutkanlık da verecektir. "Stres, fiziksel ve zihinsel olarak performansı bozar.

En azından, ister taşan çamaşır sepeti, ister aşırı paylaşım yapan iş arkadaşınız olsun, sizi gerçekten neyin tetiklediğini bilin, çünkü stresi tetikleyen şeylere odaklanmak, sisi azaltmanıza yardımcı olabilir. "Potansiyel kalıpları belirleyin, ardından sorunların daha stresli olmasına neden olan belirli faktörleri ortadan kaldırın." Bu kendi başına korkutucu geliyorsa, bir terapistle konuşmak parçaları bir araya getirmene yardımcı olabilir.

Beyniniz için değil, karnınız için yiyorsunuz.

Yağlı balıklar, yeşil yapraklı sebzeler ve (yaşasın!) Bitter çikolata gibi yiyeceklerin hepsinin zihinsel kas geliştirdiği bilinmektedir. Keşke bu sisli hissettiğinizde bir çikolata kapmak ve bulutların aniden kalkmasını izlemek kadar kolay olsaydı!

Spesifik olmak istiyorsanız, hafıza ve dikkat için gerekli bir besin olan demirden kaçmadığınızdan emin olun. Üniversite çağındaki kadınlarla yapılan küçük bir çalışmada, 4 ay boyunca protein açısından zengin bir öğle yemeği yemek, kanlarındaki demir seviyelerini yükseltti ve beyin güçlerini geliştirdi. Ve şimdiden binges ile çıkın - buna yemek koması denmesinin bir nedeni var.

Yani onu iyileştirebilecek bazı adımlar ...

1) Temiz Hava + Güneş Işığı

Bu, zihnimi tekrar odak noktasına getirmek için gerçekten benim çarem.

Bu, bir pencereyi kırmak veya dışarı çıkmak ve çok derin nefes alıp vermek için birkaç dakika ayırmak kadar basit.

Solunum kısmı çok önemlidir çünkü vücuda daha fazla oksijen ve vücuttan daha fazla karbondioksit alır.

Beyin sisi çekmenin yanı sıra stresli veya endişeli hissediyorsanız, bu kesinlikle yardımcı olacaktır.

İşin püf noktası, burnunuzdan yaklaşık dört saniye boyunca yavaşça nefes alıp, yaklaşık bir saniye tutup sonra yavaşça nefes vermektir.

Cidden, bu nefes alma tekniğini temiz havada kullandıktan sadece bir dakika sonra bile, bilinç durumum önemli ölçüde yükseliyor.

2) Kahve + Uyuklama

Uyanık kalmanız gerektiğinde, bariz bir çözüm elbette kahvedir (veya kafein yüklü herhangi bir içecek).

Basitçe uyanık kalamadığınızda, sekiz saat boyunca bayılmayı da göze alamadığınızda, kısa uyku genellikle kendinizi en azından birazcık yeniden şarj etmeye yardımcı olmak için yararlıdır.

Bunun beyin sisi ile ne ilgisi var diye sorabilirsiniz.

Ve biri sizi uyanık tutarken diğeri sizi uyuturken neden ikisini bir araya getirmek isteyesiniz?

Açıklamama izin verin.

Görünüşe göre, 20 dakikadan fazla olmayan bir uyku için aşağı inmeden hemen önce bir fincan kahve içerseniz, uyanıklığınızı gerçekten güçlendirebilirsiniz.

Şaşkın?

Gerçekten buradaki zamanlamayla ilgili.

Kafeinin uyku için kötü bir haber olduğunu herkes bilir, ancak beyninizi etkilemesi yaklaşık 20 dakika sürdüğü için kestirmek için küçük bir pencereniz vardır.

Ama neden kestirmek isteyesin?

Kısa bir şekerleme (yani, derin bir uyku durumuna girmeyeceğiniz kadar kısa) doğal olarak adenozini temizler - beyin aktivitesinin bir yan ürünü, sizi yorgun ve sisli hissettirebilir.

3) Çikolatalar + En Sevdiğiniz Sanatçıların müziği

Son fakat en az değil, en azından yine de iyi hissetmek için beyninize biraz tekme atmanız için ekstra küçük bir ipucu.

Hem çikolatanın hem de müziğin beyin üzerinde hormonal ruh halini artırıcı etkileri vardır ve bu bazen sizi sisli korkağınızdan atmak için yeterli olabilir.

Sadece ters etkiye sahip olabileceklerine dikkat edin.

Ya da hiçbir etkisi yok.

İnanın bana - en sevdiğiniz sanatçının şarkıları ya da kocaman bir çikolata yığınıyla bu kadar dikkatinizin dağılmasına izin vermenin çok ötesinde bir şey ve çalışmaktan ziyade çikolataya aşırı düşkün olduğumu kesinlikle itiraf edebilirim.

Ayrıca çikolatanın beni şişirmekten başka bir şey yapmadığı ve müziğin beni hemen sinirlendirdiği örnekler de yaşadım.

Ve bazen böyle oluyor.

Öyleyse devam edin ve burada az önce bahsettiğim bir sürü şeyi denerseniz, yaptığınız tek şey sizi daha kablolu, sersemlemiş veya dikkatinizin dağınık hissetmesine neden olursa çok fazla şaşırmayın.

