eve çevrimiçi bir şirket nasıl kurulur


cevap 1:

Bence bu çok olumlu bir gelişme ve çok gecikti.

Savaş kararı, bir şirketin veya ittifakın belirli ve meşru taktik ve stratejik hedeflerini ilerletmek için kullanıldığında, EVE'nin oyun mekaniğinde oynayacağı hayati bir role sahiptir.

Ne yazık ki, savaş karar verme mekanizması, gördüğüm kadarıyla, onu Concord (yüksek güvenlikli polis gücü) misillemesinden kaçınmak için kullananlar tarafından sık sık suistimal edildi, böylece yüksek saniyelik uzaydaki gemilere cezasızlıkla saldırabilirler. Bu insanlar için, savaş kararı, herhangi bir açık askeri veya ekonomik hedefin aracı değil, yalnızca bir 'gank yapma izni' (+) idi (ve onların saldırılarının hedefleri, elbette genellikle barışçıl indie gemilerdi, değil savaşabilecek ve onlar için gerçek bir meydan okuma oluşturabilecek savaş gemileri).

(+ 'gank' (v): şirketinizin savaşta olmadığı bir şirkete ait bir gemiye saldırmak, enkazları yağmalamak ve kurtarmak yoluyla maddi kazanç sağlamak veya sadece tekme ve övünme hakları için.)

Bu savaş kararını kötüye kullanma kategorisi içinde, rastgele ve ayrım gözetmeyen bir tür savaş kararı vardır. Örneğin, anlamsız ve 'sadece kıkırdamalar için' olan savaş kararları (başlatan şirket söz konusu olduğunda). Ya da daha kötüsü, 'can sıkıcı bir şekilde ısrarcı baş belası' çeşidinden olan savaş kararları, başlatan birliğin yollarını kesen hemen hemen her cesedin savaşa gireceği ve çoğu kez aynı kolordu, Bu savaş kararlarından bazılarının kazançlı olabileceğini (veya en azından savaş kararının orijinal maliyetini karşılayacağını) umuyoruz veya başlatan şirketin oyuncuları, diğer oyuncuların normal faaliyetlerini bozmaktan ve onların oyunun keyfi.

Ancak, deneyimlerime göre, savaş kararının en ciddi suiistimallerinden biri, kolorduların paralı askerleri savaş kararını yapmak ve onlar için savaşmak için kiralamasıdır, çünkü genellikle ya ödeyecek askeri yeteneklere sahip değillerdir. kendileri savaşabilir (aşağıya bakınız), ya da sadece başkalarının kirli işlerini kendileri için yapmalarına izin vermeyi tercih ederler, böylelikle kurumlarının bir üne kavuşmasını ve belki de misilleme olarak (haklı olarak) savaşa uğramasını önleyebilirler.

Elbette, bu vekaleten savaşı belirleyen

tamamen yasal

oyunun kuralları dahilinde,

fakat

yine de oldukça gizli ve korkakça. (Ve oldukça

utançla

Bana göre, özellikle sayısız asteroit kuşağı (madencilik için) veya zengin ay ve gezegenler nedeniyle, tüm rakip indie birliklerini istedikleri bir sistemden çıkarmak için sözde barışçıl indie (endüstriyel) kolordu tarafından bazen kullanıldı. kaynaklar (çıkarma için).) Benim kişisel felsefem, başka bir şirket ile savaşacaksanız,

dürüstlük

bunu kendi kurumunuz adına yapmak ve

cesaret

gemi kayıpları ve karşılıklı savaş kararlarının beraberinde getirdiği risklerle tüm savaşı kendiniz yapmak.

İçinde

kısa,

Kendi kendine savaşmaya hazır olmadığın savaşları başlatmamalısın

. Ve bu, düşman bir kolordu savaşıyla cesedinizi kınadıktan veya gemilerinize defalarca saldırdıktan sonra misilleme veya nefsi müdafaa için savaş kararı verseniz bile geçerlidir.

