fallout 1 nasıl güç zırhı elde edilir


cevap 1:

Bu benim için aşktan nefret eden bir şey.

Güç zırhının şövalye benzeri bir zırhtan çok daha fazlası olduğunu ve şimdi oyuncu için büyük bir dış iskelet olmasını gerçekten seviyorum. FO3 ve FNV'deki güç zırhı, artık güç zırhının sahip olduğu o varlığa hiç sahip olmadı, güç zırhının bir teknoloji olarak ne kadar belirleyici olduğunu her zaman duyarsınız, ancak sadece hantal bir zırh gibi görünüyordu.

Elbette eski oyunlarda, güç zırhını gördüğünüzde, çok havalı göründüğü için hemen istediniz, ancak bu, Fallout 4'te nasıl uygulandığının eksilerini ortaya çıkarıyor.

Fallout 3 ve Fallout New Vegas'ta güç zırhı giymek için karakterinizin onu kullanmak üzere eğitilmesi gerekiyordu. Düşük seviyeli bir karakterin daha yüksek seviyeli zırhı çok çabuk elde etmesini önlemenin iyi bir yoluydu. Ancak Fallout 4'ü oynayan herkesin bildiği gibi, size oyunun başlangıcında temelde tüm ilerleme hissini atan bir güç zırhı takımı ve bir mini silah veriyorlar. Acaba sadece bir füzyon çekirdeği ve sınırlı miktarda cephane aldığınız için ne olabileceğinizi göstermek isterler mi merak ediyorum. Sonunda FO3 ve FNV'de güç zırhına sahip olduğum zamanki gibi emilen benim için, en azından FNV'de güç eğitimi almak biraz zor olduğu için, aynı zamanda onu sürdürmek de zor olduğu için bir başarı gibi hissettirdi. Fallout 4'teki güç zırhını korumak hiç de zor değil çünkü onu kullanmaktan alıkoyabilecek tek şey füzyon çekirdeklerinin olmaması.

Başka bir yanıtın belirttiği gibi, büyük bir gürültülü savaş karakteriniz varsa, Fallout 4'te güç zırhı kullanmama kendinizi büyük bir dezavantaja sokuyorsunuz.

Özetlemek gerekirse:

  • Fallout 4'teki güç zırhını elde etmek çok kolay
  • Fallout 4'teki güç zırhının bakımı çok kolay

Güç zırhı elde etmeyi FNV'de olduğu kadar zor ve ödüllendirici yapmış olsalardı, harika olurdu.


cevap 2:

Fallout 4'teki güç zırhını çoğunlukla baş belası buluyorum ve ilk deathclaw dövüşünden sonra, oyun boyunca güç zırhının geri kalanını hemen hemen görmezden geliyorum.

Yavaş, gürültülü (bütün gün lanet olası robot ayak sesleri dinlemek istemiyorum), güç çekirdeklerinin taşınması gereken bir sıkıntı ve çoğunlukla etkisiz. Dürüst olmak gerekirse, sizi tanrı lanet sivrisineklerden bile koruyamıyorken bir video oyununa güç zırhı gibi bir şey koymanın anlamı nedir?

Daha önceki oyunlarda, onu kullanmak için özel eğitime ihtiyaç duyduğunuzda bunun daha mantıklı olduğunu düşünmüştüm - sanırım oyuncu karakterinin askeri tecrübesinin onu nasıl kullanacağını bildiğini açıklaması gerekiyordu.

Güç zırhının mantıklı olmasını istiyorsanız, bazı değişiklikler yapılması gerekir.

Güç zırhı size (ve onu giyen düşmanlara) aşağıdakilerden kaynaklanan hasarlara karşı mutlak bağışıklık sağlamalıdır:

  • böcekler (belki dev akrepler hariç)
  • köpekler
  • silahsız saldırılar (deathclaws, süper mutantlar ve ayılar gibi olağanüstü güçlü düşmanlar hariç)
  • çoğu yakın dövüş saldırısı - bıçaklar, borular, kılıçlar, yarasalar, muştalar
  • tabancalar
  • yangın - eğer bir roket motoru Danse'yi öldürmezse, o zaman bir Molotof Kokteyli, kaynak makinesi veya alev atıcı hasar bile kaydetmemelidir

Güç zırhı size (ve düşmanlara) karşı neredeyse tam bağışıklık sağlamalıdır.

  • çoğu mermi - bir silahtan birkaç atış, güç zırhını sökememelidir.
  • düşük enerjili silahlar

Ve güç zırhının nasıl çalışması gerektiği göz önüne alındığında (lanet olası bir giyilebilir tank gibi) çok daha nadir, kullanımı daha pahalı ve bakımı daha zor olmalıdır. Güç zırhı giydiğiniz savaşları seçmeli ve seçmelisiniz. Onunla düşmanları öldürmek son derece zor olmalı.


cevap 3:

Potansiyel olduğunu hissediyorum.

Ancak sonuç, Fallout 4'teki diğer sistemlerde olduğu gibi, eksiklik hissi veriyor.

Diğer Fallout oyunlarında, Power Armor'un bir tür altın post olması gerekiyordu; elde etmesi zor, son derece değerli ve tam bir çorak toprak fethine doğru bir basamak.

Sonuç, çoğu durumda karışıktır.

Oyunların çoğunu Power Armor olmadan geçmeniz gerekiyor ve aldığınızda uygun eğitim olmadan bile giyemezsiniz.