Beyninizi bilmiyorum, sağlığınız hakkında da herhangi bir geçmiş bilgim yok.

Heck, çoğu zaman kendime neler olduğunu zar zor anlıyorum.

Yine de bu bilginin size gerçekten yardımcı olacağını umuyorum.

Bana daha önce en az bir kez yardımcı olan ve bunu destekleyecek bilimsel bilgilere sahip olan her şey paylaşılmaya değer.

Ve yardımcı olmasa bile, bunların hepsi süper sağlıklı ipuçları, bu yüzden yine de tüm vücudunuza yardım ediyor olacaksınız.

97 yaşında olduğunuzda ve yaşınızdaki diğer herkes nerede olduklarını veya ne yaptıklarını bile hatırlayamadığında, yine de kıçınızı tekmeliyor ve işleri hallediyor olacaksınız çünkü zihinsel gücü geliştirmiş olacaksınız ve sadece bakımlı bir beyin ve vücuttan gelebilen dayanıklılık.

TEŞEKKÜR EDERİM!!!


cevap 2:

Zihinsel olarak obez olmayın. Beynini çalıştır. Kullan ya da kaybet.

Beyin sisi, azalan bilişsel yetenekler, bilişsel yorgunluk, yavaş düşünme, odaklanma güçlüğü, kafa karışıklığı, konsantrasyon eksikliği, unutkanlık veya düşünce süreçlerindeki belirsizlikle ilgili bir dizi semptomdur. Uzun vadede duyusal işleme ve hafıza oluşumunu da etkilemeye başlar.

Beyin sisine neden olan veya etkileyen birçok koşul vardır. Örn. Postural Taşikardi Sendromu (PoTS), Kronik Yorgunluk Sendromu (CFS), azalmış serebral kan akışı vb.

Bilimsel bir çalışma:

Beyin sisinin kalınlığına yakalandı: Kronik Yorgunluk Sendromunun bilişsel semptomlarını keşfetmek

Beyin sisine ve kronik yorgunluk sendromuna neyin sebep olduğunu bilmek, ondan kurtulmanın ilk adımıdır. Eminim aşağıdaki şeyler yardımcı olacaktır:

1. Beyninizi biraz dinlendirin, İyi Uyuyun

Beynimiz, biz uyanık ve bilinçliyken her zaman% 100 çalışır ve uyuduğumuzda kapanmaz. Uyku, beynin dinlendiği, bakım süreçlerinin çalıştığı, öğrenme ve bellek konsolidasyonunun gerçekleştiği, onarım ve reformların gerçekleştiği zamandır. Ve ne yazık ki, uyku en az tahmin edilen fizyolojik süreçtir. Bu, uykunun genellikle kısalmaya zorlandığı, kesildiği veya düzensiz olduğu bir yaşam tarzı türü tarafından daha da kötüleşir. Hayatınızda bu değişiklikleri yapın ve kendiniz görün:

 • Telefonunuzu / tabletinizi / bilgisayarınızı / TV'nizi uyku zamanından en az bir saat önce kaldırın. Bunun yerine bir kitap veya gazete okuyun, ailenizle oturun, yürüyüşe çıkın, ertesi günü düşünün ve yavaşça uykuya dalın.
  • Genelde ve özellikle geceleri kahveyi, alkolü, ağır yiyecekleri bırakın. İsterseniz bir bardak ılık süt alın.
  • İsterseniz gün içinde kısa bir şekerleme yapın.
  • İyi uyuyun ki ertesi gün enerji dolu olsun. İyi düşünerek uyu.

  2. Arkadaşlar ve Aile

  Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte olmanın bazı beyin merkezlerini mutlu hormonlar salgılaması için uyardığı iyi bilinmektedir. Bu, doğrudan kaygı ve depresyona karşı bir kalkan görevi görür ve beynin bilişsel kapasitesini geliştirmesine izin verir.

  3. Fiziksel Aktivite

  Etraftaki insanların üzücü hallerine bakınca üzülüyorum. Giderek daha az insan düzenli fiziksel aktivitelere ve sporlara katılıyor. Çevrede gördüğünüz herkes telefonlarına, bilgisayarlarına ve sanal topluluklarına bağlıdır.

  Fiziksel aktivitenin sadece karmaşık işlemede, hafıza oluşumunda, muhakemede vb. Önemli olan hipokampus, prefrontal korteks, singulat korteks vb. Gibi merkezlerin bilişsel işlevini geliştirdiği kanıtlanmıştır. Yoğun bir fiziksel aktivite seansından sonra beyne artan kan akışı, beyin gelişimi ve onarımını tetiklemede doğrudan bir faktördür. Kan akışının azalması beyin sisinin nedenidir.

  Fiziksel olarak zinde bir vücut, yaşamın iniş çıkışlarına dayanmak için zihinsel olarak da güçlenir.

  Atamızın başarılı bir şekilde hayatta kalması, sahip olması gereken fiziksel dayanıklılıkla güçlendirilen zihinsel gelişim tarafından sağlandı.

  4. Duygusal olarak güçlü olun: Herkesin geçmesi gereken eğitimin bir parçasıdır. Zorluklar hayatın bir parçası olsa da, bunlar beynin ruh sağlığını etkilememelidir.