Birliğinizin savaşlarla savaşacak savaş yetenekleri yoksa, basit bir çare var - ihtiyacınız olan savaş gemilerini inşa edin veya satın alın ve bunları savaşta kullanmak için ihtiyacınız olan becerileri eğitin. Ve bunu savaş kararından önce yapın; önce savaş kararını beklemeyin, çünkü bu çok geç olabilir. Yeni Eden tehlikeli bir yer ve barışçıl bağımsız birliklerin bile, geçimlerini - ya da sadece tekmelemelerini - elde eden daha yağmacı, asalak PvP (++) birliklerine karşı kendilerini savunabilmeleri gerekiyor. (Ben kendim barışçıl bir bağımsız şirket işletiyorum ve farklı türlerde büyük bir endüstriyel gemi filomuz var. Ama aynı zamanda çeşitli türlerde daha da büyük bir savaş gemisi filomuz var (numaralandırma - ah, bilmiyorum - birkaç yüz ve büyüyen : o)), bir PvP / kederin (**) birliği, eğlenceli bir şekilde karşılık veremeyeceğimiz ya da savaşmayacağımız şeklindeki eğlenceli bir yanlış inançla bizimle bir kavga çıkarmak gibi ciddi taktiksel bir hata yapması durumunda: o) (Çoğunluk Tamamen barışçıl madencilik operasyonlarımdan elde ettiğim malzemelerden kendi üretim hatlarımda inşa ettiğim bu savaş gemilerinden. Verimli bir 'endüstriyel' şirket çalıştırmanın önemli askeri avantajları var, görüyorsunuz…; o)).)

(++ PvP (n): PvE'nin aksine Oyuncuya karşı Oyuncu - Oyuncuya karşı Eve, yani Oyuncuya karşı NPC'ler (Oyuncu Olmayan Karakterler).)

(** 'kederli' (n / a): herhangi bir önemli ekonomik veya stratejik avantaj yerine sadece kötü niyetli eğlence için gemilere saldıran veya diğer oyunculara karşı diğer düşmanca anti-sosyal davranışlarda bulunan bir oyuncu veya şirket.)

Kurallarda yapılan değişiklikler, savaş kararının bu suiistimallerini tamamen engellemeyecek olsa da, war-dec hedeflerini şirkete ait yapılara sahip birliklerle sınırlandırarak onlar için fırsatları ciddi şekilde kısıtlayacaklar. Yapıları olmayan potansiyel olarak binlerce küçük kolordu, bağımsız birlik ve noob oyuncusunu taciz, gözdağı, gemi kayıpları ve yorucu, normal operasyonlarından rahatsız edici rahatsızlıklardan ve önceki savaş kararı kuralları uyarınca savunmasız oldukları faaliyetlerden koruyacaklar. . (Elbette, yeni kuralların olası bir dezavantajı, bazı oyuncuların ilk şirkete ait yapılarını kurmaya daha isteksiz olabilmeleri, bunun onları savaş kararına adil bir oyun haline getireceğini bilmesi olabilir, ancak en azından onlar Her zaman daha önce olduğu gibi bu riski almak için bilinçli bir karar verebileceklerdir.) Barışçıl yüksek saniyelik oyuncular daha fazla özerkliğe ve kişisel aracıya sahip olacaklar, artık faaliyetlerinin kısıtlanması ve kesintiye uğraması daha az olasıdır. hareket ve eylem özgürlüklerini kısıtlamak için saldırganlık veya bunun tehdidini kullanan diğer oyuncuların kötü niyetli kaprisleri. Ve belki de hepsinden iyisi (barışçıl yüksek sekreterler söz konusu olduğunda), yeni kurallar, eskiden war-dec kurallarını kaldırarak kötüye kullanan PvP / griefer birliklerinin eğlencesini bozacak (ve cüzdanlarına çarpacak) daha önce savaş kararının onlara sağladığı koruma. Yüksek saniyede Concord tepkisinden korkmadan saldırabilecekleri çok daha az gemi olacak, okul bahçesindeki zorbayı oynamaları ve ağırlıklarını etraflarına atmaları için çok daha az fırsat ve paralı asker olarak vekalet savaşları yürütmek için çok daha az işe alma fırsatı olacak. diğer kolordu adına. Ve yüksek saniyelik ganker saldırılarında (*) Concord'a kaybedecek yedek gemilere sahip olmayan PvP / griefer birlikleri, yüksek saniyenin artık alıştığı ödülleri sunmadığına karar verebilir ve düşük ve sıfıra çekilebilir. -çoğumuzun haklı olarak ait olduklarına inandıkları ve asla dışarı çıkmamaları gereken saniye alanı

(* Belki de zamanlarının çoğunu, küçümsedikleri ve küçümsedikleri 'bağımsız' faaliyetlere - yani madencilik ve imalat - o gemileri inşa edebilsinler diye ayırmaları gerekirdi, ha?)

Kısacası, orada yaşamak isteyenler için, yüksek saniyelik alanda yaşam daha az kaotik, öngörülemez ve stresli, daha istikrarlı, çalışkan ve müreffeh ve basitçe daha eğlenceli hale gelecektir. Ve 'yüksek saniye' ismine göre biraz daha doğru hale gelecektir (daha önce birçok yüksek sekreter bu terimin oldukça içi boş bir halkası olduğunu düşünüyordu).