Aynı zamanda, ölüm kanatları tarafından 1-vurulmayı, canavarlar ve akıncılar tarafından paramparça olmasını ve bazı ateş karınca kraliçeleri tarafından ince bir altın kaplama ile çıtır çıtır kızartılmasını bekleyin. Güç Zırhı yeterince güzel, ama yine de kırılıyor, onu giyerken yine de öldürülüyorsun ve hiç kimse seni tamamen süslenmişken çorak arazideki en havalı adam olarak kabul etmiyor.

Fallout 4'ün zırhı, hesaba katılması gereken bir güçtür. Kendinize ekstra karizma veya güç gibi ek bonuslar vererek birden fazla parçayı özelleştirebilirsiniz. Zırhınızın içine, sizi otomatik olarak iyileştirebilecek, size hırsızlık gücü alanı bahşedebilecek veya pissa jetpack verebilecek birden fazla sistem kurabilirsiniz.

Sorun?

Çarpık risk / ödül. Güç zırhının neredeyse sıfır dezavantajı vardır, parçalar kolayca tamir edilebilir, tüm haritada şasi bulabilirsiniz, Kuantum yakıt çekirdeklerinin sayısı çoktur ve oyunu güç zırhı OLMADAN oynamak oyuncu için bir handikaptır: Size tamamen işlevsel bir özellik verilir. oyunun ilk 15 dakikası içinde güç zırhı seti.

Mario'da ilk bloktan ateş çiçeği almak gibi olurdu. Veya Red Dead Redemption'da makineli tüfek almak.

Fallout 4'teki güç zırhı, aşırı aerodinamik ve homojenleştirilmiş başka bir sistem haline geliyor. Onarım sistemi, işçiliği, seviye atlaması, diyalog, hikaye, ateş etme ve yakın dövüş, görevler ve birkaç başka sistem gibi.


cevap 4:

Evet. Bilgiye bakınca güç zırhı yoğun kaynak gerektiriyordu, ancak kullanıcıya büyük yetenekler sağladı.

Aynı şey serpinti 4'te de olur. Güç zırhı, BoS dışındaki herhangi biri için nadirdir, bakımı zordur çünkü tamiri için çok fazla malzeme ve füzyon çekirdeklerinden göz atma gerektirir. Bununla birlikte, önceki güç zırhı tasvirlerinden çok daha iyi.

Şahsen ben de başlangıç ​​güç zırhı fikrinin iyi olduğunu düşünüyorum. Başlangıç ​​kıyafeti zaten hasar görmüş, füzyon çekirdeğinin şarjı düşük ve beraberindeki minigun düşük cephaneye sahip. Nispeten yeni herhangi bir oyuncu, tüm cephanesini harcayacak ve sonraki dövüşte güç zırhını çöpe atacaktır. Ani ödüllerinden geriye kalan herhangi bir şey çabucak pilsiz kalacaktır. Bu, oyuncu gelecek şeylerle ilgili bir deneyim yaşarken, güç zırhı dakikalar içinde kaybolduğu için anında en üst seviyelere ilerlemediği anlamına gelir.


cevap 5:

Teoride beğendim - çeşitli yükseltmelere ve kişiselleştirmeye izin veren modüler tasarım gerçekten harika bir fikir. Sınırlı yakıt kaynakları, güç zırhını en zorlu savaşlarda teker teker kullanılabilecek sınırlı bir kaynak haline getiren - sizi çoğu düşman tarafından kalıcı olarak öldürülemez hale getiren aşırı güçlü bir oyun ortasında satın alma yerine - aynı zamanda standart Fallout formülünde çok akıllı bir değişiklikti.

Ancak pratikte olması gerektiği gibi çalışmıyor. Oyunu her oynadığımda, güç zırhı ve füzyon çekirdeklerinin erken dönemde nadir olduğunu, ancak oldukça hızlı bir şekilde saçma bir şekilde bollaştığını görüyorum, sonunda kontrol ettiğim yerleşim yerlerinin her yerinde noktalı büyük bir takım elbise cephanesine sahip oldum ve yapabilirim Hayatta Kalma Modunda bile neredeyse kalıcı olarak tak. Bethesda bu kaynaklara erişimi daha düşünceli bir şekilde sınırlamayı başarmış olsaydı, Fallout 4'ün güç zırhı kullanımı serinin en iyisi olurdu, ancak gerçekte oyunu tamamen dengesizleştirir ve zorluk eğrisini ortadan kaldırır, tıpkı her birinde olduğu gibi. diğer Fallout.


cevap 6:

Kesinlikle daha çok seviyorum, ödülü almanın memnuniyetini atladığını düşünen diğerlerinden farklı olarak, hala iyi çalıştığını düşünüyorum, Seviye atladıkça hala çok daha iyi güç zırhı takımları buluyorsunuz ve onu yükseltmek için avantajlar elde edemiyorsunuz önce seviye atlamak, 25-30 lvl civarında gerçekten iyi modlardan bazılarını almaya başlayabilirsiniz. Ve daha erken Özellikle her yere hızlı seyahat etmemeye karar verirseniz, füzyon çekirdeklerini güçte tutmak için almak gerçekten zor. Bulduğunuz şeylerin çoğu, görevler sırasında konteynırlardan veya bazı nedenlerden dolayı çok sayıda bulunan makinist robotlardan. 40 veya 50 ile ortalıkta dolaşırken, genellikle tik taklar aracılığıyla bir ilaç solgunlaştırıcısı gibi onları çiğneyen bir gattling lazeri alabilirsiniz.


cevap 7:

Fallout 4 PA sistemi, NV sisteminden veya FO3 sisteminden çok daha aerodinamik görünüyordu çünkü eskileri onu bomba geçirmez taşınabilir sığınak yerine normal zırh gibi hissettiriyordu.