  Acil durumlar için hava hostesleri tarafından verilen talimatları görmüş olmalısınız. Başkasına yardım etmeden önce oksijen maskesini kendimize takmak. Benzer şekilde, yaşamın zorluğuna dayanmak için zihinsel olarak güçlü olmalıyız.

  5. Doktorla Konuşun: Hindistan gibi ülkelerde, psikiyatrik yardım en az kullanılan tıbbi hizmettir. Bunun bir sonucu olarak, çok aşamalı olarak tespit edilebilen, önlenebilen veya tedavi edilebilen birçok zihinsel sorun teşhis edilmeden kalmaktadır ve etkilenen kişilerin ve sevdiklerinin hayatını altüst etmektedir. Tıbbi yardım isteyin. Utanç verici değil.

  6. Beyin için abur cuburdan uzak durun: Alakasız çevrimiçi sosyal ağlar, memler, youtube'daki anlamsız çöpler, porno, facebook'un sahte dünyası, instagram vb. Beyin için abur cuburdur. Beyniniz, herhangi bir düşünme ve analiz etme ihtiyacı duymadan pek çok alakasız ama ilginç bilgiyi pasif olarak aldığında, zihinsel olarak obez hale gelirsiniz.

  Yakında beyniniz görsel olarak çekici, sonsuz, anlamsız bilginin bu aşırı yüklemesini beğenmeye başlayacak. Yakında, gücünü ve hızını kaybedecek ve tam da beyin sisini getiren şey bu.


  Özetlemek gerekirse, beyin sisinin daha çok bir yaşam tarzı koşulu olduğunu iddia etmek istiyorum.

  Tekrar ediyorum “Zihinsel olarak obez olmayın. Beynini çalıştır. Kullan ya da kaybet. "


cevap 3:

Demek Beyin Sisinden Kurtulmak mı istiyorsunuz?

Aynı sayfada olduğumuzdan emin olmak için, beyin sisi kişinin zihinsel yeteneklerinin geçici veya kronik bozulması olarak tanımlanabilir. Genellikle bilişsel yeteneklerimizde keskin bir düşüş algılıyoruz. Buna bir kafa karışıklığı ve zihinsel netlik eksikliği eşlik eder. Genellikle bu durumla ilgili bir başka semptom, konsantre olamama. Ayrıca, bulanıklık, unutkanlık hissi ve bir kopma hissi ortaya çıkabilir. Eskisi kadar keskin olmadığınızı düşünüyorsanız, bu makale beyin sisinden kurtulmak için nedenleri belirlemenize ve bir çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Beyin sisine ne sebep olur? Beyin sisinden nasıl kurtulacağımızı tartışmadan önce, olası nedenleri araştıralım. Tek başına veya kombinasyon halinde beyin sisinin başlamasına yol açabilecek birçok faktör vardır. Bunlardan bazıları: • Uyku yoksunluğu • Uyku apnesi • Kronik yorgunluk • Fibromiyalji • Anksiyete • Depresyon • Obsesif kompulsif bozukluklar • Demans • Alzheimer ve Parkinson hastalığı • Şizofreni • Bipolar bozukluk • Alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı • Bazı ilaçlar • Dehidrasyon • Menopoz • Mevsimsel alerji • Düşük kan şekeri • Vitamin eksikliği

Bu koşullardan herhangi birinden muzdaripseniz veya olabileceğinizi düşünüyorsanız, tıbbi yardım almanız önerilir.

Beyin Sisinden Nasıl Kurtulunur Neyse ki, genel sağlığınızı kesinlikle iyileştirecek ve zihinsel bulanıklık hissini azaltacak bir dizi kolay adım var. Aşağıda, gün boyu keskin kalmanıza yardımcı olacak ve beyin sisinden kurtulma arayışınızda size yardımcı olacak beş öneri bulunmaktadır:

1. Uyku Uyku yoksunluğu, yeterince şiddetliyse, kesinlikle beyin sisine yol açacaktır. Uyku düzeninizdeki küçük değişiklikler bile odaklanma yeteneğinizi bozabilir. Konsantre olmakta zorlanabilirsiniz ve olabildiğince keskin olmayabilirsiniz. Neyse ki, bunun tersi de aynı derecede doğrudur. Uyku alışkanlıklarınız üzerinde kontrol sahibi olmak (kesintisiz olarak günde yeterince saat uyuduğunuzdan emin olarak) bilişsel yeteneklerinizi kesinlikle geliştirecektir. Yeterince basit olmasının nedeni: zihinsel, duygusal ve fiziksel iyileşme esas olarak uyku sırasında gerçekleşir. Geceleri meydana gelen doğal iyileşme süreçleri değiştiğinde veya bastırıldığında hem beyin fonksiyonunuz hem de bağışıklık sisteminiz etkilenir. Örneğin, laboratuvar hayvanları ile yapılan deneylerin uykusuzluğun ölüme bile neden olabileceğini gösterdiğini hesaba katın. Kaliteli uyku bir lüks değil, önceliklerinizin üstünde olması gereken biyolojik bir ihtiyaçtır. Son çalışmalar, anıların ve prosedürel öğrenmenin uykunun REM aşamasında pekiştiğini göstermiştir. Kelimeleri veya gerçekleri hatırlamakta zorlanıyorsanız veya belirli görevleri yeterli hız ve doğrulukla yerine getiremiyorsanız, Morpheus'un kollarında daha uzun sürelerden kesinlikle yararlanacaksınız. Uyku ... beyin sisinden kurtulmak için önemli bir ilk adım!