Ve oyunun mekaniğinin birçok kişi tarafından PvP / küstah kolordu lehine gittikçe daha çarpık hale geldiği uzun bir dönemden sonra (belki de CSM (Council of Stellar Management) üzerindeki aşırı temsilleri nedeniyle) pahasına yüksek saniyelik bağımsız gruplardan, bunun sadece bir İyi Şey olabileceğine inanıyorum - ve eminim ki, yüksek sn'deki arkadaşlarımın çoğu aynı fikirde olacaktır.


cevap 2:

Geçen yıl (veya bir önceki yıl) EVE'ye geri döndüğümde, Amarr Space'te faaliyet gösteren bir şirkete üye oldum. İşte o zaman PIRAT'ı keşfettim. Daha doğrusu, bizi ve şirketimi, iş modellerinin bir parçası olarak bizimle savaştıklarında keşfettiler.

Büyük ölçekli bir şirketten iki kişilik bir startup'a kadar her şeye savaş ilan ederler, nakliye gemilerini parçaladılar ve ganimetleri takas ederlerdi. Ayrıca PIRAT'ın parmaklıklarından aldıkları ganimeti satmaya çalışan zavallı ruhları pusuya düşürdükten sonra tekrar piyasaya sürdüler.

Kayıtları oldukça etkileyici. Sadece 7 Şubat'ta 188 ayrı savaşa girdiler ve ben bunu yazarken 100'den fazla savaşa girdiler. İmparatorluk devriyeleri tarafından vurulmaktan kaçınmak için WarDec sistemini kullanarak İmparatorluk alanındaki insanları taciz etmekten büyük başarılar elde ediyorlar. Çalıştığım ilk hafta, ittifakımızın yakınlarda herhangi bir PIRAT akıncısı varsa ve bazı işlerim beni onlara yaklaştırdığında uyaracak bir sisteme sahip olduğu için rotamı değiştirmek zorunda kaldım.

ÇKP'nin verdiği bu karar, PIRAT gibi kederli ittifakların, en azından demirli yapıları destekleyecek kadar büyük olan savaşa meydan okuyan şirketlerle sınırlandırdığı için çok daha az hedefe sahip olacağı anlamına geliyor.

İttifakımı onların gözünden kaçırmazdı ama bu girişimler, anne ve baba grubu için bir rahatlama olurdu.


DOTLAN EveMaps: PIRAT - SavaşlarPIRAT Bunca Savaş Aralığını Nasıl Destekliyor?

cevap 3:

Yüksek senelerimde - on yıl önce - çok nöbet tutuyorduk. Yeşildik, deneyimsizdik ve 'iskele ve kaplumbağa'dan biraz fazlasını yapabilirdik. Deneme süreleri sırasında bu koşullara giren birçok oyuncu (o zamanlar alfa hesabı olmadığını unutmayın) başkasının içeriği olma 'ayrıcalığı' için ödeme yapmayı reddetti. Seri gardiyanlar ve kederli kişileri tuzağa düşürebilirler - Havva'ya pek çok yeni muhtemel pilotlara mal oldular.

Tüm bu pilotlar, kovalanmadan önce Havva'yı tanımak için adil bir şansı olsaydı, Havva'nın bugün nasıl görüneceğini bilemeyiz.

Yani evet - iyi bir karar, belki on yıl sonra.


cevap 4:

Gerçekten, 'kederli' savaşları azaltabilir. Marmite tarafından ilan edilenler gibi, sadece onları yapmak veya oyuncuların uçma veya belirli şirketlerde bulunma kabiliyetini reddetmek için yapılan sonuçsuz savaşlara karıştım ...

Savaş cezası veren NPC şirketlerine karşı kısıtlamalar var. Bu kısıtlamalar sadece kısıtlamaları biraz genişletiyor.


cevap 5:

Bu mükemmel bir karar. Aynı zamanda mantıklı. Kendi varlığınız olmadan varlıkları olan bir şirkete savaşmak, savaşı kesinlikle tek taraflı ve anlamsız hale getirir. Savaş daha sonra CONCORD'u atlamanın uygun bir yolu haline gelir. Bir savaşın her iki tarafında da yapıların var olmasını şart koşmak, savaşın uygun bir CONCORD rüşveti değil, aslında bir savaş olmasını sağlar.


cevap 6:

İşte başka bir gönderiden aldığım şey:

John Kuo'nun EVE Online'daki savaş bildirilerinde yapılan değişiklikler oyunu yeni oyuncular için daha iyi hale getirmek için yeterli olacak mı?