2. Rahatlayın Uykunun yanı sıra, endişelerinizi uzak tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Kronik stres, anti-inflamatuar hormon kortizolün sürekli salınması nedeniyle neredeyse tüm otoimmün koşullarda önemli bir faktördür. Zihin durumunuzu kontrol altına alarak, fiziksel hastalığa ve sisli bilince dönüşen olumsuz duyguları sınırlayacaksınız. Aksi takdirde, depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve diğer rahatsızlıklara yakalanma riskiniz daha yüksek olacak ve bu da daha fazla soruna neden olacak ve beyin sisini kötüleştirecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, Yoga ve meditasyon gibi aktivitelere dahil edilen nefes egzersizlerini deneyebilirsiniz. Doğru nefes alma alışkanlıkları daha iyi kan dolaşımı sağlar, enerji seviyenizi ve kaslarınızın performansını artırır. Sağlıklı nefes almak ayrıca beyin omurilik sıvınızı harekete geçirmeye yardımcı olur. Bu, atık ürünlerin merkezi sinir sisteminden uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak, bu, hücrelerinize daha fazla oksijen sağlamaya ve metabolik işlevlerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Nasıl gevşeyeceğinizi öğrenerek kendinize daha iyi bakacaksınız. Buna karşılık, beyin sisinden kurtulabilir ve kesinlikle diğer birçok sağlık yararından yararlanabilirsiniz.

3. İyi Beslenin Kendimizi beslediğimiz nitelik, nicelik ve sıklık, nasıl hissettiğimizi ve düşündüğümüzü belirler. Biz, kelimenin tam anlamıyla, yediğimiz şeyiz. Beslenme vücudunuzdaki tüm sistemleri, özellikle de beyni etkiler. Kötü beslenme alışkanlıkları sizi yüksek kolesterol, hipertansiyon, obezite vb. Risklerle karşı karşıya bırakır. Besin içeriği yoğun bir diyet, enerji seviyenizi gün boyu yüksek tutmanıza ve canlılığınızı olabildiğince yüksek tutmanıza yardımcı olur. Ayrıca yiyecek seçimlerinizin glisemik indeksini düşürmek isteyebilirsiniz. Bunu, taze yiyeceklere odaklanarak, çok sayıda meyve ve sebze yiyerek ve sağlıklı bir bağırsağı korumak için yeterli lif kaynağı ekleyerek başarabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, beyin sisinden kurtulmanıza yardımcı olmada kesinlikle önemli bir rol oynayacaktır.

4. Egzersiz Egzersiz, zinde ve sağlıklı kalmak için gereklidir. Sprint gibi Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (HIIT), beyin sisi tedavisi olarak özellikle tavsiye edilir. Vücudun daha fazla laktat salmasına yardımcı olur ve bu da hipoglisemi riskini azaltır. Bir başka mükemmel egzersiz de halterdir. Doğası gereği, halterle ilgili nefes alma ve teknikler çok rahatlatıcıdır. Yoga, söylendiği gibi, sadece nefes alma alışkanlıklarınızı geliştirmek için değil, aynı zamanda genel sağlığınız ve zihinsel yetenekleriniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olan vücut duruşunuzu geliştirmek için de iyi bir seçenektir.

5. Güneş ışığında çıkın! Doğal güneş ışınlarına yeterince maruz kalmak, genel sağlığınıza olumlu katkıda bulunur. Bir miktar güneş ışığı, sağlıklı kemik ve dişlerin desteklenmesine, sağlıklı uyku düzenine yardımcı olur ve D vitamini üretimini teşvik eder. Günde yaklaşık on beş ila kırk dakika fazlasıyla yeterli olmalıdır. Artık güneş yanığı yok!

Yukarıda listelenen beyin sisinden kurtulmak için tüm adımlar, genel sağlığınızı önemli ölçüde iyileştirecek ve kesinlikle en yüksek zihinsel yeteneklerinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın, uyuyun, rahatlayın, iyi besleyin, egzersiz yapın (aktif olun!) Ve güneşlenmek ve dışarıda eğlenmek için biraz zaman ayırın. Keyfini çıkarın, stresi azaltın ve zihinsel bulanıklığınız yavaş yavaş kaybolacaktır.


cevap 4:

Gerçekte, beyin sisini ortadan kaldırmanın tek bir en iyi yolu olmayabilir, çünkü bu durumun birden fazla nedeni olabilir.

Beyin sisine gerçekten de diyet veya ilaç veya yeterli su eksikliği veya temiz hava eksikliği veya yeterince uyumam neden olabilir. Bütün bunlar mantıklı.

Suçlu olup olmadığını görmek için araştırılması daha kolay olabilecek başka bir olası açıklama daha var.

Duyusal giriş aşırı yükü.

Sürekli uyaran bir dünyada yaşıyoruz. Dikkatimizi çekmek için haykıran sesli ve görsel sinyaller ile uyanma saatlerimiz boyunca çevriliyiz. Ve hepsi dikkatimizi şu anda düşündüğümüzden "onların" bizim dikkat etmemizi istedikleri şeye çevirmemizi talep ediyor.

Bazıları diğerlerinden daha büyük ölçüde ticari bir dünyada yaşıyoruz, ancak elbette ticaret dünyası her birimize günde yüzlerce hatta binlerce kez dokunuyor.

Eskiden gece haberlerinin, "Şu Anda Çocuğunuzun Ulaştığı 10 Tehlikeli Ev Kimyasalı !!!" gibi satırlarla reklamının yapılması alışıldık bir şeydi. öykünün tamamını görmek için 11'de izleyin.

Şimdi bu tıklama tuzağı başlıkları her yerde, bir günde çevrimiçi okuduğumuz her şeyin şu anda yaptığımızdan daha önemli olduğunu iddia ediyor.

Bir tür eğlence parkına gitmek gibi. Günün sonunda yorulduk. Nadiren bu kadar çok yürümekten, ancak bunun yerine parkta olduğumuz süre boyunca kronik bilgi yüklemesinden kaynaklanıyor.

Bu aşırı girdi yükü, zihnimizin koruyucu moda geçmesine neden olur ve zihin için bu sis. Her şeyin son derece önemli olduğuna inanmak için eğitildik, bu nedenle hiçbir şey önemli değil. Beynimizin olması için inşa edildikleri harika kreasyonlar gibi çalışmasına ihtiyacımız olduğunda hiçbir şey olmuyor. Sanki piller her zaman bitiyor.

Tek bir zaman diliminde alabileceğimiz ve işleyebileceğimiz veri miktarının bir sınırı vardır (ve herkes için farklıdır). Bu verileri hiçbir zaman ilgili bilgilere dönüştürmezsek, sürekli olarak geride kalırız. Bir noktada, aşırı çalışan beyinlerimiz, gerekli düşüncenin yetişmek için zamana sahip olmasına izin vermek için gücü kısar.

Rutinimizde bazı değişiklikler olmadan nadiren yapar.

İsterseniz, bu basit değişiklikleri hemen şimdi başlayarak yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzdaki veya tabletinizdeki tüm uyarıları kapatın.
 • Telefonunuzu terk etmek için evinizde bir yer seçin. Kullanmanız gerektiğinde o noktaya gidin. Evinizde yanınızda taşımayın.
 • Sosyal medyada etkileşim kurmak için günde iki kez seçin. Bunu yapacağınız süreyi seçin. Zaman dolduğunda dur.
 • E-posta kullanıyorsanız, haber ön sayfası olmayan bir sağlayıcıda bir hesap edinin. Haber ön sayfalarına sahip sağlayıcıların örnekleri Yahoo ve AOL'dir.
 • Telefonunuzdaki bildirim seslerini kapatın. Şimdi, tabii ki, annenizin ameliyatının sonucunu duymayı bekliyorsanız, sesi açın. Ancak çoğu zaman onları duymanıza gerek yoktur.
 • Emoji kullanmayı bırakın ve söylemek istediklerinizi yazın. Daha da iyisi, metin yerine arayın.
 • Uyuduğunuzda, telefonunuzu oturma odasında sessizce bırakın. Telefonunuzu çalar saat olarak kullanıyorsanız, durun. Git bir saat al.
 • Çoklu görevi durdurun. Herhangi bir şey. Kendinizi şimdiki anda hazır tutun. Ne öğreneceğiniz şaşırtıcı.

Bunlar, zihninizden sisi temizlemeye yardımcı olabilecek birkaç şeydir. Bir günde girdi sayısını azalttığınızda, beyin sisi temizlenir. Para çekme sürecinden geçecek misiniz? Olabilir. Belki değil. Ancak beyin sisini temizlemek önemliyse, bu öneriler gibi bir şey yapmak kesinlikle zaman ayırmaya değer olabilir.


cevap 5:

Elde edebileceğiniz başarı seviyesinin beyin fonksiyon bozukluğuna neyin sebep olduğuna bağlı olacağından şüpheleniyorum, ancak benim için neyin işe yaradığını ele alabilirim ve eğer durumunuz benimkiyle hiç benzer ise, başarı mümkündür.

Lyme hastalığı ile enfeksiyon sırasında ve sonrasında beyin sisi, yorgunluk ve ağrıdan ciddi şekilde etkilendim ve listelediklerinizden çok daha fazla semptom vardı.

Doktorların sahip olduğunuz semptomlara rağmen iyi olduğunuzu düşünmeleri gerçeği, dairesel döküntüleri görmedikleri halde Lyme ile enfekte olmanız durumunda doktorlardan aldığınız tipik yanıttır.

Yorgunluktan ve zihinsel sisten uzaklaşmak basit bir çare ile yapılamaz, ancak daha önce yazdığım bazı cevaplardan verilen önerileri uygularsanız başarılı olabileceğinize inanıyorum.

Dan Klein'ın Lyme hastalığının etkileri kalıcı mı?

Bu yanıtta, sizi bilmeniz gereken daha fazla bilgi ile yanıtladığım başka bir soruya götürecek gömülü bir bağlantı var.

Burada bahsetmek istediğim dört şey daha var: Selenyum, bacopa, egzersiz ve diyet.

Selenyum sıkıntısı çekmediğinizden emin olun. Sizi sağlığa kavuşturmak için diğer şeylerle birlikte çalışır. İşte ne kadar ihtiyacınız olduğuna dair bazı bilgiler ve bazı kaynaklar:

Diyet Takviyeleri Ofisi - Diyet Takviyesi Bilgi Sayfası: Selenyum

Bacopa monnieri, yeni öğrendiğim ve bu yazı itibariyle henüz denemediğim bir şey ama çok iyi görünüyor ve sipariş ettiğim bazılarının gelmesini bekliyorum. Düzenleme: Bunu yazdığımdan beri denedim ve benim için iyi çalışıyor. Kullanmaya devam ediyorum.

İşte bununla ilgili bir bilimsel inceleme makalesi:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746283/

Egzersizin beyin üzerinde inanılmaz etkileri vardır. Beyin sağlığı için çok önemlidir, ancak en iyi sonuçları önerilen besin yardımcı maddeleriyle birlikte kullandığınızda alırsınız.

Egzersizin beyin sağlığı üzerindeki etkileri hakkında bir fikir edinmek için şu makalelere bakın:

Egzersiz ve beyin sağlığı

Egzersizde başarılı olmaktan zevk aldığınız aktiviteler bulun. Gücü artırmak için şeyler yapın ve aerobik kapasiteyi de artırın.

Eklenecek bir şey daha, diyetinize göz atmak ve rafine karbonhidrat içeren yiyecekleri mümkün olduğunca ortadan kaldırmaya başlamaktır.

Kan dolaşımınıza koydukları aşırı glikoz, beyninize ve dolaşım sisteminize ve pankreasınıza zarar verir.

Diyetinizi çoğunlukla Akdeniz tipine kaydırın ve özellikle yukarıdaki önerileri dikkate alırsanız genel sağlığınız iyileşecektir.


cevap 6:
Beyin sisini temizlemek için en iyi çözümler şunlardır:
(Ekleyen: Natalia Quiroz)
1. Diyetinizi Değiştirin:
Beyin sisine diyetinizdeki yiyecekler neden olabilir. Yaklaşık 15 milyon Amerikalı gıda alerjisinden muzdarip. Bu arada, sayısız insan hafif bir gıda alerjisinin farkında değil. Gıda alerjileri herhangi bir yaşta başlayabilir veya otoimmün bozukluklar gibi kötü bağırsak sağlığından tetiklenebilir.Örneğin, glutensitivite beyin sisine bağlıdır. Yeni teşhis konmuş 11 birey üzerinde yapılan bir çalışmada, glütensiz bir diyetin odaklanma, hafıza ve sözel akıcılığı kanıtlamasına yardımcı olduğu bulundu. Çoğu insan glüten alerjisinden muzdariptir ama bunu bilmiyor. Diğer yaygın alerjiler arasında kazein (süt ürünleri), yumurta, yer fıstığı ve soya bulunur.Araştırmalar ayrıca düşük yağlı diyetlerin bilişsel düşüşe yol açabileceğini gösteriyor. Demans hastaları ile yapılan araştırmalar, yüksek yağlı diyetlerin beyin odağını azalttığını buldu. Dehidrasyon, bilişsel performansın bozulmasına da neden olabilir. Çok az su içmek sağlıksız bir bağırsağa yol açar ve bu da kabızlığa veya ishale neden olabilir. Kendi diyetinizi ve zihinsel sisinize neden olabilecek herhangi bir şey olup olmadığını düşünün. Yemeklerinizin sizinle nasıl oturduğuna dikkat edin ve hangi yiyeceklerin kafanızı bulanıklaştırdığını keşfetmek için eleme deneyleri yapın.
2. Takviyeleri alın:
OptiMind gibi bir takviye almayı deneyin (buradan ücretsiz deneyin). OptiMind, odaklanmanıza ve zihinsel uyanık kalmanıza yardımcı olacak birinci sınıf bileşenler içerir. Antioksidanlar, sağlıklı bir beyin için başka bir anahtar bileşendir. Antioksidanlar açısından zengin besinler oksidatif stresle savaşabilir. D vitamini ve B vitamini kompleksi takviyeleri, bilişsel işlev için gereklidir. Bu bileşikler vücuda temizlemek, gençleştirmek ve iyileştirmek için gerekli besinleri sağlar. Bazı takviyeler, bilişsel performansı ve net zihinsel sisi artırmak için tasarlanmıştır. Su çördük veya brahmi olarak daha iyi bilinen Bacopa monnieri, sağlıklı yetişkinlerde hafıza ve bilişi geliştirmek için kullanılan eski bir Hint şifalı bitkidir. Bacosides olarak bilinen Brahmi'deki aktif bileşikler, beyin ve insan sağlığı üzerindeki etkileri açısından değerlendiriliyor. Bazı araştırmalar, Brahmi'deki bileşiklerin beyin hücrelerini olumlu yönde etkilediğini ve yeni öğrenilen bilgilerin tutulmasını iyileştirdiğini göstermiştir.
3. Daha fazla uyuyun:
Uyku, sağlıklı ve uyanık bir gerçeklik için kritik bir bileşendir. Zihinsel ve fiziksel sağlığınız için gereklidir. Uykunuzu düzenlemek ve en üst düzeye çıkarmak dikkat, hafıza ve ruh halinizi iyileştirir. Kolfak eksikliği ciddi sağlık sonuçları ve çok fazla uyku da sağlığınız için kötüdür. Sağduyu bize 8 saatlik uykunun doğru miktar olduğunu söylerken, bazı insanlar ideal performans için yalnızca 6 saate ihtiyaç duyar. Gece uykunuzu takip ederek sizin için doğru miktarda uykunun ne olduğunu öğrenin. "Kaybedilen uykuyu gerçekten telafi edebilir ve odak ve netliği geri kazanabilirsiniz. Beyin sisini bir hafta içinde kaybedebilirsiniz. Ama şimdi başlayın; ne kadar uzun vaktiniz varsa kötü uyku, yetişmesi o kadar uzun sürer. "- Dr. Harvard Tıp Fakültesi'nde tıp eğitmeni olan Epstein Uyku çalışmaları, uyku kalitesinin uyku miktarından daha önemli olduğunu öne sürüyor. Beyin, gelecek bilgilere hazırlık olarak uyku sırasında yeni yollar oluşturur. Yüksek kaliteli uyku; dikkat, problem çözme ve karar verme becerilerini geliştirir. Scripps Kliniği Uyku Merkezi'nden araştırmacılar, geceleri 6,5 ila 7,5 saat uyuyan kişilerin en uzun yaşama eğiliminde olduklarını bildiriyorlar. Harvard Sağlık Mektubu, "beyin sisini yakmak" için egzersiz yapmak ve yatağa yakın oruç tutmak gibi uyku iyileştirme ipuçları önermektedir. İşte uyku kalitenizi artırmak için bazı öneriler: Uyku Vakfı'nın Uyku Kalitesi Kontrol Listesi: *. Yatma ve uyanma saatlerini düzenleyin *. Rahatlamayı içeren gece ritüeli veya alışkanlık *. Serin, karanlık, sessiz oda *. Alkol ve sigaradan kaçının ve yatma vaktine yakın ağır yemekler *. Rahat yatak takımı *.
4. Egzersiz:
Egzersiz, zihinsel sis ve stresi ortadan kaldırmanın harika bir yoludur. Egzersiz yapmak kan damarlarınızı açar, kanınızın akışını sağlar ve oksijen seviyenizi artırır. Bu, vücudunuzun fiziksel ve zihinsel olarak performans gösterme yeteneğini büyük ölçüde geliştirir. Araştırmalar, egzersizin aslında beynin bilişsel esnekliğini artırdığını gösteriyor. Haftada 3 kez 40 dakika yürümek bile beyin sağlığını artırabilir. Koşmanın depresyon üzerindeki etkilerini araştırmak, koşmanın hipokampustaki hücre büyümesini artırdığı görüldü. Bu, egzersizin öğrenmeyi ve hafızayı geliştirdiğini göstermektedir. Sabahları aerobik egzersizler ve egzersiz, beyin sağlığı ve hafıza için en faydalı gibi görünüyor. Bir programa bağlı kalmak ve bir antrenman arkadaşına sahip olmak, günlük bir alışkanlık edinmek için harika numaralardır. Yoga, tai chi ve aerobik dersleri daha iyi hafıza ve beyin sisini azaltmak için mükemmel egzersizlerdir. Bununla birlikte, her tür egzersiz yararlıdır, bu nedenle programınıza, bütçenize ve yeteneğinize uygun bir egzersiz rutini seçmek önemlidir.
5. Rahatlayın:
Günümüz dünyasında hayatlarımız oldukça telaşlı ve çoğu zaman stresle dolu. Çoğumuz rahatlamak için zaman ayırmıyoruz. Stres bilimi, vücuda zarar veren ve bağışıklık sistemini zayıflatan ölümcül hormon olarak iyi belgelenmiştir.Stres ayrıca beyin sisine neden olabilir. İşte sıkıştırmayı azaltmanın birkaç yolu: 1. Zen Meditasyonu stresi azaltabilir, kan basıncını düşürebilir ve genel sağlığı iyileştirebilir. Zihinsel farkındalığı da artırır. Araştırmacılar, meditasyon uygulayıcıları arasında işitme, görme ve kan basıncı gibi faktörleri inceledi ve meditasyonun daha genç fizyolojik testlerle sonuçlandığını buldu. 2. Jam out-müzik dinlemenin stres düzeylerini azalttığı bilinmektedir. Aslında, klasik müziğin nabzı, nabzı yavaşlattığı ve kan basıncını düşürdüğü gösterilmiştir. Müzik ayrıca güvenlik sağlar, rahatsızlığı giderir ve benlik saygısını artırabilir. - John Hopkins Okulundan Müzik ve Öğrenme Odak ve Konsantrasyon Müziği *. Dikkat düzeylerini artırmak, akılda tutma ve hafızayı geliştirmek, odaklanmış öğrenme süresini uzatmak, düşünme becerilerini genişletmek için oynayın *. Klasikler ile. LIND Enstitüsü. Accelerated Learning araştırması, yavaş Barok müziğin konsantrasyonu artırdığını gösteriyor.
6. Detoks:
Modern yaşam, çevremizden toksinlere yüksek oranda maruz kalma demektir. Temizlik malzemeleri, döşemeler ve giysiler, bilişsel işlevi engelleyebilecek toksinler içerir. Çimlerin, mobilyaların ve arabaların bakımı için kullanılan kimyasallar ayrıca toksinler içerir. Bu toksinler karaciğerinizde, böbreğinizde ve tüm vücutta birikir.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Resim:

Google

cevap 7:

MRI taramaları ve bazı kan testleri olduğunu bildiriyorsunuz, ancak doktorlarınızın durumunuz hakkında hangi değerlendirme veya teşhis yaptığından veya ne tür önerilerde bulunduğundan bahsetmiyorsunuz.

Bilişsel eksiklikleriniz olduğu hissini tarif ederken, bellek ve bilişle ilgili herhangi bir nesnel nöropsikiyatrik test bildirmemeniz benim için biraz şaşırtıcı. Bu yapıldıysa sonuçları biliyor musunuz? Eğer yapılmadıysa, neden olmadığını biliyor musun?

Resmi olarak gören uzmanlarla elde edebileceğinizden, sizi veya çalışmalarınızı inceleyemeyen veya tüm kayıtlarınızı gözden geçiremeyen İnternet üzerinden yabancılar tarafından daha iyi bir değerlendirme alma olasılığınız düşüktür. Bunları yararsız bulmuş olsanız bile, hiçbir teşhis veya öneri yapılmazsa şaşırırdım. ben

"Beyin sisi" yalnızca semptomatik bir tanıdır. Başka bir deyişle, semptomlara sahip olduğunuzda zaten bildiğinizden daha fazlasını anlatmaz. Sadece ona bir isim veriyor. Doktorlar bu terimi kullandıklarında, genellikle deliryuma atıfta bulunurlar, genellikle daha hafif bir formu belirtirler. Deliryumlarda, özellikle hafif olanlar, genellikle nörogörüntüleme veya çoğu laboratuvar testiyle ilişkili bulguya sahip değildir. Bazen testler, ilaçlar veya toksinler, beslenme yetersizlikleri, elektrolit dengesizlikleri veya benzeri gibi belirli bir nedeni gösterebilir, ancak görünüşe göre, açıklamanıza göre, bu yollar boşuna araştırılmıştır. Bu, tedavi seçeneklerini sınırlar.

Nöropsikiyatrik testleri veya basit psikiyatrik değerlendirmeyi listelemediniz. Bunlar yapılmadıysa, doktorunuza neden olmadığını sorabilir ve belki onlar için bir sevk alabilirsiniz. Psikiyatrik durumlar genellikle deliryuma veya diğer nörolojik durumlara benzer semptomlara neden olabilir. Hem anksiyete bozuklukları ve depresyon, hem de uyum bozuklukları ve diğerleri, bilinç bulanıklığı hissinin yanı sıra hafıza eksikliklerine ve diğer bilişsel bozukluklara neden olabilir. Semptomlar belirli bir psikiyatrik duruma atfedilemese bile, psikiyatri ve psikoloji, bu semptomların psikolojik sonuçlarıyla başa çıkmada yardımcı olabilir. Bazıları için yardımcı olabilecek nörobilişsel rehabilitasyon programları da vardır.


cevap 8:

Düşüncelerinizle daha fazla netlik ve kesinlik elde etmenin yollarını aradığınızı varsayıyorum. Beynin, vücudun ana organı olan bir organ olduğunu hatırlamak önemlidir. Tüm bedensel işlevler gibi beyin de diyet ve egzersiz şeklindeki olumlu girdilere iyi yanıt verir.

Beyin için olumlu girdiler:

Doğru beslenme. İyi bir diyet beyninize optimum düzeyde çalışması için ihtiyaç duyduğu yakıtı verecektir. İşlenmiş yiyecekleri, abur cuburları hafifletmek ve hatta şekeri olabildiğince ortadan kaldırmak önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

Yeterli miktarda su. Yanlış hidrasyon, beyin sisinin başlıca nedenidir. Suyun bir makinedeki yağa benzer olduğunu düşünün. Arabanız yağsız çalışamaz ve yeterli miktarda su yoksa beyniniz kesinlikle duracaktır.

Temiz hava hayati önem taşır. Yalnızca vücudunuzu besleyen, ancak beyninizin optimum düzeyde çalışmasını sağlayan uygun ve doğru okumayı öğrenmek.

Beynini çalıştır. Okuyun, çalışın, ezberleyin, kafanızı olumlu düşüncelerle doldurun. Ne okuduğunuzun ve neye inandığınızın farkında olun. Otomatik düşüncenizin doğasının farkında olun. Kendiniz hakkında kendinizle konuşma şekliniz, beyninizin ne kadar iyi çalıştığına dair çok büyük bir faktördür. Kelimenin tam anlamıyla kendimizi neredeyse her şeyle konuşabiliriz.

Meditasyon yapmayı öğrenin. Farkındalık temelli bir meditasyon uygulaması, yaptığınız her şeye zihinsel keskinlik getirebilir.

Web siteme gitmenizi tavsiye ederim

Neden mindbodycoach? - mindbodycoach.org

. Blog sayfasında bilişsel davranışçı terapi, beyin sağlığı ve zihin-vücut bağlantısı hakkında birçok makale ve bilgi içeren bir kategoriler bölümü vardır. Umarım orada yararlı ve yararlı bir şeyler bulursunuz. İyi şanslar.